zle sie czuje... to ciaza?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

zle sie czuje... to ciaza?

Postautor: maja » 27 cze 2005, 15:31

od wczoraj mam okropne nudnosci... mam temperature 39 st. prawie w ogole nie moge sie ruszac. mam zawroty glowy.. i zaparcia. wczoraj bylam u lekarza powiedzial ze to wirus.
czy mozliwe ze sa to pierwsze objawy ciazy ?? sorry,ze znowu zakladam nowy temat.. ale nie wiem czy to jakas obsesja..wydaje mi sie ze jestem w ciazy, mam teraz czeste wachania nastrojow. z tego co czytalam w necie sa to wlasnie pierwsze objawy ciazy...
przyjaciel
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 137
Rejestracja: 26 cze 2005, 12:35
Skąd: LEGNICA
Płeć:

Postautor: przyjaciel » 27 cze 2005, 15:33

zrób test
maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

Postautor: maja » 27 cze 2005, 15:37

http://www.agnieszka.com.pl/forum_php/v ... php?t=3392
chcialam kupic sobie postinor, ale tu powiedzieliscie mi, ze nie ma kompletnie zadnych szans zebym zaszla w ciazy...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 27 cze 2005, 16:07

no jak masz kręćka na tym punkcie to po tescie sie uspokoisz.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

Postautor: maja » 27 cze 2005, 16:10

nie no po prostu sie boje.. a ze jeszcze jestem mloda i glupia.. to sie tutaj pytam, bo nie znam sie na tym... i nie wiem czy ten moj stan to rzeczywiscie choroba.. czy ciaza (ktora byc moze jest tylko w mojej chorej wyobrazni hehh).
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 27 cze 2005, 16:44

Czesc
wiesz co? Temperatura wzrasta o kilka kresek po owulacji i powinna spać jak dostaniesz okres.Jeśli podwyższona temperatura utrzymuje sie w dniu spodziewanej miesiączki to może być oznaka ciąży ale nie zawsze. Temperatura możesz sugerować sie wtedy gdy mierzysz ja codziennie o tej samej porze dnia, tym samym termomentrem i w tym samym miejscu ciała (pochwie, odbycie lub w ustach)Poza tym po owulacji temperatura podnosi sie o 0,5 stopnia a nie az do 39 stopni. Mdłości, zawroty głowy zaparcia możesz mieć właśnie od tej wysokiej temperatury.
Jeśli Cie to uspokoi to zrób test ale wydaje mi sie że nie masz powodu do niepokoju.
Z własnego doświadczenia wiem że taki test uspokaja.
Wszystko bedzie dobrze zobaczysz.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 27 cze 2005, 17:38

ja raczej sadze, ze to ojawy choroby.
jak to nie wiesz? biologii sie trzeba bylo uczyc!
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

Postautor: maja » 27 cze 2005, 18:54

biologii ? hehh.. wiesz, ja to bym chetnie sie pouczyla takiej biologii, a ze w szkolach ucza jedynie tylko tego jak wygladaja narzady plciowe i do czego sluza..to juz nie moja wina. nie mam na to wplywu. szkoda ze takich informacji musze dowiadywac sie z internetu. mogliby zrobic jakies obowiazkowo zajecia typu wychowanie seksualne..
Awatar użytkownika
Sorecer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 268
Rejestracja: 29 mar 2004, 22:06
Skąd: Konin
Płeć:

Postautor: Sorecer » 27 cze 2005, 19:06

TO i tak dużo uczą!! Za moich czasów skończyło się na pantofelkach :-|

TO co przeżywasz to raczej jest potocznie nazwany wirus żołądkowy... Wątpie tak jak pozostali żebyś była w ciąży :)
Awatar użytkownika
I*Z*U*$*K*A
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 138
Rejestracja: 21 maja 2005, 21:34
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: I*Z*U*$*K*A » 27 cze 2005, 19:35

Zrob soboe test albo idz do GINEKOLOGA... przez neta to my raczej tego nie sprawdzimy... Pozdrawiam...
* W szaleńczej wichurze znajdę Twój szept
W wzburzonym morzu oblicze Twe
W gwieździstym niebie oczu Twój blask
W słodyczy miodu pocałunków smak
Nie ważne kiedy, i tak znajdę Cię
W ślad po twych stopach pójdzie mój cień
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 27 cze 2005, 20:30

widzisz, to jest tak, ze jak sie obawiasz, ze cos moglo sie stac, to kazdy najmniejszy zawrot glowy czy mdlosci, na ktore normalnie nie zwracasz nawet uwagi wydaja Ci sie nagle NA PEWNO oznakami ciazy. mala jest szansa, zebys zaszla, a lepiej idz do lekarza i niech Ci cos przepisze bo goraczka 39 + objawy jakie opisalac chyba swiadcza o czyms co nie powinno sie dziac.
ale daruj sobie fantazje o ciazy juz ;)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 cze 2005, 22:11

lollirot pisze:no jak masz kręćka na tym punkcie to po tescie sie uspokoisz.

Albo stwierdzi, ze na pewno wadliwy. W niektórych przypadkach wagon testów nie uspokaja.
maja pisze:a ze jeszcze jestem mloda i glupia.. to sie tutaj pytam, bo nie znam sie na tym...

To po co Ci sex?
Bo ja nie kumam.

Sexisz się i co?Co miesiąc myślisz, że jesteś w ciązy?
To ja bym już wolała nie uprawiac sexu i przez ten czas poszerzyć moją wiedze ograniczoną jedynie do budowy narządów i się za sex brać na powaznie niż tak cały czas bać.
maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

Postautor: maja » 28 cze 2005, 13:40

ale jaki seks ?? kto powiedzial, ze ja uprawiam seks ?? . uwazam, ze jestem na to za mloda i na to niegotowa, wiec nie robie tego!! i nie wiem o ci chodzi.. :/// chyba napisalam co robilam...od czegos trzeba zaczac...i to sie nazywa petting, seksu jeszcze nie chce, napisalam juz dlaczego..
dlaczego sobie cos sama dopisujesz?? pierwszy raz mam takie obawy, a nie co miesiac..
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 cze 2005, 19:20

Ok. Nie sex, ale petting. Ogólnie chodziło mi o zbliżenia intymne z facetem. Sex jednak się krócej pisze :D
I zdania nie zmieniam.
Skoro nazywasz coś obsesją to rozumiem,że to nie pierwszy raz.
W każdym razie moim zdaniem nie ostatni. <aniolek2>
maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

Postautor: maja » 28 cze 2005, 19:56

sorry.. obsesja miala byc w " ". po prostu chodzilo o to, ze gdyby ktos mi mowil o takich obawach to wydaloby mi sie to zapewne co najmniej smieszne, ale jak dotyczy to mnie, to juz co innego. i wiem, ze moze wyolbrzymiam problemy, no ale jak widac taka juz jestem.
a po co mi petting/seks? a czemu mialabym tego nie robic?? wiesz.. mam 17 lat, jestem od roku z chlopakiem.. i jakos calowanie mnie nie zaspokaja.. wydaje mi sie to raczej normalne.
to ze mowie o super edukacji w szkole to nie znaczy, ze cala moja wiedza ogranicza sie do budowy narzadow plciowych..
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 28 cze 2005, 20:08

maja pisze:to ze mowie o super edukacji w szkole to nie znaczy, ze cala moja wiedza ogranicza sie do budowy narzadow plciowych..


Ale o antykoncepcji i tym, co może spowodować zajście nie masz pojęcia jak widać :>
maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

Postautor: maja » 28 cze 2005, 20:25

nie mowie ze pozjadalam wszystkie rozumy, ale jakos cos o tym wiem.
jednym z powodow mojego wstrzymywanie sie z seksem jest to, ze czekam na chwile keidy bede mogla brac tabletki antykoncepcyjne, bo narazie nie moge. a gumek nie chce, bo nie zawsze sie sprawdzaja i rozne sa wypadki.. wiec nigdy pewnosci sie nie ma. (to tylko takie moje skromne zdanie )
a moje jak widze dla was glupie pytanie wzielo sie stad...... zeee.. kiedys slyszalam, ze poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin. no wiec moj problem, ktory przedstawilam tutaj -->http://www.agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=3392 .. bo w takim razie sie zastanawiam ile czasu plemnik moze przezyc na powierzchni ciala...
sorry.. ale skad moge to wiedziec?? bo z ksiazki od biologii raczej sie nie dowiem.. z ksiazek, ktore posiadam w domu pewnie tez nie.. w tv odpowiedzi tez nie znajde.. z mama raczej wole nie gadac o tym... no to pytam sie tutaj...
Awatar użytkownika
milenka112
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2005, 10:15
Skąd: kosmos
Płeć:

Re: co sie ze mna dzieje ??

Postautor: milenka112 » 28 cze 2005, 20:59

maja pisze:od wczoraj mam okropne nudnosci... mam temperature 39 st. prawie w ogole nie moge sie ruszac. mam zawroty glowy.. i zaparcia. wczoraj bylam u lekarza powiedzial ze to wirus.
czy mozliwe ze sa to pierwsze objawy ciazy ?? sorry,ze znowu zakladam nowy temat.. ale nie wiem czy to jakas obsesja..wydaje mi sie ze jestem w ciazy, mam teraz czeste wachania nastrojow. z tego co czytalam w necie sa to wlasnie pierwsze objawy ciazy...


ja też tak miałam.strasznie się martwiłam,bo mam skłonność do wkręcania sobie,że jestem w ciąży.rzeczywiście to był wirus grypy jelitowej czy coś w tym typie
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 cze 2005, 22:27

maja pisze:a po co mi petting/seks? a czemu mialabym tego nie robic?? wiesz.. mam 17 lat, jestem od roku z chlopakiem.. i jakos calowanie mnie nie zaspokaja.. wydaje mi sie to raczej normalne.

A mi się wydaje normalne brac się za coś jak się ma jakies konkretne pojęcie. Również o skutkach. A Ty takim pytaniem dajesz (przynajmniej mi) wrażenie, że:
sophie pisze:Ale o antykoncepcji i tym, co może spowodować zajście nie masz pojęcia jak widać

Nie chodzi o to, ze pytania zadajesz. To dobrze, że chcesz takie rzeczy wiedzieć i je zadajesz tutaj. Tyle, że ja bym raczej wolała takie rzeczy wiedzieć przed jakimikolwiek zabawami z facetem, a nie w praniu i się denerwowac. Wpierw teoria, potem praktyka. A nie w trakcie praktyki teoria. Wtedy bys w coś takiego:
maja pisze:poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin

w życiu nie uwierzyła i się teraz nie bała.
maja pisze:zekam na chwile keidy bede mogla brac tabletki antykoncepcyjne, bo narazie nie moge

Nie wiem czy zechcesz odpowiedzieć, ale spytam. Czemu?
maja
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2005, 12:14
Płeć:

Postautor: maja » 30 cze 2005, 14:19

Nie wiem czy zechcesz odpowiedzieć, ale spytam. Czemu?


bo teraz biore lek, ktory bardzo oslabia dzialanie tabletek antykoncepcyjnych.
Karmelka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2021, 22:55
Skąd: Polska
Płeć:

Re: zle sie czuje... to ciaza?

Postautor: Karmelka » 16 lut 2021, 13:45

pierwszym objawem ciąży u mnie były zaparcia. Nie pomagała dieta i suplementy. Zresztą w ciąży nie wszystko jest dozwolone. Lekarz polecił czopki evaqu. Bardzo mi one pomogły. Są bezpieczne. Stosowałam również potem w czasie karmienia, gdy zaparcia dokuczały mi jeszcze od czasu czasu.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości