słaba wola

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
glamorous
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2007, 19:36
Skąd: Białystok
Płeć:

słaba wola

Postautor: glamorous » 03 cze 2007, 21:46

Mój problem polega na tym ze nie jestem jakas tam super gruba czy coś w ym stylu, po prostu mam zbędną ilość tłuszczyku na brzuchu która mi przeszkadza (kwestia 'mojej estetyki') Mój chłopak mówi że mu to nie przeszkadza, jednak ja marze o płaskim brzuchu. Wiele razy próbowałam ograniczać jedzenie słodyczy i wszystkich wysokolarycznych produktów... na marne. Po jakimś czasie wracałam do takiego jedzenia i dochodziłam do wniosku 'a po co mi to, są grubsze odemnie' bo w zasadzie taka prawda mam 170 i waże 54 kilo. Ale ten brzuch, z czym do ludzi na plaże ? ;/ czy znacie jakąś deliikatną diete która by mi pomogla, albo coś co wam pomaga w zwalczaniu słabej woli?

Z góry dziękuje
lubie jak wszyscy patrzą z zazdrością
kiedy razem bastion budujemy ]:->
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 03 cze 2007, 21:50

A ćwiczeń próbowałaś?
Bo samo ograniczenie słodyczy niewiele da. Trzeba spalać tłuszcz.
Awatar użytkownika
glamorous
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2007, 19:36
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: glamorous » 03 cze 2007, 21:54

probowałąm bieganie, ale po jakimś miesiącu przesałam, fakt ze czułam się tak jakby oczyszczona, ale jak widać... zaprzestałam.
W gre wchodziły też brzuszki co skończyło się na moze góra 2 tygodniach... <mlotek>
lubie jak wszyscy patrzą z zazdrością

kiedy razem bastion budujemy ]:->
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 03 cze 2007, 21:55

kobitko, czym sie przejmujesz? wage masz akurat jak do swojego wzrostu :) mam tyle samo wzrostu, waze tez w tych okolicach i odrobina tluszczyku na brzuszku nie jest zadna przeszkoda w niczym :D jezeli facet mowi Ci, ze jest ok, to mu po prostu uwierz :P
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 03 cze 2007, 22:00

Na początek napiszę, że wg tego co napisałaś - nie wyglądasz na pewno źle. Waga w normie jak najbardziej! jednakże u różnych ludzi odkłada sięto w innych miejscach.
Myślę, że opisana na tym forum "szóstka Weidera" mogłaby Ci pomóc. Jednak jest to sposób wymagający samozaparcia. Efekty ponoć świetne.

LINK
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
metanabol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2007, 21:54
Skąd: z apteki
Płeć:

Postautor: metanabol » 03 cze 2007, 22:33

mylisz sie lies jeśli mowisz ze a6w spali tłuszcz z brzucha to jest program do wzmocnienia miesni brzucha i ich powiększenia a nie do spalania tłuszczu. Aby pozbyć się tłuszczu wysiłek musi być tlenowy, do 150-160 skurczów serca na minutę. Tłuszcz wchodzi w reakcję tylko w obecności tlenu. Ćwiczenia powinny być przeprowadzane długo (ok 1 godziny) i wbrew pozorom małointensywnie. Np. biegi, szybsze marsze, jazda nan rowerze.
Najtrudniej jest pozbyć się tłuszczu z tych miejsc, gdzie gromadzi się on odpowiednio u kobiet od pasa w dół, a u mężczyzn od pasa w górę, nie obejdzie sie tutaj bez ograniczenia weglowoanow w diecie. pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 cze 2007, 08:53

glamorous pisze:bo w zasadzie taka prawda mam 170 i waże 54 kilo.

moim zdaniem jesli przy takiej wadze i wzroscie jedynym problemem jest brzuch to najlepsze beda cwiczenia własnie na niego. Bo przy ogólnym odchudzaniu bedziesz chudła w miejscach wszelakich i róznorakich. a cwiczac brzuch własnie zmniejszysz to co chcesz a do tego ładniutkiego kształtu nabierze
Lies pisze:Myślę, że opisana na tym forum "szóstka Weidera" mogłaby Ci pomóc.

mysle dokładnie to samo :)
metanabol pisze:mylisz sie lies jeśli mowisz ze a6w spali tłuszcz z brzucha

looknij sobie do tematu o tym, tam Yas dała fotki brzucha przed i po któryms tam dniu, zobaczysz jak sie brzuchol jej slicznie zmienił
metanabol pisze:Najtrudniej jest pozbyć się tłuszczu z tych miejsc, gdzie gromadzi się on odpowiednio u kobiet od pasa w dół

a z tym sie zgadzam
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 cze 2007, 09:40

metanabol pisze:mylisz sie lies jeśli mowisz ze a6w spali tłuszcz z brzucha to jest program do wzmocnienia miesni brzucha i ich powiększenia a nie do spalania tłuszczu.

Yyy panie kochany, po 24 dniach stracilam tyle cm w pasie ile nie stracilam w ciagu calej diety. Fakt,ze miesnie sie wzmacniają i powiekszaja, ale prawie nie mam juz zadnej warstwy tluszu na brzuchu, a brzucha tak plaskiego nie mialam cale swoje zycie.


Dzindzer pisze:moim zdaniem jesli przy takiej wadze i wzroscie jedynym problemem jest brzuch to najlepsze beda cwiczenia własnie na niego. Bo przy ogólnym odchudzaniu bedziesz chudła w miejscach wszelakich i róznorakich

Dokladnie. Tutaj pomogą tylko cwiczenia na brzuch, ale wiadomo, ze jak sie je duzo slodyczy, to i cwiczenia na brzuch marny efekt dają. Wiec moze nie dieta, ale te slodyczy w nadmiarze mozna sobie darowac. I cwiczyc codziennie brzuch. Najlepiej rano.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 04 cze 2007, 09:50

Yasmine pisze:Yyy panie kochany, po 24 dniach stracilam tyle cm w pasie ile nie stracilam w ciagu calej diety. Fakt,ze miesnie sie wzmacniają i powiekszaja, ale prawie nie mam juz zadnej warstwy tluszu na brzuchu, a brzucha tak plaskiego nie mialam cale swoje zycie.

A 6w jest dobra jak ktoś na pod linią pępka taką fałdkę?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 cze 2007, 09:57

Marissa pisze:A 6w jest dobra jak ktoś na pod linią pępka taką fałdkę?

Wlasnie o ta faldke mi chodzi :D. Wczesniej przy roznych brzuszkach tracilam tylko powyzej tej linni a na dole minimalna oponka zostawala. A6W to jedyne cwiczenia, ktore mi ja zlikwidowaly :).
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 cze 2007, 11:35

Yasmine pisze:Wiec moze nie dieta, ale te slodyczy w nadmiarze mozna sobie darowac.

oo to wazne. Ale jak lubisz bardzo to moze stopniowo ograniczaj. I zastepujtroche zdrowszymi. Taka bułka slodka to nic dobrego nie ma, ale ze trzy kostki dobrej czkolady ( takiej ze spora zawartoscia kakao) juz poza kaloriami daje cos organizmowi. to samo batoniki z ziarnami, niby tez slodkie tuczace, ale jednak lepsze troche dla organizmu niz mars. A juz najlepiej to zastapic suszonymi i swieżymi owocami. Z tymi suszonymi to ostroznie, bo kalorii sporo maja, ale sa zdrowe
metanabol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2007, 21:54
Skąd: z apteki
Płeć:

Postautor: metanabol » 04 cze 2007, 14:19

yasmine chyba mnie nie zrozumiałas... jesli masz słabą kondycje i dochodzisz do takiego tętna przy a6w to pewnie ze schudniesz ale mozna wybrac lzejsze opcje np aeroby i bedzie to samo:)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 cze 2007, 14:24

metanabol pisze:dochodzisz do takiego tętna

nie wiem do jakiego dochodze :).
metanabol pisze:ale mozna wybrac lzejsze opcje np aeroby i bedzie to samo:)

ale do tego trzeba jakiegos sprzetu raczej. Ja sobie wole w akademiku pocwiczyc codziennie :) a od czasu do czasu silownia, bieganie :).
metanabol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2007, 21:54
Skąd: z apteki
Płeć:

Postautor: metanabol » 04 cze 2007, 14:56

aeroby to zwykłe bieganie ;P z podwyzszonym tetnem przez 40-60 min :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 cze 2007, 17:50

metanabol pisze:aeroby to zwykłe bieganie ;P

taa a ja myslalam,ze np. rowerek, stepery czy orbitrek tez :]. Piszac o silowni mialam na mysli tez oczywiscie bieznie. Wole biegac na niej niz na dworze.
Poza tym, jesli ktos chce schudnac z okreslonej czesci ciala jak np. z brzucha to aeroby niewiele daja, bo spalaja tluszcz rownomiernie, w takich samych ilosciach.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 04 cze 2007, 18:50

glamorous pisze:Po jakimś czasie wracałam do takiego jedzenia i dochodziłam do wniosku 'a po co mi to, są grubsze odemnie' bo w zasadzie taka prawda mam 170 i waże 54 kilo.


gdybym ja tyle ważyła,to byłabym naprawdę zadowolona (a ważę dobre 10 kg więcej przy wzroście 171 cm) :D
glamorous pisze:Ale ten brzuch, z czym do ludzi na plaże ? ;/ czy znacie jakąś deliikatną diete która by mi pomogla, albo coś co wam pomaga w zwalczaniu słabej woli?


problem ten to ja mam od zawsze przy odchudzaniu,też tyję głównie na brzuchu.nie jestem ekspertką,ale powiem Ci co mi pomogło-wyrzuciłam słodycze i bardzo ograniczyłam węgłowodany(zero białego chleba!),zaczęłam robić brzuszki.i to wystarczyło,żeby w ciągu 2,5 miesiąca(można szybciej oczywiście,ale ja nie miałam jakiegoś wielkiego ciśnienia na odchudzanie) stać się szczupłą :D i z brzucha tłuszcz zszedł mi natychmiast :) ale jak pisałam wcześniej-nie jeste żadnym ekspertem,osiągnęłam efekt prostymi środkami;nie zależało mi jednak na tym,żeby mieć na brzuchu kaloryferek :P
metanabol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2007, 21:54
Skąd: z apteki
Płeć:

Postautor: metanabol » 04 cze 2007, 19:51

yasmine jesli myslisz ze spalisz tłuszcz z tylko jednej częśći ciała to sie mylisz ;)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 cze 2007, 20:11

metanabol pisze:yasmine jesli myslisz ze spalisz tłuszcz z tylko jednej częśći ciała to sie mylisz ;)

Cwicze brzuszki i dziala mi to tylko na brzuch i uda. Widze po sobie przeciez co mi chudnie. Przeciez nie rece :). Swoja droga cwiczenia na tricepsy by mi sie przydaly, zeby do konca zlikwidowac pudding, ale nie wiem jak sie za to zabrac :).
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 04 cze 2007, 22:53

Chyba pompki byłyby odpowiednie ;)
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 05 cze 2007, 00:30

Od wczoraj zaczelam sobie wlasnie robic, ale narazie tak po 10, bo nie daje rady i to takie damskie tylko <zawstydzony>
metanabol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2007, 21:54
Skąd: z apteki
Płeć:

Postautor: metanabol » 05 cze 2007, 08:35

ok.. ty wiesz lepiej :] bo przeciez widzisz po sobie
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 05 cze 2007, 17:14

Yasmine pisze:Od wczoraj zaczelam sobie wlasnie robic, ale narazie tak po 10, bo nie daje rady i to takie damskie tylko <zawstydzony>


rob np 5, pozniej 10 serii po tych 10 pompek, pozniej dawaj wiecej. Z doswiadczenia wiem, ze na poczatku bardzo szybko zyskasz na tyle sil, aby moc robic o wiele wieksze serie.
U mnie przy regularnym pompowaniu (od 100 do 300 dziennie w kilku seriach) po 2 tygodniach widac roznice w tricepsie i w gornej czesci klatki piersiowej (sądze, że u kobiet pomoże to także na wzmocnienie mięsni w gornych partiach piersi, co moze przyniesc jakistam efekt).
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 07 cze 2007, 14:02

szczerze mowiac to zgodze sie z metanabolem :)fakt ze przy a6w chudnie brzuch wzmacniaja sie miesnie,a osoby ktore nie prowadza treningow systematycznie szybciej dochodza do tetna 160 wiec tkanka sie spala :) ale np moj ojciec caly rok nie cwiczy..na wiosne zaczyna jezdzic na rowerze i caly brzuch mu spada a miesnie nog sie wzmacniaja po prostu.
troszke fizjologii czlowieka sie przydaje tu..tak jak napisal metanabol..tetnio 160 i spalamy tluszcz...obojetnie czy bedziemy biegac,skakac czy robic brzuszki...jak mamy jakas partwi z ktorej chcemy sie pozbyc tluszczu to cwiczymy ja bardziej ale nie zapominajcie o pozostalych miesniach ktore tez trzeba wzmacniac bo miesnie to jest caly jeden system...jedna partia jest slabsza to pociagnie reszte za soba.
Yas...na trojglowy masz chociazby proste cwiczenie..siadasz lub stoisz..bierzesz ciezarek do reki..jak nie masz to wez butelke z woda unies reke do gory zgieta z stawie lokciowym i prostuj staw lokciowy.proste a skuteczne:)
Awatar użytkownika
slonko 105
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 08 cze 2007, 09:33
Skąd: z domku :)
Płeć:

Postautor: slonko 105 » 08 cze 2007, 11:22

Hmm patrzac na twoja wage i wzrost to uwazam,ze jest ok! :)
Jezli jedynym problemem jest brzuszek to proponuje zwykle cwiczenia na brzuch i tyle,albo kurs tanca nowoczesnego to jest lepsze od cwiczen.Aha ja tez kocham slodycze i jestem okropnym zarlokiem :) Swoj problem latwo rozwiazuje w lato po prostu jem owoce bardzo duzo swiezych owocow :D i to jak narazie pomaga o slodyczach juz nie pamietam
metanabol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2007, 21:54
Skąd: z apteki
Płeć:

Postautor: metanabol » 10 cze 2007, 13:15

can dy killer <przytul> dzieki ze chociaz ty mnie poparłas;P bo tak sam em u to ciezko cos tu wnieść ;). Na triceps mozesz robic pompki odwrotke np bierzesz krzesło i stawiawiasz na przeciwko regału (krzesło powinno być wyzsze od regału) zakładasz rece na regał a nogi na krzesło i robisz pompki tyłem ;)

[ Dodano: 2007-06-10, 13:32 ]
slonko 105 pisze:Hmm patrzac na twoja wage i wzrost to uwazam,ze jest ok! :)
Jezli jedynym problemem jest brzuszek to proponuje zwykle cwiczenia na brzuch i tyle,albo kurs tanca nowoczesnego to jest lepsze od cwiczen.Aha ja tez kocham slodycze i jestem okropnym zarlokiem :) Swoj problem latwo rozwiazuje w lato po prostu jem owoce bardzo duzo swiezych owocow :D i to jak narazie pomaga o slodyczach juz nie pamietam


<hahaha> bardzo dobry pomysł ;] lepiej zobacz z czego składają sie owoce (głownie z węglowodanów) a te w nadmiarze odkładają sie w tkankę tłuszczową, wiec jesli jesz mniej i nadrabiasz to owocami (nie przekraczając dziennego zapotrzebowania kalorycznego) to nie prztyjesz ale jesli bedziesz jadła normalnie i zwiekszysz owoce to niestety zyskasz odwrotny skutek od zamierzonego, wiec jest to zły pomysł z tymi owocami nie warto przeginać.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 10 cze 2007, 15:26

metanabol, czytales to, ze ona zamiast slodyczy ktore uwielba je latem owoce. to chyba lepsze i zdrowsze rozwiazanie ;>

metanabol pisze:Na triceps mozesz robic pompki odwrotke np bierzesz krzesło i stawiawiasz na przeciwko regału (krzesło powinno być wyzsze od regału) zakładasz rece na regał a nogi na krzesło i robisz pompki tyłem ;)

ekhmm narysuje mi to ktos :D ?
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 10 cze 2007, 20:07

Wyobraź sobie siad prosty na ziemi, lekko odchylona do tyłu podpierając się rękoma za plecami.
Mniej więcej takie ułożenie ciała, z tym, że "w powietrzu". Opierają się jedynie stopy i dłonie, którymi podnosisz całe ciało.
Chyba dobrze zrozumiałem.
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
metanabol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2007, 21:54
Skąd: z apteki
Płeć:

Postautor: metanabol » 10 cze 2007, 21:26

slonko 105 zwracam honor zle zinterpretowłem <zawstydzony>
yasmine wskocz tu http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#t10 ;)
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 04 lip 2007, 23:29

Kilka moich sprawdzonych cwiczen na brzuch: (chyba maja jakis tam charakter aerobowy)


1. Połóż się na brzuchu i unoś tułów do góry aby nogi były nieruchomo

2. Uklęknij na podłodze, przenoś tułów obok pięt raz z prawej strony raz z lewej
3. Unoś nogi do pionu w leżeniu na plecach,

4. Połóż się na podłodze, ugnij kolana i połóż je na podłodze (na lewą stronę), łopatki przylegają do podłoża, połóż lewą wyprostowaną rękę na ziemi a prawą zegnij i połóż na karku; zacznij unosić tułów i prawe kolano (tak żeby czoło spotkało się z kolanem); lewą rękę traktuj jako dźwignię (podnoś się na ugiętym łokciu) - to samo wykonaj na prawą stronę. Trudniejszy wariant - podnoś wyprostowaną nogę lub obie (proste lub ugięte)


to ostatnie jest szczegolnie na tzw. boczki z ktorymi wielu (w tym ja) ma problem <wsciekly>

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości