zimne stopy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 05 sty 2007, 13:57

Dzięki :) Tak właśnie myślałam, że natura znów obdarzyła facetów w coś większego ;)
Candy Killer pisze:kapiele borowinowe usprawniaja na dluzej krazenie...przyspieszaja tetno przez co krew szybciej krazy.

Racja, miałam szansę wygrzać się w borowinie na Węgrzech i cały dzień mi było cieplusio, ale jakoś nie zwróciłam uwagi na stopy.
Candy Killer pisze:wieksza aktywnosc fizyczna...i powinno sie poprawic:)

Niby powino, ale ja jestem w miarę aktywna fizycznie, mam tutaj na myśli basen, biegi, spacery, od czasu do czasu ping-pong ;) i to nic nie zmienia. A te naświetlania...jaki jest koszt jednego zabiegu?
Candy Killer pisze:Moon..oczywiscie ze kapiel pomaga..ale na jak dlugo mi powiedz?

Może nie na długo, ale dochodzi jeden atut kąpieli - przyjemność ;) <browar>
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 05 sty 2007, 14:02

jamaicanflower pisze: zawsze gorące i chętne stopy Promyczka Jakoś się tak fajnie złożyło, że jemu przeszkadzają własne ciepłe stopy i nawet przez sen bezwiednie szuka moich, żeby swoje trochę ochłodzić, no, a ja przy tym zyskuję troszkę ciepełka

Tak, jak i Promyczek, nie znoszę po prostu ciepłych stóp podczas snu, a w jakichkolwiek skarpetkach, nawet najcieńszych, jest mi zawsze cholernie trudno zasnąć. :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 05 sty 2007, 14:10

jamaicanflower pisze:A te naświetlania...jaki jest koszt jednego zabiegu?


jednego zabiegu nie masz po co robic bo to tez nic nie da...to sie powinno robic w 10 seriach do 15.
idziesz do lekarza po skierowanie i masz za darmo :)no chyba ze prywatnie ..ale to tez nie sa wysokie koszty.
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 05 sty 2007, 14:30

Sir Charles pisze:Tak, jak i Promyczek, nie znoszę po prostu ciepłych stóp podczas snu

No widzisz, też musisz sobie przydybać jakąś zimnostopą niewiastę ;)
Sir Charles pisze:a w jakichkolwiek skarpetkach, nawet najcieńszych, jest mi zawsze cholernie trudno zasnąć. :)

Kurcze, a ja mogę położyć się ze stópkami, owiniętymi szczelnie w 2 pary skarpetek i obudzić się nierzadko z zimnymi <hmm>
Candy Killer pisze:jednego zabiegu nie masz po co robic bo to tez nic nie da...to sie powinno robic w 10 seriach do 15.

Jasne :)
Candy Killer pisze:idziesz do lekarza po skierowanie i masz za darmo :)

Skoro to takie proste, spróbuję :) Dzięki <browar>
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 05 sty 2007, 16:14

to nier jest takie proste bo bez podstaw lekarz nie da Ci skierowania..wiesz jak jest teraz...a i nie zawsze chca robic badania bo przeciez w mlodym wieku co nam moze dolegac:]
szczerze watpie zebyCie skierowali bo wiekszosc kobiet tak ma..nie ejst to jakas choroba..po prostu tak juz jest.
A i jeszcze jedno...nie wiem na jak dlugo by Ci to pomoglo...na jednego zadziala na innego nie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 sty 2007, 17:29

Candy Killer pisze:to nier jest takie proste bo bez podstaw lekarz nie da Ci skierowania..wiesz jak jest teraz...
A ginekolog moze wypisac? :?
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 05 sty 2007, 18:04

a co ma ginekolog do ukladu krazenia?
idziesz do lekarza pierwszego kontaktu..jesli stwierdzi ze cos Ci dolega to skieruje Cie na badania..albo jak spytasz o fizykoterapie i naswietlania to moooooze wypisze Ci skierowanie...po czym bedziesz musiala czekac od miesiaca do 3 az znajda sie miejsca wolne:] predzej prywatnie sie dostaniecie a drogie to nie jest...jeden zabieg ok 10 zl.
z tym ze nie ma gwarancji ze to wam pomoze bo po prostu taka uroda kobiecych nozek i raczek ze slabiej krew krazy...a przeciez naaagle Ci sie zyly tetnice i naczynia kapilarne nie rozrosna:]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 sty 2007, 18:11

Candy Killer pisze:a co ma ginekolog do ukladu krazenia?
Candy Killer pisze:moooooze wypisze Ci skierowanie...
A on mi wypisze na pewno :D Tylko nie wiem czy moze ;)
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 05 sty 2007, 18:19

z tym moooze chodzilo mi o lekarza pierwszego kontaktu a nie ginekologa.
sprobuj..ale na fizykoterapie ze skierowaniem od ginekologa raczej nie biora ludzi bo wszelkie z nazwy juz..ginekologiczne sprawy sa przeciwskazaniami do fizykoterapii.moga popatrzec na skierowanie ze od ginekologa i moga podziekowac..
nie ejstem w stanie w 10% stwierdzic ze nie moze Ci wypisac..idz sie zapytaj a moze sie uda:)
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 05 sty 2007, 18:52

Candy Killer pisze:czy tez kapiele borowinowe usprawniaja na dluzej krazenie.
Moja babcia miała taki sam problem- cały czas miała zimne stopy, nie mogła ich rozgrzać, próbował maści, kremów, wełnianych skarpet i dopiero kąpiele borowinowe pomogły.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 05 sty 2007, 19:45

moon pisze:A goroacymi kapielami po prostu?Na moje tylko to pomaga <aniolek>

gdyby ktos buto-wanny wymyslił to bym szczesliwa była
Miltonia pisze:- wieksza aktywnosc fizyczna - poprawia krazenie

pomaga na krótko, jak sie zgrzeje to stopy ciepłe, ale zaraz tak bardzo marzna
Miltonia pisze:- wizyta u lekarza

lekarzu nieeeeee
Sir Charles pisze:a w jakichkolwiek skarpetkach, nawet najcieńszych, jest mi zawsze cholernie trudno zasnąć. :)

bo Ty to jakis dziwny jesteś. Chociaz ja w cinkich tez nie sypiam, ja grube musze mić
jamaicanflower pisze:owiniętymi szczelnie w 2 pary skarpetek i obudzić się nierzadko z zimnymi <hmm>

znam to, nie lubie, bo wtedy to juz nie wiem w co zawinac
Jawka pisze:kąpiele borowinowe pomogły.

a co to jest ??
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 05 sty 2007, 20:30

Dzindzer pisze:a co to jest
Zabiegi borowinowe mają zastosowanie w chorobach reumatycznych, ortopedyczno-urazowych, ginekologicznychm laryngologicznych, i chorobach naczyń kończyń dolnych. Zazwyczaj w formie kąpieli z borowiny, ale także używane są w formie okładów, tamponów i pasty. Nawet w Łodzi można się na taką kąpiel zapisać. Chyba 100 zl za godzinę, ale co do ceny pewna nie jestem.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 05 sty 2007, 23:45

na godzine nikt Ci nie wlozy do borowin bo mozesz sie przegrzac to raz..zabiegi trwaja po 10-15 minut i kosztuja ok.8-15 zl za jeden.
Borowina to jest specjalny torf ktory jest zbierany z konkretnych miejsc do ktorych nie maja dostepu ani zwierzeta ani nic innego co moze zaszkodzic na jej sklad chemiczny itd.
Borowinypoprawiaja ukrwienie skory przez co mamy wrazenie ciepla bardzo przyjemne:)
kapiele dzialaja jak taka sauana..lezysz w wannie w wodzie i masz wrazenie ze sie robi coraz cieplej a i nawet sie pocisz.Jedyny minus borowin to okropny smrod...nie utrzymuje on sie na ciele dzieki Bogu :D
a sa jeszcze kapiele perelkowe w wodach siarczkowych ktore tez poprawiaja ukrwienie i sa duzo przyjemniejsze bo jest to takie..intensywniejsze jacuzzi :P hehe do wanny wkladaja mate ktory wydobywa babelki i ustawiacie sobie sile i lezycie tez ok 10 minut na poczatek.cena podoba do borowin i dzialanie tez dosc zblizone:)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 sty 2007, 23:48

Candy Killer pisze:asz wrazenie ze sie robi coraz cieplej a i nawet sie pocisz.
Ja w swo ich kapielach tez sie poce :D
Candy Killer pisze:w wodach siarczkowych
O to t o w zyciu!Widzialam jak to wyglada, a raczej czulam :/
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 06 sty 2007, 00:08

ja tez czulam i bylo super:] moze mialas za duze stezenie bo np moj kolega strasznie zle sie czul po tym a cala reszta swietnie:)
co innego plywanie w basenie siarczkowym a co innego kapiele perelkowe..zupelnie inne natezenie..a pperelki mmmm takie przyjemne:) <aniolek>

[ Dodano: 2007-01-06, 00:11 ]
moon pisze:Candy Killer napisał/a:
asz wrazenie ze sie robi coraz cieplej a i nawet sie pocisz.
Ja w swo ich kapielach tez sie poce :D


aaa i jeszcze jedno..wiesz to ze sobie w zwyklej wodzie sie pocisz to zadna filozofia..nalejesz goracej wody i juz..ale tam woda jest temp.ciala no moze kilka stopni wyzsza a masz wrazenie ze sie robi coraz cieplejsza.a pozatym ma zupelnie inne dzialania ...wkoncu to sa lecznicze kapiele..maja swoje wlasciwosci :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 sty 2007, 00:26

Candy Killer pisze:moze mialas za duze stezenie bo np moj kolega strasznie zle sie czul po tym a cala reszta swietnie:)
Nie mialam tych kapieli a przy nich bylam i tak perelkowe, lecznicze, w miejscowosci slynacej z wody siarczkowej w duzym sanatorium. Mama miala je wlasnie.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 06 sty 2007, 05:51

no tak stezenie w powietrzu tez jest przeciez ;)od samego wdychania za dlugo moze byc czlowiekowi niedobrze :)ale na ukrwienie dzialaja dobrze :]
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 06 sty 2007, 09:53

Candy Killer pisze:na godzine nikt Ci nie wlozy do borowin bo mozesz sie przegrzac to raz..zabiegi trwaja po 10-15 minut i kosztuja ok.8-15 zl za jeden.
Tylko, że te zabiegi to nie tylko kąpiele, np. borowinowy peeling ciała, który trwa 40 minut kosztuje 80 zł. A są też inne.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 06 sty 2007, 10:21

Candy Killer pisze:na godzine nikt Ci nie wlozy do borowin bo mozesz sie przegrzac to raz..zabiegi trwaja po 10-15 minut i kosztuja ok.8-15 zl za jeden.

to dobrze, bo ja sie przestraszyłam, ze bede musiala tak godzine z tymi nogami w tym czyms siedziec siedziec
Candy Killer pisze:Borowina to jest specjalny torf ktory jest zbierany z konkretnych miejsc do ktorych nie maja dostepu ani zwierzeta ani nic innego co moze zaszkodzic na jej sklad chemiczny itd.

a to jednak cos kiedys op tym slyszałam, teraz juz cos kojarzę
Candy Killer pisze:Jedyny minus borowin to okropny smrod...n

a nie masz szans, zer uznam ze nie jest taki smrodliwy ??
Candy Killer pisze:a sa jeszcze kapiele perelkowe w wodach siarczkowych ktore tez poprawiaja ukrwienie i sa duzo przyjemniejsze bo jest to takie..intensywniejsze jacuzzi :P

a ta mata to ona wytwarza normalne powietrze jak taka ze sklepu czy juz z tymi siarczkami, a i czy te siarczki to mozna kupic, bo mate taka zwykla mam u mamy
Jawka pisze:Tylko, że te zabiegi to nie tylko kąpiele, np. borowinowy peeling ciała, który trwa 40 minut kosztuje 80 zł. A są też inne.

dobra załuzmy, ze mam juz tyle kasy ile trzeba tylko czy nadmiar tych zabiegów nie jest jakis niekorzystny ??
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 06 sty 2007, 10:57

Dzindzer pisze:dobra załuzmy, ze mam juz tyle kasy ile trzeba tylko czy nadmiar tych zabiegów nie jest jakis niekorzystny
Nadmiar na pewno, wszystko trzeba stosować rozsądnie- tyle, że tu nie ma żadnej "chemii", więc ryzyka przedawkowania raczej u oosoby zdrowej jest minimalne. No chyba, że ma się cukrzycę, hemofilię, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby serca,naczyń obwodowych, żylaki, nadciśnienie,jest się wychudzonym, lub w zaawansowanym wieku- bo wtedy występują przeciwskazania do stosowania borowiny. Tylko, że przy oodpowieniej opiece lekarskiej w takich wyjątkowych przypadkach można ją wykorzystywać- bo np. moja babcia mimo, że ma skłonności do żylaków, miała stosowaną borowinę.

Tak przy okazji: Załóżmy a nie załużmy.

EDIT: zapomniałam dodać, że zabiegi borowinowe nie powinny być stosowane przez młode dziewczyny, ze wzgledu na zawartość fitohormonów (które to są stsosowane przy leczeniu objawów menopauzy (nie wiem czy to leczenienie, czy niewelowanie, czy zapobieganie, więc pozostnę przy wersji leczenie))- mogą one źle wpłynąć na układ hormonalny. Granicę wyznacza chyba 25 rok życia.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 06 sty 2007, 16:26

Miltonia pisze:- wizyta u lekarza - sprawdzenie krazenia - ewentualnie wprowadzenie po tym lekow

chyba tak zrobie, tylko nie wiem czy czas pozwoli :( dzieki za porady ludziska ;)
Luminary - Amsterdam \o/

-----> Nakarm glodne dzieci <-----

==> Nakarm glodnego wampira <==
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 06 sty 2007, 19:08

Candy Killer pisze:wieksza aktywnosc fizyczna...i powinno sie poprawic:)

komu jak komu ale mi aktywnosci fizycznej nie brakuje a dlonie i stupki zimne mam zawsze
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 06 sty 2007, 23:12

Jawka pisze:Tylko, że te zabiegi to nie tylko kąpiele, np. borowinowy peeling ciała, który trwa 40 minut kosztuje 80 zł. A są też inne.

nie musisz mnie uczyc jakie sa zabiegi z borowin bo ja studiuje fizykoterapie i wiem co sie z czym robi po prostu,a peelingu raczej nie potrzeba jesli chodzoi o ogrzanie skoro juz o tym mowa.
Dzindzer pisze:a nie masz szans, zer uznam ze nie jest taki smrodliwy ??

niestety..zzadnych perfum sie nie doda bo to zmieni odrazu wlasciwosci borowin.
Dzindzer pisze:a ta mata to ona wytwarza normalne powietrze jak taka ze sklepu czy juz z tymi siarczkami, a i czy te siarczki to mozna kupic, bo mate taka zwykla mam u mamy

nie jest to zwykla mata a wody siarczkowej raczej nie kupisz:)
Jawka pisze:Granicę wyznacza chyba 25 rok życia.

pierwsze slysze...oklady borowinowe stosuja osoby zarowno starsze..wiadomo bez nadcisnienia tetniczego i innych problemow krazeniowych oraz mlode osoby ktore musza miec robione oklady a i kapiele. wiek nie jest przeciwskazaniem przy tak krotkich zabiegach.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 07 sty 2007, 10:02

Candy Killer pisze:pierwsze slysze...oklady borowinowe stosuja osoby zarowno starsze..wiadomo bez nadcisnienia tetniczego i innych problemow krazeniowych oraz mlode osoby ktore musza miec robione oklady a i kapiele. wiek nie jest przeciwskazaniem przy tak krotkich zabiegach.
Wiek jest jednym z podstawowych przeciwskazań. Nie wiem jak mogłaś to przeoczyć, bo możliwości jej działania na układ hormonalny to mnie w postawówce na biologii uczyli. Nieładnie na wykłady nie chodzić :P :)
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
InViolet
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:21
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: InViolet » 07 sty 2007, 11:30

nie czytałam calego tematu i nie wiem czy moze taki pomysl sie pojawil, ale moge Ci polecic jeden sposob zwlaszcza na zime :) w sklepach sportowych takich np dla narciarzy, mozna kupic rozgrzewacze do dłoni i stóp. to jest taki woreczek jakby papierowy w ksztalcie prostokącika w ktorym sa jakies takie dziwne ziarenka, jakis taki proszek :? i jak sie to wyjmie z folii to ten woreczek w dloniach lub jak sie wlozy w buty lub skarpetki robisie bardzo cieplutki i grzeje ;) i grzeje to przez min 7 godz. nie wiem czy to dobry pomysl na codziec ale jesli gdzies wychodzisz to moze warto cos takiego kupic i wlozyc w butki i cieplutko bedzie :) wiem po sobie bo w sylwestra na Gubałówce tak nóżki grzałam :) a koszt to cos kolo 7 zl chyba
:*
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 07 sty 2007, 11:59

milusia_sweet pisze:taki woreczek jakby papierowy w ksztalcie prostokącika w ktorym sa jakies takie dziwne ziarenka, jakis taki proszek

Warto sprawdzić. Dzięki słodka milusiu <browar>
Candy Killer pisze:to nier jest takie proste bo bez podstaw lekarz nie da Ci skierowania..wiesz jak jest teraz

No tak, za proste by to było ;) Ale w gruncie rzeczy dobrze, że lekarze robią odsiew, bo ja nie mam jakichś wielkich problemów z tego powodu. Lepiej niech skorzysta z takiego skierowania na przykład joj_sport87, bo jemu to zdaje się przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu <glaszcze>
Swoją drogą fajnie mieć taką skrabnicę wiedzy medycznej na forum, CiasteczkowyPotworze <banan> <browar>
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //
Awatar użytkownika
InViolet
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:21
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: InViolet » 07 sty 2007, 13:58

jamaicanflower pisze:Warto sprawdzić. Dzięki słodka milusiu


prosze bardzo <browar>
:*
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 07 sty 2007, 14:30

Jawka pisze:Wiek jest jednym z podstawowych przeciwskazań. Nie wiem jak mogłaś to przeoczyć, bo możliwości jej działania na układ hormonalny to mnie w postawówce na biologii uczyli. Nieładnie na wykłady nie chodzić :P

Przeciwwskazania:
nowotwory, choroby zakaźne, wysoko zaawansowana ciąża, zaawansowana miażdżyca, dusznica bolesna, padaczka..koniec.
skoro wiek jest takim przeciwskazaniem to ja tez nie mialabym robionych zabiegow bo nmam 21 lat...moja kolezanka w wieku 15 tez nie mialaby robionych okladow.
nie mozesz generalizowac ze wiek jest przeciwskazaniem.wszystko zalezy w jakim celu sie uzywa borowin i na jaka czesc ciala.
Na wyklady akurat chodzilam i na praktyki tez i na zadne hormony w profilaktykach nie zwraca sie uwagi bo nie ma borowina wielkiego wpl;ywu na nie i tyle w temacie. a skoro wiesz lepiej to wyjasnij mi czemu osoby ponizej 20 roku zycia stosowac moga borowiny i czemu po 60 roku zycia tez...skoro 25 rok zycia to granica to co ? 25 latek nie wytwarza hormonow?
Jedynymi powaznymi przeciwskazaniami sa te choroby ktore podalam..reszta to bujda jakich malo....jezeli masz podstawe tak twierdzic to powiedz w ktorym medycznym podreczniku do fizykoterapii tak pisze..bo jezeli w zadnym to nie ma podstaw zeby wierzyc w to co jest napisane w internecie na pierwszej lepszej stronie lub...bo kolezanka tak mowi.

a i od kiedy nqa biologii w podstawowce mowi sie o zabiegach borowinowych...prooosze Cie...wspominanie o czyms a nauka na studiach medycznych to roznica..rownie dobrze mozesz mi powiedziec ze mialas anatomie ...ktora nie jest 1/50 tego co na studiach sie robi hehe....
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 sty 2007, 15:31

milusia_sweet pisze:rozgrzewacze do dłoni i stóp.

milusiu, nasze zbawienie! <poklony> <browar>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 07 sty 2007, 15:35

lollirot pisze:milusia_sweet napisał/a:
rozgrzewacze do dłoni i stóp.

milusiu, nasze zbawienie! <poklony> <browar>

To teraz wartałoby pomóc jej w temacie: "uciążliwy ból przy stosunku", ja nie umiem, więc może Ty, lolli, spróbujesz. :)
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości