GINEKOLOG

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Chlopak89
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 19 paź 2005, 16:34
Skąd: Częstochowa
Płeć:

GINEKOLOG

Postautor: Chlopak89 » 19 lut 2006, 17:03

Kochanie mam pytanie, mianowicie czy jesli nieletnia dziewczyna pojdzie do ginekokloga z rodzicami to czy inekolog moze powiedziec ze nie jest ona dziewica? Ja slyszalem ze jesli tak powei to moze stracic prace. Tylko w wypadku gwaltu lub ciazy moze informowac o tym rodzicow. Wiec jak? Moze powiedziec czy jest laska dziewica czy nie?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2006, 17:23 przez Chlopak89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 19 lut 2006, 17:15

Moze powiedziec czy jest laska dziewica czy nie?

Boisz się dostać w zęby od rodziców dziewczyny? W ogóle co to za dziewucha, co chodzi do ginekologa z rodzicami? jak nie dorosła, to niech się nie bierze za dorosłość. Poza tym był juz taki temat.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Chlopak89
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 19 paź 2005, 16:34
Skąd: Częstochowa
Płeć:

Postautor: Chlopak89 » 19 lut 2006, 17:24

chodzi o to ze jej ojciec cos podejzewa i chce z nia isc zeby sie wypytac... milo by bylo gdybys dala odpowiedz na moje pytanie..prosze to wazne
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 19 lut 2006, 17:29

Chlopak89 pisze:chodzi o to ze jej ojciec cos podejzewa i chce z nia isc zeby sie wypytac...

Mój ojciec jak podejrzewał, to kazał mi uważać, bo jestem dorosła i wiem, co robię.

Ginekolog pewnie zrobi oczy w 5 złoty. Ale jeśli to ktoś znajomy, to Mu powie. A tak to nie powinien.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 19 lut 2006, 17:34

Chlopak89 pisze:chodzi o to ze jej ojciec cos podejzewa i chce z nia isc zeby sie wypytac...

co za idiotyzm, ojciec - despota <chory> moze niech sam ja zbada jeszcze :/ jak dla mnie to normalny lekarz nie zbada jej bez wyrazenia jej woli na to badanie, ojciec nie moze zmusic ani jej ani lekarza, a jesli ona na badanie sie zgodzi, to lekarz wg mnie NIE powinien mu udzielic informacji - to powinna zrobic jego corka jesli taki jest jej wybor. To zakrawa na kpine zeby ojciec chcial byc pasem cnoty swojej corki - niektorzy faktycznie przejeli sie mocherowa wladza ojojoj!
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Chlopak89
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 19 paź 2005, 16:34
Skąd: Częstochowa
Płeć:

Postautor: Chlopak89 » 19 lut 2006, 17:38

no ok Wstreciucha, ale nie chodzi mi o rady tylko o prosta odpowiedz... czy lekarz moze rodzicowi powiedziec czy dziewczyna jest dziewica? a pozatym jesli by sie nie zgodzila na badania to jej chory ojciec by pomyslal ze ma cos do ukrycia... wie moze powiedziec czy nie?
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 19 lut 2006, 17:45

no ok Wstreciucha, ale nie chodzi mi o rady tylko o prosta odpowiedz... czy lekarz moze rodzicowi powiedziec czy dziewczyna jest dziewica? a pozatym jesli by sie nie zgodzila na badania to jej chory ojciec by pomyslal ze ma cos do ukrycia... wie moze powiedziec czy nie?

rada -> jutro poniedzialek, w lape ksiazka telefoniczna, pierwszy lepszy telefon do ginekologa i pytanie wprost o co ci chodzi , nie uprawiaj filozofii na temat z gruntu bardzo indywidualny i wzgledny zalezny od danego lekarza
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 19 lut 2006, 17:48

Po pierwsze, prawnie mozna wspolzyc od 16. roku zycia, wiec lekarz (o ile ona ma 16 lub wiecej) nie powinnien miec zadnego "ale"
Poza tym, ginekologa, tak jak kazdego lekarza, obowiazuje tajemnica lekarska.
I tak jak w przypadku kazdej innej specjalizacji, rozni lekarze sie zdarzaja. Moze powiedziec, ale nie musi, jesli jej ojciec bedzie sprawe drazyc.
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 19 lut 2006, 18:02

Chlopak89, jest temat: http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... nta#176341
Chlopak89 pisze:Kochanie mam pytanie, mianowicie czy jesli nieletnia dziewczyna pojdzie do ginekokloga z rodzicami to czy inekolog moze powiedziec ze nie jest ona dziewica?

Może. W kodeksie etyki lekarskiej w art. 16 ust.3 jest mowa:
"W przypadku pacjenta niepełnoletniego lekarz ma obowiązek informowania jego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego"
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 23 lut 2006, 09:48

Fakt, KEL jest tutaj normą obowiązującą, ale jego praktyczne funkcjonowanie jest bardzo różne. Chłopak, tym razem to loteria. Ale samo podejście rodziców nie jest zaskakujące.
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 lut 2006, 09:55

Eisenritter pisze:Ale samo podejście rodziców nie jest zaskakujące.

jak nie jest jak jest
mnie wbiło w fotel z zaskoczenia <boje_sie>

no dobra, mnie moja matka w wieku 16 lat tez do gina zaprowadziła. zbadał mnie, o okresie pogadał, o antykoncepcji. ale, żeby sprawdzać czy dziewica jestem <boje_sie>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 lut 2006, 10:38

1, Sophie!!!!!! Wspolzyc mozna juz tego samego dnia, ktorego sie skonczylo15ty rok zycia. Taka pomylka u starej uzytkowniczki??? <aniolek>
2. Blone dziewicza mozna stracic na dziesiatki sposobow. Wysylek fizyczny, zakladanie tampona (czasami tylko, ale ojciec tego nie wie), nawet jazda narowerze (z siodelkiem, bez skojarzen <diabel> ).
wiec niech ona to powie tatusiowi, a moze sobie odpusci. A jak nie odpusci to i tak zawsze moze utrzymywac ze tego nie robila, tylko ze stracila podczas jednej z wymienionych wyzej czynnosci, wiec nie ma dramatu.

Zas skoro ona jest niepelnoletnia to niestety lekarz powinien poinformowac rodzicow. Inna sprawa to to ze ona nie musi dac sie zbadac. I tyle.
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 23 lut 2006, 14:18

no ale ja sobie tego nie wyobrażam: wchodzi tatuś z córką do gabinetu, lekarz ją bada i mówi tatusiowi czy dziewczynka jest dziewica czy nie :? :? :?
przecież ginekolog nie jest od tego <cisza>
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 23 lut 2006, 20:49

nata pisze:przecież ginekolog nie jest od tego

A tatuś od czego jest?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 23 lut 2006, 21:19

nata pisze:wchodzi tatuś z córką do gabinetu

Może nawet jest obecny przy badaniu... <boje_sie> <hahaha>
Maverick pisze:Zas skoro ona jest niepelnoletnia to niestety lekarz powinien poinformowac rodzicow.

Powinien, ale to bardzo różnie bywa... <aniolek>
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 23 lut 2006, 21:35

Maverick pisze:1, Sophie!!!!!! Wspolzyc mozna juz tego samego dnia, ktorego sie skonczylo15ty rok zycia. Taka pomylka u starej uzytkowniczki??? <aniolek>

To co pisalam, to w wiekszosci byl cytat :] Nie doczytalam, co kopiuje :]
Fakt, blad, od 15. roku zycia mozna :]
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 23 lut 2006, 21:39

Tacy panowie jak ów ojciec powinni się leczyć farmakologicznie..a po ślubie sprawdzi też czy pożycie było :) ?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 24 lut 2006, 08:34

Pegaz pisze:Tacy panowie jak ów ojciec powinni się leczyć farmakologicznie..a po ślubie sprawdzi też czy pożycie było


demagogia - co innego dorosła osoba, a co innego niepełnoletnie dziecko......ale,swoją drogą, takie zachowanie ojca jest troszeczkę dziwne...Ale z drugiej strony, jeżeli żyjemy w czasach, w których pieprzące się szesnastolatki są (chorą) normą, to co mu się dziwić....... <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 lut 2006, 08:38

TedBundy pisze:to co mu się dziwić....... .evilbat.

a ja tam sie dziwie
dziwie sie jak cholera
niech wychowuje córke
a nie obudził sie i chce za pomoca ginekologa w majtki córce zagladac
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 24 lut 2006, 08:46

Dzindzer pisze:a ja tam sie dziwie
dziwie sie jak cholera
niech wychowuje córke
a nie obudził sie i chce za pomoca ginekologa w majtki córce zagladac

on jest przerazony faktem ze jego corka wchodzi w doroslosc. chcialby zaszczekac fakt jej dojrzewania, a jedyna rada dla niego to - pogodzic sie z faktem iz jego coreczko mala dziewczynka nie jest i od dawna interesuja ja wlasna i inna sexualnosc.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 lut 2006, 09:04

Wstreciucha pisze:on jest przerazony faktem ze jego corka wchodzi w doroslosc. chcialby zaszczekac fakt jej dojrzewania,

jedyne co odniego zalezy to swiadome wchodzenie córki w ten swiat, lub pokatne poznawanie zakazanego. Ciekawe co ten tatus w końcu wybierze.
Jak znam zycie to krótkie trzymanie nie jest tym co pozwala w normalny, otwarty i odwazny sposób patrzec na swiat. Znam dziewczyne która ma taka mamusie, szybciutko w ciaze zaszła, bo jak tylko suie na troche z domu wyrwała to kopulowała jak króliczek, bo to takie zakazane, bo teraz moze
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 24 lut 2006, 10:12

Dzindzer pisze:bo to takie zakazane, bo teraz moze

ja wiem sama po sobie. Wydawalo mi sie ze jestem okropnym dzieckiem! Moj stary trzymal mine super krotko, konczyl mi sie jeden szlaban to dostawalam nastepny. Dlatego jak tylko wyrwalam sie z domu to potrafilam zniknac bez slowa na trzy dni. Ryzykowalam za kazdym razem. Kiedy w koncu przyszedl czas na wielka odpowiedzialnosc, to ja zaczelam zabawe. I tak to sie wlasnie dla mnie skonczylo <chory> bo wiem ze glupia nie jestem, ale skonczylam jak ostatni glupol :/
Ojciec ktory prowadza mnie do ginekologa to dla mnie wrog numer jeden (oczywiscie mysle teraz z perspektywy tej nastolatki) . Genekolog to nie byle jaki lekarz, to czesto wsrod nastolatek temat krepujacy i wstydliwy. Jej ojciec robi jej po prostu wielkie kuku, bo stara sie obnazyc ja z bardzo dyskretnej "sprawy". Jak dla mnie sytuacja porownywalna do tej, jak ide do lozka z facetem, ale przedtem kaze mu pokazac zaswiadczenie lekarskie czy aby zdrowy jest <pijak>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 24 lut 2006, 10:19

Dzindzer pisze:Jak znam zycie to krótkie trzymanie nie jest tym co pozwala w normalny, otwarty i odwazny sposób patrzec na swiat


ja sobie myślę, że to pewnego rodzaju związek przyczynowo skutkowy w relacji rodzic - dziecko. Ja ci okazuję zaufanie - liczę, że będziesz zachowywać się odpowiedzialnie i rozsądnie. Jeżeli ty to zaufanie zawiedziesz, to ostro skrócimy cugle.... <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 lut 2006, 10:24

Wstreciucha pisze:Genekolog to nie byle jaki lekarz, to czesto wsrod nastolatek temat krepujacy i wstydliwy. Jej ojciec robi jej po prostu wielkie kuku, bo stara sie obnazyc ja z bardzo dyskretnej "sprawy".

i z takich rzeczy rodza sie zahamowania, problemy z normalnym współzyciem. Bo w podswiadomości seks jawi sie jako ten brudny, odarty z intymności. Dla mnie podpadało by to pod taka sama kategorie wkraczania w moja intymność jak gwałt.

Przypomniałam sobie, pisałam, że byłam u gina z matka, w celach zbadania mnie. Matka wyraźnie powiedziała lekarce, ze chce wiedziec czy jestem zdrowa, a to czy jestem dziewica czy nie to moja sprawa. Bo ona chce sie tego ode mnie dowiedzieć a nie od lekarza.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 24 lut 2006, 18:40

Chlopak89 pisze: Ja slyszalem ze jesli tak powei to moze stracic prace. Tylko w wypadku gwaltu lub ciazy moze informowac o tym rodzicow. Wiec jak? Moze powiedziec czy jest laska dziewica czy nie?

To, że można współżyć "legalnie" od 15 roku życia nic nie ma do rzeczy.
Lekarz "ma obowiązek" informowania rodziców o ew. leczeniu dziecka do ukończenia przez nie 18 roku życia.

"Lekarz ma obowiązek udzielać pacjentowi lub jego ustawowemu przedstawicielowi przystępnej informacji o jego stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu."
To w przypadku, gdy pacjent ukończył 16 lat.
Poniżej przedstawia (dziecku) informacje "niezbędne", acz nie musi. Rodzicom wszystko, od A do Z.

To by było na tyle :]
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 24 lut 2006, 23:04

Koko pisze:To by było na tyle

I za to Cię m.in. lubię :)

Drugą i ważniejszą kwestią jest odpowiedzialność rodzica wobec dziecka.
Dziecko może wszystko, ale przed sądem odpowiada rodzic. Dobre.
Inną kwestią są relacje między nimi. A właściwie... najważniejsze. Widocznie cos tu nie gra. I to jednostronnie.
Czy ktoś z tych "oburzonych" tu, w topiku, jest rodzicem jakiejś nastolatki? :|
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 24 lut 2006, 23:26

By 16-tkę do ginekologa prowadzać?.....:/ Hmmmm.....tylko po jakiego grzyba? Może od razu córeczkę zaprowadzić, by tableteczki przepisał??? :D Bo to takie "trendy", "jazzy", to takie nowooczeesneee.... <belt> Bo 16-tki to robią nagminnie :D Bo to przecież NORMALNE <hahaha> Bo przecież "passe" jest ograniczanie jej naturalnej wolności, bo rodzic nie ma nic do gadania, jak młódka chce się dymać.... Czy aby ktoś nie upadł na główkę?? <chory>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 24 lut 2006, 23:41

Ted jak 16 bedzie chcaia dac dupy to i tak da.Bez względu na to jak dobrzebedziesz ją pilnował.Az dwojga złego lepiej jak jest 16 bez brzucha niz z brzuchem. Wybiera sie mniejsze zło.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 25 lut 2006, 00:38

TedBundy pisze:Czy aby ktoś nie upadł na główkę?? .chory.

ja nie raz upadłam a co to ma do rzeczy
niech sobie wychowa tak córeczke by miała inne zasady. Skoro dzieciaka wychowywała ulica, prasa tv i znajomi to teraz ma. Sie nagle obudził. Gdzie był kiedy córka wykazywała zainteresowanie poznawaniem własnej seksualności ??
Ted jak bys był dziewczyna miał 16 lat i ojciez w takim celu by cie chciał zabrac do gina, to co bys myslał, nie czuł bys sie odarty z intymności ??

AMX pisze:Ted jak 16 bedzie chcaia dac dupy to i tak da

a 16-stek co da ??
moze zamiast dac dupy, uprawiac seks, kochac sie bzykac.
AMX pisze:Bez względu na to jak dobrzebedziesz ją pilnował.

jesli seks jest tematem tabu, młoda krótko trzymana to jest wieksze prawdopodobieństwo, ze jej seks bedzie mniej odpowiedzialny przez co obciążony wiekszym ryzykiem brzuszka 9-cio miesiecznego
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 25 lut 2006, 00:42

Dzindzer pisze:AMX napisał/a:
Ted jak 16 bedzie chcaia dac dupy to i tak da

a 16-stek co da
moze zamiast dac dupy, uprawiac seks, kochac sie bzykac.


No oki,oki. Poprawiam się. Uprawiać sex


Dzindzer pisze:AMX napisał/a:
Bez względu na to jak dobrzebedziesz ją pilnował.

jesli seks jest tematem tabu, młoda krótko trzymana to jest wieksze prawdopodobieństwo, ze jej seks bedzie mniej odpowiedzialny przez co obciążony wiekszym ryzykiem brzuszka 9-cio miesiecznego


Dokładnie, niewiedza moze drogo kosztować.A zakazany owoc bardzo nęci.
Wy jeździcie, My latamy.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości