suplementy w jakiej formie?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
anettt
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:57
Skąd: Aww
Płeć:

suplementy w jakiej formie?

Postautor: anettt » 26 paź 2010, 20:25

jak myślicie w jakiej formie suplementy mogą być najbardziej przysfajalne? tabletki czy w płynnej formie? ja o tabletkach zawsze zapominam, więc szukam czegoś rozpuszczalnego co mogę pić w ciągu dnia i co pomoże mi się pozbyć paru kg. Macie jakieś propozycje?
mogę wszystko
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 paź 2010, 20:28

W płynnej formie nie niszą aż tak żołądka leki i suplementy generalnie.
Najlepiej to zdrowsze żywienie niż suplementy.
Awatar użytkownika
anettt
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:57
Skąd: Aww
Płeć:

Postautor: anettt » 26 paź 2010, 20:44

no ja generalnie wprowadziłam zasady zdrowego odżywiania od ponad miesiąca, unikam tłuszczów, żadnych słodyczy, nie słodzę napojów, staram się jeść wszystko gotowane na parze. Do tego jeszcze chodze na zajecia tańca 3 razy w tygodniu, no i ćwiczę. Na razie waga nie bardzo spadła, dlatego szukam czegoś wspomagającego (najlepiej właśnie w płynnej formie, bo tez mi sie wydaje ze nie niszczy tak organizmu). Nie mówię o jakiś preparatach termoaktywnych których działanie przypomina pewien narkotyk, tylko o coś rozsądnego co pomoże trochę ruszyć moją wagę. Czytałam że chrom jest takim pierwiastkiem który ułatwia proces spalania.
mogę wszystko
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 paź 2010, 21:29

bez słodyczy to ja chce umrzeć
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 paź 2010, 21:49

anettt pisze:no ja generalnie wprowadziłam zasady zdrowego odżywiania od ponad miesiąca, unikam tłuszczów
Nie widze zwiazku pomiedzy unikaniem tluszczow, a zasadami zdrowego odzywiania. Unikac to musisz weglowodanow, a nie tluszczy. Unikac musisz zywnosci o wysokim IG i zywnosci wysoko przetworzonej. Zdrowe tluszcze (orzchy, ryby, oliwa z oliwek) sa dobre i korzystne.
anettt pisze:dlatego szukam czegoś wspomagającego (najlepiej właśnie w płynnej formie, bo tez mi sie wydaje ze nie niszczy tak organizmu). Nie mówię o jakiś preparatach termoaktywnych których działanie przypomina pewien narkotyk, tylko o coś rozsądnego co pomoże trochę ruszyć moją wagę. Czytałam że chrom jest takim pierwiastkiem który ułatwia proces spalania.
Pij zielona herbate. ale prawdziwa zielona - lisciasta, a nie dziadostwo w torebkach. Jeszcze kofeina. I to by bylo na tyle z suplementow.
Dobrze ulozona dieta to taka na ktorej nie jest sie glodnym. Ja jak sobie ulozylem jakis czas temu diete o ujemnym bilansie energetycznym to nie jadlem wszystkih posilkow bo... juz nie dawalem rady!

Ps: Co do zasad zdrowego odzywaiania to jeszcze bardzo wazna: nie lacz w 1 posilku weglowodanow z tluszczami. Jak sa wegle to zero tluszczy i odwrotnie. Na parze dobrze ze robisz. Jeszcze masz piekarnik, bedzie mile urozmaicenie.
Awatar użytkownika
anettt
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:57
Skąd: Aww
Płeć:

Postautor: anettt » 26 paź 2010, 22:27

Kurcze na to wszystko potrzeba czasu zeby wiedziec co dobre, co potrzebne, co niezbedne, nigdy nie zastanawiałam się nad tym co jem. Siedzący tryb pracy i mam oponkę na brzuchu. "unikam tłuszczów" chodziło o te niezdrowe smażone tłuste rzeczy :)
mogę wszystko
majawaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:57
Skąd: wawa
Płeć:

Postautor: majawaw » 23 lut 2011, 14:28

Ja dodam od siebie że chrom jak najbardziej, i jeszcze olej kokosowy, kawa ale tylko w napoju (a nie kofeina w tabletkach bo jest słabsza), cynamon do kawy przed posiłkami węglowodanowymi, sok grejfrutowy na sniadanie razem z jajeczkami i szpinakiem.

4-5 posiłków na dzień i jesteś na dobrej drodze. Treningowo to treningi HIIT zdecydowanie lepsze niz jakiekolwiek aeroby. Biegam juz prawei 10 lat i z własnego doświadczenia moge powiedziec że nic tak tłuszczu nie spala jak HIIT(high intensity interval training) i trening FBW (full body workout).

Linki do treningów: http://pl.wikipedia.org/wiki/HIIT

http://www.mocnyblog.pl/2008/01/17/trening-fbw/

:)
Awatar użytkownika
majkawazka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 03 gru 2010, 08:41
Skąd: z tamtąd
Płeć:

Postautor: majkawazka » 28 lut 2011, 23:17

Lepszym pomysłem od suplementów jest zmiana nawyków żywieniowych, zróżnicowana dieta oraz przede wszystkim ruch.
Nie wolno zapomnieć o pożywnym śniadaniu. Należy wystrzegać się podjadania miedzy posiłkami, spożywać świeże warzywa i owoce, a unikać żywności z dodatkami, konserwantów i sztucznych barwników. Ważne jest również to, by codziennie dostarczać organizmowi przynajmniej 1,5 litra wody, a ograniczyć kawę, herbatę i napoje słodzone.
I przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Idealnej wagi nie osiągnie się z dnia na dzień, ale dzięki dyscyplinie jest ona możliwa.
Mój blog
http://majkawazka.pl
Darmowe porady dla Ciebie
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 01 mar 2011, 00:01

majkawazka pisze:Lepszym pomysłem od suplementów jest zmiana nawyków żywieniowych, zróżnicowana dieta oraz przede wszystkim ruch.
Nie wolno zapomnieć o pożywnym śniadaniu. Należy wystrzegać się podjadania miedzy posiłkami, spożywać świeże warzywa i owoce, a unikać żywności z dodatkami, konserwantów i sztucznych barwników. Ważne jest również to, by codziennie dostarczać organizmowi przynajmniej 1,5 litra wody, a ograniczyć kawę, herbatę i napoje słodzone.
I przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Idealnej wagi nie osiągnie się z dnia na dzień, ale dzięki dyscyplinie jest ona możliwa.

<brawo>

Chciałbym jeszcze podkreślić, że im więcej ruchu, na tym więcej przyjemności można sobie pozwolić. Ja np zawsze jadłem dużo słodyczy i są mi one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu, ale lubię się też porządnie zmęczyć.

[ Dodano: 2011-03-01, 00:03 ]
anettt pisze:nigdy nie zastanawiałam się nad tym co jem

No właśnie ja nie rozumiem jak się można nigdy nie zastanowić ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
majkawazka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 03 gru 2010, 08:41
Skąd: z tamtąd
Płeć:

Postautor: majkawazka » 02 mar 2011, 02:54

Nagroda w postaci czegoś słodkiego, za wytrwałość i systematyczność, może jeszcze bardziej zmotywować [:D]

Jeżeli się nie zastanawiamy nad tym, co jemy, nigdy nie będziemy zadowoleni ze swojej wagi. Dlatego też warto poznać zasady racjonalnego żywienia i zmienić swoje nawyki.
Mój blog

http://majkawazka.pl

Darmowe porady dla Ciebie
Awatar użytkownika
aniania
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:20
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: aniania » 15 mar 2011, 15:17

Odnośnie chromu, zaczęłam stosować tydzień temu i dziś zauważyłam efekty. Mianowicie nie odczuwam głodu, a jeden banan na drugie śniadanie potrafił mnie nasycić do obiadu, choć zawsze jakieś pół godziny przed posiłkiem odczuwałam głód. Zobaczymy co będzie dalej...
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 29 kwie 2011, 13:38

ja ogólnie nie stosuję żadnych suplementów na odchudzanie (raczej na odwrót, kiedyś dostałam leki na pobudzanie łaknienia na receptę, ale bałam się je wziąć, bo bałam się, że będę chciała jeść 24h na dobę, więc po prostu zaczęłam trochę częściej jeść i odrobinę bardziej kaloryczne :P), ale jak już suplementy jakieś stosuję, to zwykle w kapsułkach (takich żelatynowych - probiotyki ginekologiczne w takich kapsułkach są w proszku co prawda no ale dziwne by było gdyby dali w płynie). a takich w płynie do rozpuszczania nie lubię, chociaż kiedyś przy zapaleniu pęcherza jak brałam furaginum, to aptekarka poleciła mi do tego wit c w tabletkach musujących a nie w normalnych, bo powiedziała, że się łatwiej przyswaja.
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
filigranowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2011, 15:08
Skąd: Gryfice
Płeć:

Postautor: filigranowa » 24 maja 2011, 16:18

Ja polecałabym chrom. Sama długi czas uzupełniałam dietę właśnie chromem. Naprawdę apetyt się zmniejszył. A taki był mój cel. :)
Rukonia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2011, 15:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Rukonia » 03 sie 2011, 14:40

Ja nie dawno się przekonałam do AcaiBerry900 i muszę powiedzieć, iż mimo, że to tabletki to można śmiało powiedzieć, że bardzo fajnie działają. Jednak mam ten problem, że zdarza mi się o tabletkach zapominać i nie ukrywam, że fajnie by było móc je wypić. Jednak z tego co wiem nie wszystkie suplementy da się zrobić w formie rozpuszczalnego prożku ze względu na smak i przede wszystkim na wystarczającą zawartość potrzebnych dla organizmu składników.
Awatar użytkownika
blue_star
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2011, 12:37
Skąd: Szczytno
Płeć:

Postautor: blue_star » 03 paź 2011, 12:50

Z tego co ja się orientuję to faktycznie nie ma tego Acai Berry 900 w formie płynnej, ale dla mnie to jeden pies, czy tabletki do picia, czy do połykania, ważne, że działają, że są efekty i że się lepiej po nich czujemy ;D. Ale zgadzam się z tymi opiniami na forum, że jeśli nie zmieni się nawyków żywieniowych, to same suplementy nic nie dadzą, a szkoda... ;/
Awatar użytkownika
nilireda
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:17
Skąd: Sandomierz
Płeć:

Postautor: nilireda » 04 paź 2011, 15:46

Ale z chromem nie można przeginać. Dziwię się trochę że jest taki popularny na forum, bo jego przedawkowanie może być bardzo niebezpieczne. A Acai Berry coraz więcej ludzi stosuje i z powodzeniem jak widzę tutaj i słyszę od znajomych, może też się skuszę, trochę witamin by się przydało dodatkowo, a z kolei kilka kilo mniej mogłabym mieć. Rukonia - fajnie działają, czyli jak? Jakie efekty?
Rukonia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2011, 15:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Rukonia » 07 paź 2011, 13:50

Generalnie jestem bardzo zadowolona, na mnie AcaiBerry900 działają w ten sposób, że zauważalnie przyspieszył mi się metabolizm, ciałko robi się bardzo jędrne itd:P Jednak trzymam też dietkę i dużo ćwiczę, także myślę, że efekty zawdzięczam kompilacji tych wszystkich czynników :]
Awatar użytkownika
nilireda
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:17
Skąd: Sandomierz
Płeć:

Postautor: nilireda » 17 paź 2011, 13:56

Uuu, jędrne ciałko, lubię to ;). A jak z odchudzaniem konkretnie? W sensie czy widziałaś różnicę przed i po braniu Acai Berry? Czekam na opinie :).
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 25 paź 2011, 09:36

Z suplementów przyjmuję tylko tran i kompleks witamin z grupy B, bo wyjątkowo nie pasuje mi w najbliższym czasie jakikolwiek ślad przeziębienia, nie mówiąc o anginie, zapaleniu gardła czy innych strasznych rzeczach. Póki co zdaje egzamin rewelacyjnie, musiałam kilka przymprozkowych nocy spędzić częściowo poza domem, wymroziło mnie na kość i nic mi nie jest.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
malaga
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:31
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: malaga » 22 sty 2012, 11:42

pewnie są jakieś suplementy witaminowe w płynie, trzebaby zapytać w aptece. Ja stosuje głównie probiotyki-provag, do tego witaminę b kompleks i preparaty z żurawiną. Z probiotykami w plynnej postaci spotkałam sie tylko dla dzieci, ale nie jestem do nich przekonana i córce też daję w proszku.pozdr
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 sty 2012, 23:07

malaga pisze:pewnie są jakieś suplementy witaminowe w płynie
Nazywaja sie soki.
poppi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2012, 15:35
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: poppi » 18 lip 2012, 16:19

ja tam za żadnymi suplementami nie jestem, ale polecam np. sok z brzozy, zdrowy, bez konserwantów, wspomaga trawienie, prace jelit i jest naprawdę naturalny. Albo herbatki jakieś, zielone czy czerwone. ja piję codziennie herbatki i mam lepsze trawienie, do tego troche uważam co jem ruszam się i schudłam, bez supelementów.. Polecam tutaj herbatki jak ktoś jest ich zwolennikiem tak jak ja:)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez poppi, łącznie zmieniany 1 raz.
mekeke79
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 20:08
Skąd: Sopot
Płeć:

Postautor: mekeke79 » 18 lip 2012, 18:50

ruch na dworze to jedyny suplement diety!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 lip 2012, 16:12

herbatka nie jest wcale taka zdrowa - nie to co jest do kupienia w sklepie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 lip 2012, 16:36

Andrew pisze:herbatka nie jest wcale taka zdrowa - nie to co jest do kupienia w sklepie
Zależy od składu wszystko.

http://tvnplayer.pl/programy-online/wie ... ,3945.html
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 16:45 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bokos
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2012, 13:26
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Bokos » 20 lip 2012, 13:56

Herbata nie jest zdrowa, ze względu na wodę z kranu, którą parzymy herbatę ;)
Propaganda fluorowa, na podstawie której mamy mieć zdrowe zęby przy okazji "lekko" nas truje ;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 lip 2012, 14:27

a pisałem ze uzywam wody z kranu ??? :?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 lip 2012, 11:36

Herbaty pije tylko lisciaste. Jak pije, bo ostatnio glownie yerbe zamiast zwyklych herbat.
Esmerasmera
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:39
Skąd: Wciąż Polska
Płeć:

soki

Postautor: Esmerasmera » 13 wrz 2012, 15:59

Maverick pisze:
malaga pisze:pewnie są jakieś suplementy witaminowe w płynie
Nazywaja sie soki.


Zgadza się:) i to się wtedy nazywa "zdrowy" tudzież "naturalny" środek zamiast pakowania się suplementami
anetakaleta
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2013, 14:17
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: anetakaleta » 28 paź 2013, 14:21

Zdecydowanie polecam w płynie, ponieważ zdecydowanie lepiej się przyswaja wszystko.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości