[Polska] Wyjatkowe miejsce na spedzenie wakacji

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

[Polska] Wyjatkowe miejsce na spedzenie wakacji

Postautor: Hyhy » 19 kwie 2005, 18:40

Nie wiem czy moze byc taki temat, czekam na info jesli tak :)

Dawajcie opisy zdjecia linki cokolwiek.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 kwie 2005, 18:53

Mrzeżyno!!
26 km od Kołobrzegu, obok Dźwiżyna.
Spokojne (no w miare) miejsce, w którym jednak można się nieźle wybiawić jak i odpocząć.
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 19 kwie 2005, 21:39

Chałupy, pole namiotowe nr 6!!!
Najpierw jeździłam z rodzicami i ich znajomymi, teraz jeżdżę z kumplami. Jest super. Można pić piwo, opalać się i kąpać, grać w siatkówkę i w ogóle. No i cały czas liczę na spotkanie Wodeckiego w roli naturysty.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
kurek
Maniak
Maniak
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2004, 13:32
Skąd: z prawa :P
Płeć:

Postautor: kurek » 19 kwie 2005, 21:57

ja polecam Uniescie k/Mielna :D
z tamtad pochodze wiec nie mam innego wyjscia jak zachwalac :P
Zamykam oczy i udaje ze nie widze...
Zatykam uszy i udaje ze nie slysze...
Zamykam serce i udaje ze nie czuje...
To nie jest yba najlepsza modlitwa...
.:LZY:.
Awatar użytkownika
Naja
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie 2005, 10:57
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Naja » 20 kwie 2005, 08:01

[Polska] Wyjatkowe miejsce na spedzenie wakacji


przecież wszystko zależy co kto lubi...:) i..jak lubi spędzać ten wolny czas..dla jednego będzie to morze (osobiście uwielbiam Hel), dla drugiego góry ( jak dla mnie tylko Słowacja:) a jeszcze i Mazury:)...gdzie...w tym ostatnim miejscu zanudziłabym się na śmierć (może się mylę bo raczej nie bywam)...hmmm...a jak jest i facet, który może postawić... to i ciepłe kraje:)Konakli - Turcja..polecam:)hotel z opcją all inclusive...słoneczko, basenik,panowie wachlujący cię na leżaku i...drinki do białego rana..... :D raj na ziemi :D
"Dobrze widzi się tylko serce. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
Antoine de Saint - Exupery
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 20 kwie 2005, 11:03

Czy topik takze o wakacjach zimowych? :)
Wszystkim narciarzom/deskarzom, ktorzy mecza sie w Polsce, bo mysla, ze nie stac ich na wyjazd w Alpy chcialem powiedziec, ze aktywne ferie w Polsce to jakies 80% ceny za taki pobyt we Wloszech czy w Austrii, a porownania po prostu nie ma!
Tylko trzeba jechac poza sezonem, tzn albo w styczniu, albo w marcu (stycznia nie polecam, bo temperatury na lodowcu dochodza do -30, ale marzec jak najbardziej - tu z kolei nie zapomnijcie o dobrym kremie do opalania...)
...setki kilometrow idealnie przygotowanych tras, superszybkie wyciagi, niezapomniane widoki itd itp <piwo>

[ Dodano: 2005-04-20, 11:36 ]
aha - no teraz zauwazylem, ze to o Polsce ma byc... jak musicie to skasujcie... <pijak>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:15
Skąd: Pomorze
Płeć:

Postautor: Wiola » 21 kwie 2005, 11:55

ja na przyklad zwiedzilam polske w wielu miejscach.od samego morza po gory tzn.koszalin,gdansk,malbork,warszawe i to nawet po kilka razy.na slasku widzialam sosnowiec,katowice a tak poza tym to odwiedzilam krakow,kielce .krotko mowiac zjezdzilam polske wzdluz i wszez.i w kazdym miescie byla inna rzecz ,ktora mnie zinteresowala i mi sie podobala.ale musi byc kasa to oczywiste.wakacje mozna jeszcze spedzic gdzies nad fajnym jeziorkiem to zalezy ,kto,co lubi.ja jestem urodzona podrozniczka bo wlasnie w ten poniedzialek wrocilam z malborka i bylo extra.dobrze jest jechac tam,gdzie ma sie rodzine. <banan>
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 21 kwie 2005, 15:54

Augustów - przyjemne miasto, zawsze sporo turystów. Lasy, jeziora itd., a co za tym idzie rejsy statkiem, gondolą, pływanie łodzią, kajakiem, rowerem wodnym... No i ten sławny wyciąg nart wodnych :) Co roku sobie obiecuję, że spróbuję ale tylu ludzi się zawsze gapi, że mnie to peszy :| Poza tym co roku odbywają się tam latem różnego typu imprezy, np. pływanie na byle czym, występy różnych gwiazd, kabarety (często Ani Mru Mru), wystawiają też sporo sztuk (m.in. "Na pełnym morzu" - grane pod gołym niebem...). Oczywiście dużo kramów z pamiątkami (a jakże), można też się dorwać do wielu stoisk z antykami i ogólnie wspaniałymi starociami.
Lubi gościć tam radiowa Trójka i relacjonować co się dzieje.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 21 kwie 2005, 16:28

hehe niech żyje patriotyzm regionalny :DDD
wszystkim polecam Sandomierz...miasto ma ponad tysiąc lat, i ogrom różniastych zakamarków, w których człowieka ciarki przechodzą :-)
Salve Regina, Ucho Igielne, podziemia, Zamek, dom Długosza etc.
oprócz tego Góry Pieprzowe...i rezerwat dzikich róż, i sarenki :DDD
edit:
zapomniała o Katedrze, w której jest 12 obrazów(odpowiadają kolejnym miesiącom w roku), na których są postacie z numerkami odpowiadającymi poszczególnym dniom...a po co to? odnajdując swoją date urodzenia, można sprawdzić jaka śmierć jest nam pisana <boje_sie>
więc odwiedzajcie Sandomierz !! 8)
edit2:
http://www.sandomierz.org/
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 22 kwie 2005, 12:14

nom - Sandomierz moze byc, bylem, zwiedzilem :) , chociaz miasto podupadlo nieco, poniewaz nigdy nie bylo miastem wojewodzkim (wzgledy polityczne wladz PRL a kocielno-historyczna pozycja Sandomierza)... poza tym podobno bandy skinow tam bezkarnie po starowce grasuja <boje_sie>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 kwie 2005, 19:33

A w Warszawie to nie? :|

E tam ja zapraszam do krainy wiecznych spalin i pośpiechu czyli Warszawy :D
Można tu wypocząć od zdrowego otoczenia, nawdychac się spalin, postać w korkach/zostac zmiażdżonym w busie i wiele innych atrakcji ;)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 23 kwie 2005, 15:16

moon pisze:A w Warszawie to nie? :|

ja tam nie wiem - jedyny wpierdol jaki udalo mi sie zgarnac w zyciu mial miejsce w Olsztynie przy przesiadaniu sie z pociagu na pociag :]
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 25 kwie 2005, 09:10

Kazimierz Dolny - całkiem całkiem, lubię te stare brukowane uliczki, ruiny zamku itd. I to wzgórze z 3 krzyżami :D

A tak w ogóle to Zakopiec i Tatry rządzą <kreciola>
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 kwie 2005, 18:34

Oj nie ! Byle nie na południe.

Na północy Polski jest fajniej!!
amon7

Łeba !!

Postautor: amon7 » 25 kwie 2005, 19:43

Ludzie wakacje w Łebie to jest to !! [ Byłem tam 16 razy zaczynałem jeździć z rodzicami, ale oczywiście dopiero jak pojechałem z ferajną to poczułem, co znaczy zabawa :D ] nie duża zwariowana mieścina, ale wyszaleć się można nieźle a tak pyzatym to wszystkie inne ciekawe miejsca nad naszym Bałtykiem rulezz nooo chyba ze ktoś mi zafunduje wyjazd do Hiszpanii Chorwacji albo Włoch nie pogardzę :D jeszcze tylko by trzeba sobie dziewczynę znaleźć, bo jakoś sam jestem i dopiero będzie jazda :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 kwie 2005, 20:24

Ja pamiętam, że na Łebę się różni mi znani ludzie nastawiali i zawsze byli rozczarowani...

Ale, że nad Bałtykiem wesoło jest to się zgodzę <lol> Wakacje bez wizyty tam to wakacje stracone.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 26 kwie 2005, 12:37

moon pisze:Oj nie ! Byle nie na południe.

Na północy Polski jest fajniej!!

co Ty w ogole opowiadasz! bylas np na Dolnym Śląsku? Juz o Tatrach, Beskidach, Bieszczadach nie wspominajac... :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 kwie 2005, 13:07

A co jest fajnego nad morzem ??? bo jezdziłem tam jako dziecko , jak i byłem ostatnio ! powiedziałem ...wiecej nie !! dlaczego ?? bo nie ma tam juz tej atmosfery która była dawniej .Jest ze tak powiem normalnie ! czyli nic szczegulnego ! Nie wiem w prawdzie jak jest w zachodzniej czesci , ale w srodkowej jest do bani , to moje zanie ! nie ma nawet sie gdzie pozadnie zabawic , ale dziewczyny za to chetne jak cholera ! co z kolei mi sie podoba ! <banan>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 26 kwie 2005, 16:50

Andrew pisze:ale dziewczyny za to chetne jak cholera ! co z kolei mi sie podoba !

a słyszałeś teorie, że kura, która najgłośniej gdacze mało jajek znosi? <pijak>
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 kwie 2005, 17:48

Ano byłam Charlie i mi się nie podobało.

Im bliżej gór tym gorzej. Takie moje zdanie. Klimat do kitu jak dla mnie, ludzie jacys nieprzyjemni i w ogóle jakoś zawsze kiepsko tam było. Ale może mi się zmieni za pare lat.

A nad morzem lubię, bo jakoś mam kupę energii <banan> , śmeije się bawię, zawsze kogoś się pozna i w ogóle jest fajnie. Nic nie boli. To jedyne miejsce w kraju, w którym miałam ostrą anginę, 40 stopni gorączki i nie czułam tego. Dowiedziałam się po tygodniu, że chora jestem :D

Chociaz przyznaję, że kiedyś tam było fajniej jakoś.
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 26 kwie 2005, 21:04

Ludzie nieprzyjemni na południu? to może trafiłaś na turystów z północy? :DDD
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 27 kwie 2005, 07:53

Nie przepadam za krajobrazami północy... najbliższe krzoki zasłaniają cały horyzont!
Na południu można podziwiać nawet 1000 ha lasu z jednego miejsca.
I nie tylko :)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 kwie 2005, 17:13

Niestety na miejscowych, ale turyście tez tam na bank byli. Nie pamiętam, bo na południu to nie byłam już pare lat ;) W kazdym razie dobrych odczuć nie mam.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 kwie 2005, 19:29

Pogosia pisze:
Andrew pisze:ale dziewczyny za to chetne jak cholera ! co z kolei mi sie podoba !

a słyszałeś teorie, że kura, która najgłośniej gdacze mało jajek znosi? <pijak>


A co chcesz przez to powiedziec ?? bo nie bardzo rozumiem ?
Jak pisze ze sa chetne , to taka jest prawda... w tym miejscu gdzie byłem i w tym czasie !
masz mnie za kłamcę ?:>2

Ja tam nie mam nic do ludzi ,wszedzie sa i tacy , i tacy , czy to południe czy północ, od tych nie dobrych i nie pogodnych ....sie po prostu odsówam !8)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 kwie 2005, 10:59

Andrew pisze:
Pogosia pisze:
Andrew pisze:ale dziewczyny za to chetne jak cholera ! co z kolei mi sie podoba !

a słyszałeś teorie, że kura, która najgłośniej gdacze mało jajek znosi? <pijak>


A co chcesz przez to powiedziec ?? bo nie bardzo rozumiem ?

A szkoda bo to smieszne bylo :D
Andrew pisze:masz mnie za kłamcę ?:>2

nie za klamce tylko za kure 8)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 28 kwie 2005, 12:35

Lubię Dolny Śląsk. Swego czasu zwiedziłam prawie wszystkie zamki - począwszy od Książa, skończywszy na kompletnych ruinach. Bo mnie w ogóle zamki pociągają :)

Zakopane to ostatnie miejsce, gdzie można jechać, chyba że się nastawiamy na imprezę. Za każdym razem spotykam znajomych, których w Warszawie nigdy bym nie spotkała. Na Krupówkach co pięć minut trzeba komuś "cześć" mówić. Wolę Beskidy, a i te z dala od Wisły (może oprócz Tygodnia Kultury Beskidzkiej - wtedy godzę się na ten komercyjny folklor).

Lubię morze. Takie bure, poza sezonem.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 kwie 2005, 12:47

mrt pisze:Lubię Dolny Śląsk. Swego czasu zwiedziłam prawie wszystkie zamki - począwszy od Książa, skończywszy na kompletnych ruinach. Bo mnie w ogóle zamki pociągają :)

Tez zwiedzilem, na dodatek bedac tuz po lekturze "Narrenturmu" Sapkowskiego - moglem zobaczyc na wlasne oczy, to o czym przed chwila czytalem - baaardzo fajne uczucie :)
Bylem zszokowany natomiast wielkoscia, rozmachem i - dajaca sie wyczuc, aczkolwiek przebrzmiala - swietnoscia Świdnicy - taki ciut mniejszy Wroclaw, z druga co do wysokosci w Polsce wieżą koscielna (pierwsza w Gdansku)...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 28 kwie 2005, 12:54

ja mieszkam na dolnym slasku, w olesnicy i mamy sliczny zamek, polaczony z bazylika:) zapraszam na wycieczke, moge oprowadzic nawet :) po murach obronnych tez :) a potem pojdziemy na kawke!:)
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 28 kwie 2005, 15:05

Mi sie bardzo podobalo w solinie, byl ktos? extra.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
dziubek317
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2004, 18:06
Skąd: slask
Płeć:

Postautor: dziubek317 » 28 kwie 2005, 19:08

warto zobaczyc ziemie klodzka! klodzko,wambierzyce,polanica,kudowa!przepieknie jest w karlowie,gory stolowe,szczeliniec wielki!goraco polecam,naprawde jest pieknie!

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości