Co myślicie o obrzezaniu?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Co myślicie o obrzezaniu?

Postautor: Damian » 13 gru 2003, 14:26

Chciałbym Was zapytać - co myślicie o obrzezaniu?

Tzn. mam na myśli obrzezanie "z wyboru" (dobrowolne), nie z przymusu (np. z powodu stulejki, czy innej choroby). Po prostu - sytuacja prosta: facet chce poddać się zabiegowi obrzezania, czyli usunąć napletek - w prywatnym gabinecie urologicznym. Będzie go to trochę kosztowało (zabieg kosztuje od 400 do 1200 zł), ale robi to dlatego, że wg niego jest to bardziej estetyczne, higieniczne... a także istnieje pogląd, że zmniejsza to ryzyko zachorowania na raka prącia.

Co Wy o tym sądzicie?
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 13 gru 2003, 16:37

mnie sie to by chyba nie podobalo
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 13 gru 2003, 16:54

No to niech się temu podda. To on ma się z tym dobrze czuć. Gdyby mojemu mężczyźnie coś takiego przyszło do głowy, chyba nie miałabym nic przeciwko.
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 13 gru 2003, 17:00

Problem może polegać na tym, że Polacy nie akceptują "odmieńców", tzn. obrzezany facet od razu im się kojarzy z Żydem. Później w pracy, czy np. na basenie - głupie docinki ze strony kumpli. Niby nie ma się czym przejmować, tylko głupkowate hasła, ale jednak to jakoś wpływa na samopoczucie. Powiem szczerze - sam się nad tym zastanawiam, ale jakoś nie potrafię zdecydować na 100%, bo to decyzja na całe życie. Moja ukochana się zgodziła. Teraz muszę tylko sam się przełamać. Dlatego moje pytanie - co o tym myślicie :)
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 13 gru 2003, 17:10

to sprawa wylacznie twoja.nie przejmuj sie innymi, no chyba ze ukochana ale skoro ona sie zgodzila....................
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 13 gru 2003, 17:30

na twoim miejscu to bym miał to gdzieś co myslą o tym inni, podziwiam za odwage :P ja nawet gdybym musial to bym chyba tego nie zrobił ... czuł bym się po tym troche jak sparaliżowany pewnie :D
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 13 gru 2003, 17:36

Gdyby Pan Bóczek chciał bysmy byli obrzezani , to by nas takimi uczynił ! i obrzezanie nie ma nic wspólnego z higieną czy zachorowaniem na raka ?? to dawne niesprawdzone stereotypy . które wywodzą sie chyba z dżungli , gdzie faktycznie ciezko było zadbac o higiene , ale jak kto woli i sie z tym czuje ????hmmmmm.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 13 gru 2003, 21:59

mam pytanie natury technicznej...czy on sie potem za bardzo nie szoruje??????//
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 13 gru 2003, 22:29

ja nie wiem jak jest jezeli obzezaniu poddaje sie dorosly facet ale jak za mlodu jakis czas po urodzeniu to skora troszke twardnieje i robi sie cos na ksztalt hmmm tzw prowizorycznego napletka ;) jakoś tak :P ... ale namieszałem
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 gru 2003, 10:26

krzys pisze:Gdyby Pan Bóczek chciał bysmy byli obrzezani , to by nas takimi uczynił !


Ten argument w ogóle do mnie nie przemawia. Nasze ciało składa się także z takich elementów, które nie są potrzebne, a wręcz nie powinno ich być, gdyż wynikają z ich istnienia problemy...

Poza tym - nie wszyscy wierzą w to, że zostaliśmy stworzeni przez Boga. Ale skoro napisałeś o Bogu, to jeszcze cytat z KSIĘGI RODZAJU: Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani; będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną.

krzys pisze: i obrzezanie nie ma nic wspólnego z higieną czy zachorowaniem na raka ?? to dawne niesprawdzone stereotypy . które wywodzą sie chyba z dżungli , gdzie faktycznie ciezko było zadbac o higiene


Nie wiem dlaczego od razu wszystko negujesz. Udowodnione jest m.in. to, że nieobrzezani mężczyźni łatwiej mogą zarazić się chorobami wenerycznymi, gdyż pod napletkiem jest odpowiednie "środowisko" do rozwoju tych chorób.

Jeśli chodzi o raka - wskaźnik zachorowania obrzezanych mężczyzn na raka penisa jest o 3% mniejszy, a więc to już coś.
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 14 gru 2003, 10:32

damian!poslugujesz sie fachowa wiedza...to dobrze
idz na zabieg...nie wiem nad czym sie zastanawiasz
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 gru 2003, 10:40

Ewo, z pewnością pójdę :) Muszę tylko trochę odczekać - muszę być pewny, że działa już szczepionka na WZW typu B - jest zalecana przed zabiegami, nie tylko tego typu.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 gru 2003, 12:39

Udowodnione jest m.in. to, że nieobrzezani mężczyźni łatwiej mogą zarazić się chorobami wenerycznymi, gdyż pod napletkiem jest odpowiednie "środowisko" do rozwoju tych chorób.

No tak mądralo , ale dzis jesli dbamy o higiene osobistą ta mozliwosc jak sam zauwazysz odpada !! u mnie zapewniam Cie nie ma takiego srodowiska na ciele by sie tam cokolwiek miało rozwinąć , ale skoro jesteś ciarachem ! no to twój wybór, a chorobą weneryczna mozesz sie zarazic jedynie prowadząc rozwiązły tryb zycia , wiec znowu - skoro prowadzisz taki , Twój wybór! A cytat owen wyrwałes z kontekstu ! i Nie istotne czy to stwozył nas Bóg, bo jesli nie on , to na pewno natura !! i ciezko sie sprzeczac z nia czy zrobiła to dobrze czy tez zle , I ja na sobie nie mam nic co bym odrzucił , wrecz przeciwnie przydało by sie mi jeszcze pare rzeczy , ale skoro Tobie ich zbywa !! Twój wybór !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 gru 2003, 12:51

Widzę, że nie można nic napisać, bo od razu się oburzasz i obrażasz w swoich wypowiedziach innych. Nie potrafisz prowadzić normalnej i konkretnej dyskusji, to lepiej się nie odpisuj na moje posty.

Myślisz, że obecne badania są przeprowadzana na brudasach? Mam aktualne książki, w których takie informacje podają. Nie piszą "UWAGA! Badania przeprowadziliśmy na osobach, które w ogóle nie dbają o swoje narządy płciowe!".
Choroby weneryczne nie potrzebują całych dni, aby móc zarazić... to kwestia kwadransu. Nie zdążysz wrócić do domu od ukochanej, a już możesz być chory. Możesz, nie musisz. Obrzezanie możliwość zmniejsza.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 gru 2003, 12:58

Dobra dobra , nie bede sie wiec kłucił , lata mnie nauczyły jednego ze to co pisza w jednych ksiazkach , w innych jest negowane . I nie obrazam sie ! bo nie mam o co ! smieszy mnie to nawet ! I zapewniam Cie ze jak łapniesz syfa ! obrzezanie Ci na pewno nie pomoze , ale nie mam nic przeciwko , to wola tego co ma zamiar to zrobić !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 gru 2003, 13:02

A ja Cię zapewniam, że syfa nie łapnę, bo mam stałą partnerkę i się nie szlajam.

I nie napisałem, że Ty się obrażasz, ale obrażasz innych...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 gru 2003, 13:15

No to po co podałes ten przykład ?? nie rozumiem ?? i nie moja wina zes taki obrazalski , pozdrawiam , zyczac wszystkiego dobrego !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 gru 2003, 13:24

Pytanie było proste - co myślicie o obrzezaniu? A Ty od razu wyjechałeś, że opinie z dżungli wzięte, albo obrzezaniu poddają się tylko ci, co się nie myją. Właśnie takich ludzi obraziłeś. Nie mnie.

Ale wracając jeszcze do tego, co napisałeś o naturze - zauważ, że człowiek to istota niedoskonała. Natura np. wyposażyła facetów w prostatę, która powoduje wiele zgonów. Gdyby jej nie było, ci faceci żyliby dłużej. Po prostu - to, co nam dała natura, musi być niejednokrotnie korygowane. Czy stulejka, czy migdałki...
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 14 gru 2003, 14:11

hmmm tak czytam te posty i zaraz jakaś wojna wybuchnie :P ja jestem przeciwny obzezaniu krzys tez. Każdy moze miec swoje własne zdanie na ten temat i niech tak pozostanie.. po co te spory :) peace ! :mrgreen: :mrgreen:
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 14 gru 2003, 14:15

ale skoro jesteś ciarachem

tak napisal krzys
przepraszam, ale ja nie wiem co to znaczy...bardzo bym chciala wiedziec
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 gru 2003, 14:16

Nic nie wybuchnie :) Po prostu Krzys swoje zdanie wyraża w sposób obraźliwy, sugerując że obrzezują się tylko "ciarachy".
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 14 gru 2003, 14:20

no ale co to sa te ciarachy!!!!!!!!!!??????????
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 14 gru 2003, 14:22

Niech nam powie Krzys, co to dokładnie są 'ciarachy'. Ja podejrzewam, że brudasy... ;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 gru 2003, 19:36

Zapewne prostata nie jest nam dana bez powodu , jest to gruczoł i zapewne jest potrzebny ! ,Stulejki nie mam wiec sie nie wypowiem ,a moje migdałki też są i były w porządku.Raczej to wszystko co Ty mówisz wynika z niedoskonałego zycia jekie ludzkośc prowadzi i degradacji srodowiska , pozywienia itd. A gdyby ludzie mieli raka oczu to co oko wtedy też było by korygowane???z jedna nerką też da sie zyć do puznej starosci .

Ciarach - tu przepraszam , pisze ze Sląska po naszemu to człowiek nie dbajacy o porządek i czystosć miałem wprawdzie dodac po tym słowie usmieszek w postaci miniki byś sie nie obraził ale jakos tak wyszło A Ty sie poczułes urazony - sorki
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 gru 2003, 19:41

I prosze wytłumaczcie mi czemu ma słuzyc to obrzezanie , do czego to jest potrzebne , bo mi sie wydaje ze to tak samo jak z kobietami co sobie poprawiają biust i mimo ze nam małe biusty podobaja sie tak samo jak te duze to kobiety bezustanie sobie to robią , dla własnego samopoczucia i komfortu psychicznego i jesli to działa to oki ! ale mysle , ze to nam facetom nie przeszkadza(mały biust)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Tomek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 15 gru 2003, 22:34
Skąd: Zewsząd :)
Płeć:

Postautor: Tomek » 18 gru 2003, 09:43

Witam :)

Krzysiu .... powściągnij czasem ton swojej wypowiedzi .... bo pomimo że wydajesz się niegłupim facetem ..... jesteś trochę mało wiarygodny.
Porównanie do kobiet "... co sobie poprawiają biust" jest nie do końca trafione. Chociaż słusznie zauważyłeś że jeśli ktoś tak chce to ..... dlaczego mu tego zabraniać :wink:

Większość opini na temat obrzezania (dobrowolnego czy nie) jest nie do końca prawdziwa.
Mówię bo wiem z własnego doświadczenia (względy zdrowotne) :)
Opinie jakoby obrzezanie pomagało utrzymać higienę czy przedłużało stosunek ..... są raczej mocno naciągane :) Z tego co zauważyłem kobiety raczej nie zwracają na to uwagi.

Dlatego myślę, że z własnej woli i dla własnego widzimisie, nie warto.

Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 sty 2004, 23:23

Ja tam pipieram krzysia ;)
Jezeli czlowiek rodzi sie z napletkiem to zapewne jest on potrzebny. Pelni ofkors funkcje ochronna. A co do mniejszego zachorowywania na weneryczne przez takich ludz, to powiem tak. Ma to pewnie zwiazek z gruboscia skory a nie tym co pod napletkiem. Zauwaz, ze jak sie pozbawisz napletka, to wacus bedize podrazniany. Skorka tam jest dosyc delikatna przeciez. No i organizm zadziala ochronnie - skrka stwardnieje. A jak grubsza skora to i paskudstwa typu syf czy inne hivy sie trudniej wchlaniaja.
Ale jest jeszcze druga strona medalu. Grubsza skora, to tez mniejsza wrazliwosc, a mniejsza wrazliwosc to mniejsze doznania erotyczne ;)

Ja tam bym nie ryzykowal slabszych orgazmow, no i na poczatku by bolalo :)
A co do wzgledow estetycznych... kwestia gustu :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 15 gru 2003, 22:34
Skąd: Zewsząd :)
Płeć:

Postautor: Tomek » 04 sty 2004, 23:43

Maverick wierz mi że odczucia związane z orgazmem wcale nie są mniejsze.
Ja też potrafię zobaczyć gwiazdki :)
A jak sam zauważyłeś .... trochę mniejsza wrażliwość (bo pewnie tak jest) ..... po prostu wydłuża stosunek. Więc suma sumarum jest więcej plustów.

Ale w jednym się zgadzam. Gdybym ja miał o tym zdecydować (o obrzezaniu) pewnie bym się nie zdecydował. Bo i po co.

Pozdrawiam w Nowym Roku :)
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 28 lip 2006, 17:30

Jakoś mało pań wypowiedziało się w tym wątku.....

Opinie na temat obrzezania są skrajnie odmienne. Tak przeciwnicy jak i zwolennicy tych praktyk mają wiele argumentów na poparcie swoich przekonań. Załaczam link do dyskusji, jaką prowadzili na temat obrzezania użytkownicy amerykańskiego forum dropzone.com kliknij

W zasadzie dotyczyła ona kwestii tego, czy poddać obrzezaniu niemowlę, czy też pozostawić decyzję głownemu zainteresowanemu, by ewentualnie obrzezał się, jak dorośnie, ale że większość Amerykanów przechodzi ten zabieg w dzieciństwie w wypowiedziach partycypantów znalazło się sporo przydatnych informacji dotyczących różnych aspektów rzeczonej kwestii.

Swoją drogą przyznam, że obrzezane penisy są cholernie sexy i podobają mi się niesamowicie ;P
Ostatnio zmieniony 28 lip 2006, 18:33 przez tank girl, łącznie zmieniany 4 razy.
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 28 lip 2006, 17:41

Nie widze celu w jakim mial bym sie do czegos takiego posunac :/ za to widze same minusy m.in. ocieranie sie grzyba w gaciach, zmniejszona wrazliwosc na bodzce, bo grzyb ponoc rogowacieje po jakims czasie.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości