Badanie ginekologiczne

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 13 kwie 2004, 19:05

i widizcie ..taka sprzeczka z Mavercikiem a on teraz nawet nie opdowiedzial na moje pytanie:)
Załączniki
wz.jpg
to czego sie boje najbardziej...
wz.jpg (6.21 KiB) Przejrzano 6519 razy
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 13 kwie 2004, 19:11

jak jestes jeszcze dziewica lizaa to sie z tym nie spotkasz wiec sie nie boj ;)
ja sie z tym spotkam juz w czwartek - pierwsza wizyta po rozpoczeciu zycia seksualnego.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 kwie 2004, 20:23

Sarah, czy to tylko rutynowe badanie, czy zauważyłaś jakieś zmiany u siebie?
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 13 kwie 2004, 20:58

jak jestes jeszcze dziewica lizaa to sie z tym nie spotkasz wiec sie nie boj
ja sie z tym spotkam juz w czwartek - pierwsza wizyta po rozpoczeciu zycia seksualnego.


mam nadzieje ze nam powiesz jak bylo... (oczywiscie jak bylo u ginekologa)
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 13 kwie 2004, 21:34

niestety zauwazylam u siebie zmiany :( a najprawdopodobniej jest to wywolane kapielami na basenie ktory mam w szkole jako obowiazkowa godzine wf tygodniowo. No i czegos sie tam nabawilam. Kupilam w aptece polecone mi doraznie globulki dopochwowe zanim bede miala wizyte u ginekologa (bo byl na urlopie) niby cos pomoglo ale i tak wole zeby lekarz to orzekł
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 14 kwie 2004, 13:07

No tak, najczęściej na basenie można dorwać jakąś grzybiczkę (moją Panią nawet czołgiem nie da się wyciągnąć na basen-woli już jezioro, a najchętniej własną łazienkę).
Ale wiem, że w szkole to obowiązek.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 14 kwie 2004, 20:04

No niestety :/ jeszcze gorzej jak przez ponad pol roku nie wymieniaja wody tylka ciagle ja podgrzewaja zeby sie wiecej chloru rozpuszczlo. Juz jest tak ciepła ze ciezko w niej plywac. Latem nigdy nie mialam oporow zeby chodzic na basen moze dlatego ze tam troche bardziej dbaja o ta czystosc. No i przydazylo mi sie to po raz pierwszy.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 15 kwie 2004, 23:08

mam nadzieje ze nam powiesz jak bylo... (oczywiscie jak bylo u ginekologa)

miałam opowiedziec wiec opowiadam :)
powiem ci ze naprawde nie masz sie czego bac :) ja sie nie stresowalam bo w koncu to moja druga wizyta. usiadłam na fotelu ginekologicznym rozlozylam nozki pan roszke pogrzebał, wsciwie nie bylo prawie nic czuc, obejrzał co mial obejrzec i gdyby nie to ze widzialam jak odkladal wziernik to nawet nie potrafilabym powiedziec czy go uzyl czy nie.
Wiec nie boj sie kompletnie niczego to tylko tak strasznie wyglada!
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
MKV
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2004, 15:03
Skąd: okolice wawy
Płeć:

Postautor: MKV » 15 kwie 2004, 23:56

A moja kolezanke matka wyslkala do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne choc nie wiadomo czemu ona uwaza ze jej coreczka kochana prowadzi zycie sexualne (a nie prowadzi i w ogóle nie wiadomo skad jej matka na taki pomysl wpadla)
A Wy dziewczyny jakbyscie sie czuly w takiej sytuacji ze matka Wam nie ufa w tych sprawach (ona ma 19 lat)... ??
"Niezależnie od sytuacji zawsze broń swoich racji
To dla Twojej informacji, reszta jest owiana tajemnicą
Jedni będą krytykować - inni się zachwycą
Jedni będą Cię szanować - drudzy znienawidzą"

Fenomen - Prawda
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 kwie 2004, 08:45

Czemu zaraz nie ufa. Po prostu mysli, ze kazda normalna dziewczyna w tym wiku juz to robila, lub robi zwlaszcza jesli ma chlopaka :) Co nie oznacza oczywiscie, ze jesli jest inaczej to cos z nia nie tak.
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 16 kwie 2004, 13:41

ja w tym roku skończe 17 ale z nawet jakbym miała 20 to moja mama nie wysłałaby mnie po tabletki, chyba ze lekarz sam by przepisał, moi rodzice to czasem myślą ze zawsze bede ich malutką córeczką..
Awatar użytkownika
MKV
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2004, 15:03
Skąd: okolice wawy
Płeć:

Postautor: MKV » 16 kwie 2004, 14:46

No a jej mama ja wyslala.. i ona jest zla ze jej nie ufa... w sumie ma racje. Ja chyba tez bym byl zly...
"Niezależnie od sytuacji zawsze broń swoich racji
To dla Twojej informacji, reszta jest owiana tajemnicą
Jedni będą krytykować - inni się zachwycą
Jedni będą Cię szanować - drudzy znienawidzą"


Fenomen - Prawda
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 18 kwie 2004, 19:25

a ja bym sie po mojej mamie nigdy tego nie spodziewala...czasami wydaje mi sie ze ona uwaza ze ja nigdy tego nie bede robic:)
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 18 kwie 2004, 20:02

a ja bym sie po mojej mamie nigdy tego nie spodziewala...czasami wydaje mi sie ze ona uwaza ze ja nigdy tego nie bede robic:)

A może lepiej powiedz sama mamie, że już to robisz. Otwartość zawsze popłaca.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 18 kwie 2004, 21:54

Jutro moja Pani idzie do ginekologa, a ściślej - ginekolożki. To pierwsza jej wizyta. Jakbym wyczuł nutkę strachu w jej głosie to opowiem to co Sarah powiedziała. Ale to nie będzie konieczne bo jest w miarę wyluzowana. Mam nadzieję, że zapyta o wszystko co trzeba i ta baba jej odpowie konkretnie i że badanie będzie przeprowadzone ok i delikatnie. Ech... sam też się trochę przejmuję, niemalże jakbym ja sam tam szedł. :D
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 18 kwie 2004, 22:32

Ech... sam też się trochę przejmuję, niemalże jakbym ja sam tam szedł.


Nie stresuj sie chłopie, nie Ona pierwsza i nie ostatnia, która idzie do ginekologa, powinieneś się cieszyć, że dba o swoje zdrowie. Może to będzie z korzyścią dla was obojga. I oby tak było...
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 18 kwie 2004, 23:27

A może lepiej powiedz sama mamie, że już to robisz. Otwartość zawsze popłaca.


klamac nie bede:):)
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
MKV
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2004, 15:03
Skąd: okolice wawy
Płeć:

Postautor: MKV » 19 kwie 2004, 19:56

ciekawe jaka bedzie reakcja mamy i co powie ;>
"Niezależnie od sytuacji zawsze broń swoich racji
To dla Twojej informacji, reszta jest owiana tajemnicą
Jedni będą krytykować - inni się zachwycą
Jedni będą Cię szanować - drudzy znienawidzą"


Fenomen - Prawda
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 19 kwie 2004, 20:17

może lepiej powiedz sama mamie, że już to robisz. Otwartość zawsze popłaca


W moim przypadku to by sie nie skończyło zbyt dobrze..a nawet bardzo żle, choc te 19 lat mam ale dla Niej jestem jeszcze ta mała dziewczynka, która nie wie co to sex.
What can you see
on the horizon?
Why do the white gulls call?
Across the sea
a pale moon rises
The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
MKV
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2004, 15:03
Skąd: okolice wawy
Płeć:

Postautor: MKV » 19 kwie 2004, 20:35

Ty Meliana to akrat moze powinnas powiedziec jakby sie pytala bo to przeciez normalny wiek na To.... gorzej jak sie sama przypadkiem dowie ;)
"Niezależnie od sytuacji zawsze broń swoich racji
To dla Twojej informacji, reszta jest owiana tajemnicą
Jedni będą krytykować - inni się zachwycą
Jedni będą Cię szanować - drudzy znienawidzą"


Fenomen - Prawda
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 19 kwie 2004, 22:49

Ach dziewczyny, z kim jak z kim, ale z mamą trzeba być szczerym w tych sprawach. Wasze mamy też były młode, no ale wiem, że kiedyś były inne czasy tzn. większe zakłamanie. Czy uważacie, że będzie lepiej, jak mama sama znajdzie u was np. tabletki anty, albo zapiski waszego cyklu. Myślę również, że to właśnie mama powinna być głowną osobą wprowadzającą was w świat dorosłości w tym sexu.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 kwie 2004, 08:18

Mama jesli nawet coś znajdzie , to zachowa to zapewne dla siebie ! :)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 kwie 2004, 08:57

Mama jesli nawet coś znajdzie , to zachowa to zapewne dla siebie !


A to by była nieszczerość ze strony mamy. Myślę, że obopólna szczerość bardziej popłaca
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 kwie 2004, 12:09

Ty Jarku zawsze cos wynajdziesz ! jaka szczerosć ze strony Mamy ??? a raczej jej brak , jak piszesz ??? co ma piernik do wiatraka ?? skoro mama znajduje u swj córki srodki anty , to oznacza dla niej tylko tyle ze córka zaczeła już współżycie sexualne , albo zamierza to zrobic! a skoro ma srodki takowe , to zas znaczy tyle ,ze wie co robi , i co ma niby zrobic gdy cos takiego znajdzie u swej córki ??? by przez Ciebie nie zostać nazwaną nie szczerą ??? porozmawiać z nia ??? Wybacz ale skoro znalazła srodki antykoncepcyjne to juz nie ma o czym rozmawiac , albowiem już etap w którym ewentualnie powinna to zrobic minoł !!!! :D
Poza tym dziewczyna ma juz swe 19 lat wiec jest pełnoletnia i moze robic cokolwiek zechce !!!
A tak jeszcze zapytam , kto Ciebie wprowadził w swiat sexu ??? Tata>?? ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 kwie 2004, 16:58

A tak jeszcze zapytam , kto Ciebie wprowadził w swiat sexu ??? Tata>??


Tak, tata, przynajmniej uprzedzał czym to grozi, być może nie chciał prędko zostać dziadkiem. Jak wiesz kiedyś nie było w szkole takich przedmiotów jak teraz. A wracając do tematu, to matka może jeszcze podpowiedzieć inne środki anty..., bo myśle, że faszerowanie się hormonami za młodu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Mam prawo się mylić, bo jak widzisz pochodzę ze starej szkoły.Nie zawsze wygoda idzie w parze ze zdrowiem.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 kwie 2004, 20:27

Nie ma nic nie hormonalnego , by było 100% skuteczne , no chyba ze metody naturalne , te natomiast cza poznać , a młodym sie nie chce !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 20 kwie 2004, 21:06

HORMONY tez nie sa w 100% skuteczne, moja kumpela wpadla biorac tabletki, brala je kilka miesiecy, i jak mowi za trzydziestym-ktoryms razem wpadla!!!!!! :550:
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 kwie 2004, 23:23

Moze zrobila cos co zmniejszylo ich ochrone, zapomniala lub spoznila sie z wzieciem tabletki. A tak naprawde to 100% daje tylko sterylizacja, bo naturalne 100% nie daja. Na cykl po prostu ma wplyw duzo czynnikow i czasem moze lekko odbiec od normy. Z reszta wystarczy spojrzec na wskaznik Pearla
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 21 kwie 2004, 23:26

Nawet sterylizacja nie daje 100% pewności, bo zawsze istnieje ryzyko, że lekarz zabieg spartaczy.

Powiem krótko: seks jest dla dorosłych nie bez przyczyny: zawsze trzeba brać poprawkę na to, ze istnieje jakaś szansa, że zostanie się rodzicami. Dlatego, by ćwiczyć w łózku rózne figury geometryczne, trzeba mieć trochę oleju w głowie i odpowiedzialności za siebie i partnera.

A co do pierwszego badania:
1. Pierwszy raz w gabinecie jest zawsze dla młodej dziewczyny bardzo krępujący (i nie ważne, czy ma ona akurat 15, czy 20 lat) - to normalne i żadne rady, porady tego nie zmienią.
2. Taka wizyta nie jest zazwyczaj upragniona i nie należy do superprzyjemnych rzeczy.
3. Nie boli - jeśli boli, natychmiast należy to zasygnalizować lekarzowi. Bolesne badanie świadczy albo o niedelikatności ze strony lekarza, albo o jakiś nieprawidłowościach.
4. Po kilkunastu badaniach dowcipnych :P kobieta ma już to głęboko gdzieś, że leży z rozłożonymi nogami przed obca osobą (zwłaszcza jeśli jest w ciąży, zależy jej tylko na tym, by z dzieckiem było wszystko oki, a nie na tym jak tam się prezentuje - to nie wybory miss myszki :P )
5. Nie będę pisać, że nie ma się czego bać, bo takie teksty nic nie dadzą - i tak główna zainteresowana bać się będzie. Ja się denerwowałam jak jasna cholera i żadne zapewnienia i świadectwa doświadczonych mi nie pomogły. Trzeba to przeżyć na własnej skórze po prostu. Na pierszą wizytę jechałam taksówką na umówioną godzinę, zaraz po wykapaniu się, wygoleniu, wypachnieniu, by się ślicznie zaprezentowac przed panią doktor :D - szkoda, że brokatu sobie tam nie nałozyłam :P . Ale głupie, nie?
6. Najlepiej iść do poleconego ginekologa (pierwszy raz najlepiej kobiety) - wypytać koleżanek, mamę, siostrę o kompetentną, miłą babkę.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 kwie 2004, 08:03

Ni polecałbym kobiet Ginekologów tylko dlatego ze Ty miałaś dobrego ! 80 % kobiet chodzacych do ginekologa woli facetów , zamiast kobiet ginekologów !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości