Ile czasu zajmuje odbudowa flory bakteryjnej pochwy?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Grace

Postautor: Grace » 08 wrz 2006, 20:11

Ja miałam podobie - powiem jedno mam lepszego lekarza niż Ty, bo mnie wyleczyła, a objawy i nawroty te same. Brałam tabletki przeciwgrzebiczne, globulki źle na mnie działały, ale za to Clotrimazol pomógł i pomaga. Ginekolog powiedziała, że nosicielem tego wirusa jest mój partner, bo on nie musi mieć ŻADNYCH objawów i najczęsćiej nie ma ich. Jeśli teraz pojawia się pęknięcie w tych okolicach, bo u mnie tak się zawsze zapowiadało najgorsze i piecze, smaruję na noc i jeszcze z 2 razy w ciagu dnia Clotrimazolem i przechodzi mi. Zresztą ja się podmywam bardzo często specjalnym płynem a jak nie mam moizliwości to chusteczki higieniczne. To pozwala zachowywać naturalną florę bakteryjną.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 wrz 2006, 15:29

Gosia... pisze:powiem jedno mam lepszego lekarza niż Ty
Chyba niezbyt. Bo mial racje. Nie mam zadnego nawrotu a leki od niego pomogly. I moj mnie niczym nie zaraził :]
izabela
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2006, 08:35
Skąd: szczecin
Płeć:

Postautor: izabela » 09 wrz 2006, 18:20

no właśnie zwykle to po stosunku kobieta ma problemy a nie facet , ja zwykle mialam problemy z pecherzem , po stosunku zaczynal mnie bolec pecherz i pojawialy sie bakterie mimo podmywania
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 11 wrz 2006, 19:32

moon pisze:Chyba niezbyt. Bo mial racje. Nie mam zadnego nawrotu a leki od niego pomogly. I moj mnie niczym nie zaraził
Nie mów hop! :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 wrz 2006, 22:04

mrt pisze:Nie mów hop! :)
Wiem wiem za pare miesicy moze wrocic. Ale zt kimi rzeczami sie od razu liczylam zaczynajac brac pigulki. Grunt z enie jest to jakies ciagle jak pisalas np. Poki co jak widac pomogl. Bo ani po stosunku ani po okresie [ z korkami - moja cholera glupota <zalamka> ] nic nie wraca nic nie boli nic nie piecze.
Awatar użytkownika
szilkret
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2004, 17:06
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: szilkret » 22 wrz 2006, 12:45

Oby objawy nie wróciły.
Chociaż objaw moze pojawić sie za jakiś czas, tym bardziej, że pewnie ty smarujesz sie cały czas. Właściwe uderzenie opóźniasz ale w końcu zaswędzi ;)
Poczekaj jeszcze i obserwuj śluz.
Jesli sie pojawi niestety partnera za wsiarz i do lekarza. O ile dobrze pamietam są teraz środki doustne (cztery tabletki na raz) dawka uderzeniowa dla faceta i maścidło. Pomaga. I problem z głowy. Dziwie sie że skoro twój facet wiedział dobrowolnie nie poddał sie leczeniu z tobą. Mój tak zrobił, nie musiałam go prosić.
I nic nie wiem i nic nie rozumiem
I wciąż wierzę biednymi zmysłami
Ze ci ludzie na drugiej półkuli
Muszą chodzić do góry nogami

"Julian Tuwim"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 wrz 2006, 20:48

szilkret pisze:pewnie ty smarujesz sie cały czas.
Czym? :? Przeciez leki si ebierze jak sie cos dzieje. Tych lekow nie mzonza brac stale :|
szilkret pisze:Poczekaj jeszcze i obserwuj śluz.
szilkret pisze:Dziwie sie że skoro twój facet wiedział dobrowolnie nie poddał sie leczeniu z tobą.
A po co?
szilkret pisze:Mój tak zrobił, nie musiałam go prosić.
Ja tez nie musialam, ale od lekarza zalezalo czy jest taka koniecznosc czy nie. Nie bylo. Ale na co?Od miesiac anic mi nei jest. Niczego nei obserwuje lekow nie biore i wszystko jest ok normalnie wspolzyje. Leki sie odstawia na jakis tam czas zanim sie znow zacznei wspolzyc a nei na odwrot. :]
Awatar użytkownika
szilkret
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2004, 17:06
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: szilkret » 22 wrz 2006, 20:53

W takim razie wszystko jest w porządku i oby cholerstwo nie wróciło. Przyznam że mam stresa jak mnie coś zaswędzi zaraz myśle że dziad znowu ma nawrót ;)
I nic nie wiem i nic nie rozumiem

I wciąż wierzę biednymi zmysłami

Ze ci ludzie na drugiej półkuli

Muszą chodzić do góry nogami



"Julian Tuwim"
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 03 paź 2006, 21:47

Ostatnio ja mam stresa również... Niedawno miałam grzybice i myślałam że wszystko jest już ok, ale najwidoczniej nie jest, bowiem jak mój partner kończy we mnie to piecze jak tysiąc diabłów, a i wprowadzanie członka to tak jakby pocieranie papierem ściernym, mimo że jestem dobrze nawilżona. Obawiam się że znów to cholerstwo mam :/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 paź 2006, 21:54

Marissa, znam to. Zawnetrznei wszystko fajnie dopiero przy sexie - niemal placz z bolu. Bardzo mozliwe z enie tyle co masz nawrot ale leki zezarly Ci ta flore bakteryjna i po prostu ginekolog da Ci na jej odbudowanie. Bo przeca to tak jak rozgrzebywac ledwo co zagojona rane.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 04 paź 2006, 06:11

No właśnie, pierwsze słysze :/ jak byłam u ginekologa i się pytałam czy po zakończonym leczeniu mam do niej iść to odpowiedziała "a po co?" kazała tylko zrobić usg macicy...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2006, 07:50

Boshe co za lekarka <pijak>
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 04 paź 2006, 13:38

Ja to mam pecha do lekarzy widocznie, bo jak jeden lekarz mi się spodoba, to już go w tej klinice nie będzie potem i tak sobie przez pół roku szukam jakiegoś fajnego i niedrogiego lekarza ale nie moge znaleźć, a ta lekarka, to szkoda słów, wiem <zalamka>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2006, 17:17

Marissa, chcesz namiar? :D <aniolek>

[ Dodano: 2006-10-04, 17:18 ]
Na mojego oczywiscie.
Wizyta u niego prywatnie to 100 zł zdaje sie ale przyjumuje tez za darmow przychodni przyszpitalnej.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 04 paź 2006, 20:20

Jeśli ma mnie wyleczyć to czemu nie? Bo obawiam się że się nie wyleczyłam, kurrrcze i znów będe cierpiała <pijak>

A publicznie to ile tak mniej wiecej się czeka, bo już na ten miech chyba wyczerpałam kase na lekarzy <pijak>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2006, 21:24

Marissa pisze:A publicznie to ile tak mniej wiecej się czeka, bo już na ten miech chyba wyczerpałam kase na lekarzy
A to zalezy. Ale niedlugo. Z tydzien?Czasem wiecej nieco. Teraz ja juz nie wiem w sumie bo przez prace nie jestem w stanie jezdzic do przychodni tylko na izbe przyjec p[olozniczao-ginekologiczna do niego smigam jak ma dyzur.

[ Dodano: 2006-10-04, 21:25 ]
ALe jak masz cos naglego to i Cie wpuści nieumowiona i bez kolejki nawet. Z tym ze musisz miec juz no karte swoja u niego.
Namiary daje na priv.
kicia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 02 paź 2006, 10:11
Skąd: Zabrze
Płeć:

Re: Ile czasu zajmuje odbudowa flory bakteryjnej pochwy?

Postautor: kicia » 05 paź 2006, 15:53

dziewczyno zastanów sie najpierw z kąd masz tego grzyba. Zapytaj się lepiej lekarza ginekologa. Jedną z przyczyn jest zarażenie sie od kogoś innego, może nawet od chłopaka którego nic nie boli a ma jednak jego zarodniki. i w ten sposób po kolejnym kontakcie z nim znowu go załapiesz. Jak odgrzybiać sie z niego to pamiętaj razem. On też musi stosować jakieś maści na swojego........ Ja kiedyś tez miałam taki problem, lekarz powiedział mi że grzyb wywołuje sie przy częstej zmianie partnera. Okazało się natomiast że ów mój partner mnie zdradził. Oczywiści mogą tego być też inne przyczyny.
5a5
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 05 paź 2006, 16:54

Dziękuje za dobre rady, na pewno się do nich dostosuje :|

Ja wiem skąd mam tego grzyba, facet mój się leczył również - widocznie dalej jestem osłabiona i dobrze tego gówna nie zaleczyliśmy, a i lekarka moja nie powiedziała mi o podstawowych rzeczach jakie powinno się robić podczas leczenia. Dlatego zmieniam ją na kogoś innego.

Do moon -> zapisy do tego lekarza to były na połowe grudnia :( Widocznie pisany jest mi los płacenia - chociaż w naszym kraju to nikogo już nie dziwi :|
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 paź 2006, 17:18

Marissa pisze:Do moon -> zapisy do tego lekarza to były na połowe grudnia :(
Że co? :? Ja nie jestem zapisana a za miesiac isc musze i spokojnie mnie zapisza.
Jak chcesz to zadzwonie i Cie zapisze :]
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 10 lis 2006, 14:36

witam wszystkich :D

przyznam się, że nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi, ale miałam troche z infekcjami intymnymi do czynienia i powiem jedno: najważniejsze to jest trafić do kompetentnego lekarza. Znam wiele dziewczyn, które leczyły się na grzybice, ciągle miały te same leki przepisywane, nie miały robionych podstawowych badań i doprowadzone zostały do infekcji przewlekłych i teraz nie mogą dojść z tym wszystkim do ładu. na ogół okazywało się, ze miały od samego poczatku infekcje bakteryjna (BV) i były źle leczone! dramat.
tak więc najważniejszy to dobry lekarz, który zleci wykonanie podstawowych badań jak posiew, cytologia i na podstawie antybiogramu czy mykogramu przepisze odpowiednie, skuteczne antybiotyki. Do tego nie zapomni o kwestii osłonowej czyli poleci zakup dobrego probiotyku z pałeczkami kwasu mlekowego, dzięki któremu pH w pochwie będzie stale lekko kwasne i będzie wzbogacał w pozytywna flore bakteryjną np. LaciBios femina obecnie chyba jest najskuteczniejszym. dalej taki lekarz który nie zapomni też, że trzeba leczyc partnera, bo inaczej zarażac to się mozna tak w kółko i bez przerwy :/

A na koniec ze swojego doświadczenia dodam, że warto jest też zrezygnować ze słodyczy, za to jeść duzo jogutów, czosnku, produktów fermentacji mlekowej czyli ogórków i kapusty kiszonej, a także zrezygnować z basenów, nosić bawełniana przewiewna bieliznę, używac podpasek, dobrych płynów czy emulsji do higieny intymnej...
Ach, dla mnie dobre jest jeszcze od czasu do czasu przemywanie tantum rosa (w takich saszetkach się kupuje). W nasilonych stanach kwas borny w kapsułkach jest ok :)

[ Dodano: 2006-11-10, 14:37 ]
ps. a co do pytania postawionego w temacie, to z tego co sie orientuje to 72 godziny... strasznie długo, dlatego nie warto robić irygacji, przecież przez 72 godziny to łatwo coś złapac :/
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości