Czy piękni ludzie mają w życiu łatwiej?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 12 sty 2008, 22:42

Pegaz pisze:Z genitaliami na górze jak rozumiem


no, coś w tym stylu <diabel> <diabel> Albo ekstrakrótka mini i nóżka na nóżkę, jakby to wrażenie na komisji robiło. Jeśli tak, to negatywne, bo to nie rekrutacja do burdelu czy osiedlowej tancbudy, a do codziennej orki. Skromnie, schludnie, z klasą.
U mnie jest tak: ten ubiór może okazać się zwykłym detalem, rzeczą mało istotną ale... sposób wypowiadania, czyjś zasób słownictwa, umiejętność wybrnięcia z jakiegoś dziwnego pytania, które zadaję najczęściej przesądza o tym, jak wypełnię arkusz. Tu najwięcej można ugrać, tu można wszystko przerżnąć.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 12 sty 2008, 22:47

pani_minister pisze:...to chyba nie sekretarka / recepcjonistka? <hmmm>

To przykład.. :) Każdy kto ma odrobine samokrytyki nie wystartuje na recepcjonistkę z twarzą quasimodo ;)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 sty 2008, 23:01

Pegaz pisze:Zapewniam cie moon że dobra kadrowa nie ma twarzy :D wszyscy wiedzą kim jest ale ważne tylko to co wie.. co potrafi..
Kady a recepcja/sekretariat/pierwsza osoba jaka widzi czlowiek wchodzac do firmy to co innego...
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 13 sty 2008, 02:50

księżycówka pisze:Prawie zawsze pomaga. Wyjatkiem sa sytuacje kiedy uroda jest narzedziem co osiagniecia potepianego ogolnie celu.
Kazde ladniejsze dziecko ma przypisywanie bardziej badz mniej swiadmie te lepsze cechy - jest grzeczniejsze, madrzejsze, bardziej uprzejme itp itd. I to sie zbytnio potem nie zmienia.
zgzadzam sie z moon

TedBundy pisze:Cóż, uważałem i uważam to za jedną z bardziej bzdurnych teorii, niestety. Dlaczego? Człowiek myślący nie ocenia innych powierzchownie i po okładce I to nie od teraz, a odkąd pamiętam.
a od kiedy ludzie myslacy są w wiekszosci?

Uroda zdecydowanie w zyciu pomaga, na kazdym kroku, jedynymi minusami sa chyba takie nieco groteskowo - malo prawdopodobne jak to ze ladna kobieta ma wieksze szanse stac sie ofiarą gwałtu lub to ze facet poleci na ladna tylko ze wzgledu na jej urode itd

[ Dodano: 2008-01-13, 02:55 ]
gadki ze uroda wcale bardzo nie pomaga to raczej element politycznej poprawnosci
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sty 2008, 13:40

TedBundy pisze:Wypindrzone panienki przejeżdzam najbardziej ostro, mają u mnie ujemny handicap na starcie.
Tylko co ma piernik do wiatraka? Co ma wypindrzona panienka do pięknej kobiety? :/ Urody się nie liczy ilością zuzytego podkładu....

Gosia... pisze:Powiem więcej, często mają gorzej.
Zawsze mogą tak pocieszać się ludzie narzekający na deficyt w tej kwestii :-)
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2008, 15:36

Jawka pisze:Gosia... napisał/a:
Powiem więcej, często mają gorzej.
Zawsze mogą tak pocieszać się ludzie narzekający na deficyt w tej kwestii :-)

Niestety, nietrafiony żart. Ted jest dowodem na to co mówię.
Nie czuję deficytu w kwestii urody.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sty 2008, 15:45

Gosia... pisze:Ted jest dowodem na to co mówię.
Nie, Ted nie jest dowodem na to co mówisz :/ Ted jest dowodem na to, że nie rozumie o czym się tu mówi. Tedowi pomysliły się pojęcia, on nie mówi o osobach ładnych, a o wypindrzonych panienkach. A kiedy przyjmniemy punkt widzenia Teda, to zmieniamy w ogole sens dyskysji. Bo tak jak bezdyskusyjne jest to, że ładnym ludziom jest w zyciu lepiej, to tak samo bezdyskusyjnym jest to, że kobietom, które "robią" z siebie choinki jest gorzej. Kiedy widzisz na ulicy dziewczyną w różnowych kowbojach, z tipsami, mocno umalowaną, w lateksowej mini i z 4 kilogramami bizuterii to nawet będąc oosbą bardzo tolerancyjną nie pomyślisz, że ma ona doktorat...

Gosia... pisze:Nie czuję deficytu w kwestii urody.
Skoro tak, to najlepiej powinnaś wiedzieć na czym polega różnica w odbieraniu przez osoby trzeciej kogoś "urodziwego" a kogoś kto w tej kwestii został potraktowany skromniej.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2008, 15:50

Nie mów, że ładni nie mają łatki "głupi", albo "mniej zdolny". Często tak jest.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sty 2008, 16:16

Przecież jest wprost odrotnie. Ludziom ładnym przypisywane są podswiadomie, bezwarunkowo cechy, których nie posiadają. Np. ładne dziecko postrzegalne jest jako dziecko zdolne, grzeczne itd, itd...
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 13 sty 2008, 20:30

Jawka pisze:Przecież jest wprost odrotnie. Ludziom ładnym przypisywane są podswiadomie, bezwarunkowo cechy, których nie posiadają. Np. ładne dziecko postrzegalne jest jako dziecko zdolne, grzeczne itd, itd...

jeśli o dzieci chodzi to się z Tobą zgodzę, jednak rzadko kiedy dotyczy to kobiet
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 16 sty 2008, 16:15

larena pisze:jeśli o dzieci chodzi to się z Tobą zgodzę, jednak rzadko kiedy dotyczy to kobiet
To dotyczy wszystkich, podałam przykład dzieci, bo akurat u nich w tej kwestii ta tendencja jest nasiolona.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

filigranowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2011, 15:08
Skąd: Gryfice
Płeć:

Postautor: filigranowa » 19 wrz 2011, 14:16

Ja osobiście uważam że to troszkę niesprawiedliwe.. Bo ktoś może się w ogóle na niczym nie znac ale uśmiechem zdobędzie zachwyt przyszłego szefa i jakby głupia nie będzie uśmiech wszystko załatwi...
twoje.zdrowie
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2011, 22:14
Skąd: Małopolskie
Płeć:

Postautor: twoje.zdrowie » 25 wrz 2011, 22:20

Ja zgodzę się z moim przedmówcą - wydaje mi się że w pracy przede wszystkim liczą się umejętności, a niestety tak często bywa że Ci "ładniejsi" pod tym względem mają w życiu lepiej - za to ci "mniej ładni" się marnują z bardzo dobrymi kwalifikacjami
Zadbaj o swoje zdrowie! Zobacz ofertę:
http://www.oferta.omsignum.pl/omaszgolinski
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 26 wrz 2011, 10:55

Czytałam artykuł ostatnio, ale nie mogę go odnaleźć, że w niektórych zawodach i niektórych firmach, ładni mają dużo trudniej w pracy, więc ogólnie różnie z tym bywa.

Suma sumarum, łatwiej mają Ci z odpowiednim podejściem.
Mnóstwo jest sytuacji kogoś z niesamowitą wiedzą i doswiadczeniem w temacie, ale kto boi się/wstydzi zawalczyć o swoje w firmie, i tylko wieczorami narzeka, że nikt go nie docenia.
Niestety, kapitalizm jest dość brutalnym systemem, w większości firm docenia się ludzi, którzy są widoczni, a nie ludzi, którzy zapierdzielają w tle na sukces innych.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 wrz 2011, 17:52

Alamakota pisze:ogólnie różnie z tym bywa
Niby tak, ale efekt halo czy tam aureoli jest już milion razy udowadniany. Nie pamiętam czy sama takich badań nawet nie robiłam. :?

Generalnie - tak, ładni mają w życiu łatwiej.
Dlatego ja np. pracuję/pracowałam w takich branżach jak prawo czy informatyka nie mając pojęcia co to procesor, RAM albo jak wygląda nakaz sądowy. Sympatyczna buzia się przydaje. [:D]
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 26 wrz 2011, 18:30

księżycówka pisze:
Alamakota pisze:ogólnie różnie z tym bywa
Niby tak, ale efekt halo czy tam aureoli jest już milion razy udowadniany. Nie pamiętam czy sama takich badań nawet nie robiłam. :?

Generalnie - tak, ładni mają w życiu łatwiej.
Dlatego ja np. pracuję/pracowałam w takich branżach jak prawo czy informatyka nie mając pojęcia co to procesor, RAM albo jak wygląda nakaz sądowy. Sympatyczna buzia się przydaje. [:D]


No cóż, ja nadal uważam, że zależy gdzie i na jakim szczeblu.

W informatyce coś tam sobie można dziobać, ale jak chcesz wejść na wyższy poziom (czy to głębiej w techniczne sprawy, czy wyżej w kwestii pozycji kierowniczych) to trzeba dużo udowadniać już z natury będąc kobietą. Kobieta, niedajboże młoda, z ładną buzią, domyślnie przez większość współpracowników jest traktowana jak maskotka. Na początkowych etapie to może dużo pomagać, a potem trzeba udowadniać, że nie jest się wielbłądem.

W życiu co dziennym często jest tak, że ładni są po prostu bardziej pewni siebie. A ładni vs brzydcy dość często oznacza tylko zadbani vs niezadbani. A pewność siebie uważam, rzutuje na karierze dużo bardziej niż wygląd.

Naprawdę, nie wiele jest kobiet naturalnie pięknych, że i w worku na ziemniaki będą powalać. Większość po prostu dba o siebie, dobiera ubrania, makijaże i inne takie, żeby wydobyć co najlepsze. I niektóre kobiety to potrafią, a inne nie i tu leży główna dla mnie różnica.

Problemem mogą być spore mankamenty - plamy, bruzdy, zniekształcenia, które naprawdę rzucają się w oczy. Ale na większość takich również są sposoby.

http://www.poradnik-praca.pl/w-pracy/ko ... za-w-pracy
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,904 ... adzka.html

Jak to w artykułach jest napisane - każdy kij ma dwa końce.
Awatar użytkownika
nilireda
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:17
Skąd: Sandomierz
Płeć:

Postautor: nilireda » 04 paź 2011, 15:25

No jasne, że efekt aureoli zachodzi bardzo często, ten, kto jest ładny, w wielu sytuacjach nie musi się męczyć tak bardzo jak osoba, której brakuje naturalnego uroku, czy urody... Własnie, bo to nie chodzi tyle o piękno, urodę, ale raczej o właśnie urok osobisty, zdolności interpersonalne, to, jak ktoś się ogólnie prezentuje...
venuska
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2011, 14:59
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: venuska » 05 paź 2011, 11:33

nilireda pisze:No jasne, że efekt aureoli zachodzi bardzo często, ten, kto jest ładny, w wielu sytuacjach nie musi się męczyć tak bardzo jak osoba, której brakuje naturalnego uroku, czy urody... Własnie, bo to nie chodzi tyle o piękno, urodę, ale raczej o właśnie urok osobisty, zdolności interpersonalne, to, jak ktoś się ogólnie prezentuje...


Dokładnie, dodatkowo pewność siebie i wysokie poczucie własnej wartości i sukces murowany :)
Awatar użytkownika
WiktoriaLISD
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:44
Skąd: Lublin
Płeć:

POTWIERDZAM. *****

Postautor: WiktoriaLISD » 16 lut 2012, 14:14

Sir Charles pisze:Hm, a czemu nikt nie zadaje pytań czy wysoki wzrost pomaga, czy przeszkadza? :P
Pomaga, bo prościej sięgnąć na wysoką półkę, przeszkadza, bo łatwo można się walnąć w łeb, a ciężej czasem zmieścić na łózku, zwłaszcza takim, na którym się śpi goscinnie.
Tak samo uroda. Zwraca uwagę, daje innym estetyczną przyjemność, ale bardzo często przyćmiewa wszelkie inne przymioty. I w powszechnym przeswiadczeniu czyjąś główną cechą staje się to, że jest ładny. Co może być dla tej osoby dość przykre.


Dużo tzw. PRAWDY !! <zakochany> ♥♥♥♥♥
zdrowa90
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2012, 18:18
Skąd: Rybnik
Płeć:

Postautor: zdrowa90 » 04 lip 2012, 18:37

Ja uważam, że wygląd ma znaczenie w życiu osobistym. Wcześniej miałam problemy z nadwagą ale zastosowałam dietę i muszę przyznać, że cieszę się większym powodzeniem [:D]
asap
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2012, 20:02
Skąd: wwa
Płeć:

Postautor: asap » 29 lis 2012, 20:14

Wiktoria trafila w sedno, Zdrowa z reszta tez. Uroda zarówno pomaga jak i przeszkadza. Z reszta slowo "uroda" nie mowi o tym ze ktos jest piekny czy brzydki. To potoczne stwierdzenie ktore sie utarlo tak samo, jak stereotypy o ladnych glupich czy brzydkich kiepskich. kazdy jest indywidualny. A wygladem mozna manipulowac przy odrobinie checi i dobrej kosmetyce, swiadcza o tym chociazby te wszystkie japonskie dziewczynki ze zdjec metamorfoz:)
hipsterka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:01
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: hipsterka » 18 kwie 2014, 13:23

Z tego co zdążyłam zauważyć, niestety jest to prawda. Wiele osób na początku zwraca uwagę na wygląd, a potem na umiejętności jednak często zdarza się, że jedno z drugim wcale nie idzie w parze ;).
hermiona
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2014, 10:09
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: hermiona » 26 cze 2014, 11:32

Dodam, że znam wiele kobiet, które są piękne i zakompleksione. I bynajmniej nie mają w życiu łatwiej, ponieważ wszyscy oczekują od nich, że będą brylować w towarzystwie, ponieważ przecież tak postrzegamy ładne osoby.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 cze 2014, 23:20

I pewnie bryluja minimalnym wysilkiem. Tlusciochy chocby rzucaly scnickersami nie beda brylowac.
wawawasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2013, 13:30
Skąd: wro/kato
Płeć:

Postautor: wawawasz » 27 cze 2014, 09:55

Tak, ale pamiętajcie, że wygląd to nie wszystko...
dirtydiana
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2014, 10:27
Skąd: Zakopane
Płeć:

Postautor: dirtydiana » 24 lip 2014, 15:14

Niestety, ale dalej tak jest, że ładnym jest łatwiej.
hermiona
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2014, 10:09
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: hermiona » 14 sie 2014, 15:10

Maverick pisze:I pewnie bryluja minimalnym wysilkiem. Tlusciochy chocby rzucaly scnickersami nie beda brylowac.


Nie do końca - mam koleżankę, która pomimo swojej niesamowitej urody jest na tyle nieśmiała, że nie lubi wychodzić do obcych ludzi - więc w jej przypadku wszelakie imprezy odpadają. Co wiele osób dziwi, bo przecież tak piękna kobieta na pewno jest rozrywkowa i towarzyska. Nie twierdzę, że życie pięknych ludzi jest pełne cierpienia, chciałabym tylko zwrócić uwagę na fakt, że czasami nie warto kierować się stereotypami.
Awatar użytkownika
noreen
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:45
Skąd: łódź
Płeć:

Postautor: noreen » 03 paź 2014, 09:50

Piękni mają łatwiej - to naukowy fakt, ale uważam, że powinniśmy o takich rzeczach zapomnieć. Niektórzy z nas traktują to jako wytłumaczenie swoich porażek albo braku starań. A przecież nie o to chodzi - prawdziwy talent nawet jak będzie brzydki, nie da się przytłoczyć - przykładem zwycięzca brytyjskiego "Mam talent"

Paul Potts
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez noreen, łącznie zmieniany 1 raz.
unntil
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2014, 14:28
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: unntil » 25 paź 2014, 16:02

Z pewnością tak, dlatego warto chociaż odrobinę o siebie zadbać. Jedna z mich koleżanek jest dość ładna, ale w ogóle nie potrafi tego podkreślić. Moim zdaniem wystarczyłaby np. jasna chuda do ciemniej kurtki.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości