Pytania do specjalisty

W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z pewnością rozwieją oni wszelkie wątpliwości i udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie opublikowana w serwisie. Inni użytkownicy też będą mieli możliwość się z nią zapoznać. Aby zadać pytanie nie ma konieczności podawania swoich danych osobowych lub teleadresowych.Zadaj swoje pytanie lub opisz dokładnie swój problem
Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.
tytuł pytania: *
treść wpisu: *

* - pola obowiązkowe
   

Ostatnio zadane pytania

181 wszystkich pytań, 52 bez odpowiedzi w 7 kategoriach

Strona 1 z 3

Następna stronaAntykoncepcja i antybiotyki 07-05-2015 - 12:44 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
Od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Wczoraj kochałam się ze swoim chłopakiem nie używając dodatkowo prezerwatywy. Jednak dzisiaj mam zacząć kurację antybiotykiem Macromax (mam jakieś lekkie zapalenie gardła). Czy jeśli antybiotyk wezmę dzisiaj (jutro mam rozpocząć nowe opakowanie Vixpo) to czy jestem chroniona jeśli chodzi o wczorajszy stosunek? I ile po skończeniu antybiotykoterapii mam się dodatkowo zabezpieczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

odpowiedź:
Antybiotyki nie wchodzą w żadne powiązanie z antykoncepcją hormonalną. Oznacza to, że prawidłowo stosując antykoncepcję, antybiotyki które pani przyjmuje, w żaden sposób nie wpływają na skuteczność zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Nie musi się pani zabezpieczać dodatkowo gdyż jest pani w pełni chroniona przed zapłodnieniem.Seks w wannie 19-01-2015 - 10:11 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Mój mąż chce, żebyśmy kochali się w wannie, ale ja boję się, że woda mogłaby mi zaszkodzić. Czy jeśli do zbliżenia dochodzi pod wodą, grozi mi jakieś niebezpieczeństwo?

odpowiedź:
Wanna i prysznic to popularne miejsca zbliżeń seksualnych. Raczej niemożliwe jest, że woda zostanie wciśnięta do macicy. Problemem mogą być tylko rozmiary wanny: są małe i za wąskie, żeby kobieta mogła swobodnie rozłożyć nogi, woda wylewa się na podłogę, a kurki uwierają w plecy. Najwygodniejszą pozycją jest klasyczna odwrócona (kobieta na partnerze), należy jednak uważać, żebyby głowy tego, kto jest pod spodem, nie zakryła woda. Woda wpływa na mniejsze nawilżenie pochwy, co utrudnia penetrację.Seks na stojąco 19-01-2015 - 10:11 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Często próbowaliśmy się kochać w pozycji stojącej, ale ponieważ moja żona jest dużo niższa ode mnie, sprawia nam to trudność. Muszę ją unosić, a to z kolei jest męczące. Czy możemy zrobić to inaczej?

odpowiedź:
Większość kobiet poślubia wyższych mężczyzn, dlatego wiele par ma ten sam problem. Jeżeli mieszkacie w domu, możecie kochać się na schodach: kobieta powinna po prostu stanąć stopień wyżej od mężczyzny. Jest też inne wyjście: kobieta może stanąć na małym stołku albo pufie. Zawsze jednak istnieje możliwość przewrócenia się, o ile nie podtrzymacie się ściany.Trudności z przeżywaniem orgazmu. 19-01-2015 - 10:10 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Jestem żonaty od piętnastu lat i przez pierwsze dziesięć mieliśmy z żoną "rozsądne" życie seksualne. Jednak w ostatnich pięciu latach, chociaż osiągam erekcję i kocham się z żoną, mam ogromne trudności z przeżywaniem orgazmu. Z tego powodu moje potrzeby seksualne zmniejszyły się. Ostatnio zaczynamy się o to sprzeczać. Jak sądzicie, co powinienem zrobić?

odpowiedź:
Przyczyną twoich kłopotów z erekcją może być nuda. Przez te wszystkie lata, kiedy uprawiałeś miłość z tą samą partnerką, prawdopodobnie wpadliście w rutynę. Zamiast sprzeczać się, spróbuj porozumieć się z żoną. Zapewne odkryjesz, że ona też się denerwuje, ponieważ jest nie zaspokojona i znudzona. Jeśli nie masz pomysłu na urozmaicenie waszego pożycia seksualnego, włączcie sobie jakiś film erotyczny z DVD albo razem odwiedźcie sex-shop lub internetowy sklep erotyczny z różnego typu "gadżetami dla dorosłych".Nudne życie seksualne 19-01-2015 - 10:10 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Mój partner zaczął narzekać, że nasze życie seksualne jest nudne i chciałby, żebyśmy odpowiedzieli na jakieś ogłoszenia w internecie dotyczące seksu w większym gronie. Ja uważam, że propozycje te są zboczone i zupełnie mi to nie odpowiada. Jednak kocham go i chcę, żeby był szczęśliwy. Co mam zrobić?

odpowiedź:
Nawiązanie kontaktów tego typu mogłoby poprawić wasze życie seksualne, ale prawdopodobnie zniszczy wasz związek. Jeśli tobie nie podoba się ten pomysł, twój mężczyzna zachowuje się egoistycznie prosząc cię o to. Może natomiast mieć rację, że seks wasz wymaga ożywienia, lecz problem ten musicie rozwiązać wspólnie.

Być może powinnaś zdobyć się na większą fantazję. Kup sobie seksowną bieliznę, niech on ci pomoże wybrać. Proponuję, żebyście współżyli w nieoczekiwanych porach. Powiedz, że go kochasz i nie chcesz się nim dzielić z nikim innym. Pod żadnym pozorem nie powinnaś się zgodzić na coś, czego nie chcesz robić, tylko dlatego, że on tego pragnie. Przypomnij mu, że jeśli darzy cię uczuciem, to nie będzie nalegał.Czy przez pieszczoty można zajść w ciążę? 17-01-2015 - 21:07 dział: (Wizyta u ginekologa)

pytanie:
Czy można przez pieszczoty zajść w ciążę mając po tym zdarzeniu 4 miesiączki regularnie w tym 2 skąpsze?

odpowiedź:
Jest to absolutnie niemożliwe. Nie jesteś w ciąży.Niezadowolony partner, co zrobić? 10-01-2015 - 19:52 dział: (Miłość, uczucia, problemy)

pytanie:
Mój partner ciągle daje mi do zrozumienia, że mu wadzę i jest wiecznie nie zadowolony. Trwa to już rok, a ja mam dość.

odpowiedź:
W twoim pytaniu jest już odpowiedź: On jest niezadowolony - ty masz dość. Czas podjąć decyzję o rozstaniu bo po co to dalej ciągnąć. Odważ się i zrób 1 krok, albo czekaj aż on to zrobi. Wasz związek się nie rozwija i raczej nie ma szans na powodzenie, co zapewne sama zauważyłeś.Łechtaczka 20-12-2014 - 23:57 dział: (Zdrowie, ciało i uroda)

pytanie:
Czy widoczna łechtaczka, wychodząca w całości z napletka jest złym objawem?

odpowiedź:
Przede wszystkim nie można nazwać tego jakimkolwiek objawem, masz taką budowę anatomiczną swoich zewnętrznych narządów płciowych. Nie jest to anomalią ani powodem do zmartwienia - jesteś w pełni zdrowa.Ona myśli tylko o sobie w łóżku 08-12-2014 - 9:54 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Moja narzeczona to naprawdę wspaniała dziewczyna, ale w łóżku myśli tylko o sobie i swoich potrzebach - nigdy nie wysila się, żeby spróbować mnie zadowolić. Co powinienem zrobić?

odpowiedź:
Z tego co mówisz wynika, że ma ona prawdopodobnie zahamowania seksualne i jest zbyt nieśmiała w odkrywaniu swojego wnętrza w obawie, że możesz poznać jej pragnienia. Kobietom trudno jest czasem wykazywać aktywne zainteresowanie partnerem - sądzą, że mógłby on odnieść wrażenie, że są wyjątkowo doświadczone, czy nawet że są „dziwkami”.

Zachęcając ją do robienia tego co lubisz najbardziej, powoli nakłaniaj też do rozmowy o jej seksualności, zobaczysz że się bardziej rozluźni. Równie dobrze mogła wynieść z dzieciństwa przekonanie, że to mężczyzna powinien prowadzić całą grę i może dziwi ją, że nie chcesz tego robić.Nowe pozycje w seksie 08-12-2014 - 9:53 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Sądzę, że jestem dość otwarta na różne techniki, jednak mój mąż niemal zawsze chce próbować nowych. Kiedy myślę, że wiem, jak go zadowolić, on pragnie czegoś więcej i inaczej. Wydaje się nigdy nie być zadowolony. Co mam zrobić?

odpowiedź:
To zwykła historia, twój mężczyzna ma dużą wyobraźnię w łóżku i poza nim. Ty uznajesz pewne granice w życiu seksualnym, a on nie. Niemal na pewno masz jakieś zahamowania w seksie, choć twierdzisz coś innego i nieświadomie akceptujesz jedynie to, co jest przyzwoite. Męża natomiast nic nie ogranicza.

Po 12-15 latach związku pary odczuwają lekkie znudzenie miłością. Mężczyźni, szczególnie ci dociekliwi i uparci, wymyślają nowe techniki i pieszczoty, często ku przerażeniu partnerki, całkowicie dotychczas zadowolonej.

Problem polega na znalezieniu złotego środka, który sprawiłby przyjemność obojgu. Twórcze ars amandi wymaga delikatnego wyważenia. Niewielu z nas odpowiada seks inny za każdym razem. Niepewność tego co może nastąpić wprowadza niepokój. Sprecyzowanie potrzeb jest trudne, dla wielu par wręcz niemożliwe. W takich związkach indywidualiści oddają się swoim niespełnionym pragnieniom i potrzebom w fantazjach - podczas masturbacji albo nawet stosunku z rzeczywistym partnerem.fantazje mojego partnera 08-12-2014 - 9:51 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Jestem gotowa spełnić wszystkie życzenia seksualne mojego męża, ale on mówi, że najlepsze orgazmy osiąga wtedy, kiedy ja robię sobie pewne rzeczy, których naprawdę nie chcę robić - a to mnie załamuje.

odpowiedź:
Wygląda na to, że uważasz się za jego niewolnicę lub zabawkę seksualną i z radością realizujesz jego żądania, ponieważ dotyczą jego ciała i o to cię prosi. W pewnym sensie robisz to, co ci każe i możesz mieć czyste sumienie. Natomiast kiedy chodzi o twoje ciało, twój wewnętrzny „policjant” daje znać - może dlatego, że zdradziłabyś się, że jesteś prawdziwą, seksowną kobietą, a z jakichś powodów nie chcesz za nią uchodzić. Przyczyny takiego podejścia zwykle kryją się w przeszłości.

Kobiety potrafią często nieświadomie zaprzeczać, że mają jakieś potrzeby i pragnienia seksualne, ale kochający i dbały mąż odkryje je powoli w ciągu miesięcy czy lat.Pieczenie pochwy po seksie 21-11-2014 - 18:04 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Mam pytanie, gdy partner spuszcza się we mnie, to po jakimś czasie piecze mnie tam, i piecze jak oddaje mocz. Co to może być?

odpowiedź:
Pieczenie nie wynika z samego wytrysku twojego partnera, a z powodu np otarć pochwy podczas penetracji, spróbujcie użyć żelu lub innego nawilżacza. Inną możliwością jest zapalenie grzybiczne lub bakteryjne cewki moczowej, co powoduje pieczenie. Jednak wtedy pieczenie pojawiało by się przy każdym oddawaniu moczu (a nie tylko po stosunku) Jeżeli pieczenie pojawia się przy każdym oddawaniu moczu, musisz pójść do lekarza - przepisze odpowiednie tabletki lub maść.PIERŚCIEŃ DOPOCHWOWY A PIESZCZOTY 17-11-2014 - 20:35 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
Chcę zacząć stosować pierścień NuvaRing... Ponoć przy stosunku nie powinien przeszkadzać ani być wyczuwalny, jednak jestem ciekawa, czy jeśli partner włoży mi palce do pochwy, to czy go nie wyjmie, pierścień się nie przemieści i czy nie będzie to przeszkadzało w pieszczotach?

odpowiedź:
Pierścień NuvaRing po umiejscowieniu w pochwie jest zupełnie niewyczuwalny dla kobiety. Jeżeli twój partner włoży głęboko palec, to wyczuje pierścień, ale żeby go wyjąć musiałby zrobić to celowo (Pierścień samoczynnie nie wypada). Samo posiadanie pierścienia wewnątrz pochwy zupełnie nie wpływa na pieszczoty i z pewnością nie przeszkadza podczas stosunku bądź pieszczot genitalnych.Seks zaraz po okresie 04-11-2014 - 16:34 dział: (Cykl miesiączkowy)

pytanie:
Obecnie nie stosuję żadnego środka po odłożeniu pigułek. Nie podoba mi się spirala ani nie chcę stosować plastrów antykoncepcyjnych. Zaczęłam spotykać się z nowym mężczyzną i wiem, że wkrótce będziemy kochać się. Jeśli zdarzy się to tuż po moim okresie, czy będę bezpieczna?

odpowiedź:
Mogłabyś wtedy zajść w ciążę, nie warto więc podejmować ryzyka. Musisz wcześniej powiedzieć przyjacielowi, że się nie zabezpieczyłaś, żeby mógł użyć prezerwatywy. Ta metoda, właściwie stosowana, jest skuteczna w 98%.Nieudany 1 raz 04-11-2014 - 16:33 dział: (Pierwszy raz (seks))

pytanie:
Kocham mojego chłopaka, ale właśnie doszło między nami do pierwszego zbliżenia i nie było to nadzwyczajne. Za wcześnie miał wytrysk, ja czułam się niezręczna i spięta. Czy oznacza to, że jesteśmy seksualnie niedopasowani?

odpowiedź:
Niekoniecznie. Pierwszy raz często rozczarowuje. Jeśli powoli będziecie poznawać swoje preferencje seksualne, wszystko ulegnie poprawie. Twój chłopak mógł szczytować za wcześnie po prostu dlatego, że był to pierwszy raz i obawiał się, jak i ty. Jednak w miarę upływu czasu wszystko można przezwyciężyć.Stymujacja łechtaczki 04-11-2014 - 15:29 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Czym może grozić stymulacja łechtaczki? Czy jeżeli robię to już od dłuższego czasu, uniemożliwi mi to szczytowanie w inny sposób?

odpowiedź:
Absolutnie nie ma to negatywnych skutków. Przeciwnie, stymulując się sama poznajesz swoje ciało i zachowania od strony seksualnej, co najprawdopodobniej zaprocentuje w przyszłości gdy dojdzie do zbliżeń z mężczyzną.Mało delikatny partner 16-10-2014 - 12:24 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Chociaż mój mąż i ja prowadzimy aktywne życie seksualne, są momenty kiedy chciałabym, żeby był delikatniejszy. Już po kilku sekundach, gdy zaczynamy się kochać, staje się bardzo gwałtowny. Jak mu powiedzieć, że potrzebuję na rozbudzenie więcej czasu? Nie chcę go zaniepokoić ani sprawić, żeby poczuł się złym kochankiem.

odpowiedź:
Jednym z najlepszych sposobów jest zmysłowy masaż. Znajdź pretekst i zachęć go, by cię delikatnie pieścił i gładził po całym ciele. Gdy będzie to robił, powiedz mu jak bardzo to lubisz, nawet przesadź trochę, jeśli trzeba - tak, żeby nie był w stanie zauważyć, jak bardzo cię to podnieca. Gdy skończycie się kochać, być może skomentuje jakoś twoją reakcję. Będzie to doskonała okazja dla ciebie - powiedz mu, że bardzo cię ekscytuje i podnieca, gdy stopniowo, powoli i delikatnie dąży do stosunku. Może czasem przejmiesz inicjatywę w uprawianiu miłości? To przecież podoba się mężczyznom.Nieudane życie seksualne 16-10-2014 - 12:23 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Chodzę z moją dziewczyną od ponad 6 miesięcy, miesiąc temu postanowiliśmy wspólnie zamieszkać. Problem w tym, że od tego czasu nasze życie seksualne jest nieudane - pora nigdy nie wydaje się odpowiednia, a ponieważ oboje pracujemy, wieczorem dosłownie padamy na łóżko wykończeni. Wciąż dobrze nam się układa, ale ja się martwię. Czy wspólne zamieszkanie ujawniło niedopasowanie?

odpowiedź:
Mieszkanie ze sobą pod wspólnym dachem niewątpliwie przynosi stresy i napięcia, ale nie ma powodu, dla którego mielibyście pozwolić, żeby was one przytłoczyły. Jest to klasyczny przykład niemożności odnalezienia rytmu w uprawianiu miłości. Kiedy mieszkaliście osobno, seks był czymś nowym i ekscytującym. Teraz widzicie się nawzajem cały czas - zarówno z dobrej jak i złej strony, a powszednie kłopoty sprawiają, że oboje odczuwacie brak zainteresowania seksem.

Rozwiązaniem byłoby zarezerwowanie nieco czasu na uprawianie miłości i praca nad wniesieniem na powrót w wasze życie nieco dawnej tajemniczości. Zrób niespodziankę swojej dziewczynie przełamując codzienną rutynę. Zaaranżuj niespodziewane wspólne wyjście do restauracji albo wyjazd na weekend i staraj się być jak najbardziej tajemniczy i seksowny. Na pewno zauważycie, że seks nie jest czymś, co można wcisnąć między przepierkę a oglądanie telewizji. Po pewnym czasie wasze codzienne życie ustabilizuje się i znajdziecie czas na miłość.czułe erogenne punkty na ciele 13-10-2014 - 11:22 dział: (Zdrowie, ciało i uroda)

pytanie:
Mam chłopaka starszego o pięć lat. Często pieści mnie czule i namiętnie. Ja zaś nie wiem, co mogę robić, gdzie go dotykać? Słyszałam, że istnieją czułe punkty na ciele kobiety i mężczyzny, ale nie wiem, gdzie się one znajdują.

odpowiedź:
Każdy ma swoje "czułe punkty", czyli tak zwane strefy erogenne. U kobiet dotyczą one zwykle większej powierzchni ciała niż u mężczyzn. Ale "mapa ciała" jest sprawą bardzo indywidualną. Poznajemy ją poprzez pieszczoty.

Wystarczy, że będziesz uważna na reakcje swego chłopaka. Jeśli jest dla ciebie kimś ważnym, na pewno sprawi ci przyjemność podarowany mu dotyk czy pocałunek. Możesz go też zapytać, która pieszczota sprawia mu przyjemność. Pamiętaj, że warunkiem udanego związku jest umiejętność rozmawiania, także o sprawach intymnych.Zbyt wielki penis mojego partnera 13-10-2014 - 11:20 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Mam 22 lata. Od roku chodzę z chłopakiem, z którym planuję związać się na stałe. Problem polega na tym, że nie może między nami dojść do zbliżenia, ponieważ jego członek nie mieści się w mojej pochwie. Jest za duży. Czy to w ogóle możliwe? Jeśli tak, czy między nami nigdy nie dojdzie do zbliżenia?

odpowiedź:
Trudno stwierdzić na podstawie krótkiego opisu, czy to możliwe, że "członek jest za duży". Pochwa jest organem bardzo elastycznym, o ogromnej akomodacji. Być może problem polega na niedostatecznym przygotowaniu twojego organizmu do zbliżenia i stąd bierze się brak dostatecznej reakcji i rozbudzenia seksualnego, pociągającego za sobą przede wszystkim zwilżenie pochwy. U kobiet proces ten wymaga nauki i pozytywnych doświadczeń. Spróbujcie trochę poczytać na ten temat, potem poeksperymentujcie, jak działają na ciebie różne pieszczoty, początkowo może nawet bez stosunku.

Gdyby Wasze kłopoty trwały nadal, na pewno warto udać się wspólnie do lekarza seksuologa, który z pewnością pomoże Wam rozwiązać ten problem.Seksualne gadżety dla mężczyzn 13-10-2014 - 11:19 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Będąc ze swoim partnerem w sex-shopie, zauważyłam na półkach sporo gumowych lalek i sztucznych pochew. Czy naprawdę mężczyźni potrzebują takich rzeczy jako pomocy w masturbacji?

odpowiedź:
Nie wszyscy mężczyźni masturbują się w ten sam sposób. Niektórzy używają rekwizytów seksualnych, inni zwiniętej poduszki lub wpychają sztywny członek pomiędzy uda, by stymulować się ruchami kopulacyjnymi.Uzależnienie od masturbacji 13-10-2014 - 11:18 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Masturbowanie się sprawia mi wielką przyjemność, ale obawiam się, że mogę się uzależnić. Czy to możliwe?

odpowiedź:
Raczej mało prawdopodobne, jedynym możliwym niebezpieczeństwem jest ewentualne uzależnienie się od towarzyszących fantazji, które mogą sprawić kłopoty w związku seksualnym. Nie ma nic złego w samym fakcie, że odczuwasz przyjemność.wibrator i seks 13-10-2014 - 11:17 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Lubię używać wibratora do stymulowania łechtaczki i przeżywam wspaniałe orgazmy. Czy może to zmienić moją zdolność do osiągnięcia orgazmu z mężczyzną?

odpowiedź:
Wibrator dostarcza bardzo mocnych bodźców łechtaczce i możesz być jedną z wielu kobiet, które dzięki temu mają najlepsze orgazmy. Jednak większość z nich wkrótce odkrywa, że ostatecznie wolą orgazmy wywołane przez stymulację palcami, i wibrator zaczyna pokrywać się kurzem w szufladzie.Masturbacja 13-10-2014 - 11:11 dział: (Zdrowie, ciało i uroda)

pytanie:
Czy masturbacja jest szkodliwa dla zdrowia?

odpowiedź:
Nie. W ubiegłym wieku niektórzy znani lekarze sądzili, że wywołuje różne poważne skutki. Dzisiaj żaden lekarz nie dałby temu wiary. Jedyną szkodę można wyrządzić własnej psychice, jeśli z tego powodu odczuwa się winę.Co mi dolega? Czy to ciąża 30-08-2014 - 17:35 dział: (Wizyta u ginekologa)

pytanie:
Ostatnio gdy miałam miesiączę z plamieniem bolało mnie podbrzusze. Przed i wokół sutek są takie wypustki, co to oznacza? Seksu nie uprawiałam tylko pocierałam kilka razy w miesiącu palcem łechtaczkę. Czy od takiego czegoś można zajść w ciążę?

odpowiedź:
Ból podbrzusza tuż przed miesiączką i w jej trakcie jest rzeczą normalną i występuje bardzo często u wielu kobiet.

Na obwódkach sutków znajdują sie wypustki powodujące większą wrażliwość piersi. Nie jest to wada, a normalna budowa anatomiczna piersi. U niektórych kobiet jest większa, a u innych mniejsza (prawie nie zauważalna) Gwarantuję, że wszystko z Tobą jest w porządku.Blagam o pomoc 29-08-2014 - 20:27 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze przez pocieranie lechtaczki palcem

odpowiedź:
Nie ma takiej możliwości, prawdopodobieństwo = 0%seks na stojąco 28-08-2014 - 15:08 dział: (Miłość, uczucia, problemy)

pytanie:
Dzień dobry Mam pytanie: czy seks na stojąco spowoduje ciążę? Czasem mojego partnera kusi, żeby dotykać w miejsca intymne na stojąco, oczywiście jesteśmy ubrani. Aczkolwiek, on kusi mnie żebym się rozluźniła, bo chce dotykać moje miejsce intymne. Ja się staram usztywniać. Czy jest zagrożenie ciążą. Jestem tuż przed miesiączką. Ostatni stosunek był 4 dni temu.

odpowiedź:
Bardzo niespójne jest Pani pytanie. Pisze Pani o dotykaniu miejsc intymnych przez ubranie i o ostatnim stosunku. Jeśli między Wami nie doszło do penetracji pochwy członkiem to zagrożenia ciąży nie ma. Jeżeli zaś uprawiacie seks to nie ma większego znaczenia, czy będzie on w pozycji "na stojąco" czy też w każdej innej.Pomocy 14-08-2014 - 11:21 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
msc temu pocieralam palcem sobie lechtaczke i boje cie ze moge zajsc w ciazy w tym msc miesiaczke mialam plamienie tzm w pon plamienie wt sr normalne cz pt sb plamki ciemne mialam nudnosci bol glowy co mi dolega pomocy blagam

odpowiedź:
Absolutnie nie można zajść w ciąże od pocierania łechtaczki palcem. Nie ma możliwości żebyś była w ciąży. Nudności muszą być powodem czegoś innego.Nadżerka 10-08-2014 - 23:38 dział: (Wizyta u ginekologa)

pytanie:
Witam! Mam 22 lata, niedawno bylam na wizycie kontrolnej u ginekologa, pani powiedziala mi, ze mam nadzerke ale w moim wieku sie tego nie leczy... Troche mnie tym zaniepokoila czy aby napewno wszystko jest wporzadku?

odpowiedź:
Nadżerka to zaczerwienienie lub stan zapalny okolic szyjki macicy. Nie jest to dolegliwość ani poważna, ani bolesna. Najczęściej zanika samoczynnie. Nie ma więc powodu do obaw.nuvaring 10-08-2014 - 23:28 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
Witam! Mam pytanie czy pierscienie dopochwowe Nuvaring, moge zaczac stosowac od dowolnego dnia cyklu czy musi byc to koniecznie pierwszy dzien miesiaczki ?

odpowiedź:
Stosowanie antykoncepcji hormonalnej (w tym przypadku pierścienia dopochwowego NuvaRing) należy rozpocząć (włożyć) w pierwszym dniu nowego cyklu czyli w pierwszym dniu miesiączki.Pomocy 10-08-2014 - 17:23 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Chcialam sie zapytac czy przez pocieranie palcem lechtaczki mozna zajsc w ciaze?

odpowiedź:
Oczywiście, że jest to niemożliwe, bez względu na to czy miałaś w tym czsie dni płodne czy też nie. Możesz być spokojna - nie jesteś w ciąży.Zbyt wczesne usunięcie pierścienia NuvaRing 25-07-2014 - 16:02 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
Witam, proszę o pomoc. Jak powinnam postąpić w wypadku kiedy usunęłam pierścionek Nuva Ring po dwóch (zamiast po 3 tygodniach) stosowania? Włożyłam go 6.lipca i zamiast usunąć 27., zrobiłam to 20. Będę wdzięczna za odpowiedź.

odpowiedź:
Do końca tego cyklu zabezpieczaj się dodatkowo przed niechcianą ciążą (np prezerwatywy) natomiast po planowanej miesiączce, rozpocznij nowe opakowanie NuvaRing wkładając go, tak jakbyś rozpoczynała nowy cykl miesiączkowy.Wczesniej naklejony plaster antykoncepcyjny 16-05-2014 - 9:48 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
witam Mam taki problem ponieważ pierwszy plaster antykoncepcyjny nakleiłam w pierwszym dniu miesiączki tj niedziela godz. 10 rano i następnym też powinnam nakleić w niedziele o tej samej porze . Jednak idę w góry i nie będę miała możliwości naklejenie plastra o godz. 10 rano czy jeśli nakleję plaster w niedziele ale kilak godz wcześniej to będzie działał, mogę tak zrobić czy muszę się dodatkowo zabezpieczać ??

odpowiedź:
Możesz nakleić kolejny (drugi) plaster kilka godzin wcześniej, pamiętając, że trzeci plaster też powinnaś przykleić po 7 dniach i o tej samej porze dnia co ten drugi plasterek. Nie musisz się dodatkowo zabezpieczać. Gorzej by było gdybyś kolejny plaster chciała nakleić później niż 7 dni od pierwszego, ale w Twoim przypadku będziesz przez cały cykl, w pełni zabezpieczona przed niechcianą ciążą.Kłótnie i sprzeczki w związku 28-03-2014 - 10:39 dział: (Miłość, uczucia, problemy)

pytanie:
Nasz związek zawsze przeżywał kryzysy. Po kłótniach następowało pojednanie. Czasem myślę, że powinniśmy się rozstać, pomimo że się bardzo kochamy, zwłaszcza że zdaniem znajomych nie tak powinien wyglądać dobry związek. Co wy o tym sądzicie?

odpowiedź:
Nie ma jednej recepty na dobry związek, zatem fakt, że wasz układ nie jest pozbawiony przysłowiowych cierni, nie oznacza, że nie ma on sensu. Zdarza się, że pod brakiem konfliktów kryje się obojętność, podczas gdy wam przynajmniej zależy na sobie, więc próbujecie się nawzajem przekonywać.

Reasumując, sami musicie zdecydować, jaki jest wasz związek. Ludzie patrzący z zewnątrz nigdy nie potrafią trafnie ocenić właściwego stanu małżeństwa czy stałego układu partnerskiego i niejednokrotnie są w dużym błędzie, jeśli chodzi o prawdziwe jego oblicze. Każdy związek ma swój indywidualny charakter i jeśli wam jest w nim dobrze, spełniony jest najważniejszy warunek.Seks i moja obawa przed ciążą 13-03-2014 - 14:50 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
Mój chłopak i ja nie kochamy się zbyt często, a kiedy już do tego dochodzi, tak boję się zajścia w ciążę, że nie odczuwam żadnej przyjemności. Przyczyną jest to, że choć on obiecuje nie orgazmować wewnątrz mnie, mam wrażenie, że nie mogę mu w pełni zaufać. W rezultacie nie potrafię się rozluźnić. Co mam zrobić?

odpowiedź:
Jeśli kobieta nie zabezpieczyła się przed nieplanowaną ciążą, każdy kontakt intymny - pieszczoty wstępne czy pełny stosunek - z pewnością na tym ucierpi. Metoda antykoncepcji, jaką wybiorą partnerzy, powinna być wynikiem wspólnej decyzji, która usatysfakcjonuje ich oboje. Z drugiej strony zaniedbanie środków ostrożności może prowadzić do poważnych problemów psychicznych, a przede wszystkim uniemożliwić jednemu z partnerów bądź obojgu dostateczne rozluźnienie i rozkoszowanie grą zmysłów.Monotonny seks, zawsze tak samo 13-03-2014 - 14:49 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Jesteśmy małżeństwem od pięciu lat, a mój mąż za każdym razem kocha się ze mną w ten sam sposób. Dotyka moich piersi, wkłada najpierw palce, potem członek do pochwy. W dwie minuty jest po wszystkim. Bardzo go kocham, ale jak mogę to zmienić?

odpowiedź:
Będziesz musiała poważnie z nim porozmawiać. Problem może polegać na tym, że mąż jest przekonany, iż zaspokaja cię wystarczająco i ty nie pragniesz niczego więcej. Musisz wyjaśnić mu, że kontakty intymne mogą być o wiele bardziej różnorodne i należy je ciągle ulepszać.

Musisz sama przejąć inicjatywę. Zafunduj mu masaż. Zaproponuj wspólną kąpiel. Zachowuj się bardziej romantycznie. Częściej go całuj i to nie w ramach wstępu do zbliżenia, ale w dowód uczuć, jakimi do niego pałasz.Przytulanie i pieszczoty 22-01-2014 - 15:21 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Czasami mam chęć przytulić i objąć swoją żonę, gdy jesteśmy w tóżku, ale bez uprawiania seksu. Czy to oznacza, że tracę swój popęd seksualny?

odpowiedź:
Nie. Kochające się pary potrzebują wzajemnej bliskości, wsparcia, przywiązania – tak samo jak seksu. Bywają chwile, że trzeba nam komfortu przytulenia, a nie przyjemności fizycznego seksu. To jednak wcale nie oznacza, że przestają się interesować sobą i seksem. Raczej jest to stan kiedy poczucie wzajemnego bezpieczeństwa pozwala na rozróżnienie między "nie mam ochoty" a "nie kocham Cię". Erotyczny związek - to nie tylko sam seks. A seks to nie tylko fizyczny stosunek. Miejcie stosunków tyie, ile zgodnie chcecie – ale pamiętajcie: uprawiacie miłość i kochacie się, jak długo obdarzacie się dotykiem i pieszczotami przepełnionymi uczuciem.Pieszczoty bez seksu 22-01-2014 - 15:20 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Lubię, gdy moja dziewczyna masuje i pociera moje stopy. Ona uważa, że to troszeczkę niemądre, ale ja znajduję w tym przyjemność i podniecenie. Czy to naprawdę coś nienormalnego?

odpowiedź:
Niemal każda część ciała jest potencjalnym źródłem seksualnych przyjemności. Zaskakująco wielu mężczyzn może zaliczyć swoje stopy do sfer erogennych, nawet więcej niż u kobiet. Każdy może mieć swoje "strefy specjalne” nawet na pierwszy rzut oka niecodzienne. Niemało uciechy powinno także dać odkrycie i badanie takich stref u twojej dziewczyny.Brak orgazmu podczas seksu - nigdy! 17-01-2014 - 15:29 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Ja przy żadnych pozycjach erotycznych nie mam orgazmu. Nie wiem czemu. Co prawda mój partner ma 19 cm, a ja już 2 porody za sobą. Mimo to jestem wąska choć nie wiem czy płytka. Czuje przyjemność z seksu tak samo jak z dotyku czy pocałunku. Chciałabym poczuć kiedyś co to jest orgazm. Mam już 25 lat i kilku partnerów już miałam.

odpowiedź:
To ze nie masz orgazmów nie jest kwestią długości członka twojego partnera ani też głębokości czy szerokości twojej szparki. To wyłącznie kwestia TECHNIKI i WSPÓŁPRACY emocjonalnej i fizycznej między wami. Dobry seks to nie rzniecie na sieczkarni! Poświęćcie więcej na rozpalenie zmysłów, gadżety, masaż, smyranie języczkiem, delikatne ale długie pieszczoty łechtaczki, nie zapominając o lubrykancie. Głęboką i intensywną penetrację pozostawcie sobie już na sam koniec. Rozmawiaj o tym ze swoim partnerem, powiedz czego oczekujesz i pokieruj go. Jeśli nigdy mu nie mówiłaś jak chcesz być pieszczona i co sprawia Ci największą rozkosz - on może traktować to jako nieistotne, lub sądzić że wszystko robi idealnie.czy mozna zajsc w ciaze bez penetracj 15-01-2014 - 20:28 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Ostatnio z moim partnerem uprawialiśmy poting i on spuscil sie na swój brzuch i poszedl sie wytrzeć itp i chcialam zapytac czy przez kontakt z nim przytulanie itp mogla zajsc w ciaze ...czy plemniki mogly sie dostać do macicy

odpowiedź:
Absolutnie nie ma możliwości abyś w takiej sytuacji mogła zajść w ciążę. Aby doszło do zapłodnienia, muszą być spełnione pewne warunki fizyczne i biologiczne. Nasienie partnera nie było w stanie przedostać się z brzucha do pochwy ani macicy. Możesz być spokojna - nie jesteś w ciąży. Więcej o pettingu dowiesz się z tego artykułu: http://www.agnieszka.com.pl/petting.htmproblem z drugim razem 07-01-2014 - 16:45 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
witam, ostatnio pierwszy raz współzyłam z moim chłopakiem. Czulam że się przebił, bo przez chwilę poczułam ból(krwi nie było) musial mnie tzrmac ebym nie zgniotla go noagmi ale wszystko poszlo dobrze, chciałam sie przesunąć i wypadł ze mnie ale zaraz wszedł znowu i nie poczułam nic nieprzyjemnego. Jednak kiedy nastepnym razem(jakis tydzien pozniej) chcielsmy sprobowac nie mogl we mnie wejsc,bo caly czas czulam bol. Wlozyl tylko palca ale bylo mi nieprzyjemnie i powiedzial ze czuje kostke i wtedy przesuwa palec tak jakby w tyl. i powiedzial ze jak jest blisko tej kosci to zawsze mowie mu ze mnie boli. Moj partner uwaza ze moja psychika tak dziala bo z pierwszym razem tez byl problem gdyz mialam straszna blokade. Czy tą kosć tak sie czuje? czy ja jestem zle zbudowana?

odpowiedź:
Budowa twoich narządów płciowych jest prawidłowa. Twój partner wyczuwa palcem kość łonową. Pierwszy raz i kilka kolejnych zbliżeń, często nie są zbyt komfortowe dla kobiety. Może następować odczuwanie lekkiego bólu wynikające z ciasnej szczeliny pochwy. Bardzo ważne jest wasze podejście do sprawy seksu. Stres przed niechcianą ciążą, obawa przed bólem oraz nieumiejętne i mało delikatne podejście partnera do zbliżenia seksualnego, mogą spowodować Twoje uprzedzenia w przyszłości. Postarajcie się o pełen komfort, dobrą atmosferę, luz, duża ilość czasu, brak pośpiechu, petting, masaż i inne czułości nie związane z samą penetracją. Rozmawiajcie i dzielcie się spostrzeżeniami w zakresie wzajemnego seksu. Nie podchodźcie do sprawy, że trzeba to zrobić "bo wszyscy to robią" Dużo informacji na temat 1-razu i problemów z tym związanych znajdziesz tu: http://www.agnieszka.com.pl/twoj_pierwszy_raz.htmCiąża a masaż 27-12-2013 - 14:36 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
Czy są jakieś bezpieczne i pożyteczne formy masażu do stosowania w czasie ciąży?

odpowiedź:
W czasie ciąży brzuch wymaga najlżejszego dotyku, ale umiejętny masaż może zapobiec powiększaniu się rozstępów, daje skórze ulgę, rozluźnia napięte mięśnie - a także dostarcza przyszłemu ojcu niepowtarzalne doświadczenie jednoczesnego kontaktu z dwiema osobami naraz!

Popularną techniką jest okrężne masowanie brzucha jedną ręką, podczas gdy druga wykonuje półkoliste pociągnięcia wokół. Zgranie tych ruchów bywa zaskakująco trudne (wymaga uprzedniego ćwiczenia), ale jest bardzo przyjemne w odbiorze!Orgazm jedynie przez pieszczenie 27-12-2013 - 14:35 dział: (Seks, kontakty i problemy seksualne)

pytanie:
Czy to prawda, że niektóre kobiety można doprowadzić do orgazmu jedynie przez pieszczenie, pocieranie i ściskanie piersi?

odpowiedź:
Tak, ale jeśli patrzeć na seks wyłącznie jak na technikę stymulacji pewnych rejonów ciała aby osiągnąć orgazm, to rezygnuje się z góry z wielu rozkoszy wyższego lotu. Generalnie rzecz biorąc, właściwie całe ciało kobiety może być podnietliwe. Podczas miłosnego zapału, gdy zmysłowy dotyk gra pierwsze skrzypce, niektóre kobiety mogą osiągnąć szczyty ekscytacji przez pieszczoty i pocałunki w uszy, stopy, kolana, kostki i inne części ciała.Skąd się biorą bliźnięta? 11-12-2013 - 13:04 dział: (Antykoncepcja, ciąża)

pytanie:
Ktoś powiedział mi, że bliźnięta rodzą się na skutek czegoś co znajduje się w organizmie mężczyzny lub kobiety i że jest to zjawisko dziedziczne. Czy to prawda?

odpowiedź:
Bliźnięta są zjawiskiem dziedzicznym. Jeśli jajniki uwolnią od razu dwa jajeczka, które zostaną zapłodnione, kobieta urodzi bliźnięta. Nie są one identyczne i mogą być różnej płci. Identyczne bliźnięta rodzą się wtedy, gdy jedno jajeczko zostaje zapłodnione przez pojedynczy plemnik i podzieli się. Takie bliźnięta są tej samej płci i są do siebie podobne.Jajeczkowanie 11-12-2013 - 13:03 dział: (Cykl miesiączkowy)

pytanie:
Co dzieje się z komórkami jajowymi, które nie zostaną wykorzystane?

odpowiedź:
Z około 400 000 komórek jajowych obecnych w jajnikach już przy urodzeniu, tylko około 400 dojrzewa i zostaje uwolnionych w trakcie jajeczkowania. Pozostałym nie udaje się dojrzeć i są wchłonięte przez ciało. Kiedy nie ma już żadnych komórek jajowych do uwolnienia, rozpoczyna się menopauza.Błona dziewicza 11-12-2013 - 13:02 dział: (Wizyta u ginekologa)

pytanie:
Jeśli jest się dziewicą, czy pochwa jest całkowicie zamknięta?

odpowiedź:
Błona zwana hymenem otacza wejście do pochwy, rzadko kiedy zamykając je całkowicie – zazwyczaj jest w niej otwór na tyle duży, by umożliwić przepływ krwi menstruacyjnej. U niektórych kobiet otwór ten może być znacznie większy. Błona może zostać przerwana lub rozciągnięta na skutek ćwiczeń gimnastycznych, używania tamponów lub stosunku płciowego.Błona dziewicza 11-12-2013 - 13:02 dział: (Pierwszy raz (seks))

pytanie:
Jeśli jest się dziewicą, czy pochwa jest całkowicie zamknięta?

odpowiedź:
Błona zwana hymenem otacza wejście do pochwy, rzadko kiedy zamykając je całkowicie – zazwyczaj jest w niej otwór na tyle duży, by umożliwić przepływ krwi menstruacyjnej. U niektórych kobiet otwór ten może być znacznie większy. Błona może zostać przerwana lub rozciągnięta na skutek ćwiczeń gimnastycznych, używania tamponów lub stosunku płciowego.Zazdrosna żona 11-12-2013 - 13:00 dział: (Miłość, uczucia, problemy)

pytanie:
Moja żona dzwoni do biura, a ponadto jestem pewien, że przeszukuje mi kieszenie. Co jest tego powodem i o co jej chodzi?

odpowiedź:
Twoja żona jest "oczywiście" zazdrosna. Przyczyną może być jej szczególna niepewność – może zbyt poświęcasz się pracy, zaniedbując żonę? Spróbuj zapytać, dlaczego jest tak podejrzliwa, jeśli problem narasta, szukaj fachowej porady w znalezieniu powodów sytuacji w waszym związku.Zazdrość męża 11-12-2013 - 12:59 dział: (Miłość, uczucia, problemy)

pytanie:
Kilka tygodni temu wróciłam ze szpitala z naszym pierwszym dzieckiem. Początkowo mąż był zachwycony córeczką ale później zmarkotniał. Wieczorami, gdy zabieram się do karmienia, pod byle pretekstem wychodzi z domu. Czuję się tym dotknięta - skąd ta nagła odmiana?

odpowiedź:
Twój mąż odczuwa zazdrosć i w rzeczywistości sygnalizuje: "A co ze mną?". Weź pod uwagę fakt, że mógł on poczuć się opuszczony - dawaj mu do zrozumienia, że jest tak samo ważny dla ciebie, jak wasze dziecko.Problemy w małżeństwie 21-11-2013 - 15:52 dział: (Miłość, uczucia, problemy)

pytanie:
Wydawać by się mogło, że moja siostra i jej maż tworzyli idealną parę. Nikt z rodziny nigdy nie słyszał, żeby się któcili. Tymczasem w zeszłym tygodniu siostra przyszła do domu do mamy i oświadczyła, ze dłużej nie zniesie swojego małżeństwa, ale nie chce powiedzieć, dlaczego. Jak mógł się rozlecieć taki doskonały związek?

odpowiedź:
Nigdy nie popełniaj błędu myśląc, że małżeństwo jest szczęśliwe, ponieważ partnerzy się nie kłócą. Niektóre pary nigdy się nie kłócą, ponieważ jedna osoba obawia się reakcji drugiej albo któreś z nich odda wszystko za spokojne życie. Jest prawie pewne, że siostra będzie bardziej otwarta, kiedy już przemyśli to, co się stało.

Powered by PHPAskIt 3.0