Baby-Comp - planowanie rodziny

Rodzina, dzieci to skarb i ogromne szczęście. Podstawą tego szczęścia jest harmonia, spokój i naturalność. Jest to źródło, z którego czerpiemy moc, aby żyć. Rodzina jest ostoją, do której się wraca aby nabrać sił, otrzymać pocieszenie oraz zaznać radości i szczęścia.

Lecz rodzina wtedy jest pełna, gdy są w niej dzieci. Pieniądze, praca, przyjaciele to wszystko jest ważne ale gdy brakuje dzieci nic nie jest w stanie dać radości i szczęścia. Te małe istotki nadają sens życiu, burzą ustalony dotąd porządek, ale dają również życiu nową jakość.

Wydaje się to tak naturalne i proste, że pojawiają się one w naszym życiu, lecz dzieci są prawdziwym cudem. Czasem jednak ten cud nie może stać się faktem, wtedy nadchodzi wielka rozpacz a człowiek jest wystawiany na próbę.

Czasem problem ten da się bardzo łatwo rozwiązać.

Baby-Comp jest urządzeniem o wysokiej skuteczności działania potwierdzonej badaniami klinicznymi, które jest idealną pomocą dla par starających się o dziecko.

Baby-Comp pomógł wielu parom - nawet tym o obniżonej płodności - zaplanować rodzinę z sukcesem.

Z Baby-Comp możesz...

  • Określić dzień owulacji i optymalny czas na poczęcie nawet z 6 dniowym wyprzedzeniem;
  • otrzymać zapamiętane dane pobranych temperatur i statystykę cyklu;
  • określić dni, w których jest zwiększona możliwość poczęcia chłopca lub dziewczynki;
  • poinformować urządzenie o współżyciu;
  • określić datę poczęcia;
  • otrzymać wydruk danych o cyklu;
  • stosować urządzenie jako naturalną regulację poczęć.

Planowanie ciąży z Baby-Comp

Baby-Comp posiada te same funkcje jak Lady-Comp, ale dodatkowo posiada program dotyczący ciąży. Sprawia to, że Baby-Comp jest kompletnym urządzeniem pozwalającym używać go zarówno do planowania ciąży jak również do kontroli poczęć.

Baby-Comp i niepłodność

Jak urządzenie takie jak Baby-Comp może pomóc w przypadkach bezpłodności? Po pierwsze urządzenie określa optymalny moment poczęcia i owulację. Baby-Comp dokonuje tego poprzez dokładne monitorowanie organizmu kobiety przez codzienne pomiary temperatury. Wprowadzenie danych do Baby-Comp przez kobietę wymaga bardzo małego nakładu. Obejmuje to codzienne pomiary temperatury bazalnej ciała i daty menstruacji. Analizując uzyskane dane Baby-Comp jest zdolny do wskazania daty owulacji z wyprzedzeniem i przelicza najlepszy czas na poczęcie.

Baby-Comp

Baby-Comp umożliwia rozpoznanie problemów spowodowanych zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami. Jeśli istnieją zaburzenia lub nieregularność cyklu Baby-Comp powiadomi o tym poprzez wskazywanie informacji o dniach płodnych i niepłodnych. Takie zaburzenia mogą zostać potwierdzone przez uzyskany wydruk danych z urządzenia. Jeśli to możliwe kobieta powinna zlikwidować wszelkie znane czynniki zaburzające regularność cyklu przed zastosowaniem Baby-Comp tak, aby zoptymalizować jego działanie. Jeśli nie jesteś pewna regularności swoich cykli lub nie orientujesz się, kiedy i czy zachodzi owulacja powinnaś zacząć używać Baby-Comp, aby poznać swój cykl.

Zdjęcia Baby-Comp

Czy jestem bezpłodna?

Co mogę zrobić? Co jeśli w przeszłości poroniłam? Bezdzietność par, które pragną posiadać potomstwo, jest najczęściej spowodowana nie całkowitą bezpłodnością, lecz obniżoną płodnością, która z kolei często spowodowana jest zaburzeniem równowagi hormonalnej. Pary dostrzegają problemy z płodnością dopiero, gdy starają się o dziecko. Jest całkiem normalne, że para do poczęcia dziecka potrzebuje około 3 miesięcy lub czasem więcej, pomimo współżycia w czasie dni płodnych. Normalnie szansa na zapłodnienie w czasie owulacji wynosi ok. 40 %.

Gdy para stara się o dziecko

Gdy para stara się o dziecko bezskutecznie przez ponad rok można mówić o problemach z poczęciem, ale nawet wtedy nie jest to postrzegane jako niepłodność. Prawdziwa niepłodność istnieje wtedy, gdy jeden z partnerów jest sterylny. Całkowita bezpłodność jest często spowodowana uszkodzeniem funkcji komórek rozrodczych w czasie życia płodowego przez toksyny. Takie toksyny nie szkodzą matce, lecz są bardzo niebezpieczne dla płodu i jego rozwijającego się układu rozrodczego. Produkty chemiczne takie jak środki czystości i lakiery do paznokci mogą uszkodzić układ rozrodczy płodu. Kiedy dojrzeją kobiety mogą nie produkować pęcherzyków Graffa a mężczyźni nie produkują plemników. Jeśli partnerzy zostali zbadani pod tym kątem i wyniki negatywne - innymi słowy są płodni - wtedy problemy z poczęciem mogą być powiązane z a) niewłaściwym określaniem czasu owulacji lub b) brakiem równowagi hormonalnej, która zakłóca owulację lub implantację zapłodnionego jaja w śluzówce macicy.

Zakłócona równowaga hormonalna może spowodować wstrzymanie owulacji jak również może prowadzić do poronień. Taka nierównowaga hormonalna prowadząca do poronień jest spowodowana przez niewydolność fazy lutealnej. Faza lutealna obejmuje czas od owulacji do miesiączki. Podczas tej fazy wzrasta poziom progesteronu, który odpowiada za rozwinięcie się śluzówki macicy i przygotowanie jej na przyjęcie zapłodnionego jaja. W czasie ciąży odpowiedni poziom progesteronu jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Jeśli poziom progesteronu spada ciąża może zostać nieutrzymana.