swędzi, piecze, zaczrwienione

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

majki1984
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2005, 11:16
Skąd: z nikont
Płeć:

swędzi, piecze, zaczrwienione

Postautor: majki1984 » 08 sie 2005, 11:22

-białe grudki w śluzie
-zaczerwienione i piekące wargi sromowe i wejscie do pochwy
-dziwny zapach
-swędzenie

czy to sa powody dla ktorych dziewczyna powinna pojsc przebadac sie do ginekologa. pytam, poniewaz moja ukochana, uwaza ze nie ma podstaw do wizyty. pozdrawiam

ps. przepraszam za ten topic, jezeli juz byl poruszany ten temat, ale szukalem i nie moglem znaleść.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 08 sie 2005, 11:28

Na siłę ją do gienka zaciągnij !! I powiedz jej, że jest głupia jak to bagatelizuje.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
majki1984
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2005, 11:16
Skąd: z nikont
Płeć:

Postautor: majki1984 » 08 sie 2005, 11:31

dokladnie jej tak dziś powiedzialem. jesteś glupia... na to moje serduszko powiedziało coś w stylu: jestem, ale zrozum ze nie mam podstaw. b/k
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 08 sie 2005, 11:35

Do mojej mamy często takich przywożą co nie mieli podstaw. Póżniej nie ma co wycinać i prawie natychmiast lądują w hospicjum.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Tsai_nu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2005, 16:29
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Tsai_nu » 08 sie 2005, 11:52

nie jestem pewna ale to sa chyba objawy grzybicy...a jesli na dodatek niedawno brala jakies antybiotyki to prawie na 100% grzybica
"Wielkim człowiekiem swego czasu jest ten, kto wyraża wolę swego czasu. Kto w swoim czasie mówi czego on pragnie i kto to spełnia..."
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 sie 2005, 12:36

Jak nic infekcja , albo grzybek
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sie 2005, 21:41

Powiedzx jej, ze jest totalną kretynka i skoro nie chce do lekarza, to masz ją w dupie. Wolisz zdrowe idbające o siebie.
Podziała.
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 09 sie 2005, 02:16

Ja piernicze glupota ponad przecietna...ale miejmy nadzieje ze jej ginekolog pomoze...i wyleczy ja z glupoty...
A swoja droga lepko - smierdzaca ta sprawa :D
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 10 sie 2005, 12:11

Tsai_nu pisze:nie jestem pewna ale to sa chyba objawy grzybicy...

Też tak obstawiam. Pewnie będziecie oboje łykać Fluconazol. Koniecznie wyslij ją do lekarza, choroby układu rozrodczego są najczęściej wspólne!!
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Samael
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 25 gru 2004, 23:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Samael » 10 sie 2005, 16:40

Ej, a jeśli dziewczyna po prostu nie chce już nigdy bać się ciąży? Przecierpi, przecierpi i będzie bezpłodna, to będzie czas się leczyć.

Pewnie nigdy nie była u ginekologa i się boi.
Smith&Wesson - the original point&click interface
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 10 sie 2005, 21:52

guli pisze:
Tsai_nu pisze:nie jestem pewna ale to sa chyba objawy grzybicy...

Też tak obstawiam. Pewnie będziecie oboje łykać Fluconazol. Koniecznie wyslij ją do lekarza, choroby układu rozrodczego są najczęściej wspólne!!


Albo przepisze Clotrimazolum, też przeciwgrzybicze, na szczęście tanie, coś ok. 1,70 zł :)
majki1984
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2005, 11:16
Skąd: z nikont
Płeć:

Postautor: majki1984 » 11 sie 2005, 13:00

witam. wizyta byla tego samego dnia kiedy pisalem tego posta. moja dziewczyna poszla tylko dlatego ze powiedzialem z ejest glupia i ze pewnie nie pojdzie w ogóle ;-)... no ale najwazniejsze ze byla. okazalo sie ze to jakaś ifekcja, dostala jakas maść czy cos takiego i podobno ma to pomoc.

pozdrawiam i dzieki za posty, po czesci przyczyniliscie sie do tej wizyty... ;-)
bigos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2005, 14:20
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: bigos » 16 sie 2005, 14:35

Siema.

Dzis sie dowiedziałem od mojej ukochanej że była u ginekologa i ma grzybicę.
Terz miała jakieś dziwne białe grudki w "myszce" i przez to własnie nie uprawialicmy sexu bo jak to zauważyliśmy to sie troszke przestraszyliśmy , a i jeszcze ją swedziała. Myśle że u twojej kobniety jest to samo.

I jeszcze jedno pytanie do forumowiczów: Czy przez to że ona ma grzybicę pochwy ja też mogłem się zarazić?
Na penisa to pewno nie bo urzywamy prezerwatyw, ale na jezyk? Bo czesto jej robie minetkę (a ostatnio na wyjeździe byliśmy to bardzo często).
Bo nie wiem bo czuję jakieś dziwne bule na bokach jezyka, ale grzybica to nie boli ,a pozatym jestem przeziębiony.
Z góry THX za ODP.
Pozdro to mój 1 post (zaje.............ste forum)

:P
((missi))

Postautor: ((missi)) » 12 paź 2005, 10:46

majki1984 pisze:-białe grudki w śluzie
-zaczerwienione i piekące wargi sromowe i wejscie do pochwy
-dziwny zapach
-swędzenie

czy to sa powody dla ktorych dziewczyna powinna pojsc przebadac sie do ginekologa. pytam, poniewaz moja ukochana, uwaza ze nie ma podstaw do wizyty. pozdrawiam

ps. przepraszam za ten topic, jezeli juz byl poruszany ten temat, ale szukalem i nie moglem znaleść.


ma grzybice, dostanie Clotrimazolum w masci i w globulkach dopochwowych, bedzie troche szczypac bo ma rany w skorze ale po tygodniu juz ja swedziec nie bedzie i sie bedzie goic .. ale musi isc do lekarza:>
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 12 paź 2005, 11:55

facet tez sie zarazi..
...
((missi))

Postautor: ((missi)) » 12 paź 2005, 14:18

to niech go smaruje Clotrimazolum w masci.. i bedzie git
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 paź 2005, 22:45

A nei sądzicie,że od początku sierpnia ona się już ze 100 razy wyleczyła? Patrzcie ludzie na daty!
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 13 paź 2005, 08:57

moon pisze:A nei sądzicie,że od początku sierpnia ona się już ze 100 razy wyleczyła? Patrzcie ludzie na daty!


bądźmy optymistycznej mysli <aniolek2>
...
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 18 paź 2005, 16:28

DO GINEKOLOGA Z NIĄ !!

[ Dodano: 2005-10-18, 16:30 ]
ja jak miałam grzbice to lam nie tylko krem i globulki dopochwowe ale takźe prepardo podmywania... sam krem nie jest az taki skuteczny...
flower84
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 17 gru 2006, 12:17
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: flower84 » 30 gru 2006, 11:21

no dobra podpisze sie tutaj.

czy ktos wie moze czy takie objawy jak pieczenie i biale grudki w sluzie moga byc wynikiem czegos innego niz grzybicy?

mam tak od 3 dni, najlepsze jest to ze poltora tygodnia temu bylam u ginekologa i on niczego nie stwierdzil, zreszta ja tez nie widzialam zadnych niepokojacych objawow. a w tym czasie (od wizyty) nie mam pojecia co sie moglo stac ze tego swinstwa dostalam :/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 gru 2006, 11:35

flower84 pisze:o sie moglo stac ze tego swinstwa dostalam :/
Ja najpewniej miala takie jakies gowno od wody po prostu. :/ Idz do lekarza lepiej :)
flower84
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 17 gru 2006, 12:17
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: flower84 » 30 gru 2006, 11:42

od zwyklej wody?? :/ tej ktorej uzywam od 22 lat i od ktorej nic sie do tej pory nie dzialo??

[ Dodano: 2006-12-30, 12:00 ]
na razei zaczekam, w poniedzialek ide po wyniki cytologii i dopiero sie zapisze wiec do gabinetu trafie pewnie za jakies 2 tygodnie dopiero. A nie czy cos takiego moze miec wplyw na przedluzenie cyklu (brak miesiaczki?)
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 04 sty 2007, 12:42

nie no to chyba nie od wody... lekarze nawet przy różnych infekcjach zalecają myc sie samą ciepłą wodą, więc to raczej nie to. już prędzej jakis płyn do higieny, albo coś w tym stylu. jednak takie białe grudnki generalnie w większości przypadków mówią o grzybicy. często jednak grzybica jest mylona tez z infekcją bakteryjną więc oprócz cytologii zrobiłabym też na Twoim miejscu posiew pochwy. lepiej od razu wiedzieć z czym ma się do czynienia, niz później leczyć sie latami na coś innego, bo została postawiona zła diagnoza. na Twoim miejscu poszłabym do apteki i kupiła jak narazie dobry probiotyk z bakteriami mlekowymi np. LaciBios Femina, a jeśli swędzi to jeszcze do tego maść clotrimazolum. oba bez recepty. mozez też sobie kupić saszetki tantum rosa do podmywania. ale te rzeczy powinny złagodzić troche objawy i pozwolą wytrzymac te dwa tygodnie bez lekarza.

z tego co się orientuje, to takie dolegliwości mogą spowodować przesuniecie miesiączki. nawet czesto się tak dzieje.

a tak ogólnie, to tam ktos się pytał, czy od kobiety mógł się zarazić. jak najbardziej. tyle, że u mężczyzn z reguły grybica przechodzi bezobjawowo, wiec po prostu kobieta powinna się upomnieć u lekarza o leki też dla partnera. zazwyczaj wystarcza tylko maść, czasami do tego jeszcze jakieś tabletki.

na koniec jescze radzę, żeby takich rzeczy i objawów nie lekceważyć, bo mogą być komplikacje na całe życie :( a przy długotrwałych infekcjach lepiej stosować leki doustne (jak np. Orungal, Flukonazol, z probiotów - LaciBios Femina), bo jak się coś wprowadza do pochwy to automatycznie podrażnia się trochę scianki, pozostaja resztki kapsułek i chcąc nie chcąć wybija sie trochę pozytywną florę bakteryjną.

i zawsze proście o zrobienie posiewu. najgorsze co może być, to leczenie sie na grzybice podczas gdy się złapało jakąś złośliwą bakterie.

pozdrawiam
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
flower84
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 17 gru 2006, 12:17
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: flower84 » 05 sty 2007, 12:58

Heh, już od kilku dni wszystkie objawy ustąpiły poza tym że okresu dalej nie ma :( I pewnie to grzybica nie była bo nigdy nie słyszałam że można się z niej wyleczyć nie stosując żadnych leków czy nawet domowych sposobów....
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 08 sty 2007, 13:51

no nie wiem. są takie przypadki, że grzybica jak jest lekka, to objawy przechodzą samoistnie po kilku dniach i moze przejść w postać utajoną... to wtedy jeszcze gorzej, bo wydaje się, ze już jest wszystko dobrze, a tutaj infekcja jest nadal. może to byc bardzo niebezpieczne. najlepiej jak się zauwazyło wczesniej jakieś objawy, to pójśc jednak do gina na wszelki wypadek i zobaczyc czy wszystko w porządku. ja to w trakcie i po wyleczeniu długo jeszcze wole połykać bakterie kwasu mlekowego, żeby mieć pewnośc że moja flora bakteryjna się odnowiła i orgaznizm ma z powrotem płaszcz ochronny.

flower, jesli wykluczasz ciąże i infekcje, to pewnie dostaniesz tabletki na wywolanie miesiaczki po prostu. a może się ostatnio intensywnie odchudzałaś? albo miałaś duzo stresów? o wszystkko tez może wpływać na brak okresu....
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
Awatar użytkownika
Monika27
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2007, 18:40
Skąd: Warszawa
Płeć:

co to Lacibios femina

Postautor: Monika27 » 11 sty 2007, 18:51

cześć wszystkim,
Marzyciel - możesz powiedzieć coś więcej o tym lacibiose femina? Co to jest - dlaczego jest dobry, czy jest więcej pozytywnych opinii czy tylko Twoja? Co to są tak naprawde probiotyki?....

Dlaczego nie wszyscy lekarze polecają Lacibios femina? Czy jest na receptę i ile trwa najkrótsza kuracja?
Awatar użytkownika
Shadow
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 09 lut 2005, 22:44
Skąd: Lasy Pomorza :)
Płeć:

Postautor: Shadow » 11 sty 2007, 19:57

zaczerwienienie, pieczenie, swedzenie, opuchlizna, biale grudki w sluzie - takie objawy wskazuja jednoznacznie na uczulenie na srodek plemnikobojczy, zawarty w prezerwatywie. tak sie sklada, ze mialam ostatnio...przykra sprawa :/
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 07 lut 2007, 14:58

Shadow pisze:zaczerwienienie, pieczenie, swedzenie, opuchlizna, biale grudki w sluzie - takie objawy wskazuja jednoznacznie na uczulenie na srodek plemnikobojczy, zawarty w prezerwatywie. tak sie sklada, ze mialam ostatnio...przykra sprawa :/


niestety nie wydaje mi sie, żeby to bylo takie jednoznaczne. takie objawy bardzo czesto mogą świadczyć o infekcjach. niekoniecznie musi to byc alergia. dlatego najlepiej jednak zrobic posiew i miec pewność. to chyba najbardziej sensowne wyjscie z takich sytuacji.

Monika27, nie wiem, dlaczego lekarze rzadko polecajlą LaciBios Femina... może dlatego, że Lactovaginal jest od lat i tak z przyzwyczajenia go zalecają :/ nie sledzą rozwoju farmakologii, nie czytaja artykułów o nowościach i osiągnieciach takich preparatów... oczywiście, że na recepte NIE jest, zawiera dwa szczepy bakterii mlekowych o potwierdzonym działaniu na pochwe i nie tylko. w jednym opakowaniu jest 10 tabletek i to jest najniejkrótsza kuracja. trzeba pamiętać o tym, zeby nie przerywać po wzięciu np. 5ciu. trzeba wyłykać wszystkie... wasnie wyłykać - tutaj tez jest ciekawa kwestia, może lekarze starej daty nie do końca są w stanie sobie to wyobrazić, ale to jest preparat do stosowania doustnego, a działa na srodowisko w pochwie. no logiczne, bo bakterie wedruja sobie z "kakaowego oczka" hehe do pochwy i tam kolonizuja nabłonek. wygoda, skutecznośc i brak podraznień. jak dla mnie bomba :D

hm.. nie wiem, jak to jest z innymi kobietkami, ale gdzieś czytałam (co prawda to było chyba o bakteriach a nie o grzybicy, ale mniejsza o to), że na poczatku dziewczyny stosowały Lactovaginal ale potem, nawet niektóre za namową lekarza, się przerzuciły na LaciBios F, bo podobno lepszy. tak wiec to chyba nie tylko moja opinia.

możesz poszukac jeszcze w necie o nim, jak chcesz, to powiedz, to jak znajde jakis ciekawy art, to wkleje tu ;)
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
Awatar użytkownika
Monika27
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2007, 18:40
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Monika27 » 13 lut 2007, 21:38

o super, jak można prosić, to będę wdzięczna za jakiś artykuł o lacibios femina... :D

byłam u lekarza ostatnio i spytałam o ten probiotyk .... i lekarz okazał sie tym nowowczenym lekarzem, który wyłapuje wszystkie nowinki i potwierdził działanie i skuteczność lacibiosu femina... :D
Ale jak to nie problem to wklej coś interesującego.... :D
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 16 lut 2007, 18:08

dobra, mam nadzieje, ze nikt nie za to nie zabije, że wkleje tutaj całego arta ;)

wzięłam z: www.termedia.pl

Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego do stosowania preparatu Lacibios Femina w położnictwie i ginekologii

21 lipca 2006 r. w Poznaniu odbyło się zebranie ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na temat stosowania preparatu o nazwie rynkowej Lacibios Femina. W spotkaniu uczestniczyli: 1. prof. dr hab. Marek Spaczyński – przewodniczący 2. prof. dr hab. n. med. Krzysztof Drews 3. prof. dr hab. Jan Kotarski 4. dr hab. Witold Kędzia 5. dr hab. Tomasz Niemiec
1. Wprowadzenie
W skład prawidłowej flory pochwy wchodzi ok. 100 rodzajów komensalnych bakterii tlenowych i beztlenowych. W jednym mililitrze wydzieliny pochwowej występuje od 102 do 1011 bakterii. Flora pochwy dojrzałej kobiety jest zdominowana przez tlenowe i fakultatywnie beztlenowe pałeczki kwasu mlekowego. Do najczęściej występujących w pochwie pałeczek kwasu mlekowego należą: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus fermentum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus brevis, Lactobacillus jenseni, Lactobacillus casei, Lactobacillus catenaforme, Lactobacillus debrueckii, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus crispatus. Oprócz wymienionych powyżej tlenowych i beztlenowych pałeczek kwasu mlekowego w skład prawidłowej flory pochwy zalicza się również inne komensalne bakterie następujących rodzajów: Staphylococcus, Corynebacterium, Streptococcus, Enterococcus, Peptostreptococcus Bacteroides, Porphyromonas, Gardnerella, Ureaplasma, Mycoplasma, Eubacterium, Bifidobacterium, Propionibacterium, Escherichia, Klebsiella, Sarcinia, Mobiluncus, Veillonella, Clostridium, Fusobacterium, Listeria. Ponad połowa bakterii występujących w prawidłowej florze pochwy zaliczana jest do beztlenowców. W normalnej florze pochwy zdrowej kobiety flora beztlenowa i tlenowa równoważy się wzajemnie, ulegając zmianom zarówno ilościowym i jakościowym. Szczególnie liczebność populacji poszczególnych rodzajów bakterii bytujących w pochwie dojrzałej kobiety podlega znacznym wahaniom. Przekroczenie granic dynamicznej równowagi utrzymującej się pomiędzy poszczególnymi składnikami prawidłowej flory pochwy jest jedną z przyczyn rozwoju zapalenia w obrębie dróg moczowo-płciowych kobiety.
2. Wpływ obecności pałeczek kwasu mlekowego na biocenozę pochwy
Dominację pałeczki kwasu mlekowego w biotopie pochwy umożliwia wiele poznanych dotąd mechanizmów charakterystycznych dla jej metabolizmu, wśród których należy wymienić: – produkcję nadtlenku wodoru – produkcję kwasu mlekowego. Pomimo szeroko rozpowszechnionej opinii aktualnie wydaje się, że produkcja nadtlenku wodoru jest najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na utrzymywanie się równowagi prawidłowej flory pochwy. Pałeczki kwasu mlekowego nie posiadają hemu, którego obecność warunkuje przebieg reakcji redukującej tlen do wody przy wykorzystaniu cytochromu. Zamiast tego metabolizm pałeczki kwasu mlekowego oparty jest o flawoproteiny, które umożliwiają przejście tlenu do nadtlenku wodoru. Fakt, że większość beztlenowców tworzących ponad połowę prawidłowej flory pochwy nie dysponuje katalazą rozkładającą nadtlenek wodoru prowadzi do akumulacji tego związku w biotopie pochwy. Obecność pozostałych składników prawidłowej flory pochwy ma znaczenie dla utrzymywania się dostatecznej liczebności populacji pałeczki kwasu mlekowego. Mechanizm tych zależności opiera się na udziale tej flory w metabolizowaniu glikogenu do glukozy, która jest podstawowym składnikiem odżywczym pałeczek kwasu mlekowego. Preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego wykazują się dużą skutecznością w zapobieganiu wtórnym i nawrotowym zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym pochwy i układu moczowego. Skuteczność ta wynika m.in. z adhezji pałeczek kwasu mlekowego do powierzchni nabłonka przejściowego dróg moczowych. Adhezja pałeczek kwasu mlekowego blokuje dostęp do komórek nabłonka innym patogenom.
3. Czynniki prowadzące do zaburzeń równowagi prawidłowej flory pochwy
Utrzymywanie się kolonizacji pochwy przez komensalne mikroorganizmy tlenowe i beztlenowe jest możliwe dzięki homeostazie ekosystemu, jaki tworzy błona śluzowa pochwy i szyjki macicy. Wszelkie miejscowe, jak i ustrojowe zmiany mające wpływ na funkcjonowanie tego systemu mogą być przyczyną zaburzeń jego funkcjonowania. Przejawia się to stopniowym wzrostem liczebności jednego lub kilku szczepów bakteryjnych, które uzyskują wyraŸną dominację nad pozostałymi składnikami prawidłowej flory pochwy. Do podstawowych czynników powodujących zaburzenia równowagi prawidłowej flory pochwy należą: – antybiotykoterapia; – zaburzenia immunologiczne (w tym wiek, w przebiegu innych chorób np. HIV, leki immunosupresyjne); – zaburzenia hormonalne (w tym okres menopauzy, zaburzenia cyklu miesiączkowego); – stosowanie leków dopochwowych (w tym leków przeciwzapalnych, środków antykoncepcyjnych); – zabiegi chirurgiczne pochwy, szyjki i innych narządów miednicy mniejszej; – inne (w tym czynniki zewnętrzne, dieta, środowisko, błędy higieniczne, aktywność seksualna).
4. Probiotyki
Określenia probiotyk używa się w stosunku do preparatów, w skład których wchodzą żywe kultury mikroorganizmów pełniących w organizmie ludzkim role symbiontów. Dotychczasowe, wieloletnie doświadczenie terapeutyczne dowodzi, że użycie probiotyków przynosi określone wymierne korzyści dla zdrowia człowieka przy jednoczesnym całkowitym braku istotnych, niekorzystnych działań ubocznych, ryzyka przedawkowania czy powikłań leczenia. Podstawowymi korzyściami, jakie przynosi stosowanie probiotyków są: wpływ na syntezę witamin B1, B2, B12, K i metabolizm cholesterolu, stymulacja układu immunologicznego, regulacja wchłaniania jelitowego, utrzymywanie prawidłowego pH. W stosowanych dotychczas preparatach wykorzystywano głównie liofilizowane zawiesiny pałeczek Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus rhamnosus. Stosowanie doustnych preparatów opartych o te szczepy bakteryjne pomagało w odtwarzaniu i utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Długotrwały korzystny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego osiągnięto poprzez wykorzystanie w produkcji biotyków szczepów bakterii opornych na działanie wielu antybiotyków (np. penicyliny, streptomycyny, neomycyny, erytromycyny, tetracykliny) często stosowanych w praktyce lekarskiej.
5. Lacibios Femina
Lacibios Femina jest doustnym probiotykiem, utworzonym przez wspólne wykorzystanie dwóch liofilizowanych szczepów Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus Reuter RC-14 i. Jedna kapsułka preparatu Lacibios Femina zawiera 5 miliardów (5 x 109) CFU obu wymienionych powyżej szczepów. Schemat przyjmowania preparatu uzależniony jest od wskazań uzasadniających jego wdrożenie. Standardowo zaleca się stosowanie 1 kapsułki dziennie w czasie lub 30 min po posiłku. U chorych leczonych antybiotykami wskazane jest wspomagające przyjmowanie Lacibios Femina na godzinę przed i 3 godz. po otrzymaniu kolejnej dawki antybiotyku. Ważne jest, aby przedłużyć stosowanie Lacibios Femina o 7 dni po zakończeniu antybiotykoterapii. Nawet długotrwałe stosowanie preparatu ze wskazań profilaktycznych czy wspomagających antybiotykoterapię nie powoduje pojawienia się działań ubocznych. Jedynym wymienianym przeciwwskazaniem do stosowania Lacibios Femina jest nadwrażliwość na składniki preparatu.
6. Zastosowanie preparatu Lacibios Femina
Analiza wyników badań dotyczących wykorzystania preparatu Lacibios Femina wskazuje, że korzystne jest stosowanie tego probiotyku w następujących sytuacjach: a. jako leczenie wspomagające: – w trakcie oraz po zakończeniu leczenia antybiotykami; – przy rozpoznanym bakteryjnym, pasożytniczym, wirusowym lub grzybiczym zakażeniu pochwy; – przy nawrotowych, wtórnych i przewlekłych zakażeniach pochwy. b. jako profilaktyka zakażeń w obrębie układu moczowo-płciowego: – przed i po planowanych zabiegach chirurgicznych; – dla kobiet w okresie menopauzy; – dla kobiet, których aktywność płciowa, styl życia, praca zawodowa lub aktywność fizyczna zwiększa ryzyko rozwoju zakażeń układu moczowo-płciowego (częsta zmiana partnerów płciowych, częste podróże, korzystanie z basenu, przebywanie w środowisku o obniżonym standardzie sanitarno-higienicznym itp.). Rekomendacje wydaje się na okres do 31 grudnia 2007 r.
prof. dr hab. Marek Spaczyński prof. dr hab. Krzysztof Drews prof. dr hab. Jan Kotarski dr hab. Witold Kędzia dr hab. Tomasz Niemiec


to chyba tyle... ja cos znajde jeszcze fajnego odnosnie w ogóle grzybicy i innych infekcji intymnych, to wrzuce linka. tutaj nie podałam, ponieważ trzeba się logowac, co nie wszystkim musi odpowiadać ;)
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości