ogólnie o włosach i fryzurach

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 20 lip 2006, 16:45

TFA pisze:Czyli metalowcy to wg. Ciebie buntownicy ?
Bardzo czesto są oni rasowymi buntownikami.
Anula pisze:Taką mam: http://www.hype66.com/hairstyles/6472/2.jpg tylko z grzywką trochę krótszą

A widzisz coś jak Ci grzywa na całe oczy opada?

[ Dodano: 2006-07-20, 16:47 ]
Tak jak głosił Aystoteles musi być umiar - we włosach również - nie mogą być zbyt długie i zbyt krótkie ani też łyse...
Kazdy problem ma rozwiazanie.
A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 20 lip 2006, 16:58

Tyle ze nie jestesmy wzyscy tacy sami, nie jestesmy produktami z fabryki z jednej tasmy oprodukcyjnej, kazdy jest inny i obcina sie tak jajk mu pasuje i mu sie podoba. ja zawsze mialem w dupie umiar, bo kto ustala jego wysokosc ? ktos mi bedzie narzucal jak powinienem robic, w co sie ubierac, jakie wlosy nosic ? Potwierdzasz tylko ze Picasso mial racje: "Wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów".
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 16:58

betusia pisze:Tak jak głosił Aystoteles musi być umiar - we włosach również - nie mogą być zbyt długie i zbyt krótkie ani też łyse...


Po pierwsze lysych wlosow nie widzialam :D <browar>

Po drugie zaraz ktos powie, z ekobieta krotkich wlosow tez miec nie mzoe..tzn przepraszam..porzadna obywatelka...Co tam , ze wygodniej :P

[ Dodano: 2006-07-20, 16:59 ]
TFA, <browar> I o to chodiz...a tak naprawde wlosy sie nie licza..liczy sie oryginalnosc :D
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 20 lip 2006, 17:01

betusia pisze:A widzisz coś jak Ci grzywa na całe oczy opada?

Przecież napisałam, że z grzywką trochę krótszą ;P Taką, żeby mi nie opadała na oczy. Ale reszta fryzury bez zmian. Pierwszy raz wyszłam całkiem zadowolona od fryzjera :)
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 20 lip 2006, 17:02

silence pisze:z ekobieta krotkich wlosow tez miec nie mzoe..tzn przepraszam..porzadna obywatelka

Bo ja wlasnie porzadna obywatelka nie jestem i dlatego mam lyse wlosy <diabel>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:04

tarantula pisze:Bo ja wlasnie porzadna obywatelka nie jestem i dlatego mam lyse wlosy <diabel>


Ja juz jestem...ale w dowodzie mam krotkie...i nawet mi go wydali bez aresztowania... <banan>

No ale ciiiiiiiiiiiiiiiii....
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 20 lip 2006, 17:20

silence pisze:Po drugie zaraz ktos powie, z ekobieta krotkich wlosow tez miec nie mzoe..tzn przepraszam..porzadna obywatelka


Kobieta może sobie nosić jakie włosy chce bo jest kobietą - i porządną obywatelką ma szanse zostać i z długimi i z krótkimi a jak wyłysieje bidulka to może sobię peruczke założyć... Kobieta może nosić również i spódniczki i spodnie według uznania.

Ale prawdziwemu mężczyźnie z krwi i kości bardzo długie włosy nie przystoją. Podobnie jak chodzenie w spódniczkach (mówię tu oczywiście o porządnych obywatelach RP (szkoci i idianie mnie nie obchodze podobnie jak murzyni)

Umiar i jeszcze raz umiar... tz tego Arystotelesa to jednak mądry chłop był...
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:25

betusia pisze:Ale prawdziwemu mężczyźnie z krwi i kości bardzo długie włosy nie przystoją. Podobnie jak chodzenie w spódniczkach (mówię tu oczywiście o porządnych obywatelach RP (szkoci i idianie mnie nie obchodze podobnie jak murzyni)


I gdzie tu rownouprawnienie??? Znam mase facetow, ktorzy z dlugimi wlosami wygladaja o niebo lepiej niz z krotkimi..jelsi lubia to czemu maja nie meic dlugich ??? to tylko i wylacnzie ich sprawa....

..a uzaleznianie "porzadnosci obywatela" od dlugosci jewgo lwosow ... no coz...nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistosci...
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 20 lip 2006, 17:28

silence pisze:Znam mase facetow, ktorzy z dlugimi wlosami wygladaja o niebo lepiej niz z krotkimi.


jakbym miała mega odstające uszy na miejscu chłopaka też nosiłabym dłuższe włosy...

A porządność obywateli można zmierzyć długością włosów moim zdaniem...
Ja na przykład nie chciałabym, że papieża miał długie włosy, albo prezydent, ale to już jak ktoś woli.
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:32

betusia pisze:Ja na przykład nie chciałabym, że papieża miał długie włosy, albo prezydent, ale to już jak ktoś woli.


nie mowie,ze by mchciala...bo wole krotkie..ale chyba by mi to nie przeszkadzalo :) Jezus mial podobno dlugie :D

wybacz ale mam mase znajomych z dlugimi wlosami, ktorzy sa bardzo porzadni :]

Ale masz prawo meic swoje zdanie
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2006, 17:33

Fenix_ pisze:skoro im to pasuje, a wcale nie jest takie brzydkie
Jest ochydne. Ale ktory wygodnicki co nie umie sobie porzadku na glowie zrobic sobie przyzna sie do tego?Sory, ale dla mnie to jest znak ze facet nie chce, badz nie umie o siebie dbac. Po prostu.
TFA pisze:Dopisuj zawsze "wg mnie" albo "dla mnie" :/
Przeca i tak widomo ze skoro ja to pisze to jest to moje zdanie.
TFA pisze:Zidane sie wiekszosci babek jakos podoba albo Vin Diesel, no ale zapomnialem ze Ty nie nalzezysz do wiekszosci :/
Toz oni sa oblesni. Specjalnie w google wlazlam zobaczyc kto to i sie az przerazilam. Czy naprawde teraz w osobie kobiet takie bezguscia sa? :|
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 20 lip 2006, 17:36

silence pisze:Jezus mial podobno dlugie :D
Ale Jezus to co innego... i lepiej nie mieszajmy Go w to.
silence pisze:wybacz ale mam mase znajomych z dlugimi wlosami, ktorzy sa bardzo porzadni :]

Ja też mam, ale Ci porządniesi już obcieli gługie kłaki i wyglądają porządniej z nimi pod tym wzgledem są porządniejsi - po aby spełniać kryterium porządności oprócz włosów odpowiedniej długości należy również posiadać inne atuty.
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 20 lip 2006, 17:36

betusia pisze:Kobieta może sobie nosić jakie włosy chce bo jest kobietą


A powiedz kto ustala te zasady o ktorych mowisz ? I mylisz sie, kobieta nie moze nosic wlosow jakie chce, krotkie na chlopaka sa dla mnie brzydkie i malo kobiece, sama mowisz ze nie nawidzisz lysych, dlugowlosych, wiec jakim prawem twierdziszs ze kobiety moga nosic wlosy jakie chca ? ta ocene pozostaw juz facetom, jesli juz mamy sie kierowac twoim podejsciem do sprawy, a mianowicie co sie komu w kim podoba a co nie.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:38

betusia pisze:Ale Jezus to co innego... i lepiej nie mieszajmy Go w to.


Dlaczego co innego???

TFA pisze:A powiedz kto ustala te zasady o ktorych mowisz ?

Ona sama...ma swoje zdanie i go nie zmieni...trudno :D

Szczesliwie wiekszosc z nas ma chyba takie zdanie jak Ty i ja TFA :D
Ostatnio zmieniony 20 lip 2006, 17:38 przez silence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2006, 17:38

TFA pisze:A powiedz kto ustala te zasady o ktorych mowisz ?
Spoleczenstwo.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 20 lip 2006, 17:39

moon pisze:Spoleczenstwo.


No wlasnie, a ja mam to w dupie, konformista nie jetem :]
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:39

moon pisze:Spoleczenstwo.


No to zalezy...bo ja np. znam wiecej osob z moim podejsciem...

nie ma sensu sie klocic...lubie farbowacwlosy i bede...ktos lubi miec dlugie wlosy i bedzie meic..itd...a akzdy ma prawo myslec co chce ;)
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 20 lip 2006, 17:40

TFA pisze:krotkie na chlopaka sa dla mnie brzydkie i malo kobiece


Moim zdaniem również porządnej kobiecie nie przystoi nosić włosów obciętych prawie na łysaka - jednakże jak chce to niech sobie nosi, mnie to mało obchodzi - jeśli nie sa to jakieś bliskie mi osoby. Natomiast to mężczyzn apeluję wręcz by nie szanowali moje odczucia estetyczne i zachowywali się porządnie równiez w doborze fryzury.
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:41

betusia pisze:Natomiast to mężczyzn apeluję wręcz by nie szanowali moje odczucia estetyczne i zachowywali się porządnie równiez w doborze fryzury.


Ale wyjscie jest proste... nie podoba sie to nie patrz...albo zaakceptuj... <browar>
don pedro
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2006, 22:47
Skąd: karrramba tajne
Płeć:

Postautor: don pedro » 20 lip 2006, 17:42

wg mnie długie włosy to jeden z symboli kobiecości
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:43

don pedro pisze:wg mnie długie włosy to jeden z symboli kobiecości


A wiesz jak kobiece potrafia byc krotkie fryzurki ?? ;)
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 20 lip 2006, 17:46

betusia pisze:Moim zdaniem również porządnej kobiecie nie przystoi nosić włosów obciętych prawie na łysaka - jednakże jak chce to niech sobie nosi, mnie to mało obchodzi - jeśli nie sa to jakieś bliskie mi osoby. Natomiast to mężczyzn apeluję wręcz by nie szanowali moje odczucia estetyczne i zachowywali się porządnie równiez w doborze fryzury.


Czyli estetyka kobiet Cie nie obchodzi, a tylko facetow tak ? Rownie dobrze o Tobie moga tak faceci myslec, wiec lepiej wsttrzymaj sie z tymi egoistycznymi, jednostronnymi stwierdzeniami. Kogo obchodza twoje odczucia estetyczne ? Pretensja do garbatego ze ma dzieci proste.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
don pedro
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2006, 22:47
Skąd: karrramba tajne
Płeć:

Postautor: don pedro » 20 lip 2006, 17:46

pewnie i masz racje SILENCE ale ja wole jeśli dziewczyna ma długie,rozpuszczone włosy-taki mam gust :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2006, 17:48

silence pisze:No to zalezy...bo ja np. znam wiecej osob z moim podejsciem...
Weziej srodowisko. Co z tego ze pan aplikant lubi dlugie wlosy?Nikt normalny go do kancelarii nie weźmie z takimi.
Łysy i prawie łysy kojarzy sie bardzo czesto z dresiarstem i na takich ludzi w wielu kregach patrzy sie tez źle.

Sęk w tym, ze poz atym co kazdy lubi nosic jest tez to co wypada i tego si enie przeskoczy.
Gosc w banku, ochroniarz w krotkich spodenkach np? <hahaha> To to samo.
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:50

don pedro pisze:ale ja wole jeśli dziewczyna ma długie,rozpuszczone włosy-taki mam gust :)


Tak jak ja wole krotkie u facetow :D <browar>

TFA pisze:Rownie dobrze o Tobie moga tak faceci myslec


Dokladnie...

TFA pisze:Czyli estetyka kobiet Cie nie obchodzi, a tylko facetow tak ?


To jest dyskryminacja <diabel>

Przeciez facet z wlosami zwiazanymi w kucyk moze byc bardzo elegancki :>

[ Dodano: 2006-07-20, 17:51 ]
moon pisze:Sęk w tym, ze poz atym co kazdy lubi nosic jest tez to co wypada i tego si enie przeskoczy.
Gosc w banku, ochroniarz w krotkich spodenkach np? <hahaha> To to samo.


Nie no jasne...zgadzam sie..niektorycxh rzeczy nie wypada...ale z drugiej strony...moj brat ma wlosy dlugie a wzietym prawnikiem jest :P

Te normy tez sie zmieniaja...kiedys umalowana dziewcyzna w liceum bylaby uznana za nieelegancka :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2006, 17:51

silence pisze:Przeciez facet z wlosami zwiazanymi w kucyk moze byc bardzo elegancki :>
A co poza tym? Bo goly zakladam ze taki elegancki nie jest.

[ Dodano: 2006-07-20, 17:53 ]
silence pisze:iedys umalowana dziewcyzna w liceum bylaby uznana za nieelegancka :)
A nie za puszczalska? :?
silence pisze:moj brat ma wlosy dlugie a wzietym prawnikiem jest :P
Moiwlam "kto normalny" :D Ja bym takiego nie zatrudnila na bank. Niepowazny po prostu nie tyle ze mis sie wydaje [choc rowniez] ale klientom pewnie bardziej.
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 20 lip 2006, 17:56

moon pisze:Moiwlam "kto normalny" :D Ja bym takiego nie zatrudnila na bank. Niepowazny po prostu nie tyle ze mis sie wydaje [choc rowniez] ale klientom pewnie bardziej.


To on zatrudnia..ma wlasna kancelarie..ale...pracuje jednoczesnie dla duzych znanych firm...to zalezy od clzowieka..Ty bys nie zatrudnila..ja bym zatrudnila... :)
Poza tym ja wole dobrego fachowca z dlugimi wlosami niz zlego z krotkimi :D

moon pisze:A nie za puszczalska? :?

Tez :D

moon pisze:Bo goly zakladam ze taki elegancki nie jest.


?? <hmm>
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 20 lip 2006, 17:57

silence pisze:TFA napisał/a:
Czyli estetyka kobiet Cie nie obchodzi, a tylko facetow tak ?
To jest dyskryminacja <diabel>


Po prostu lubię bardziej mężczyzn a szczególnie jednego.
moon pisze:Sęk w tym, ze poz atym co kazdy lubi nosic jest tez to co wypada i tego si enie przeskoczy.
Gosc w banku, ochroniarz w krotkich spodenkach np? <hahaha> To to samo.

100% się zgadzam z moon - w pewnych sytuacjach po prostu długa fryzura nie przystoi.
moon pisze:Weziej srodowisko. Co z tego ze pan aplikant lubi dlugie wlosy?Nikt normalny go do kancelarii nie weźmie z takimi.

Dokładnie- każde mu obciąć, żeby porządnie wyglądać. Podobnie jak w szkołach aktorkich dziewczynom każą zapuszczać, a jak masz podpisujesz umowę o pracę w teatrze to bardzo często wymogiem jest to, że nie możesz sama sobie robić nic z włosami, bo są one narzędziem pracy. A, że w teatrze przez duże T kobiety bardzo czesto muszą być piękne i kobiece - więc długie włosy atrybutem kobiecości są jak najbardziej koniecznym.
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 20 lip 2006, 17:59

Ciesze sie ,ze jestem prawie "lysa pala" naprawde jak czytam co poniektorych <hahaha>
A jakby tak na mojej drodze pojawil sie przystojniakczek w dlugich ciemnych wlosach taka lachudra to odpadam ze szczescia <diabel> <banan>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.

Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,

czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko

inne."
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 20 lip 2006, 18:01

Bo dla mnie to jest ciemnota oceniac osobowosc, kwalifikacje i umiejetnosci na podstwaie fryzury, czy czegos tam. To ze sie cos tam zle kojarzy to ludzka rzecz, ale po to ma sie mozg zeby sobie przetlumaczyc ze sa to tylko skojarzenia, nie majace nic wspolnego z prawda. Ale kto ulega stereotypom bez uzycia mozgu ten tak ma.

Swoja droga najwybitniejsi profesorowie to najwieksze dziwaki, bezguscia i "indywidualisci" <pijak>
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości