rower stacjonarny

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Katka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:49
Skąd: Poznań
Płeć:

rower stacjonarny

Postautor: Katka » 27 lip 2008, 14:36

Witam wszystkich!!! Mam pytanie odnośnie rowerka stacjonarnego. Nie ukrywam, ze chce zrzucic co nie co i owszem stosuje 3x w tygodniu aerobik, ale chciałabym również spróbować jazdy na rowerze. I teraz pojawił się problem. Mam zamiar sprawić sobie takie cudo, ale zaczynam się zastanawiać nad sensem tego zakupu. Słyszałam różne opinie na temat rozrostu mięśni łydek i ud. Moje nogi są raczej mocno zbudowane i o ile wiem, że bardzo smukłe nigdy nie będą, o tyle nie chciałabym ich powiększać poprzez mięśnie. Dlatego pytam wszystkich użytkowników tego typu sportu, jak to z nim faktycznie jest. Czy jeżeli jeździ się często i ok. 1-2 godzin dziennie, ale bez obciążenia to można liczyć na zgrabny efekt, czy nie do końca tak to wygląda.
Za wszelkie informacje, sugestie, porady i spostrzeżenia będę wdzieczna. Szczególnie interesują mnie opinie osób, które mogą wypowiedzieć sie na temat w praktyce a nie tylko w teorii. Dzięki :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 lip 2008, 10:26

Katka pisze:Dlatego pytam wszystkich użytkowników tego typu sportu, jak to z nim faktycznie jest. Czy jeżeli jeździ się często i ok. 1-2 godzin dziennie, ale bez obciążenia to można liczyć na zgrabny efekt, czy nie do końca tak to wygląda.

Mam rowerek kilka lat już. Kiedyś jeździłam codziennie przez godzinę na małym obciążeniu i najpierw mi wyszczuplały nogi, ale tylko trochę, później zaczęły się rozbudowywać. Mi bardziej uda niż łydki, chociaż te też. Do spalania tłuszczyku bardziej polecam orbitrek :).
Awatar użytkownika
kliktorator
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:11
Skąd: Wwa
Płeć:

Postautor: kliktorator » 28 lip 2008, 19:52

Rowerek dobra rzecz, jak już bieganie bardziej szkodzi niż pomaga...

A orbitrek jest o tyle dobry, że ruszasz rękami, gdy na nim ćwiczysz. O równomierny rozwój ciała trzeba dbać 8)
Kłamstwo nie różni się niczym od prawdy, prócz tego, że nią nie jest.
— Stanisław Jerzy Lec

Nawet gdy przyjaciel działa wbrew tobie, wciąż jest twoim przyjacielem.
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 10 sie 2008, 13:43

orbitrek obciąża kolana - osoba z większą wagą może nabawić się szybko kontuzji, a bieganie , jeżeli ortopeda nie zabrania i biega się w odpowiednich butach (butach do biegania) - nikomu nie zaszkodzi. rowerek stacjonarny - dobra rzecz - pomaga dbać o układ krążenia i ogólnie - kondycję. (zmagam się na co dzień ze swoim zbyt niskim ciśnieniem a stacjonarne pedałowanie bardzo mi w tym pomaga).
co do wysmuklenia nóg - może warto docenić krótki streching po bieganiu lub pedałowaniu <hmm>
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 10 sie 2008, 13:45

Bieganie obciaza kolana chyba najbardziej ze wszystkiego... ??
Rower nie. Nie ma co porownywac stacjinarnego do normalnego:)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 10 sie 2008, 13:50

Hyhy pisze:Bieganie obciaza kolana chyba najbardziej ze wszystkiego... ??


odpowiednie buty do biegania uskrzydlają - uwierz - kolana nigdy tego nie odczują

Hyhy pisze:Rower nie


prawda: rower nie
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 sie 2008, 00:32

Zawsze mozna kupic trenazer i podlaczyc do niego normalny rower :P BEdzie zajmowac mniej miejsca o ile normalny rower sie juz i tak i tak ma.
Jesli chodzi o miesnie nog... hmm Zasadniczo kolarze maja niezle rozbudowane lydki. Mozesz jedynie ograniczyc bialko w diecie.
Byc moze jazda z wysoka kadencja by pomogla cwiczyc na wytrzymalosc a nie na mase. Jest taka wysoka szansa. Bo zawsze na mase cwiczy sie z duzym obciazeniem, a na wytrzymalosc z malym. Czyli polecana by byla kadencja ok 100. Czyli 100 obrotow korbami na minute. Jest to srednio wysoka kadencja.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 13 sie 2008, 09:25

Hyhy pisze:Nie ma co porownywac stacjinarnego do normalnego:)

No stacjonarny lepszy jest dla mnie o wiele. Nie lubię jeździć na normalnych, a jeszcze biorąc uwagę mój strach na drodze, to wyjścia nie ma [:D]
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 28 sie 2008, 08:49

pomysł z rowerkiem nie jest zły... mi przydało by się zrzucić kilka kg i dzięki rowerkowi mógłbymto zrobić i jednocześnie oglądać jakiś ciekawy film... to jest myśl...
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 sie 2008, 10:32

Kermit pisze:dzięki rowerkowi mógłbymto zrobić i jednocześnie oglądać jakiś ciekawy film.

ja tak robię właśnie. Film puszczam i czas wtedy bardzo szybko leci :).
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 28 sie 2008, 10:49

Wielkie umysły myślą podobnie ;)

chyba wtedy i zmęczenia tak nie czuć
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości