problemy ze snem

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

rusinka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 07 gru 2018, 13:58
Skąd: Lublin
Płeć:

problemy ze snem

Postautor: rusinka » 07 gru 2018, 19:57

znacie coś dobrego na bezsenność? Myślałam żeby sobie jakieś ziołowe tabletki kupić.Często się budzę w nocy a potem nie mogę zasnąć, jest to dla mnie bardzo meczące.
elzbieta
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2018, 15:04
Skąd: kraasnik
Płeć:

Re: problemy ze snem

Postautor: elzbieta » 14 gru 2018, 15:11

Na sen to melisa i szyszki chmielu, u mnie problem był ten że po herbatkach musiałam wstawać w nocy do toalety więc się przerzuciłam na tabletki, nervomix sen. Też ma ziołowy skład, ale według mnie działa szybciej i lepiej no i odpada problem przepełnionego pęcherza
Aktywny Alergik
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2018, 19:50
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: problemy ze snem

Postautor: Aktywny Alergik » 26 gru 2018, 20:18

Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę, zaburzenia snu mogą mieć zarówno podłoże psychiczne, jak i somatyczne. Pierwszym krokiem to unormowanie rytmu dnia, czyli kładzenie się spać i wstawanie o podobnej godzinie, nieobjadanie się przed snem, lekka kolacja ok 2 godzin przed pójściem spać. Unikanie sytuacji stresowych w ciągu dnia i aktywność fizyczna też są ważne.
A jeśli to nie pomoże trzeba szukać dalej, przyczyny mogą być różne, począwszy od przewlekłych chorób, poprzez zaburzenia autoimmunologiczne, a na pasożytach skończywszy. Nałogi też mają wpływ na problemy ze snem - badania naukowe dowodzą, że osoby palące częściej cierpią na bezsenność niż niepalący.
Osobiście polecam biorezonans, badanie bezbolesne, nieinwazyjne, nie powoduje żadnego dyskomfortu, a efekty pożądane.

Ja całą rodzinę wysłałem :) Mnie i córkom biorezonans pomógł w rozprawieniu się z alergią, żona wreszcie rzuciła palenie :) Polecam :)
pikijok2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2019, 17:21
Skąd: Oświecim
Płeć:

Re: problemy ze snem

Postautor: pikijok2 » 03 sty 2019, 17:29

Dużo ruchu fizycznego. Jak jesteś zmęczona, zasypiasz od razu
kanadejka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:09
Skąd: Pomiechówek
Płeć:

Re: problemy ze snem

Postautor: kanadejka » 09 mar 2019, 13:21

Hej, a czujesz się zmęczona, bo jeśli nie, to naturalne że nie zaśniesz na siłę. Jeśli pomimo zmęczenia masz problemy z zasypianiem to już inna sprawa. Bezpieczne zioła to np. melisa albo kozłek lekarski. Dostaniesz w każdej aptece.
majalol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2019, 18:43
Skąd: Śląski
Płeć:

Re: problemy ze snem

Postautor: majalol » 30 mar 2022, 22:14

oj mój syn tez ma ostatnio problemy ze snem :( i nic mu nie pomaga
tulipan123
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 16 lip 2019, 21:43
Skąd: kato
Płeć:

Re: problemy ze snem

Postautor: tulipan123 » 30 mar 2022, 22:24

a może dobrym pomysłem była by zmiana materaca bądź łóżka ? Ja po porodzie zmieniłam w sypialni bo bardzo mi dokuczał ból pleców , a zakupiłam nowy tam gdzie materacyk do łóżeczka https://materacyk.pl/produkt/materac-lateksowy-antyalergic-covers-model-ml1/

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości