Boję się...

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

lucy
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:53
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Boję się...

Postautor: lucy » 25 kwie 2007, 19:46

Mam takie pytanie. Jeśli ktoś miałby raka płuc, lub coś w tym stylu, to czy lekarz podczas badania stetoskopem, może cos zauważyć?? Nie mówię, że od razu zdiagnozować chorobę, ale czy wtedy może coś zauważyć, by mieć podstawy do dalszych, bardziej wyspecjalizowanych badań?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 kwie 2007, 19:48

Nie ! nie moze ....
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
lucy
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:53
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: lucy » 25 kwie 2007, 20:09

Nic niepokojącego wtedy nie zauważy?? Żadnych szmerów albo czegoś innego?? To w jaki sposób takie choroby wychodzą?? Bo ja jestem przewrażliwiona, boję się że mogę coś takiego mieć, pocieszałam się tym że ostatnio byłam przeziębiona i badał mnie lekarz i nic ponadto nie zauważył.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 kwie 2007, 20:12

Jedne z objawów:
* Kaszel utrzymujący się powyżej 1 miesiąca
* Nawracające zakażenia dolnych dróg oddechowych
* Duszność
* Ból w klatce piersiowej
* Krew w plwocinie
Guz powinien wyjść na rtg'enie albo usg.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 26 kwie 2007, 12:47

moja babcia miala raka pluc...i jedyne z tych objawow to miala bol w klatce piersiowej...jak jej lekarz robil takie podstawowe badania to nic nie wyszlo...na rtg powinno byc widac to jako biale plamy...co moze byc mylace bo np po przejsciu gruzlicy tez sa biale plamy widoczne i utrzymuja sie jak wiadomo.
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 26 kwie 2007, 13:07

wujek mojego męża właśnie umiera na raka płuc, rok temu miał rtg które nic nie wykazało, nie kaszlał, nie miał duszności, o nowotworze dowiedział się przypadkiem bo spadł z drabiny i znalazł się w szpitalu i wyszło to przy okazji kolejnego rtg...

a wujek całe życie palił i to sporo rzucił kilka lat temu ale chyba już za późno...
Awatar użytkownika
me19
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 252
Rejestracja: 09 paź 2004, 12:22
Skąd: Ziemia Obiecana
Płeć:

Postautor: me19 » 26 kwie 2007, 18:16

Wśród chorych na raka płuca 90% to długoletni palacze. Zdecydowana większość to mężczyźni. Najwieksza grupa chorych to osoby po 50 roku życia.
Na Twoim miejscu bardziej przejmowałabym się np. rakiem szyjki macicy i badałabym się cytologicznie przynajmniej raz w roku.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości