Prostowanie wlosow

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
emmiii
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 213
Rejestracja: 23 paź 2005, 15:16
Skąd: Wspomnienie
Płeć:

Postautor: emmiii » 20 sty 2006, 17:09

ma ceramiczne płytki i nie niszczy az tak włosów jak te zwykłe... a włosy sie czymają cały dzień i nie skrecają... tatuś mi z Anglii przywiózł więc nie wiem ile stoi tutaj... ale warto wydać troszke kasy, chociażby po to, że ma dwa lata gwarancji...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 20 sty 2006, 17:10

Mia pisze:Yas i jak ta Twoja prostownica? sparwdza sie?

jest o niebo lepsza niz tamta. Nagrzewa sie chwile, prostuje cale wlosy jakies 15- 20 minut (a kiedys prostowalam ponad 40). Wlosy sa ladne, gladkie, no tyle,ze sie elektryzuja (ale to raczej nie od niej, tylko od zimy :/ ). Ale przy duzej wilgoci troche sie skreca ( no, ale to normalne, bo mam bardziej krecone niz proste wlosy :P ).

a Remington jest dosc droga. W Media Markt ostatnio byla chyba za 150 (jakos tak :/ ).
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 lut 2006, 18:05

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84378298 Yas to ta Twoja?

jakos do Media nie mam zaufania...wole juz gdzie indziej kupic ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 lut 2006, 17:03

Mia pisze:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84378298 Yas to ta Twoja?

tak to moja. Tylko moja nie zapobiega elektryzowaniu sie wlosow :/.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 lut 2006, 02:19

ale tak orpocz tego to szybko sie nagrzewa i ladnie prostuje? bo chcialam kolezance kupic :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 08 lut 2006, 10:57

Mia pisze:ale tak orpocz tego to szybko sie nagrzewa i ladnie prostuje?

tak, tak. W momencie podlaczenia w gniazdku plytki juz staja sie cieple. A zeby osiagnac pozadana temperature to kilka minut nalezy poczekac.Prostuje ladnie i szybciutko. Tak prostych wlosow jeszcze nie mialam i sa niesamowicie gladkie(musi ladnie prostowac, bo ja mam baardzo geste i falowane wlosy na calej dlugosci i do tego troche przesuszone), wiec dla mnie bomba :D.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 lut 2006, 11:59

I tez ma regulacje temperatury tak? Bo to jedna z 3 nad ktorymi sie zastanawiam czy nie kupic. Ale skoro jestes zadowolona z niej to chyba sie skusze, w sumie 51zl z przesylka, to i tak mniej niz zakladalam na prezent.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 08 lut 2006, 12:01

Mia pisze:I tez ma regulacje temperatury tak?

Tak , od 80 do 230 stopni. Ja zawsze prostuje na 200 :).
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 lut 2006, 12:05

ja mam do 240, ale przegladalam inen na allegro to wiekszosc ma do 200 tylko wlasnie :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
my-sweet-dreams
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:07
Skąd: Mielec
Płeć:

Postautor: my-sweet-dreams » 06 maja 2006, 22:16

ja mam to samo z włosami, istan masakra! mam wlosy krecone ale ladniej wygladam w prostych i lepiej sie czuje, mam prostownice "philips beauty INTINAL" tj ceramiczna. wlosy jednak psują się, takze nie mam czasu i checi na czeste prostowanie gdyz mam bardzo gęste wlosy..!! Myślałam o zrobieniu tzw trwałej prostej ale sama nie wiem co o tym myslec..??!
Awatar użytkownika
Beggar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 209
Rejestracja: 24 wrz 2005, 12:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Beggar » 06 maja 2006, 22:21

moja kobieta ma manie prostych i prostowania włosów :p buahahahaha
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 maja 2006, 07:31

my-sweet-dreams pisze:wlosy jednak psują się,

a po chemicznym prostowaniu to sie psuc nie beda :|.
Przeciez taki plyn prostujacy calkowicie zmienia strukture wlosa, tak samo jak plyn do trwalej. Ja bym sie tak nie dala uposledzic( i jeszcze za to placic <boje_sie> ), tym bardziej, ze doswiadeczenia z trwala juz mam i nic mi tak wlosow nie zniszczylo jak ona.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 maja 2006, 15:34

my-sweet-dreams pisze:wlosy jednak psują się

mi tam sie nic nie psuje. uzywam prostownicy co 2 dni.
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 07 maja 2006, 15:41

Yasmine pisze:a po chemicznym prostowaniu to sie psuc nie beda .

mnie sie nie popsuly ;P ale jak codziennie kiedys meczylam prostownica to tez byly wporzadku :)
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 maja 2006, 22:42

Asiula pisze:mnie sie nie popsuly

dobry gatunek wlosa, albo dopiero zaczna sie psuc ;P
Beatka_80
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 gru 2005, 14:28
Skąd: z bieguna zimna
Płeć:

Postautor: Beatka_80 » 08 maja 2006, 15:55

Polecam olejek do prostowania wlosów Qualify Style+ Volume RELAXING FLUID OIL NON OIL, kupiłam u swojej fryzjerki 300 ml za niecałe 30 zł.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 08 maja 2006, 16:00

Asiula to farciara jesteś.
Jak ja prostowałam 2 razy w tygodniu to mi się końcówki porozdwajały i niesamowite siano miałam na głowie <chory>
Obrazek
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 08 maja 2006, 16:06

Ale jesli chodzi o protownice, to wlosy mam po niej cudowne, mieciutkie, gladkie, wiec a tez prostuje co dwa dni :>
Awatar użytkownika
tweetuś_18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 mar 2006, 18:25
Skąd: z daleka ;o)
Płeć:

Postautor: tweetuś_18 » 13 maja 2006, 16:00

ja mam bardzo geste włosy i troche sie faluja, prostuje je (prostownica) prawie codziennie, ale używam jeszcze takiego płynu do prostowania (kupiłam u fryzjerki drogi bo 100zł), ale struktura włosów nie jest zniszczona tylko zrobily sie takie troche matowe :/
Miłość jest dziką siłą.kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach!
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 15 maja 2006, 19:31

Olejki: Schwarzkopf "Citre Shine" oraz Garnier Fructis "Sleek & Shine" plus dobra szczota z wlosia naturalnego, nastepnie przygniecenie prostownica. Zawsze dziala :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Re: Prostowanie wlosow

Postautor: misiucha22 » 16 maja 2006, 01:53

Sasetka pisze:Nie wiem czy taki temat juz byl, ale mam lekko falujace wloski i troche takie sianowate :/ czy znacie jakies sposoby zeby dobrze je wyprostowac? fioletowe sunsilki i prostownica odpadaja, bo nie bylo zadnych rezultatow... ladnie wygladalo po wizycie u fryzjera, ale nie stac mnie zeby wydawac co 2 dni 35 zl na prostowanie :/ pomozecie? :D

Po co wydawac na prostowanie 35 zł?? Ja też mam włosy trudne do wyprostowania, ale ostatnio kupiłam świetna prostownice i mój problem zniknął. Polecam prostownice ceramiczna firmy Wahl Cutek ( w sklepach z akcesoriami fryzjerskimi kosztuje 210zł, na allegro w granicach 150zł ). JEST SUUUUUUUUPER!! Po wyprostowaniu włosków, żeby się nie elektryzowały i by były gładkie używam jedwbiu BIOSILK.
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"
Terencjusz
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 maja 2006, 10:44

misiucha22 pisze:Po wyprostowaniu włosków, żeby się nie elektryzowały i by były gładkie używam jedwbiu BIOSILK.

a fryzjerzy jedwab odradzaja bo bardzo wysusza wlosy a efekt gladkosci ktrotko sie utrzymuje :)

ja tak jak Yas prostuje co 2 dni, po wyszuenie i umyciu. Uzywam spray ochronny (przed temperatura) i olejek do wlosow. To wystarcza :)
Awatar użytkownika
misiucha22
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 295
Rejestracja: 12 mar 2006, 23:34
Skąd: z Polski :)
Płeć:

Postautor: misiucha22 » 16 maja 2006, 18:13

[/quote]
a fryzjerzy jedwab odradzaja bo bardzo wysusza wlosy a efekt gladkosci ktrotko sie utrzymuje :)

ja tak jak Yas prostuje co 2 dni, po wyszuenie i umyciu. Uzywam spray ochronny (przed temperatura) i olejek do wlosow. To wystarcza :)[/quote]


Ja mam efekt gładkości do każdego następnego mycia włosków, a myję co drugi dzień. swoją drogą - jak nazywa się ten spray ochronny i ile kosztuje? Może tez o tym pomyślę.
"Homo sum, et nil humanum a me alienum esse puto"

Terencjusz
Grace

Postautor: Grace » 16 maja 2006, 18:22

Mia pisze:spray ochronny (przed temperatura) i olejek do wlosow.

jakiej firmy?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 maja 2006, 19:19

Alcina i Renee Blanche, olejek 55zl spray termoochronny 46, baaardzo wydajne. Olejek mam ponad rok juz a ubytek to moze 1/4.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 29 maja 2006, 18:55

ja wlosy prostuje od jakis..2 lat codziennie i ani nie sa suche ani mi nie wypadaja..a nie naleze do osob ktore maja grube wlosy..sa raczej cienkie i podatne ale chcac nie chcac sie chwalic mam fryzjerska prostownice (240 zl tak jakby kto pytal firmy gamma 170 Watt) i jest super!!ma plytki w pelni ceramiczne bo polowa prostownic z "ceramicznymi" plytkami maja tylko powloke ceramiczna a to nie to samo jednak.
Jakosc prostownicy zalezy tez od ilosci watow..dlatego najlepiej kupowac te powyzej 100 W nagrzewaja sie w kilka sekund i sa super:)
Moja po wlaczeniu jest goraca..ok 5-10 sec. jej to zajmuje:)
Chyba warto wydac troche pieniedzy i miec ladne wlosy niz siano po zwyklej prostownicy ?:) <aniolek>
Awatar użytkownika
aniulka102
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 95
Rejestracja: 19 lis 2005, 22:25
Skąd: oj dalekoo:P
Płeć:

Postautor: aniulka102 » 30 maja 2006, 22:17

A ja polecam kosmetyki do prostowania wlosow L'oreal Matrix Sleek Look (szampon i odzywka w takich pomaranczowych butelkach) niestety w sklepach nie widzialam, tylko w salonach fryzjerskich i hurtowniach. Ok 40-50 zl ale efekt rewelacyjny :) + oczywiscie prostownica
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 02 cze 2006, 12:25

a zadzialaja przy dosc duzej wilgoci na dworze? bo mi potrafia sie wlosy wyginac w kazda strone jak jest wilgotno:)i poki co nic nie pomoglo na to
Awatar użytkownika
aniulka102
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 95
Rejestracja: 19 lis 2005, 22:25
Skąd: oj dalekoo:P
Płeć:

Postautor: aniulka102 » 04 cze 2006, 12:16

Candy Killer, jak jest tak w miare normalnie na dworzu to pomaga ale jak jest na prawde mokro i wilgotno baardzo to chyba nic nie pomoze, mi przynajmniej tez nic nie pomaga. Chociaz w normalnych warunkach to wlosy sa po nich sliczne, gladkie, mieciutkie <aniolek> dlatego mysle ze warto.
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 25 lut 2007, 21:55

moj przepis na proste, blyszczace i odzywone wlosy :)
po umyciu wlosow (prawie zawsze Head & Shoulders - tylko jego znosze) i powierzchownym wysuszeniu recznikiem nakladam Dokladnie odzywke bez splukiwania Pantene Pro-V Proste i Gładkie
http://4girls.pl/images/fotkiart/pantene_gladkie.jpg
nastepnie zakladam na wlosy zwykly przezroczysty plastikowy worek i susze wlosy suszarka, az worek zrobi sie goracy (a to wszystko w celu lepszego wchloniecia sie odzywki)
po paru minutacxh scigam worek i susze wlosy calkowicie, bo wciaz sa jeszcze mokre.
chwile potem prostuje juz wlosy moja prostownica MPM (polski shit ze tak powiem)

W efekcie wlosy sa troszke ciezsze ale za to bardzo blyszczace, dobrze odzywione i naprawde proste <banan> i ladnie pachna odzywka :D

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości