mokre rece

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
matious
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 kwie 2006, 10:50
Skąd: SANDOMIRIA
Płeć:

mokre rece

Postautor: matious » 12 maja 2006, 21:21

jest taki bajer, ze moja dziewczyna jak sie denerwuje to ma wilgotne rece. Ja to strasznie peszy, przyzwyczaila sie do tego, ale czy moglnum jej jakos pomoc?
Obrazek
lantech
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 12 wrz 2005, 12:54
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: lantech » 12 maja 2006, 22:50

witam

to jest choroba raynolda (nie pamietam jak sie to pisze)
trzeba bedzie operowac.
powiedz jej zeby sie zglosila do lekarza od chirurgii naczyn krwionosnych.
ja juz jestem po 2 takich operacjach (prawa i lewa reka)
radze abys ja namowil jak najszybciej na wizyte u lekarza poniewaz w pozniejszym czasie
bedzie jej to strasznie przeszkadzac w kontakcie z ludzmi a pozatym najlepiej wykonac ta operacje jak jest sie mlodym bo gdy jest sie starszym to juz chyba nie mozna.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 13 maja 2006, 16:24

zgadza sie....ja mam to samo....podbno jakies operacje bede miala robione....ale jeszcze nie wiem kiedy :)
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 14 maja 2006, 09:09

a ja myślałam, że każdemu z nas się pocą ręcę, kiedy się stresujemy... :? <pijak>
Awatar użytkownika
matious
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 kwie 2006, 10:50
Skąd: SANDOMIRIA
Płeć:

Postautor: matious » 15 maja 2006, 17:19

a matko huto!!! to az takie straszne!! ja myslelem ze to w jakis inny sposob da sie zapanowac, a nie od razu operacje... I skad tu kase na to znalesc...
Obrazek
lantech
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 12 wrz 2005, 12:54
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: lantech » 16 maja 2006, 21:26

matious pisze: I skad tu kase na to znalesc...

pelen looz, wszystko na kase chorych <banan>
jedyne co wydasz to na wlasne jedzenie bo w szpitalu to cie nie rozpieszcza <pejcz>
Awatar użytkownika
matious
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 kwie 2006, 10:50
Skąd: SANDOMIRIA
Płeć:

Postautor: matious » 17 maja 2006, 18:57

hm... to musze powiedziec mojej Kochanej, bo to ona ma ten problemik, ze mozna sie tego pozbyc...Bo czasem jej to przeszkadza. Mi to u nije nie przeszkadza, bo to tylko w sytuacjach stresowych u niej sie objawia, a przy mnie raczej jestem w stanie ja uspokoic i zrelaxowac...
Obrazek
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 21 maja 2006, 20:41

lantech pisze:to jest choroba raynolda

Wykluczone!
Choroba Raynaulda to choroba zimnych rąk i stóp. Pocenie się nie ma z tym nic wspólnego.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
lantech
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 12 wrz 2005, 12:54
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: lantech » 26 maja 2006, 11:02

cubasa pisze:
lantech pisze:to jest choroba raynolda

Wykluczone!
Choroba Raynaulda to choroba zimnych rąk i stóp. Pocenie się nie ma z tym nic wspólnego.


Masz racje ale tylko po czesci.
Ja mialem zimne rece tylko czasami (a stopy wcale).
Natomiast rece mialem wiecznie spocone.
Gdy poszedlem do lekarza to stwierdzil zaawansowana chorobe raynolda i odrazu polcialem na operacje.

Tak w ogole to na a chorobe cierpi okolo 20% ludnosci, z tym tylko ze z roznym stopniem nasilenia i objawow.

<browar>
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 16 cze 2006, 23:48

matious pisze:jest taki bajer, ze moja dziewczyna jak sie denerwuje to ma wilgotne rece. Ja to strasznie peszy, przyzwyczaila sie do tego, ale czy moglnum jej jakos pomoc?

jezeli Twoja dziewczyna ma z tym problemy tylko wtedy kiedy sie denerwuje operacja nie jest konieczna(dla porównania:moj brat przechodzil taką operacje,z tym ze jemu doslownie pot lał się z rąk jak z kranu caly czas <chory> ). to normalne ze cialo tak reaguje na stres. polecalabym jej raczej etiaxil ktory jest dosc mocnym antypenspirantem i sprawdza sie doskonale w takich sytuacjach.
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 17 cze 2006, 22:31

matious pisze:moja dziewczyna jak sie denerwuje to ma wilgotne rece.


quote="matious"]czy moglnum jej jakos pomoc?[/quote]

Jeśli sytuacja ma miejsce kiedy dziewczyna jest zdenerwowana - to na pierwszy można zamiast zajmować się objawem i kłaść ją na stół operacyjny lepiej zająć się najlpierw przyczyną takiej dolegliwości??
Przede wszystkim trzeba więc sprawić, żeby się nie denerwowała...
Pocące sie dłonie to jednak jest najczęściej objaw nerwicy, a nie choroby raynolda (choć to też się zdarza)...
A w rodzinie Twojej dziewczyny miał ktoś jakies choroby psychiczne?
Kazdy problem ma rozwiazanie.
A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
Awatar użytkownika
jagunia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:44
Skąd: ChataZpiernika
Płeć:

Postautor: jagunia » 17 cze 2006, 22:36

Jak byłam mała pociły mi sie rece bez powodu. Dostałam jakies smierdzace mascie i po jakims czasie przeszło :]
Nie wylatujcie tu od razu z operacjami albo jakimiś chorobami psychicznymi <zalamka> Najlepiej wybrac sie do lekarza i po problemie :]

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości