Uszkodzenie płytki paznokciowej

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Uszkodzenie płytki paznokciowej

Postautor: Cold Princess » 04 lip 2007, 23:00

Mialam maly wypadek. otoż biegnąc w japonkach wywrocilam sie i powaznie naruszylam strukture paznokcia duzego palca u stopy (zlamal sie prawe ze u nasady ) :{ .
Tez boli i ropieje - co z tym fantem zrobic ? *(biorac pod uwage, ze w moim szpitalu na 120 osob strajkuje 111...)
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 04 lip 2007, 23:50

Myślę, ze powinnas go przemywac np woda utleniona i pozwolic po prostu zarosnąć.
I nie chodzić w japonkach hehe ;)
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 04 lip 2007, 23:55

Lies pisze:pozwolic po prostu zarosnąć.

taki paznokiec na pewno nie zarosnie , teraz jedynie moze zejsc i trzeba bedzie czekac az odrosnie nowy
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 05 lip 2007, 00:06

soulvibrates pisze:taki paznokiec na pewno nie zarosnie , teraz jedynie moze zejsc i trzeba bedzie czekac az odrosnie nowy

Nie zarosnie, a moze i nawet odpasc. Ja mysle, ze powinnas go jakos zabandazowac, bo kazdy nawet najmniejszy dotyk, moze byc wielkim bolem. Bedzie duzy i siny :/. Moze rywanol pomoze. Na pewno rope wyciagnie. Trzeba przecierpiec i poczekac, az odrosnie.
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 05 lip 2007, 10:25

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o
soulvibrates pisze:trzeba bedzie czekac az odrosnie nowy

odrośnięcie ;)
Z tego co wiem, lekarze takie paznokcie po prostu odrywają.
Mojemu koledzie oderwali cały, chodził potem bardzo długo w bandażu i tylko dezynfekował przez jakiś czas (aż niebędzie żadnej rany).
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 05 lip 2007, 11:26

ok dzieki za pomoc :)

[ Dodano: 2007-07-06, 21:04 ]
jednak pojechalam do szpitala..... zlamanie palca u stopy :E
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 07 lip 2007, 03:28

Lies pisze: powinnas go przemywac np woda utleniona i pozwolic po prostu zarosnąć.

soulvibrates pisze:teraz jedynie moze zejsc i trzeba bedzie czekac az odrosnie nowy

Yasmine pisze:Ja mysle, ze powinnas go jakos zabandazowac, bo kazdy nawet najmniejszy dotyk, moze byc wielkim bolem. Bedzie duzy i siny . Moze rywanol pomoze. Na pewno rope wyciagnie. Trzeba przecierpiec i poczekac, az odrosnie.

Cold Princess pisze:jednak pojechalam do szpitala..... zlamanie palca u stopy :E


I to jest doskonały przykład dlaczego
Forum nie jest jakimś zrzeszeniem specjalistów do spraw seksu, psychologii, czy innych działów medycyny.



Tak tylko, ku przestrodze <aniolek>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 09 lip 2007, 19:47

Ale używanie i pytanie na forum nikogo przecież nie zwalnia od zdrowego rozsądku i wybrania sie do lekarza w razie duzego bólu itp..
Nie mniej dobrze jest się na początku poradzić.
Okazało się że i paznokieć i złamanie. Cóż. Nam napisała tylko o paznokciu, a' propos złamania nic nie wspominała.

Ogólnie masz rację Sir Charles. ;)
Hehe
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 10 lip 2007, 10:08

sama sie zdziwilam ze z palcem cos jest . myslala m ze fakt bolacego palca wyplywa z okropnego uszkodzenia :d a tu zlamanie :P

[ Dodano: 2007-07-10, 10:09 ]
Forum nie jest jakimś zrzeszeniem specjalistów do spraw seksu, psychologii, czy innych działów medycyny.


Wiem o tym doskonale

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości