Prosze o odpowiedz!! :(

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

fossa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2005, 17:58
Skąd: Polska
Płeć:

Prosze o odpowiedz!! :(

Postautor: fossa » 20 lis 2005, 18:06

Moja kolezanka od jakiegos czasu jest w bardzo zlym stanie psychicznym, boje sie ze w koncu skonczy sie to depresja. Wiem (mowila mi o badaniach, ktore niedawno robila), ze jej przysadka produkuje za duzo (prawie dwa razy wiecej) hormonu, ale niestety nie pamietam jego nazwy, kolezanka ma czeste zawroty glowy. Czy to moze miec zwiazek z jej stanem? Czy ustabilizowanie "dzialania" przysadki poprawiloby jej samopoczucie?
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 20 lis 2005, 21:15

Może, ale nie musi.
Niech wpierdziela wapń i magnez.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Tracy
Bywalec
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:46
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Tracy » 26 lis 2005, 14:55

Musi dobrze się odżywiać. Mięso, dużo warzyw i owoce.
Awatar użytkownika
kattia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2005, 13:24
Skąd: ldz
Płeć:

Postautor: kattia » 27 lis 2005, 10:58

Moze zaciagnij ja do lekarza niech jej fachowo jakies witaminki przepisze. Poza tym pewnie wsparcie jej sie przyda, zeby rzeczywiscie w jakas depresje nie wpadla.
KC Skarbie!
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 27 lis 2005, 14:24

Skoro była u lekarza to pewnie jej diete odpowiednią zalecił.Jak jej pomóc?Być przy niej i jej nie zasmucać :D polecił bym jeszcze seks bo powoduje produkcje endorfiny i serotoniny jesli to nie to samo :]
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 27 lis 2005, 17:22

Czekolada dobra na wszystko :P Kup Jej jakąś dobrą z orzechami na pewno poprawi Jej to samopoczucie :)
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Calvin
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 04 lis 2005, 00:29
Skąd: malutka wioska
Płeć:

Postautor: Calvin » 27 lis 2005, 21:40

Albo piernik marchewkowy ... mmmmm pychota :D
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 13 gru 2005, 02:01

no jeszcze zeby odzywianie jakos sie do tego mialo to by bylo super..ale nie za bardzo...jestem na fizjoterapii i ostatnio wlasnie sie uczylismy o hormonach przysadki oraz innych...mamy praktycznie tylko dwie mozliwosci nadczynnosci przysadki... moze lekarz powiedzial jej o tym i dlatego jest w zlym stanie..

Leczenie nadczynności przysadki spowodowanej obecnością guzów wytwarzających hormony przysadkowe jest najczęściej operacyjne i polega na usunięciu guza.

W przypadku nadmiernego wytwarzania przez przysadkę prolaktyny może wystarczyć leczenie farmakologiczne - podawanie bromokryptyny.

chyba tyle..niech idzie na szczegolowe badania bo przysadka jest odpowiedzialana za wydzielanie masy hormonow ( hormon wzrostu, hormon tyreotropowy, hormon kortykotropowy, hormon dojrzewania pęcherzyków, hormon luteinizujący, prolaktynę i hormon melanotropowy.)
teofil
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 02 sty 2006, 22:09
Skąd: kwidzyn
Płeć:

Postautor: teofil » 02 sty 2006, 23:33

do jakiegos lekarza specjalisty ja prowadz, ale to szybko :E
<3

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości