Bolace kolano :(

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Pizza Ambar
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2018, 11:39
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: Pizza Ambar » 20 sie 2018, 15:30

Zrób tekst. Połóż kolano na krześle tak abyś miał kąt prosty. Staraj się wyciągnąć kolano jak najbardziej do przodu (rękoma), jeżeli po tym od razu odczujesz ulgę to jest to nadwyrężenie wiązadła.

Zapewne boli Cię po bokach kolana.

Jeżeli możesz chodzić to nie jest to zerwanie. Naderwanie będzie Cię trzymać około 2 miesiące. Oszczędzaj się. Na USG nic nie wyjdzie, jedynie mogą gadać, że masz wyrobioną łąkotkę, co jest normalne dla każdego.

Odpoczywaj i staraj się rozciągać ścięgna poprzez różne ćwiczenia.
kabarecik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:43
Skąd: Warka
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: kabarecik » 27 sie 2018, 11:39

Bardzo dużą grupę urazów w obrębie stawu kolanowego stanowią uszkodzenia łąkotek. Szacuje się, że może to być nawet 80% wszystkich urazów kolan. Do najbardziej charakterystycznych objawów uszkodzenia łąkotek zalicza się: ból w okolicy stawu kolanowego, okresowe blokowanie się stawu, obrzęk z zatarciem prawidłowego obrysu kolana, uczucie „uciekania” kolana, trzaski w stawie w czasie ruchu. Do uszkodzenia w obrębie łąkotki dochodzi głównie w trakcie uprawiania aktywności sportowej. Uszkodzenie spowodowane może być pojedynczym urazem lub sumującymi się mikrourazami. W internecie znajdziemy wiele informacji na temat urazów łąkotek. Możemy przeczytać jak rozpoznawać ten uraz oraz w jaki sposób prawidłowo go leczyć.
Monia92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2018, 14:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: Monia92 » 29 lis 2018, 14:44

Też miałam problem z bolącym kolanem, dopóki nie zdecydowałam się na wizytę u lekarza i rehabilitację. Do tego brałam tabletki Gardan, które w kryzysowych momentach ratowały mi życie. Do tego należy zawsze uważać na kroki i dbać, aby nie obciążać zbytnio kolan.
JannaKlc
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2018, 18:21
Skąd: Kielce
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: JannaKlc » 29 lis 2018, 18:23

Też polecam Gardan, jeśli chodzi o bóle kolan i stawów, ale stosuję go tylko w kryzysowych sytuacjach, bo to silne tabletki i nie ma co sobie psuć wątroby. Polecam też w miarę możliwości więcej ruchu, kiedy ból już nie doskwiera. Aktywność fizyczna najlepiej utrzymuje kolana przy zdrowiu :)
alekisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2018, 14:37
Skąd: Zamość
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: alekisa » 24 cze 2019, 22:17

Na ból też świetne są maści rozgrzewające, używam przy takich bólach kremu dipHot, szybko działa, jak czuję to rozgrzanie to już wiem że zaraz ból odpuści i takie jedn posmarowanie wystarcza na bardzo długo.
LilitJery
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2020, 22:10
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: LilitJery » 05 lis 2020, 22:22

Warto upewnić się, czy bolące kolano nie stanowi objaw poważniejszej choroby. Rezonans magnetyczny może to ułatwić i przy okazji można sprawdzić swój kręgosłup. Skorzystanie z takiego badania raz na jakiś pomoże wyeliminować poważne choroby w początkowym stadium rozwoju. Możecie skorzystać z MRI Diagnostyka z Warszawy. Znajdują się bardzo blisko metra.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 138 gości