Czy to cos powaznego ?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

bim
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2006, 16:12
Skąd: wawa
Płeć:

Czy to cos powaznego ?

Postautor: bim » 03 sie 2006, 11:09

Moj chlopak jak byl maly walnal sie o rame roweru w.. klejnoty.. Na tyle mocno, ze do dzisiaj ma tak jakby.. hm.. rozbite jedno jadro. jedno jest normalne.. a to ''rozbite'' jest duzo wieksze i jakby rozlane. powiedzcie mi. czy to cos powaznego ? dowiedzialam sie o tym ostatnio i chcialam,zeby poszedl do lekarza. ja sie nie znam. ale wydaje mi sie,ze powinien pojsc. co wy o tym myslicie ? to jest cos powaznego ?
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 sie 2006, 11:27

bim pisze:i chcialam,zeby poszedl do lekarza. ja sie nie znam. ale wydaje mi sie,ze powinien pojsc. co wy o tym myslicie ?

To nie byl u lekarza po tym wypadku?! :| :|
soul of a woman was created below
bim
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2006, 16:12
Skąd: wawa
Płeć:

Postautor: bim » 03 sie 2006, 11:31

hmm... myslisz, ze 12 letni chlopak.. byl swiadomy tego,ze to moglo byc niebezpieczne? to bylo daawno daawno temu. bolalo go tylko jak sie uderzyl. potem nie mial problemow z tym. tylko to, ze wlasnie jedno jadro bylo rozbite. nie wiem kiedy to zauwazyl. ale mowi,ze to wlasnie od tego wypadku.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 sie 2006, 11:37

bim pisze:myslisz, ze 12 letni chlopak.. byl swiadomy tego,ze to moglo byc niebezpieczne?

Mysle, ze zdecydowanie tak. A poza tym - gdzie byli rodzice? Nie pisnal im o tym slowem?

bim pisze:a to ''rozbite'' jest duzo wieksze i jakby rozlane.

Z tych objawow podejrzewam, ze to jadro jest martwe i trzeba je wyciac coby syfu w organizmie nie narobilo. Ale to tylko moje przypuszczenia. Niech idzie do lekarza.
soul of a woman was created below
bim
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2006, 16:12
Skąd: wawa
Płeć:

Postautor: bim » 03 sie 2006, 11:43

nie wiem gdzie byli rodzice. pewnie tego nie powiedzial, bo sie wstydzil. gdyby rodzice wiedzieli to by go zaciagneli do lekarza.
podejrzewam, ze on tego wtedy nie widzial,ze jest cos nie tak. i ostatnio to zauwazyl. on jest taki, ze za bardzo nie chce isc do lekarza.. ja jak tylko sie o tym dowiedzialam, to odrazu chcialam, zeby poszedl.. ale on twierdzi,ze to nic powaznego... ehh ..


Z tych objawow podejrzewam, ze to jadro jest martwe i trzeba je wyciac coby syfu w organizmie nie narobilo. Ale to tylko moje przypuszczenia. Niech idzie do lekarza.


oopss.. to nie brzmi za fajnie... :|
no ale gdyby tak bylo jak mowisz... to cos by odczuwal.. gdyby byla jakas infekcja...a on naprawde nie ma zadnych problemow z tym... to naprawde bylo daaawno... dobrych kilka lat temu.. wiec czy teraz jakas interwencja cos pomoze.. po tylu latach?
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 03 sie 2006, 14:08

Zawsze pomaga. Jesli do tej pory nie ma zadnych problemow to tylko dziekowac Bogu. Co bedzie jesli za kilka dni zacznie odcZuwac objawy i zacznie sie pieklo dla tego chlopaka?
Awatar użytkownika
zagubiona_wenus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 05 lip 2006, 10:24
Skąd: dolnyśląsk
Płeć:

Postautor: zagubiona_wenus » 03 sie 2006, 15:58

bim pisze:jedno jest normalne.. a to ''rozbite'' jest duzo wieksze

no ale chyba faceci mają jedno jądro większe a drugie miejsze? <fuckoff>
grzeczne dziewczynki idą do nieba... niegrzeczne idą tam gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 03 sie 2006, 16:13

zagubiona_wenus pisze:no ale chyba faceci mają jedno jądro większe a drugie miejsze?

Mój ma mniej więcej oba takiej samej wielkości, ale nawet jeżeli mogą być różne, to chyba nie "rozbite". Brzmi strasznie <boje_sie> Ja bym wysłała natychmiast do lekarza. Bałabym się jakiegoś zrakowacienia czy innych problemów.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 sie 2006, 18:37

zagubiona_wenus pisze:no ale chyba faceci mają jedno jądro większe a drugie miejsze?
Z reguly? Nic mi na ten temat nie wiadomo. Z reguly roznia sie przeswitem jesli chodzi o zawieszenie, ale rozmiarem... ? :?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 sie 2006, 18:42

Sir Charles pisze:ale rozmiarem... ?

A i owszem. Tak samo jak piersi u kobiety, pluca, nerki i stopy. U kazdego cos jest mniejsze a cos wieksze w blizniaczych narzadach :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 sie 2006, 18:45

runeko pisze:Tak samo jak piersi u kobiety, pluca, nerki i stopy. U kazdego cos jest mniejsze a cos wieksze w blizniaczych narzadach

Ale nie mowimy o makrometrach, nie rob ze mnie pajaca. Tylko pluca sa zawsze widocznie rozne, bo jedno otula serce.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 sie 2006, 19:01

"Zazwyczaj prawe i lewe jądra posiadają podobne rozmiary. Możliwe jest zmienienie rozmiarów jąder do pewnego stopnia. Krótkotrwałe, bezpośrednie zadziałanie czynnika uszkadzającego lub poddanie ich niekorzystnym warunkom, na przykład wyższej temperatury niż do której są przystosowane, może spowodować ich obkurczenie, także podanie zewnętrznych hormonów steroidowych może się do tego przyczynić, gdyż konkuruje z ich właściwą, hormonalną funkcją. "
Z Wikipedii. Dziwne to troche bo zawsze uczyli, ze jadra maja rozne rozmiary (pomijajac te roznice w zwisie). Coz, w sumie slowo "podobne" nie oznacza "takie same". Roznie na to mozna patrzec :/
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 sie 2006, 19:17

runeko pisze:Coz, w sumie slowo "podobne" nie oznacza "takie same". Roznie na to mozna patrzec

Ja na to patrze tak ze jak jedno ma 40mm dlugosci, a drugie 41mm, to smiesznie brzmi "jedno wieksze, drugie mniejsze". Nie?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 sie 2006, 19:35

Sir Charles pisze:Ja na to patrze tak ze jak jedno ma 40mm dlugosci, a drugie 41mm, to smiesznie brzmi "jedno wieksze, drugie mniejsze". Nie?

A jednak! :D
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 03 sie 2006, 22:19

Sir Charles cos czuje, że jakies pomiary dzisiaj przeprowadzisz
bim a Twojemu facetowi to sie dziwie. Rozumiem 12 letniego dzieciaka który sie wstydzi. ale dorosły chłop tego nie łapie
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 sie 2006, 22:28

Dzindzer pisze:Sir Charles cos czuje, że jakies pomiary dzisiaj przeprowadzisz

Niestety nie posiadam suwmiarki :P

Odpisz Bim tutaj jak go wreszcie zaciagniesz do lekarza, chocby za zdrowe jajko, ok?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 05 sie 2006, 02:21

Sir Charles pisze:Ja na to patrze tak ze jak jedno ma 40mm dlugosci, a drugie 41mm

Wlasnie tak jeszcze raz przeczytalam i uderzylo mnie....ale Ty masz male jaja <hahaha>

Nieserioofcoz <pijak>
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 05 sie 2006, 11:02

runeko pisze:
Sir Charles pisze:Ja na to patrze tak ze jak jedno ma 40mm dlugosci, a drugie 41mm

Wlasnie tak jeszcze raz przeczytalam i uderzylo mnie....ale Ty masz male jaja <hahaha>

Nieserioofcoz <pijak>


Przeciez nie mierzylem swoich <hahaha> <palant>
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 sie 2006, 01:43

Sir Charles pisze:Przeciez nie mierzylem swoich

Jasne :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości