Pragnace zajsc w ciaze: Clostilbegyt, Luteina, Kwas foliowy

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Pragnace zajsc w ciaze: Clostilbegyt, Luteina, Kwas foliowy

Postautor: alexia » 19 maja 2009, 19:05

Witam serdecznie
jestem tu pierwszy raz postanowilam zalozyc nowy temat zwiazany z tabletkami takimi jak Clostilbegyt, Luteina i Kwas foliowy. Ja staram sie juz od dlugiego czasu o dzidzie no ale nie wychodzi. Od grudnia 2008 biore kwas foliowy, od niedawna w sumie 3 cykl biore luteine od 16dnia cyklu przez 10 dni, bralam raz Clostilbegyt jednak mi nie pomogly. Przy badaniach usg rosly pecherzyki tylko nie wiem czy byla wkoncu ta owulacja, chyba nie skoro sie nie udalo, jednakze wiem ze niezawsze przy owulacji zachodzi sie w ciaze. Moze ktos bral te tabletki z jakimi skutkami? moze ktoras z Was moglaby mi cos poradzic?W tej chwili jest moj 16 dzien cyklu biore luteine pod jezyk 2razy dziennie , znowu w stresie czekam i czekam moze sie uda a moze znow ta @ przyjdzie, piszcie dziewczyny wymieniajmy sie swoimi doswiadczeniami pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi
Awatar użytkownika
Symfonia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 191
Rejestracja: 07 lip 2005, 23:56
Skąd: Z piekła rodem
Płeć:

Postautor: Symfonia » 19 maja 2009, 21:08

alexia pisze:znowu w stresie czekam


a może to jest powód dla którego nie możesz zajść w ciążę? Co Ci lekarz dokładnie powiedział - nie masz żadnych problemów ze zdrowiem?


Ja jeszcze nie próbowałam nigdy zajść w ciążę i mało się znam, ale z tego co słyszałam i czytałam, to stres powoduje dużo złego. Może weź urlop - jedź z ukochanym w góry czy nad morze na tydzień czy dwa i poszalejcie nie myśląc, że chcesz czy musisz.
Bóg nie stworzył kobiety z głowy mężczyzny- aby nim nie rządziła, nie stworzył z nogi- aby nie była jego niewolnicą, ale z żebra- aby była bliska jego sercu
Obrazek
Złoty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Złoty » 20 maja 2009, 12:17

alexia stosowałaś wcześniej tabletki antykoncepcyjne?
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 20 maja 2009, 20:37

Dzieki za odpowiedzi
Stresik troche mam ale nie taki jak wczesniej zawsze gdy przychodzi @ jestem rozczarowana teraz tez sie zbytnio nie nastawiam co ma byc to bedzie , moj lekarz w sumie nie powiedzial mi nic konkretnego mam miec kuracje clostilbegyt od 2 dnia cyklu jak przyjdzie@ pozniej znow luteine i oczywiscie obserwacja sluzu ostatnio zauwazylam ten sluz podobny do bialka jaja kurzego:)i oczywiscie dzialalismy z mezem :)teraz czekam ale staram sie nie myslec o tym oczywiscie temperaturke mierze ach juz czasem sily mi brak ...
czy mam jakie sproblemy ze zdrowiem?chyba nie nierobilam szczegolowych badan lekarz nie zlecil no ale przy nastepnej wizycie musze mu podsunac ta mysl.
Pozatym nigdy wczesniej nie stosowalam tabletek anty a czemu pytasz o te tabletki?
Złoty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Złoty » 21 maja 2009, 08:54

Bo mnie kiedyś znajoma położna nastraszyła mówiąc że często spotyka w pracy panie które miały ten sam kłopot a brały wcześniej pastylki.
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 21 maja 2009, 20:10

Ja nigdy nie bralam a dlaczego mam takie problemy z zajscia w ciaze?czy w ogóle bede miala dzieci?czy mam juz sie nastawic ze jednak ich nie bedzie?ciezko mi...
Złoty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Złoty » 23 maja 2009, 10:39

<po przyjacielsku przytula> Po pierwsze nie załamuj się. Skoro masz kochającego partnera i możesz próbować zajść to już jest dobrze. Zawsze masz jeszcze pod ręką metodę in vitro. Ja bym się na to nie zdecydował ale nikogo za to nie potępię.

Jestem facetem więc ciąża nie jest dla mnie szczególnie kuszącą wizją ale nawet jeśli jej pragniesz zastanów się czy nie moglibyście zdecydować się na adopcję. Procedura jest bardzo długa, podczas jej trwania moglibyście dalej próbować metodami naturalnymi. Dla mnie ojcem i matką jest tylko ten kto kocha jak rodzic. Miłość to prawdziwy związek, a seks i ciąża to zaledwie metoda która go czasem umożliwia.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 10:45 przez Złoty, łącznie zmieniany 2 razy.
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 25 maja 2009, 21:48

Złoty dziekuje:)zobaczymy co los przyniesie w glebi duszy mam nadzieje ze nam sie uda ...podoba mi sie to co napisales:)dzieki jeszcze raz .
Pozatym ciekawa jestem czy jest ktos taki jak ja co mierzy ta tempke i od 16 dnia cyklu bierze luteinke jaka jest tempka u kogos od 16 do 25 dnia cyklu ?prosze o szybkie odpowiedzi pozdrawiam

[ Dodano: 2009-05-25, 21:50 ]
Zloty dlaczego niezdecydowalbys sie na in vitro?
Złoty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Złoty » 25 maja 2009, 22:23

Bo ja jestem taki dziwny że stawiam sobie wysokie wymagania etyczne. Czasem może zbyt wysokie. Chodzi że podczas tej procedury wyrzuca się część zarodków. Odpowiem Ci uczciwie co mnie przekonało raz na zawsze...jest taka piosenka:
Tu masz teledysk:
http://nietenczasimiejsce.wrzuta.pl//0t ... thday_live
A tu masz tłumaczenie na polski i tekst oryginalny:
http://www.tekstowo.pl/piosenka,flipsyd ... thday.html

Powiem szczerze że nie uważam się za mięczaka ale ten tekst wzrusza mnie do łez! Nigdy w życiu nie chciałbym mieć takich myśli. Raper nagrał najlepsze na świecie kazanie przeciwko aborcji i in vitro. Posłuchaj i przeczytaj sama. To tłumaczenie jest bardzo ułomne ale jeśli będziesz chciała prześlę Ci na priv wersje poprawną.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 22:44 przez Złoty, łącznie zmieniany 3 razy.
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 26 maja 2009, 21:07

Ta piosenka bardzo mi sie podoba niezastanawialam sie nad slowami wczesniej tzn tlumaczeniem tej piosenki naprawde wzruszajace po prostu przepiekna ta piosenka nie da sie ujac slowami ...in vitro to w moim przypadku ostatnia deska ratunku ale jak na razie nie planuje nic takiego i mam ogromna nadzieje ze niebede musiala tego robic ...wierze ze bylabym dobra matka i Bog o tym wie i niepozwoli bym dzieci nie miala..wszystkiego dobrego kolego..a jesli chodzi o aborcje jestem temu przeciwna i nierozumiem kobiet ktore poddaja sie temu zabiegowi to jest dla mnie cos strasznego wlasnie pisze prace mgr miedzy innymi na ten temat..pozdrawiam
Złoty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Złoty » 27 maja 2009, 13:11

Będę trzymał za Ciebie kciuki. Koniecznie daj znać kiedy Ci się uda.
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 27 maja 2009, 19:24

Z ta praca czy z ciaza??;)dzieki serdeczne:)))

[ Dodano: 2009-05-27, 19:41 ]
Jutro juz ostatni raz biore luteine a pozniej wola BOSKA albo przyjdzie @ albo bedzie ciaza strasznie bola mnie piersi moja temperaturka dzis 37,0 w tym cyklu jakos dziwna byla ta moja tempka 25 maja spadla 26-27maja -37,0, moja ostatnia @ byla 4 maja okres powinien przyjsc tak mi sie przy najmniej wydaje ze 31 maja lub jakos pocz czerwca zobaczymy co los przyniesie:)gdy przyjdzie niestety ta @ to od 2 dnia cyklu biore Clostilbegyt i znow to samo na nowo...ach juz mam dosyc łykania tych tabsow jak w swoim zyciu nie lubilam brac tebletek tak teraz bede miala ich dostatek, oczywiscie kwas fol. biore co dzien pozatym jestem strasznie zakatarzona dzis to chyba z 50 razy nos smarkalam heh
trzymajcie za mnie kciuki:)abym cieszyla sie jak nigdy dotad..
pozdrawiam i do uslyszonka

[ Dodano: 2009-05-27, 19:43 ]
Ach i jeszcze jedno mam nadzieje ze na urodziny dostane prezent bardzo wyjadkowy:)
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 27 maja 2009, 20:15

No to może ja coś pomogę. znajoma miała taki sam problem, starali się od pół roku i nic, ginekolog jej kazał brać kwas foliowy i sie nie martwić bo młoda jest. Ten kwas też nic nie zdziałał. Poźniej poleciłam jej multiovar dla kobiet, ja brałam na podniesienie libido ale głównie jest polecane dla kobiet chcących zajść w ciąże. No i po półtora opakowania tych tabletek wkońcu udało sie :) Niestety jest problem z kupieniem tego leku, ale pocztaj sobie :
http://www.aptekiteczowe.pl/?page=leczenie_nieplodnosci
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 28 maja 2009, 18:33

dzieki za odpowiedz poczytam na pewno...pozdrawiam dzis mojA tempka spadla 36,9 ostatni dzien luteiny piersi strasznie mnie bola jeszcze pare dni i sie wyjasni ..

[ Dodano: 2009-05-30, 13:05 ]
Witam


Moje temperatury w ostatnim cyklu byly nastepujace:

Od 7 kwietnia do 11kwietnia mialam @

od 8 kwietnia do 13 kwietnia bralam clostilbegyt

12 kwiet. temp- 36,9

13 kw.- temp.-36,8

14kw.-37

15kw-36,8-wtedy mialam robione usg by ocenic pecherzyki

16kw-36,75

17kw-36,8- tez usg

18kw-36,8

19kw-36,6

20kw-36,8- tez usg bylo cialko zolte juz

21 kw-22kw-23kw-24kw-36,9, 2 x1 luteina przez te dni

25kw-26kw-36,95, 2 x1 luteina

27-28-29kw.- 37,0, 2 x1 luteina

30kw-37,1 , 2 x1 luteina

1-2 maj 37,1

3maj -37,0

4maj-36,9- dostałam @ wtedy 28 dzien cyklu

5 maj 37,05@

6maj-36,99@

7maj-36,9@

8maj-36,7@

9maj-36,8resztki@

10maj-37

11maj-36,7

12maj-36,8

13maj-36,9

14maj-36,7

15-16-17maj-36,8

18maj-36,5

19-20maj- 36,7, 2x1 luteina

21maj- 36,8 , 2x1 luteina - od tego dnia silny ból piersi

22-23maj-37,0, 2x1 luteina

24maj- 36,99, 2x1 luteina

25maj- 36,8, 2x1 luteina

26-27maj-37,0, 2x1 luteina troche zakatarzona

28maj- 36,9, 2x1 luteina

29maj- 37,0

30maj- 37,1 oczywiscie bola piersi

co powicie o tych moich tempkach ?prosze o szybkie odpowiedzi dzieki pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-11, 13:14 ]
Przyszla @ 4 czerwca rozpoczynam nowy cykl i staranka o potomstwo pozdrawiam
Awatar użytkownika
Little Edith
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2009, 15:49
Skąd: mexyk europy
Płeć:

Postautor: Little Edith » 18 cze 2009, 17:04

alexia pisze:czy w ogóle bede miala dzieci?czy mam juz sie nastawic ze jednak ich nie bedzie?ciezko mi...

Niepłodność to na ogół odwracalna niezdolność do zajścia w ciążę lub spłodzenia dziecka. Zgodnie z definicją, o niepłodności mówimy wtedy, kiedy w ciągu 12 miesięcy regularnego współżycia, bez zastosowania antykoncepcji, nie dochodzi do poczęcia dziecka. Może być wiele powodów stanu niepłodności i w związku z tym wiele form leczenia. Wiec pytanie, od ilu sie staracie?
Rada: badania i wszytko sie wyjasni :)
Należy w 1-3 dniu cyklu wykonać badanie FSH,LH,TESTOSTERON, następnie 11-12 dzień cyklu E2,PROLAKTYNA oraz 20-22 dzień PROGESTERON i PROLAKTYNA.
Należy także wykonać usg w celu ustalenia czy występuje owulacja,badanie wykonuje sie w 11-14 dniu cyklu.
Droga ku macierzyństwu bywa długa i wyboista i trzeba nie lada cierpliwości, by osiągnąć wymarzony cel zatem cierpliwości a na pewno sie uda :)
"... muzyka powinna sama zmuszać do myślenia, dając przy tym jakąś radość z jej słuchania."
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 23 cze 2009, 17:55

Czesc
zaczelam kolejne staranka, dzis jest 20dzien cyklu od 16dc. zaczelam brac luteine, w tamtym cyklu bolaly mnie strasznie piersi teraz takiego bolu nie mam, tylko czasem piersi mnie swedza heh, jaki jest sluz gdy udalo sie zaplodnienie?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Little Edith
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2009, 15:49
Skąd: mexyk europy
Płeć:

Postautor: Little Edith » 23 cze 2009, 19:18

Tzn. biały, "budyniowy", nieciągnący.. ale to nie reguła, czasem może go nie być wcale.
"... muzyka powinna sama zmuszać do myślenia, dając przy tym jakąś radość z jej słuchania."
suzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2013, 20:57
Skąd: kraków
Płeć:

Postautor: suzi » 17 paź 2013, 21:13

zaczne od tego że kwas foliowy to nie jest "na zajscie w ciąże" tylko dla dziecka żeby się prawidlowo rozwinęło a jego cewa nerwowa (rdzen kręgowy) w 3 tyg zamknął się bo jak nie to rozszczep kręgosłupa przepukilna oponowa rdzeniowa gwarantowana!!!

jeśli zaś chodzi o luteinę to biorę juz 4 cykl od 16-25 dnia cyklu
moje cykle trwały różnie zazwyczaj 33 dni a potem nagle spadły do 20, czasem pojawiały się torbiele
w zasadzie o dziecko staram sie od pół roku ale współżyję już ponad 3 lata bez zabezpieczenia i noc...

miałam monitoring cyklu z którego wyszło że owulka była najprawdopodobniej pomiędzy 16 a 18 dc (wg mnie 16)
przy cyklu 33 dniowym

zobaczymy co będzie dalej
viola.raf
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2014, 07:15
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: viola.raf » 04 lut 2014, 07:18

Hej.. już minęło kilka lat.. jak tam ? Udało sie? biore ten sam zestaw leków.. w sumie Clostilbegyt będę brać po raz pierwszy.. dziś zaczynam 4 raz luteinę.. zobaczymy jak będzie po Clostilbegyt.. Napisz jak się sprawa toczyła u Ciebie alexia .. pozdrawiam
sylwia4012
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 14:47
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: sylwia4012 » 18 wrz 2015, 16:32

suzi pisze:zaczne od tego że kwas foliowy to nie jest "na zajscie w ciąże" tylko dla dziecka żeby się prawidlowo rozwinęło a jego cewa nerwowa (rdzen kręgowy) w 3 tyg zamknął się bo jak nie to rozszczep kręgosłupa przepukilna oponowa rdzeniowa gwarantowana!!!

jeśli zaś chodzi o luteinę to biorę juz 4 cykl od 16-25 dnia cyklu
moje cykle trwały różnie zazwyczaj 33 dni a potem nagle spadły do 20, czasem pojawiały się torbiele
w zasadzie o dziecko staram sie od pół roku ale współżyję już ponad 3 lata bez zabezpieczenia i noc...

miałam monitoring cyklu z którego wyszło że owulka była najprawdopodobniej pomiędzy 16 a 18 dc (wg mnie 16)
przy cyklu 33 dniowym

zobaczymy co będzie dalej


Ja na twoim miejscu zgłosiłabym się do jakiejś dobrej kliniki, na kompleksowe badania, bo jeśli starania przez dłuższy czas nie przynoszą efektów znaczy, że coś musi być nie tak
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez sylwia4012, łącznie zmieniany 1 raz.
Adara
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2017, 20:37
Skąd: Mińsk maz
Płeć:

Re: Pragnace zajsc w ciaze: Clostilbegyt, Luteina, Kwas foliowy

Postautor: Adara » 22 sie 2017, 20:47

jeju strasznie dużo tych tabletek bierzesz. :) ja też bardzo się męczyłam przez 2 lata z zajściem, w ciąże, ale w końcu udało się po zamówieniu tego http://www.inofem.pl/ powiem Ci super sprawa :) moja koleżanka też postanowiła zamówić to (stara się rok) mam nadzieje że pomoże jej tak samo szybko jak mi. :) Powodzenia życzę. :)
beatryczee
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:53
Skąd: łódź
Płeć:

Re: Pragnace zajsc w ciaze: Clostilbegyt, Luteina, Kwas foliowy

Postautor: beatryczee » 19 lut 2018, 15:20

ja się tez sporo męczyłam nim zaszłam w ciąże, osobiście polecam ci Ovarin, mnie się po nim udało...fakt brałam ponad pół roku ale w końcu dwie kreseczki się pojawiły.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości