Kontuzje

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Kasinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:52
Skąd: Warszawa
Płeć:

Kontuzje

Postautor: Kasinka » 05 lis 2007, 10:54

Kobitki kochane, jestem w trakcie przeprowadzki i chyba sie przedźwigałam, bola mnie plecy i rece tak, ze nie jestem w stanie nic robić, jak sie doprowadzić do stanu uzywalności? Znajoma mi powiedziała, ze moge kupic np ultrafastin i pomoze, a jak wy myslicie?
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 05 lis 2007, 10:56

powiem tak mi zadne zelowe specyfiki nigdy nie pomagały!! jak dla mnie najlepsza na bole mięsni i stawów jest masc rozgrzewająca arcalen mozesz ją kupic w aptece bez recepty nie jest droga ale naprawde pomaga :)
tygrysiaaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 66
Rejestracja: 16 sty 2007, 20:27
Skąd: poznań
Płeć:

Postautor: tygrysiaaa » 05 lis 2007, 11:34

ojjj mia na bóle mięsni,pomagają tylko masaze!!mam fachowca w domu,wiec naprawde mogę polecić tą metodę!!
blob458
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2007, 10:06
Skąd: dziki wschód
Płeć:

Postautor: blob458 » 05 lis 2007, 15:13

Co prawda nie jestem kobitką(w dodatku kochaną <diabel> ), ale prawdopodobnie masz zwykłe tzw "zakwasy", mało przyjemne ale za parę dni samo przejdzie. Chyba, że to coś poważniejszego to polecam maść Mobilat, już nie raz postawiło mnie to na nogi po poważniejszych kontuzjach.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 05 lis 2007, 16:46

Nie "zakwasy" tylko mikrourazy.

Kasinka- paradoksalnie, ale najlepszym rozwiazaniem bedzie porobic jakies cwiczenia tymi partiami, ktore Cie bola. A potem bardzo dobrze je rozciagnac i zafundowac sobie ciepla kapiel.
Zmeczenie materialu przejdzie Ci wtedy szybciej, niz jesli pozwolisz miesniom "odpoczywac".
To co napisalem odnosci sie tylko i wylacznie do miesni. Jesli bola Cie stawy i kregoslup to juz inna bajka.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 05 lis 2007, 18:54

na bolące, nadwyrężone mięśnie najlepsza jest maść dla sportowców bengaj. Ma ona działanie rozgrzewające i moge polecic ją z czystym sumieniem, stosuje ją od lat. Ma tylko jedna wade - dość intensywny zapach ale da się wytrzymać.
Spróbuj troszkę porościągac mięśnie, popracować nimi żeby sie nie zastały, wtedy szybciej będą sie regenerowały.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 05 lis 2007, 20:45

to zależy, jaki rodzaj kontuzji - jak bolą Cię stawy i mięśnie wskutek nadmiernego wysiłku lub w wyniku urazów (a w zasadzie zakwasy są mikrourazami), to lepiej nie rozgrzewające maści tylko wręcz odwrotnie. ultrafastin w takim przypadku powinien być ok, u mnie się zawsze sprawdzał w przypadku naciągnięć ścięgna i skutków upadków, przećwiczeń itd. ale masaże i lekkie rozciąganie też jak najbardziej wskazane tylko bez przesady ;)

...
a ja sobie po cichutku w tej chwili umieram i żałuję, ze nie ma takich maści na ból żołądka ;(
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 07 lis 2007, 13:23

samo przejdzie po kilku dniach, co musi bolec to bedzie bolec :p tak jak porzednicy dodam jeszcze ze moze pomoc rozciaganie sie i masaze- sa najlepsze na to . W drodze wyjątku moze byc jakis zel typu Voltaren
Awatar użytkownika
mumor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:47
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: mumor » 11 lis 2007, 19:14

stak jak porzednicy dodam jeszcze ze moze pomoc rozciaganie sie i masaze

Ja na wzmocnienie polecam"wyprosty tułowia na ławce" lub choćby wypad na basen.
A tak na teraz to Ketonal Żel.
Kasinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:52
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Kasinka » 12 lis 2007, 10:44

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Miałam pewnie i zakwasy i nieco kręgosłup bolał, bo troszku go chyba nadwyrężyłam. Zmusiłam się , porobiłam nieco ćwiczeń (katorga), byłam na basenie- lepiej:) Jako, ze miałam w domu ultrafastin to dobre ręce mnie posmarowały i żyję :) Nawet w piątek przytachałam siaty z zakupami na drugie piętro ( ja chcę windęeeeeee:)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości