Chrapanie - jak tego nie robić?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

carolline19
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2014, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Chrapanie - jak tego nie robić?

Postautor: carolline19 » 07 sie 2014, 14:51

Macie jakiś sprawdzony sposób na chrapanie? Słyszałam coś o Sissel Silencium - ponoć innowacyjny system bez konieczności operacji przegrody nosowej, sposób bezinwazyjny. Jedna do końca nie jestem przekonana, dlatego proszę was o poradę.
mariola83
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 16 lut 2015, 09:58
Skąd: Reda
Płeć:
Kontaktowanie:

Postautor: mariola83 » 16 lut 2015, 11:00

ja miałam zabieg przegrody nosowej. W klinice chirurgi jednego dnia jednego dnia popołudniu się zgłosiłam, następnego rano byłam w domu, potem opatrunek, który trzeba nosić jest nieco uciążliwy ale do przeżycia. Jednak chrapanie do końca nie mineło. Płuczę zatoki roztworem wody morskiej, naklejam plasterki na nos i jeszcze przez jakiś czas brałam sinulan. Było leiej
kondonko
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2015, 15:52
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: kondonko » 02 mar 2015, 15:54

chrapie sie tylko leżąc na plecach więc spać na brzuchu albo na boku
Awatar użytkownika
Orzeszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2015, 20:01
Skąd: ze skorupki
Płeć:

Re: Chrapanie - jak tego nie robić?

Postautor: Orzeszek » 12 mar 2015, 20:35

carolline19 pisze:Macie jakiś sprawdzony sposób na chrapanie? Słyszałam coś o Sissel Silencium - ponoć innowacyjny system bez konieczności operacji przegrody nosowej, sposób bezinwazyjny. Jedna do końca nie jestem przekonana, dlatego proszę was o poradę.

Czytałam kiedyś o tej poduszce. Tzn. mam nadzieję, że o tej, bo zakładam, iż chodzi konkretnie o ten model:
Obrazek

Ostatecznie nie miałam potrzeby jej wypróbowania, ale na ile zdążyłam zapoznać się z opiniami, to jest ona warta swojej ceny. Metoda działania także jest "przyjazna" (polega na delikatnym przemieszczeniu pozycji głowy po rozpoczęciu chrapania). Tak więc uważam, że ten wynalazek naprawdę może być pomocny.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Orzeszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Aga88
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2015, 16:15
Skąd: Koszalin
Płeć:

Postautor: Aga88 » 06 cze 2015, 16:48

Są specjalne preparaty na chrapanie, można dostac je bez recepty w aptece. Jednak ktoś wcześniej już miał rację - spróbuj spać na boku, może akurat pomoże.
amadea27
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2015, 12:51
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: amadea27 » 21 lip 2015, 13:01

Wiele zależy od przyczyn chrapania - czy to defekt przegrody nosowej czy też jakaś przypadłość chorobowa. Chyba na początek trzeba ustalić, co jest przyczyną, a potem można spróbować z tym zawalczyć.
konwalija69
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2015, 18:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

chrapanie

Postautor: konwalija69 » 11 sie 2015, 18:20

Witam. Mój facet chrapie właśnie tylko na plecach, nieustannie go wybudzam i każe położyć mu się na bok. Chrapanie znika ale też nie zawsze. On dużo pracuje, tak więc myślę, że to może ze zmęczenia.
Zapach konwalii - moje zmysły...
Rosaline
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:53
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Rosaline » 08 wrz 2015, 01:51

Niekiedy pomaga unikanie spożywania ciężkostrawnych posiłków przed snem. Warto także zadbać o to, aby głowa znajdowała się wyżej niż reszta ciała. Jednak takie działania mogą być niewystarczające np. w przypadku wspominanej już wady budowy przegrody nosowej.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości