Podstawy medyczne

Przeciętnie kobieta może zajść w ciążę przez 6 dni w czasie 1 cyklu - pięć dni przed owulacją i jeden dzień po owulacji. Aby zapobiec zajściu w ciążę w ciągu tego krótkiego czasu wiele kobiet akceptuje ingerencje w ich zdrowie i dobre samopoczucie. Dzień za dniem obciążają swój organizm, zdrowie i życie seksualne środkami antykoncepcyjnymi. Czy musi tak być? My mówimy: NIE.

Jak działa ten komputer?

Pomiary temperatury są fundamentem działania. Należy ich dokonywać codziennie rano zaraz po przebudzeniu umieszczając sensor w ustach pod językiem na około 60 sekund. Lady-Comp i Baby-Comp są tak zaprogramowane, że identyfikują i informują o owulacji. Analiza setek tysięcy cykli tysięcy kobiet jest częścią podstawowego programu urządzeń. Wartości temperatury są pokazywane na wyświetlaczu - nie może być łatwiej: zielone światło oznacza dni niepłodne, czerwone oznacza dni płodne. Możesz polegać na informacji podawanej przez Lady-Comp i Baby-Comp od samego początku stosowania. Pomiar temperatury wykonywany jest z dokładnością do 0,01 stopnia Celsjusza.

Naturalna alterantywa

Lady-Comp i Baby-Comp są nowoczesnymi komputerami działającymi dla naturalnego planowania rodziny i naturalnej antykoncepcji.

Podstawy medyczne

  • każda kobieta jajeczkuje tylko raz w czasie cyklu. Jeśli, w bardzo rzadkich przypadkach, dwie lub więcej owulacji się pojawi to ma to miejsce w ciągu 24 godzin.
  • po owulacji komórka jajowa może być zapłodniona przez maksymalnie 18 godzin.
  • po stosunku seksualnym plemniki są ruchliwe i zdolne do zapłodnienia komórki jajowej przez maksymalnie 120 godzin.
  • dlatego też kobieta może zajść w ciążę tylko przez 6 dni w ciągu każdego cyklu.

Cykl miesiączkowy kobiety:

Długość cyklu miesiączkowego różni się w zależności od kobiety. Przykład przedstawia przeciętny cykl dla zobrazowania metody działania. Baby-Comp i Lady-Comp rozpoznaje Twój cykl poprzez pomiar temperatury dokonywany codziennie rano oraz przez zapisane w pamięci urządzenia dane.

  • [1] płodność - prawdopodobieństwo, że stosunek seksualny zakończy się zapłodnieniem
  • [2] wyświetlacz Lady-Comp/Baby-Comp
  • [3] procesy w jajniku i w błonie śluzowej macicy
  • [4] poziom hormonów we krwi
  • [5] temperatura bazalna ciała

światło - zielone - dni niepłodne

światło - czerwone - dni płodne

światło - czerwone migające - wskazuje oczekiwaną owulację jest to prognoza. Po zakończonym cyklu migające światło czerwone wskazuje na dzień owulacji.

światło - żółte - oznacza czas nauki cyklu urządzenia lub brakujący pomiar temperatury (np. na początku stosowania lub gdy stosowanie zostało przerwane).