Niezwykle prosty masaż

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Warszawiak2011
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011, 10:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Niezwykle prosty masaż

Postautor: Warszawiak2011 » 26 maja 2011, 09:12

Masaż może stanowić świetny element gry wstępnej. Dlatego chciałbym Wam opisać bardzo prosty masaż, którego nauczyłem się kiedyś na zajęciach z dbania o kręgosłup. Jest on tak prosty, że nie trzeba poświęcać czasu na jego naukę. Nie wymaga on jakichkolwiek przyborów (typu olejki, ręczniki). Nie trzeba mieć siły w rękach, aby go wykonywać. Nie można nim zrobić krzywdy masowanej osobie. I można go wykonywać nawet w ubraniu.

A oto jak taki masaż wykonuje się. <mlotek>

Osoba masowana kładzie się na brzuchu, z rękoma wzdłuż ciała. Masażysta staje lub klęka koło niej i kładzie swoją dłoń na końcu kręgosłupa osoby masowanej, tuż przed pupą. Dłoń powinna być ustawiona pod kątem 90 stopni do ciała osoby masowanej. Następnie masażysta zaczyna swoją ręką bujać leżącą osobę na boki. Powinien zacząć to robić bardzo powoli, a następnie stopniowo zwiększając szybkość oraz zakres bujania. Po chwili należy spytać osobę masowaną jakie tempo oraz zakres bujania najbardziej jej odpowiadają.

Taki masaż świetnie rozluźnia kręgi kręgosłupa. Ponadto rytmiczne bujanie odpręża całe ciało oraz umysł.

Do takiego masażu można jeszcze dołączyć wizualizację, czyli masażysta opowiada jakąś scenę lub historię, którą osoba masowana wyobraża sobie. Najlepiej gdyby była ona w jakimś stopniu połączona z ruchem bujania. Ja np. wymyśliłem sobie 3 historyjki:
osoba masowana leży w hamaku na plaży na np. Karaibach;
lub na pokładzie jachtu;
lub przebywa w stanie nieważkości w kosmicznej stacji orbitalnej.
Taką wizualizację można dodatkowo wzbogacić o elementy erotyczne, np. do osoby masowanej podchodzi przystojny tubylec, kapitan jachtu lub kosmita i zaczynają baraszkować.

Zachęcam Was gorąco do przetestowania tego masażu i podzieleniem się swoimi wrażeniami.
[url=http://www.forexodpodstaw.com/tag/cityindex-opinie/]'Poznaj opinie o city index[url]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 maja 2011, 21:26

A masz jakieś propozycje masażu przy lordozie patologicznej?
Plecy mnie już wykańczają :/
Warszawiak2011
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011, 10:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Warszawiak2011 » 27 maja 2011, 15:30

księżycówka pisze:A masz jakieś propozycje masażu przy lordozie patologicznej?
Plecy mnie już wykańczają :/


Niestety nie jestem profesjonalnym masażystą i dlatego nie jestem w stanie Ci nic doradzić. Nawet nie wiedziałem, że istnieje takie schorzenie jak lordoza patologiczna :-(.
[url=http://www.forexodpodstaw.com/tag/cityindex-opinie/]'Poznaj opinie o city index[url]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 maja 2011, 18:09

Ja o lordozie miałam na biologii XX lat temu w szkole <hmm>
Awatar użytkownika
nilireda
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:17
Skąd: Sandomierz
Płeć:

Postautor: nilireda » 04 paź 2011, 15:28

Jak dla mnie trochę dziwny ten masaż, takie bujanie się na boki...;) Ale ogólnie to świetna sprawa, z masażem - oczywiście, jeśli robi się go jakoś po ludzku, bo nieraz to może zaszkodzić, jak ktoś nieumijętnie łapkami pracuje ;)
asap
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2012, 20:02
Skąd: wwa
Płeć:

Postautor: asap » 01 lut 2015, 23:42

Ja uwielbiam masaże ale nie zawsze mogę sobie pozwolić na wyjście do salonu, a poniewaz co wieczór ćwicze to rano staram się jakoś rozluźnić mięsnie zanim wyjdę do pracy i roluję się na Blackrolach:) to takie fajne rolki, które stosowane w odpowiedni sposob i w odpowiednich miejscach rozluźniają zmęczone lub spięte mięśnie. Polecam szczególnie gdy ktoś trenuje.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez asap, łącznie zmieniany 1 raz.
czeczen
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2015, 14:12
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: czeczen » 02 lut 2015, 14:15

masaże to najprostsza gra wstępna :)
PiotrW87
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2020, 09:05
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: Niezwykle prosty masaż

Postautor: PiotrW87 » 18 lut 2020, 09:09

Najważniejsze jest aby sprawdzać, czy fizjoterapeuta czy też masażysta do którego się wybieramy, posiadał odpowiednie uprawnienia. Czyli: czy skończył studia kierunkowe i jakie dodatkowe szkolenia odbył. Ze swojego doświadczenia muszę powiedzieć, że ja zawsze sprawdzam takie rzeczy, jeśli chodzi o szkolenia to zdecydowanie polecam fizjoterapeutów, którzy skończyli Masaż Tkanek Głębokich z MTG.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości