Prostowanie wlosow

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Prostowanie wlosow

Postautor: Sasetka » 27 cze 2005, 18:45

Nie wiem czy taki temat juz byl, ale mam lekko falujace wloski i troche takie sianowate :/ czy znacie jakies sposoby zeby dobrze je wyprostowac? fioletowe sunsilki i prostownica odpadaja, bo nie bylo zadnych rezultatow... ladnie wygladalo po wizycie u fryzjera, ale nie stac mnie zeby wydawac co 2 dni 35 zl na prostowanie :/ pomozecie? :D
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 27 cze 2005, 19:13

Jak to prostownica Ci nie pomaga?
Nie wierze, musi być dobrze rozgrzana i wtedy prasujesz włosy.
Choć to niestety niszczy włoski, dlatego trzeba dodatkowo o nie dbać.

Używałam szamponów i odzywek prostujących włosy, fioletowego sunsilka, mleczka z loreala, ale to nic tak naprawdę nie daje, no, może minimalny efekt. Jedynie prostownica.

Inaczej nie da się pomóc.

Pozdrawiam.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
I*Z*U*$*K*A
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 138
Rejestracja: 21 maja 2005, 21:34
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: I*Z*U*$*K*A » 27 cze 2005, 19:28

Prostownica jak prostownica... jesli jest to jakis bubel to i ona nie pomoze. Gdy bedziesz prostowala wlosy to dane pasma spsikuj lakierem do wlosow (bedzie dluzszy efekt)
* W szaleńczej wichurze znajdę Twój szept
W wzburzonym morzu oblicze Twe
W gwieździstym niebie oczu Twój blask
W słodyczy miodu pocałunków smak
Nie ważne kiedy, i tak znajdę Cię
W ślad po twych stopach pójdzie mój cień
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 cze 2005, 20:14

Wlasnie u fryzjera maja takie wielkie, dobre prostownice. Zaopatrz sie w nia. Kosztuje kilkaset zlotych ale oplaca sie. Ja mam taka bardzo tania prostownice ale jak nagrzeje okolo 40 minut no to sa prosciutkie(jeszcze prostsze jak nalozy sie na to lakier nablyszczajacy):). Tylko ze jak wilgoc na dworze to nic nie pomoze :/.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 30 cze 2005, 11:46

sprobuj suszac wlosy szuszarka czesac je zwykla szzotka do wlosow w dol.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 30 cze 2005, 13:08

Ja używam fioletowego sunsilka i prostownicy - nie wierzę, że prosostownica nie pomaga. Są specjalne zabiegi w salonach fryzjerskich polegające na stałym prostowaniu włosów ( na pół roku) tylko cena dość duża, bo 500zł.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Kazia
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2005, 23:43
Skąd: wrocław
Płeć:

Postautor: Kazia » 30 cze 2005, 20:00

Ja ma super prostownice.Nagrzewa sie w ok 5 minut i wystarczy przejezdzac po wlosach jak szczotka i sa naprawde proste.Kosztowala 150 zl,ale oplaca sie.Jest ceramiczna a to ponoc mniej niszczy wlosy,tak mi doradzil fryzjer.Slyszalam tez o zabiegach prostujacych na dluzej,to byla cena ok 100 zl,ale nie jestem pewna czy to naprawde dziala.
Awatar użytkownika
kinomaniak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 175
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:51
Skąd: Raj.
Płeć:

Postautor: kinomaniak » 30 cze 2005, 21:34

w mokre włosy wetrzyj specjalny preparat do wygładzania i prostowania włosów nastepnie pochyl głowe do przodu i susz za pomoca płaskiej szczotki od tyłu głowy do przodu partiani,a potem możesz urzyc prostownicy a na konic sprskaj delikatnym lakierem do włosów, tak by nie były pozlepiane tylko delikatnie tak by szło je łatwo rozczesac, beda wygladac naturalnie.
a jak nie w taki sposób to trwała prosta. ale nie polecam jej zabardzo bo to jak z wykła trwałą jak zaczynaja odrastać włosy to i efekt jest zepsuty.
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 30 cze 2005, 21:57

kinomaniak pisze:w mokre włosy wetrzyj specjalny preparat do wygładzania i prostowania włosów nastepnie pochyl głowe do przodu i susz za pomoca płaskiej szczotki od tyłu głowy do przodu partiani,a potem możesz urzyc prostownicy a na konic sprskaj delikatnym lakierem do włosów, tak by nie były pozlepiane tylko delikatnie tak by szło je łatwo rozczesac, beda wygladac naturalnie.
a jak nie w taki sposób to trwała prosta. ale nie polecam jej zabardzo bo to jak z wykła trwałą jak zaczynaja odrastać włosy to i efekt jest zepsuty.
wow to zabrzmialo jakbys byla fryzjerka..:)

a tak co do tematu to prostownica i bedize si :) tylko rob wszystko by wlosy nie byly wysuszone
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 01 lip 2005, 20:15

Na prostowaniu sie nie znam, ale na siano najlepszym lekarstwem jest zdecydowanie maseczka do wlosow Dove :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 02 lip 2005, 12:42

Moja Viola ma grube kręcone i też trochę sianowate włosy, chociaż myje takim specjanym szamponem i się jej trochę prostują, w sumie to wolę włosy cienkie, gładkie i proste bo są milutkie w dotyku, ale Viola ma za to długie do pasa więc i tak mi się podobają. Chyba racze nie powinno się włosów grubszych kręconych rozczesywać szczotką, bo wtedy się jeszcze gorzej zrobi, a w dodatku włosy się osłabiają. Poza tym włosy wtedy robią się bardzo puchate a nie każdej dziewczynie w takich do twarzy. Nie warto też takich włosów ścinać na krótko bo wtedy po prostu śmiesznie to wygląda.
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 02 lip 2005, 13:17

Krystian pisze:Moja Viola ma grube kręcone i też trochę sianowate włosy, chociaż myje takim specjanym szamponem i się jej trochę prostują, w sumie to wolę włosy cienkie, gładkie i proste bo są milutkie w dotyku, ale Viola ma za to długie do pasa więc i tak mi się podobają. Chyba racze nie powinno się włosów grubszych kręconych rozczesywać szczotką, bo wtedy się jeszcze gorzej zrobi, a w dodatku włosy się osłabiają. Poza tym włosy wtedy robią się bardzo puchate a nie każdej dziewczynie w takich do twarzy. Nie warto też takich włosów ścinać na krótko bo wtedy po prostu śmiesznie to wygląda.

temat nie brzmial :"jakie ma Viola wlosy?" tylko co zrobic by wyprostowac wlosy!
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 02 lip 2005, 14:12

lizaa pisze:temat nie brzmial :"jakie ma Viola wlosy?" tylko co zrobic by wyprostowac wlosy!


Przecież napisałem o prostowaniu włosów, a żeby to napisać mogłem się oprzeć na jakimś przykładzie. Nie widzę tutaj żadnej nieścisłości z tematem. Przecież napisałem że Viola myje włosy odpowiednim szamponem więc dlaczego nie czytasz całego zdania tylko skupiasz się że napisałem że to Viola to robi?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 lip 2005, 14:49

Krystian, napisales tylko tyle ze myje specjalnym szamponem a pozniej zaczalesgadac jakie to Ty wlosy lubisz.
A moze jaki to szampon nam powiesz :]
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 02 lip 2005, 21:32

Fructis Nutri Gładki. I nawet efekty widać. Szkoda tylko że mimo to włosy się strasznie plączą.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 lip 2005, 11:05

Krystian pisze:Fructis Nutri Gładki.


Mi nawet to nie pomaga. Poza tym musze miec szampon przeciwlupiezowy. Ale po umyciu odzywka "Fructis latwe rozczesywanie", rozczesuje wlosy z nalozona odzywka, splukuje i potem nakladam maseczke Dove i znowu splukuje. Nawet niezle efekty pod warunkiem, ze sie odpowiednio dlugo potrzyma odzywki :]
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
kinomaniak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 175
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:51
Skąd: Raj.
Płeć:

Postautor: kinomaniak » 04 lip 2005, 11:49

lizza..... no wyobraź sobie ze tak sie składa ze jestem fryzjerką!! <aniolek2>
Awatar użytkownika
Myszka
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2004, 11:36
Płeć:

Postautor: Myszka » 04 lip 2005, 19:51

Ja też jestem fryzjerką :> I powiem szczerze że żadne super produkty tylko w połączeniu z suszarką czy szczotką cudów nie zdziałają!!!
Zdecydowanie polecam prostownice ceramiczną!Ja mam w salonie taka za 700 zł nagrzewa sie 6 sekund i nie ma włosów których nie potrafiła by wyprostować<oczywiście na głowie>
W domu mam ceramiczną o troche mniejszej mocy kosztowała 180zł ale też nagrzewa sie ok 6 sekund i dla mnie wystarcza!A te bublowate prostownice z markeru za 35 zł to tylko strata pieniedzy!
Pozdrawiam!
Najgorzej jest być nikim dla kogoś kto jest dla ciebie wszystkim....
Awatar użytkownika
kinomaniak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 175
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:51
Skąd: Raj.
Płeć:

Postautor: kinomaniak » 04 lip 2005, 19:59

przeciesz myszeczko napisałam o prostownicy......... czytac nie umiesz dokładnie czy co ?? :> a pamietaj ile fryzjerów tyle metod!!I wyobraź sobie ze ja mam na zakładzie takie co czynią cuda ( moze masz firme gdzie produkty sa niezbyt dobre) Kadus, wella to sa dobre produkty tylko ze drogie!!!
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 05 lip 2005, 13:59

Lizaa


Krystian napisał/a:
Moja Viola ma grube kręcone i też trochę sianowate włosy, chociaż myje takim specjanym szamponem i się jej trochę prostują, w sumie to wolę włosy cienkie, gładkie i proste bo są milutkie w dotyku, ale Viola ma za to długie do pasa więc i tak mi się podobają. Chyba racze nie powinno się włosów grubszych kręconych rozczesywać szczotką, bo wtedy się jeszcze gorzej zrobi, a w dodatku włosy się osłabiają. Poza tym włosy wtedy robią się bardzo puchate a nie każdej dziewczynie w takich do twarzy. Nie warto też takich włosów ścinać na krótko bo wtedy po prostu śmiesznie to wygląda.

temat nie brzmial :"jakie ma Viola wlosy?" tylko co zrobic by wyprostowac wlosy!

Napisał na temat, nie wiem dlaczego się go czepiasz ! raczej ty nic na temat włosów nie napisałaś.
Krystian <browar>
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Kazia
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2005, 23:43
Skąd: wrocław
Płeć:

Postautor: Kazia » 05 lip 2005, 17:58

Krystian pisze:Fructis Nutri Gładki. I nawet efekty widać. Szkoda tylko że mimo to włosy się strasznie plączą.



Tez stosowalam ten szampon i rozne odzywki i nic mi to nie daje.Moje wlosy sa proste jedynie po prostownicy.
Awatar użytkownika
Myszka
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2004, 11:36
Płeć:

Postautor: Myszka » 07 lip 2005, 19:13

kinomaniak pisze:przeciesz myszeczko napisałam o prostownicy......... czytac nie umiesz dokładnie czy co ?? :> a pamietaj ile fryzjerów tyle metod!!I wyobraź sobie ze ja mam na zakładzie takie co czynią cuda ( moze masz firme gdzie produkty sa niezbyt dobre) Kadus, wella to sa dobre produkty tylko ze drogie!!!


Umiem czytać!I dobrze przeczytałam,ale ja wymieniłam konkretnie prostownicę CERAMICZNĄ!Bo uważam że tylko taka wyprostuje bardzo kręcone włosy,ty opierasz sie na produktach znanych marek nie myśl że jestem jakas zahukana i nie wiem jaka firma jest dobra...Ale beż użycia profesjonalnej prostownicy zapomnij o prostych włosach
Tylko tyle chciałam powiedzieć.Bo chyba mam takie prawo?
Najgorzej jest być nikim dla kogoś kto jest dla ciebie wszystkim....
Awatar użytkownika
nedly
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 11 lis 2004, 23:12
Płeć:

Postautor: nedly » 07 lip 2005, 20:54

A po co prostować?? grunt to naturalność..it's so preetycool :)
"tak bardzo Cie kocham moj aniolku...ojb..."
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 lip 2005, 21:01

nedly pisze:A po co prostować?? grunt to naturalność..it's so preetycool :)

A po co sie depilowac ?? grunt to naturalnosc <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 08 lip 2005, 10:44

a ten gdzie można kupić taką prostownicę ceramiczną jak z salonu fryzjerskiego kochane panie fryzjerki? :>
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?

Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
kinomaniak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 175
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:51
Skąd: Raj.
Płeć:

Postautor: kinomaniak » 08 lip 2005, 16:18

mozesz dostac ja w kazdej hurtowni fryzjerskiej,,,,, dobierz tez sobie szerokośc prostowinicy,,, sa małe i duże wiec musisz dobrac taka która ci pasuje....możesz też isc do salonu fryzjerskiego i tam mozesz zamówić ( choć nie kazdy sie zgodzi, to mówie ci już z góry)albo popros o katalog z narzedzimi fryzjerskimi i zamów sobie w ten sposób.
Mozesz dobrac też sobie taka z cyrkulacja tęperatóry,,, umnie mam taka wiec jest od 5 do 25 stopni!zapłacisz za nia około 200-500 zł to zalezy jeszcze jaka ona bedzie.. prostownic powoduje uszkodzenie termalne czyli za pomoca tęperatury wiec stosuj preparaty przed i po prostowaniu włosów jesli niechcesz ich sobie zniszczyc ... w poprzedniej wypowiedzi napisałam ci jak suszyc by je wygładzica potem jak prostowac , to narazie miłej zabawy!!!


Do Myszyki:
Teraz juz profesjonalisci nie uzywaja innych niz ceramicznych( Myślałam ze to oczywieste, a preparaty bądz co bądz są bardzo ważne i odgrywają poniekąd kluczową role,,,, bo działaja ochronnie na sruktóre włosa,,, może zaprzeczysz ,,, a firma tez jest ważna bo Joanna ma produkty do bani, i to wie wiekszość fryzjerów wiec prosze cie nie mów mi ze produkty niemają znaczenia lub ze ich firma go nie ma , bo nozyczni za 50 zł tna inaczej niz te z jaguara za 600 i wiecej a włos po nim też wyglada inaczej)Ale ja tylko wyrażam swoja opinie!!!!Chyba mi wolno!!!!!!!A włosy idzie wyprostować bez prostownicy... chemicznie :> i za pomocą zwykłej suszarki tez jesli ma sie falowane włosy, ja taki mam i jakos nie potrzeba mi prostownicy by były proste, tylko preparat wygładzajaco-prostujacy suszarka i płaska szczotka!!!!!
W szaleńczej wichurze znajdę Twój szept
W wzburzonym morzu oblicze Twe
W gwieździstym niebie oczu Twój blask
W słodyczy miodu pocałunków smak
Nie ważne kiedy, i tak znajdę Cię
W ślad po twych stopach pójdzie mój cień
Awatar użytkownika
Myszka
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2004, 11:36
Płeć:

Postautor: Myszka » 08 lip 2005, 20:18

Kinomaniak i po co tyle jadu?Każda z nas ma swoje zdanie i ma do tego prawo,zreszta jak wszyscy na tym forum...Chyba nie chodzi o to byśmy sie tu posprzeczały?
Najgorzej jest być nikim dla kogoś kto jest dla ciebie wszystkim....
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 13 lip 2005, 13:45

kinomaniak pisze: bo Joanna ma produkty do bani, i to wie wiekszość fryzjerów


Nie zgodzę się z Tobą, mimo,iż jestem tylko konsumentą a nie fryzierką. Używałam różnych farb do włosów i śmiem twierdzić, że właśnie po farbach Joanny kolor jest trwalszy , a włosy się o niebo lepiej układają i błyszczą. Nie bulwersuj się tak, bo aż się niemiło czyta.

A teraz mam pytanie do Myszki :) : Jak bardzo niszczą się włosy prze częstym, nawet codziennym używaniu prostownicy??Czy są specjalne kosmetyki zapobiegające temu?? Czy suszarka tak samo niszczy włosy jak prosownica? Podejrzewam, że mniej, ale czy to chociaż trochę porównywalne?? I ostatnie pytanie - gdzie mieści się Twój zakład fryzierski? :D
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Myszka
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2004, 11:36
Płeć:

Postautor: Myszka » 21 lip 2005, 09:13

Witaj Gosiu:) Z lekkim opóźnieniem ale odpowiadam.
Używanie prostownicy co dzień lub bardzo często niszczy włosy,<podobnie suszarka ale ona zdecydowanie mniej niszy poniewaz temp.powietrza jest niższa i mozna regulować powietrze np chłodniejsze,a chłodną prostownicą niestety nic nie wyprostujemy ;),prostownice nagrzewają sie nawet do 200 stopni>przesusza je i trzeba częściej je podciąć no i koniecznie używać dobrej odżywki lub maski.Ja wytestowałam na sobie cudowna maske firmy Le cher do włosów zniszczonych i niezamieniłabym jej na żadną inną.Ale z kosmetykami jest tak jak sama widzisz kazdemu pasuje co innego Ty jesteś przekonana do Joanny dla innych to bubel.A ja myśle że kosmetyk nie musi zrujnować kieszeni żeby świetnie działał na włosy i tyle.Mój salon znajduje sie w woj.lubuskim miasto niedaleko Zielonej góry wiec jeśli kiedyś bedzie Ci podrodze to serdecznie zapraszam-masz usługe gratis! <browar>
Najgorzej jest być nikim dla kogoś kto jest dla ciebie wszystkim....
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 lip 2005, 09:24

Tosz nie ma sie o co kłucic z tymi kosmetykami ! ja uwazam ze tylko mercedes ,zaś Mav ...ze Honda ! i jest gicior , nie bede go przeciez przekonywał do merca , tak jak wiem iż mnie On do hondy zamiast merca nie przekona ! tu jest to samo !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości