tymrazem druga wizyta ...

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

tymrazem druga wizyta ...

Postautor: Rebeca2006 » 23 kwie 2006, 15:30

Pol roku temu bylam peirwszy raz u ginekologa i babka powiedziala mi ze jak sie zdecyduje na tabletki to zebym przyszla to bez badania mi wypisze recepte ... No i wlasnie tak wypadlo ze ona raz w tyg przyjmuje i to wypada 2 dni po tym jak sie mamy zamiar z moim chlopakiem przezyc nasz pierwszy raz.. W zwiazku z tym mam pytanie czy jak jej powiem ze to bylo 2dni temu to moze nie bedzie mnie badala tak normalnie tylko przez odbyt ( jak za peirwszym razem ) prawdziwego badania sie troche obawiam pozatym beda ranki bo blonie i wiadomo... moze ktos mial taka sytauacje ?? amoze obejdzie sie bez badania ?? Czytalam na forum ze jak lekarzprzepisuje bez badan tabletki to jest do dupy ale to cgodzi o wszytskie badania krew, hormony itp czy tylko ginekologiczne ??
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 kwie 2006, 19:11

Czy sie zagoilo to ona Ci powie. Ale jak nie chcesz to po co Ci badanie. I tak Ci nic nie da. Powie czy masz nadzerke i cytologie zrobi. Nic wiecej. Badania na hormony to i tak na podstawie krwi sa.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 24 kwie 2006, 09:39

No wlasnie ja nie chce cytologi robic ... a jak nadzerke sie bada ? normalne badanie standartowe czy to na podstawie cytologi ??
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 kwie 2006, 09:47

Jak ginek slepy to na podstawie cytologii zobaczy, ale normalnie to on to widzi bez cytologii.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 24 kwie 2006, 18:32

Rebeca2006 pisze:No wlasnie ja nie chce cytologi robic

Dlaczego? To trwa 3 sekundy i wlasciwie niczym sie nie rozni od normalnego badania. Chyba, ze ze wzgledow finansowych.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 26 kwie 2006, 09:54

Dlatego ze wciaz jestem dziewica i jakos mam opory ... chce tabletki ap ozniej po 3 miesiacach iscdo kontroli i wtedy juz zrobic ta cytologie ( no chyba ze wczesniej sie cos by dzialo ) a co daje badanie cytolgiczne ??
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 26 kwie 2006, 12:45

Rebeca2006 pisze:a co daje badanie cytolgiczne

służy wykrywaniu zmian nowotworowych szyjki macicy. jest błyskawiczne i bezbolesne, nie odkładaj go :-)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 kwie 2006, 12:48

3 miesiace jej nei zbawia.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 26 kwie 2006, 12:54

nie zbawią, ale po co się 2 razy fatygować? poza tym nie rozumiem po co kontrola już za 3 miesiące, skoro organizm może się dopiero co przyzwyczaić do nowej dawki hormonów. jeśli się nie dzieje nic złego, spokojnie można iść do kontroli po pół roku :-)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 kwie 2006, 20:17

lollirot pisze:jeśli się nie dzieje nic złego, spokojnie można iść do kontroli po pół roku
No zasadniczo, to cytologie sie powtarza co rok.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 27 kwie 2006, 08:52

No i znowu pytanie : czy blona dziewicza uniemozliwia cytologie ??czy do tego sie stosuje te przerazajace narzedza tortur tzw wzierniki ( na ktorych widok robi mi sie slabo ) Ile ile trzeba czekac na wynik tego badania ? <boje_sie>
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
M.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 05 lut 2006, 16:08
Skąd: Z prowincji.
Płeć:

Postautor: M. » 27 kwie 2006, 12:26

Rebeca2006 pisze:czy blona dziewicza uniemozliwia cytologie ??

Sa rozne rodzaje blon dziewiczych.
Mi nie uniemozliwiala, mialam tylko cieniutki polksiezyc <diabel>
'nie mow mi, ze malo jeszcze wiem
ze nie mam prawa byc jaka chce'
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 kwie 2006, 13:13

Zasadniczo ginek nie powinien jak kobieta jest dziewica nawet pakucha jej wtykac, a co dopiero wziernik. Moze jakims cudem blona by nie zostala przerwana, jednak uwazam ze zasady musza byc zachowane.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 27 kwie 2006, 21:15

Maverick pisze:Zasadniczo ginek nie powinien jak kobieta jest dziewica nawet pakucha jej wtykac

Eee tam. Mi wpakowala 2 paluchy, wziernik i zyje (ani nic mi sie wtedy nie przerwalo).


Cytologia moze bez problemow byc zrobiona dziewicy.
Najczesciej robiona jest cieniusim patyczkiem (chociaz powinna szczoteczka, bo to daje bardziej wiarygodne wyniki).
I sa tez specjalne cienkie wzierniki dla dziewic.
Tak wiec mozna spokojnie robic badanie, a jak sie boisz to porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach i popros zeby szczegolnie uwazal.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Asfaloth
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:54
Skąd: ze wsząd
Płeć:

Postautor: Asfaloth » 28 kwie 2006, 20:15

popieram, nie powinno sie pannom robic takich badan... mnie pozniej przez cały dzien bolalo :/. Chociaz to moze tez zalezy od lekarza i samej budowy organizmu.
Ale lepiej zrobic, niz bac sie ze cos jest nie tak;]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 kwie 2006, 20:39

lollirot pisze:poza tym nie rozumiem po co kontrola już za 3 miesiące
Ja mam co dwa :D Recepta, badanko, co jakis czas cytologia czy usg.
Rebeca2006 pisze:czy blona dziewicza uniemozliwia cytologie ??
Nie.
Rebeca2006 pisze:zy do tego sie stosuje te przerazajace narzedza tortur tzw wzierniki
Nio.
Asfaloth pisze:Chociaz to moze tez zalezy od lekarza i samej budowy organizmu.
No raczej na pewno. Jak ja bylam na wizycie to miala jazdy z innym lekarzem i nieco zdenerwowany byl. Jak nieco za bardzo uzyl wziernika to chyba mnie pol swiata slyszało jak wrzeszczlam :/ Rebeca2006, jak dla mnie robisz z igły widły. Gienek to zykly czlowiek. Powiesz ze Cie boli, popros niuech mowi co chce zrobic i zeby byl delikatny i luz. Bedzie Cie badac normalnie nie przez odbyt.

[ Dodano: 2006-04-28, 20:39 ]
Moja kolezanka dziewica np nigdy nie byla badana przed odbyt. Ja tez se nie przypominam ani nic.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 28 kwie 2006, 22:56

moon pisze:Moja kolezanka dziewica np nigdy nie byla badana przed odbyt. Ja tez se nie przypominam ani nic.
Ja bedac jeszcze dziewica tez nigdy nie mialam badania w ten sposob :>
I zgadzam sie z Moon, ze przesadzasz dziewczyno. Wyluzuj :]
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 kwie 2006, 23:30

Rozne sa blony i dizewczyny (jak to brzmi :) ). Jedna pierwszy raz strasznie boli i jak by takiej wziernik wpakowal, to raczej nie byloby milo. Stracic blone z wziernikiem <hahaha>

Ale trzeba pamietac, ze cokolwiek lekarz by nie mowil, chocby nawet racje mial, to na badanie nie musisz sie zgadzac i koniec kropka. Jak masz 18 lat to nie musisz sie na nic zgadzac, chocby od tego zalezalo Twoje zycie, wic tym bardziej na badanie ginekologiczne. Pamietja o tym i nie boj sie w razie czego powiedizec "nie" ;)
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 30 kwie 2006, 16:17

Udalo mi sie szybciej pojsc i mam to juz za soba ... dostalam recepte na Mercilon... zaczne za jakeis 2 tygodnie brac.. Pani Doktor zbadala mnie przez odbyt bo pwoeidzialam ze inaczej sie zbyt boje ... przerowadzila wzwiad, zbadala peirsi i dobrala mi takie tabletki ... ale kurcze nie pytala czy mam rozne choroby ( a czytalam gdzies ze lekarz powinien zapytac), okaze sie po czasie czy dobrze "trafila"
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 kwie 2006, 17:28

Rebeca2006 pisze:ale kurcze nie pytala czy mam rozne choroby
<hahaha> To Ci dopiero lekarzyna. Przeca gdyby to byl inny lekarz i dal CI jakis lek to bys zejsc mogla jak sie nawet nie spyta.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 kwie 2006, 19:17

Mnie to sie nawet dentystka przed kazdym znieczuleniem pytala czy nie mam problemow z cisnieniem czy cos takiego co mogloby wykluczyc zastosowanie znieczulenia. I nie bylo znaczenia ze jej juz tyle razy to mowlem.

Jak widac sa lekarze i... "lekarze". Po to jest ten dzial, by moc polecac dobrych i odradzac zlych. Szkoda ze nei cieszy sie popularnoscia. Moja dizewczyne doktorek sie wypytywal nawet o choroby w rodzinie.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 25 cze 2006, 05:55

Maverick pisze:Jak ginek slepy to na podstawie cytologii zobaczy, ale normalnie to on to widzi bez cytologii

Niewielki jest odsetek nadzerek (tych we wczesnym stadium), ktore mozna zobaczyc "golym okiem". Zeby zobaczyc moja musial piec minut grzebac kolposkopem.
Maverick pisze:No zasadniczo, to cytologie sie powtarza co rok.

Kiedy ktos mial nadzerke, obowiazkowo co pol, po samym zabiegu nawet co trzy miesiace.
Rebeca2006 pisze:czy blona dziewicza uniemozliwia cytologie

Absolutnie nie.
Rebeca2006 pisze:czy do tego sie stosuje te przerazajace narzedza tortur tzw wzierniki

Nie, uzywa sie takiej wiekszej werski patyczka do uszu :]
Asfaloth pisze:popieram, nie powinno sie pannom robic takich badan... mnie pozniej przez cały dzien bolalo

Powinno, powinno.
Maverick pisze:Ale trzeba pamietac, ze cokolwiek lekarz by nie mowil, chocby nawet racje mial, to na badanie nie musisz sie zgadzac i koniec kropka.

Specjalista wie troszke lepiej od szarego czlowieka czy badanie jest potrzebne czy nie.
Maverick pisze:Moja dizewczyne doktorek sie wypytywal nawet o choroby w rodzinie.

Taka jest na przyklad procedura w USA i tak powinno byc wszedzie (przynajmniej tak bylo u lekarzy do ktorych chodzilam jeszcze w Polsce). W tych sprawach powinni sie zapytac czy w rodzinie byl rak piersi, zawaly, wylewy, zakrzepy, niedoczynnosci/ nadczynnosci niektorych narzadow, cukrzyca i pare innych takich.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 cze 2006, 11:16

Nie wiem runeko do jakich ginkow chodzilac, ale Alicja byla u 2 i kazdy nadzerke wykryl golym okiem.
Poza tym zeby zebrac wymaz z szyjki macicy to ginek uzywa wziernika. Bo niby do czego innego bylby wziernik? A patyczek idzie w srodku wziernika.
runeko pisze:Specjalista wie troszke lepiej od szarego czlowieka czy badanie jest potrzebne czy nie.
Ale ja nie pisalem ze nie wie lepiej tylko ze ona nie musi sie zgadzac. Wiec nie wiem czy tak po prostu sobie to napisalas czy nie zrozumialas tego co napisalem :?
runeko pisze:Kiedy ktos mial nadzerke, obowiazkowo co pol, po samym zabiegu nawet co trzy miesiace.
Chyba ze to mloda kobieta to zadziej. Poza tym nie kazda nadzerke trzeba zaraz leczyc. Nadzerka to stan tak czesty ze moznaby rzec iz naturalny. Jesli nie ma przykrych objawow nadzerki a cytologia wychodzi 2 to nie ma koniecznosci jej "leczenia". Chyba ze sie jest starsza kobieta ktora jest z racji wieku bardziej narazona na raka.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 26 cze 2006, 01:20

Maverick pisze:kazdy nadzerke wykryl golym okiem

Jak napisalam powyzej: zalezy od rozmairu nadzerki, napisalam :szczegolnie te drobne" czy cos. Sa takie, ktorych golym okiem nie wykryjesz i tyle bo sa w niedostepnym dla oka miejscu.
Maverick pisze:Bo niby do czego innego bylby wziernik?

Do kazdego badania ginekologicznego.
Maverick pisze:Ale ja nie pisalem ze nie wie lepiej tylko ze ona nie musi sie zgadzac

Ale chodzi o to, ze niezgadzanie sie skoro lekarz mowi, ze trzeba bo cos jest nie tak jest ostatnia glupota.
Maverick pisze:Chyba ze to mloda kobieta to zadziej

Nieprawda...
Maverick pisze:Poza tym nie kazda nadzerke trzeba zaraz leczyc. Nadzerka to stan tak czesty ze moznaby rzec iz naturalny. Jesli nie ma przykrych objawow nadzerki a cytologia wychodzi 2 to nie ma koniecznosci jej "leczenia". Chyba ze sie jest starsza kobieta ktora jest z racji wieku bardziej narazona na raka.

Na raka szyjki macicy jestes tak samo narazona czy masz lat 18 czy 58, wazne jest to, ze wspolzyjesz, niekoniecznie to, ze rodzilas. A kto nie chce leczyc nadzerki...prosze bardzo. Przejdzie w raka. Jaknie po pieciu latach to po 15tu, nie po 15tu to pozniej...
Maverick pisze:Jesli nie ma przykrych objawow nadzerki a cytologia wychodzi 2

Moja wyszla 2 a sie okazalo, ze mam sredniej wielkosci nadzerke ktora mocno postapila od swego rozwiniecia (mniej niz rok).
Maverick pisze:Jesli nie ma przykrych objawow nadzerki

Bardzo niewielki odsetek nadzerek daje objawy.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 cze 2006, 01:25

Runeko, niektore dziewczyny maja nadzerke od urodzenia i zyja. wiec nie demagogizujmy jej.
A jak zacnziesz ja wypalac to zmniejszasz grubosc szyjki macicy co moze skutkowac w przyszlosci niedochodzeniem ciazy.

No i inne rzeczy z ktorymi sie nie zgadzasz a ktorych ja nie wymyslilem lecz mi ginekolog powiedzial. No oczywiscie nie dziwie sie ze ginekolog woli nastraszyc pacnejtke i zeby mu co 3 miesiace przychodzila. Wieksza kasa dla niego.

Wziernik do kazdego badania ginekologicznego? A co z badaniem jajnikow? tez przy uzyciu wziernika?
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 26 cze 2006, 01:38

Maverick pisze:Runeko, niektore dziewczyny maja nadzerke od urodzenia i zyja

A pozniej nie ma jak odratowac, kiedy wychodzi na jaw.
Maverick pisze:A jak zacnziesz ja wypalac to zmniejszasz grubosc szyjki macicy co moze skutkowac w przyszlosci niedochodzeniem ciazy.

Wypalanie bylo x lat temu. Juz dawno szanujacy sei kliniki i szpitale tego nie stosuja. Ba, tutaj jest zakazane.
Maverick pisze:Wziernik do kazdego badania ginekologicznego? A co z badaniem jajnikow? tez przy uzyciu wziernika?

Boshhh...toz jasne ze do badania np. cyckow tez nie bedzie wziernika...Ale zeby zajrzec i zbadac cos "wglab" to jak w inny sposob?
Maverick pisze:No i inne rzeczy z ktorymi sie nie zgadzasz a ktorych ja nie wymyslilem lecz mi ginekolog powiedzial. No oczywiscie nie dziwie sie ze ginekolog woli nastraszyc pacnejtke i zeby mu co 3 miesiace przychodzila. Wieksza kasa dla niego.

Mnie nikt nie straszy tylko ma prawny obowiazek (moge go podac do sadu jesli tego nie zrobi) ponformowania mnie ze jest tak a nie inaczej. I przez pierwszy rok to logiczne, zeby badac sie czesciej. Coz, jak komus zal kasy na zdrowie to niech sobie zdycha czy pozniej dzieci nie ma, ich problem.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 cze 2006, 07:31

Moglabys sie z wiekszym szacunkiem wypowiadac o innych ludziach. Zwlaszcza ze nie wydawanie niepotrzebnie pieniedzy na badania to nie oszczedzanie tylko racjonalne gospodarowanie. to raczej robienie niepotrzebnych badan jest marnotrastwem.
Nie uwazam aby czeste badanie przez pierwszy rok bylo czyms szczegolnie potrzebnym.
Chyba ze ktos jest hipochondrykiem to moze faktycznie mu pomaga czeste chodzenie do ginekologa, ale szczerze mowiac to bez sensu. Powiedz po prostu ze Ci sie pan doktor podoba ;)

Przeczytaj sobie:
Erytroplakia stanowi większość nadżerek, jest utworzona przez nabłonek kanału szyjki macicy. Polega na zastąpieniu jednego rodzaju nabłonka innym. Aby lepiej zrozumieć istotę tej nieprawidłowości, trzeba przypomnieć w skrócie budowę narządu rodnego kobiety: macica składa się z trzonu znajdującego się w jamie brzusznej oraz szyjki, której większa część (tzw. część pochwowa) swobodnie wystaje do pochwy i jest pokryta nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, nierogowaciejącym. Pochwa jest połączona z trzonem macicy za pośrednictwem znajdującego się w szyjce macicy kanału, który jest pokryty nabłonkiem jednowarstwowym walcowatym. Granica tych dwóch rodzajów nabłonków przebiega w okolicy tzw. ujścia zewnętrznego kanału szyjki. Zmienia się w zależności od wieku kobiety. U znacznej części dojrzałych płciowo kobiet niewielki fragment nabłonka kanału szyjki może pokrywać zewnętrzną powierzchnię części pochwowej szyjki macicy i jest widoczny w postaci otaczającego ujście zewnętrzne zaczerwienienia nazywanego nadżerką. Taka zmiana - niewielkich rozmiarów - stanowi stan fizjologiczny u tych kobiet (tzw. nadżerka wrodzona). "Przechodzeniu" nabłonka walcowatego na szyjkę macicy sprzyjają zaburzenia hormonalne, przeszłość położnicza (liczne porody, poronienia, pęknięcia szyjki macicy podczas porodów), zakażenia szyjki macicy i pochwy (grzybicze, bakteryjne, wirusowe), wczesne rozpoczęcie życia płciowego i częste zmiany partnerów seksualnych. Nie bez znaczenia są złe warunki socjalno - ekonomiczne, urazy i skłonności rodzinne.

i reszte tutaj: http://www.resmedica.pl/ffxart11993.html

Daje do myslenia? W wiekszosci przypadkow to nawet nie jest prawdziwa nadzerka. A Ty chcesz robic tam wietnam, niszczyc naskorek zeby mogl powstac nowy. Nie wspominajac o zdaniu:
Wyróżnia się trzy rodzaje zmian: nadżerkę prawdziwą, nadżerkę rzekomą (erytroplakię) oraz nadżerkę w stanach przednowotworowych (rak szyjki macicy).


W swietle tego co napisalem powyzej zdanie:
runeko pisze:A pozniej nie ma jak odratowac, kiedy wychodzi na jaw.
Jest bezpodstawne.

Ponadto chce przypomniec ze niegdys kobiety w ogóle nie chodzily do ginekologow i bynajmniej nie grzeszyly higiena osobosta i wysokim standardem zycia (z braku srodkow) a jakos nie umieraly. Wartoby sobie powtarzac to przed snem, moze sie wowczas wyleczy z przekonania ze koniecznie jest wymagana opieka lekarska dla zdrowej kobiety.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 27 cze 2006, 20:18

Maverick pisze:nadżerkę w stanach przednowotworowych (rak szyjki macicy).

Ja wlasnie taka mam (ta ktora razem z HPV, ktore posiadam powoduje raka) :]

Namawiasz kobiety do olewania swego zdrowia. Niech sie sluchaja ginekologa. Jak im powie, ze nie trzeba usuwac nadzerki zabiegiem, to nie usuwaja bo nie ma sensu, kiedy jest na tyle slaba, ze wezma ja czopki. Jak im powie, ze przez pierwszy rok maja zrobic 4 cytologie a nie 2, niech robia.

Maverick pisze:Ponadto chce przypomniec ze niegdys kobiety w ogóle nie chodzily do ginekologow i bynajmniej nie grzeszyly higiena osobosta i wysokim standardem zycia (z braku srodkow) a jakos nie umieraly

Kiedys np. nie bylo tez AIDS, mniej bylo raka, chorob cywilizacyjnych. Stresy nowoczesnego zycia, pozywienie itp...nasze ciala staly sie slabsze i bardziej podatne na choroby a jedyne co daje nam wyzsza zywotnosc niz u ludzi w wiekach wczesniejszych to nowoczesne leki.
Kiedys (okolice prehistorii jak mniemam) kobieta mogla sobie usiasc w blocie, wykopsac dzieciaka ze srodka, pepowine odgryzc i dalej w tym blocie siedziec podrzucajac sobie malucha do gory i bijac nim o sufit jaskinii. Czemu? Bo nie bylo innej mozliwosci. Nie widze potrzeby cofania sie do tej ery. Skoro teraz mamy mozliwosc uchowania sie od przedwczesnej smierci, bezplodnosci, defektow genetycznych z powodu istnienia lekow i metod terapii, to po co cierpiec?
A jak ktos jest chory na pieniazki lub niewiedze...Wrzucic sobie cytat to i ja moge. Ale jak cytowanie ksiag medycznych sie ma do mojego zycia? Co z tego, ze ja znam rodzaje nadzerek itp jezeli sama siebie wyleczyc nie umiem? Od tego sa specjalisci i nawet jak ci powiedza, ze trzeba sie badac to nie trzeba sie fochac "bo to pewnie Zyd jakis, tylko kase chce na mnie skosic". Sa jeszcze prawdziwi, dobrzy, tacy z powolania lekarze i mi dane bylo sie z takimi spotkac. Moze dlatego nie mam watpliwosci do do "zdzierania kasy" i "hipochondrii" bo nieraz tez tak myslalam i pozniej wychodzilo, ze doktor jednak mial racje. Warto nad tym pomyslec, ze to nie ty sie uczyles przez lata medycyny i nie ty masz piec specjalizacji, nie ty jestes uwazanym w kraju albo i swiecie specjalista od rakow ginekologicznych/ zaplodnien in- vitro/ donoszenia ciazy/ cytologii/ biopsii (itepe itede, niepotrzebne skreslic, ewentualnie wstawic innych lekarzy) tylko on.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 cze 2006, 23:42

Ale po drugiej stronie jest pacjent. I nie mozna robic bez przemyslenia co doktor powie bo moze sie skonczyc na robieniu cytologii co 2 miesiace...
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 28 cze 2006, 16:53

Maverick pisze:I nie mozna robic bez przemyslenia co doktor powie bo moze sie skonczyc na robieniu cytologii co 2 miesiace...

Myslalam, ze nie musze wspominac o "naciagatorach" i bezmozgich pacjentach bo wynikalo to z powyzszego postu...
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości