Problem z hormonami

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Falcon
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 14 lis 2004, 19:15
Płeć:

Problem z hormonami

Postautor: Falcon » 14 lis 2004, 20:20

Od 2 lat ciagle sie leczę, mam straszne zaburzenia hormonalne, wynikające tym ze raz okres trwał mi 4 miesiace zakonczone szpialem i ostra anemia (oczywscie wczesnij chodziłam po lekarzach ale tabletki ktore dawali na zatrzymanie tylko mi pogarszały) ostatnio było to samo tylko 6 miesiecy i na szczescie nie zakonczone szpitalem:( to straszny stres tak zyc, ostatnio te tabletki co mam cos dały, i narazie jestem bez okresu, znacyz miałąm tydzien ale zaraz jak sie zaczął to brałam 3 razy dziennie tabletki na zatrzymanie i pomogło, ale jak jzu nei ma okreu to sa najrozniesjze upławy;/ i w ogóle, chodze do lekarza tak ciagle i jedno, drugie potem ejszcze cos innego;/ ni ma tego wszystkiego jak leczyc, jutro jadze znow na usg do szukania mi guzów, plus prawdopodobnie jestem bezpłodna.
tak mi szkoda, bo ciagle musze na hormonach jechac co mi wcale nie na rękę, chce sie całkowice wyleczyc. Jak ja z takim czyms zaczne wspołzycie i czy ono mi znow nie zaburzy całej homeostazy ktora osiagnełam po zjedzeniu tych tabletek, a mam ich z 4 rodzaje, nie wiem co z tymi hormonami ale mnie to juz zaczyna naprawde meczyc
Sweety
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2003, 17:59
Płeć:

Postautor: Sweety » 14 lis 2004, 21:11

wieszc co... nie zazdroszcze Ci:(masz naprawde przegibane...heh wiem ze Cie pocieszylam ale taka juz jestem:P Najgorsze z tego jest chyba to ze mozliwe ze jestes bezplodna...ale to msatka natura i nikt jej nie zdola przeszkodzic...z problemem musisz sie pogodzic w pewnym sensie ale tez walczyc bo nie moze Ci zrujnowac calego zycia:) bedzie lepiej zobaczysz;* 3maj sie i nie poddawaj okresowi:P :562:
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 14 lis 2004, 21:14

jakby to powiedzieć... fajnie być facetem :P widze, że nie ciekawie masz z tą tak zwaną miesiączką...
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 14 lis 2004, 22:03

Sluchaj, moim zdaniem to najwazniejsze jest znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy, bo bez tego cale leczenie to takie lazenie po omacku i szprycowanie Cie lekami roznymi, moze bez potrzeby? Wiec badz stanowcza i niech Ci zrobia wszelkie badania hormonalne, usg, tomografie itd. Dopiero wtedy niech sie wypowiedza specjalisci - ginekolog, endokrynolog, ewentualnie chirurg, jesli to sa jakies zmiany anatomiczne i ja bym jeszcze dodala psychiatre, bo moze to miec rowniez podstawy psychiczne. Jesli lezalas w szpital, to powinnas takie badanie i opinie juz miec.
A poza tym, czemu od razu myslisz o bezpolodnosci??? Przeciez jeszcze nic nie jest pewne. Wszystko jeszcze moze byc dobrze. Skup sie teraz na tym, zeby znalezc przyczyne, a o reszte bedziesz sie martwic potem.
Trzymam kciuki! Powodzenia!!!
Awatar użytkownika
szopen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 459
Rejestracja: 17 cze 2004, 00:48
Skąd: Z domku :-)
Płeć:

Postautor: szopen » 14 lis 2004, 23:59

nie wiem co ci poradzić, ale współczuję

trzymaj się ciepło

będzie dobrze
Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sorecer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 268
Rejestracja: 29 mar 2004, 22:06
Skąd: Konin
Płeć:

Postautor: Sorecer » 15 lis 2004, 00:20

Niekiedy mi żal jak widzę swoją dziewczynę przechodzącą okres, bo niekiedy jest to dla niej szczególnie nie przyjemne uczucie. Na szczęście z nią jest wszystko w porządku. Gdy przeczytałem co Ty przechodzisz byłem w szoku i aż nie wiarygodne dla mnie sie stało to, że coś takiego może się przydarzyć kobiecie. Bardzo współczuje i ze wszystkimi na tym forum trzymam kciuki, żeby się wszystko u Ciebie unormowało.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 15 lis 2004, 01:10

Musisz wydawac kupe kasy na tampony i podpaski :(
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 lis 2004, 01:22

Bo tak to jest jak leczy sie hormonami. Rozstrojenie organizmu, moze sie to naprawde BARDZO zle skonczyc. A zaczelo sie pewnie tak ze ginekologp rzepisal zle tabletki, czy to anty czy tez na wyleczenie czegos... To nie zarty. Poza tym, to ile masz lat?

Ps: Zly dzial, juz przenosze do wlasciwego.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 15 lis 2004, 08:17

Zajdz w ciąze a wszystko sie unormuje ! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Falcon
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 14 lis 2004, 19:15
Płeć:

Postautor: Falcon » 15 lis 2004, 09:00

Ogolni miałam robione rozne badania hormonalne, morfologia codziennie;| jazda;d
Ale najgorszy jest ten stres, u niormalnej kobiety taki stres do tygodnia sie ciagnie najwyjzej, a ja sie mecze tyle czasu, całe lato zwalone;/ ehs a dzis mam jakies głupie USG. Fajnei tez to ze u mne w miescie nawet takich lekarzy nie ma i na kazde badanie musze ejdhac do miasta o 50 km odległego do mojego

ps. leczenie hormonami owszem zle, ale miałąm okropn zaburzenia przed branim wszystkiego, podejzewali mi ejszcze ucisk przysadki

ps2. mam 17 lat, wiec wyobrazcie sobie 15 latke szpitalu na oddziale ginekologicznym z samymi kobietami w ciazy itepe.;/ okrutne
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 15 lis 2004, 09:47

a moze jak zaczniesz wspolzyc to wszytsko sie unormuje, nie koniecznie musi to zle wplywac na Twoj organizm.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Falcon
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 14 lis 2004, 19:15
Płeć:

Postautor: Falcon » 15 lis 2004, 15:13

wyobraz sobie ze tez uwazam ze tak bedzie najlepiej;/ zwlaszcza ze nie mozna mnie pozadnie zbadac bo jestem dziwica a niestety najlepsze jest badanie dopochwowe a nie zadne USG czy przez "tyłek".
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 lis 2004, 21:15

To niech Ci przetna te blone. Z nia to potem sam problem tylko. Moe bolec przy pekaniu, albo nie peknie do konca, krwawi, itp itd. Wiec po co :)
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 16 lis 2004, 00:57

Pisze odpowiedz na pw, moze to Ci cos rozwiaze. Wszystkich zainteresowanych odsylam na pw do mnie. Pisze o moim miejscu pracy, wiec nie chce zeby bylo powszechnie znane - to tak, zeby wyjasnic, dlaczego pw.
Awatar użytkownika
Falcon
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 14 lis 2004, 19:15
Płeć:

Postautor: Falcon » 16 lis 2004, 01:13

Maverick pisze:To niech Ci przetna te blone. Z nia to potem sam problem tylko. Moe bolec przy pekaniu, albo nie peknie do konca, krwawi, itp itd. Wiec po co :)

ta latwo powiedziec, a pomysl co strace razem z ta błona, tez sonhie marze o pierwszym razie i nie wiem czy chce aby moja blona zostałą stracona na fotelu zamiast przy chlopaku ktorego kocham
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 lis 2004, 01:22

No jest to pewien symbol, ale dziewictwo nie polega na blonie a na braku stosunkow seksualnych.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 16 lis 2004, 10:30

szczerze powiedziawszy, gdybym ja miała takie problemy zdrowotne, to nie zależało by mi tak na błonie dziewiczej. wolałabym ja stracic na fotelu jesli miało by to mi pomoc.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 16 lis 2004, 12:14

Co do blony, czesc dziewczyn ja traci w mlodym wieku, gdy uprawiaja bardziej profesjonalnie sporty. I nie biadolą...

Zgadzam sie z Foxy. Lepiej stracic blone u ginekologa, niz dalej sie meczyc z takimi probelmami...

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości