Migreny

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 07 lut 2007, 21:28

Rebeca2006 pisze:Czy migreny moga wystepowac od tabletek anty?? Ja od ok 5 miesiecy 1-2 razy w miesiacu mam kilkudniowe bole glowy takie na ktore nic a nic nie pomaga, klade sie i wstaje z bolem glowy, razi mnie slonce kreci sie w glowie, najchetniej nie wstawalabym z lozka... Zadne tabletki nie pomagaja,Skad to sie bierze? Na jakiej podstawie moze lekarz stwierdzic ze to migrena, bo mzoe zwykly bol glowy??
A jak długo bierzesz tabletki?
Jak brałam Mercilon, to regularnie mnie powalał tragiczny ból głowy. Zmieniłam tabletki i jest lepiej. Ale te bóle - ogólnie rzecz biorąc raczej migrenowe - to mam jeszcze od czasów "beztabletkowych". Jednak jedne tabletki, wspomniany Mercilon, to nasiliły...
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 08 lut 2007, 14:08

Brałam od maja 2006. teraz nie biore zadnych, a baraam mercilon wlasnie. Ale juz przerwalam a znowu mialam te straszne bole :( mzoe to wina soczewek ? bo w ulotce jest napisane ze tabletki moga powodowac neitolerancje szkiel kontaktowych i moze ma to jakis zwiazek?

[ Dodano: 2007-02-12, 21:20 ]
Jakei badania należy wykonać żeby ustalićskąd ten okropny ból głowy, mam go coraz częściej i zaczynam się niepokoić a na dodatek tabletki niewiele pomagaja :(
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 13 lut 2007, 17:54

Nie cierpię na tak poważne bóle głowy, ale potrafię sobie wyobrazić udrękę dotkniętej nimi osoby :( Wczoraj natknęłam się na artykuł o pewnej metodzie, kosztownej, lecz przynoszącej długotrwałą ulgę. Przepisuję:
WSTĘP ;) :
"Kiedy wszystko zawodzi i lekarze bezradnie rozkładają ręce, a Ty z bólu tracisz chęć do życia, pozostaje...termolezja. Metoda na świecie stosowana od 25 lat, sprawdzona i bezpieczna. W Polsce mało jeszcze znana ze względu na znikomą dostępność.
CO TO JEST TERMOLEZJA?
(...) Termolezja jest metodą blokowania bólu prądem o częstotliwości fal radiowych (stąd nawa: Radio-Frequenzy Thermolesion). Za pomocą bardzo nowoczesnego generatora można dziś wyłączyć pojedyncze nerwy bądź całe struktury nerwowe przewodzące ból, nie likwidując ich i trwale nie uszkadzając. Regeneracja nerwów trwa do roku i na tak długo chory zapomina o bólu. Potem termolezję można powtarzać, w praktyce bez ograniczeń. Z punktu widzenia chorego zabieg jest prosty i nieobciążający. Od lekarza wymaga sporych umiejętności, zręczności i świetnej znajomości anatomii.
KOMU MOŻE POMÓC?
Termolezja doskonale sprawdza się w zespołach bólowych towarzyszących schorzeniom kręgosłupa, bólach głowy (typu migrenowego), dokuczliwej neuralgii nerwu trójdzielnego i chorobach naczyniowych. Dzięki niej uratować można chorych skazanych na amputację. Zabieg wykonuje się również u osób w podeszłym wieku (najstaszy pacjent miał 93 lata), z chorobami nerek, wątroby i układu krążenia. Przy zaburzeniach krzepnięcia konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.
ZABIEG - TAK CZY NIE?
Decyzji o przeprowadzeniu zabiegu nie podejmuje się podczas jednej wizyty. By uzyskać pełną informację o bólu, lekarz musi nawiązać dobry kontakt z chorym. Wypełnia on szczegółową ankietę, gdzie ocenia ból w skali od 1 do 10 (1 - słaby, 10 - trudny do zniesienia). Kolejny etap to badanie ogólne i neurologiczne, RTG kręgosłupa, analizy (morfologia, OB) i blokada diagnostyczna - pod monitoringiem EKG i aparatu Roentgena. Jeżeli blokada przyniesie efekt można wykonać termolezję. Poddani miejscowemu znieczuleniu pacjenci porównują manipulacje elektrodą do ukąszenia komara, a po godzinie - idą do domu.
ZA ILE I GDZIE?
Koszty zabiegu są jednak wysokie: 1 - 2 tys. zł. Chetni wyłożyć je muszą z własnej kieszeni, gdyż nie są przez NFZ refundowane. Sprzętem do termolezji (drogim - to wydatek rzędu miliona złotych) dysponuje zaledwie kilka ośrodków w Polsce: Centrum Medycyny Bólu Gromada Medica oraz Centrum Damiana w Warszawie (tel. 0 608 406 969), Centrum Medycyny Bólu w Opolu (tel. 0 606 635 491) i Poradnia Leczenia Bólu Collegium Medicum w Krakowie (tel. 012 422 26 66). Pierwsze pokazowe zabiegi wykonał prof. Jacek Łuczak w Hospicjum AM w Poznaniu, aparaturę zamówił prof. Jerzy Jarosz z Centrum Onkologii w Warszawie.

Uff...Mam nadzieję, że komuś pomoże :)
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości