Sieci komorkowe, telefony i wszystko co z tym zwiazane

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2010, 21:21

Maverick pisze:Na firme - ok. Ale umowa 2 lata. Wiec co z tym wymienianiem jak rekawiczki?
Tak to wygląda w praktyce. Wymienia się z byle powodu i co chwila reklamuje, a powody przeróżne. Sama miałam do czasów samodzielnego zarabiania telefony sponsorowane przez nasze państwo, które były oddawane z lipnych powodów. Nie mówię oczywiście o małych firemkach. Tam może by to nie przechodziło, ale z takimi nie mam kontaktu.
Maverick pisze:Co kto lubi.
Może, ale biznesmen z 6310i to z kolei nawet śmiechu by nie był wart. Ja tylko przybliżyłam o co mniej więcej chodzi, bo nie o stare śmiecie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2010, 21:25

Olivia pisze:Obecnie zapatruję się na Nokię 6303i. Używa/używał ktoś?
Ja Nokie raczej odradzam ostatnio, ale jeśli już zwykłą i klasyczną to stanowczo 6700.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 wrz 2010, 07:13

Skoro uwazasz ze to telefon czyni biznesmena.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 wrz 2010, 17:10

Nie, jest użytecznym narzędziem pracy.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 wrz 2010, 21:41

Oki. A wyobrazasz sobie sytuacje gdy taki to biznesmen wprowadza jakies wazne dane do swojego palmtopo-telefonu az tu nagle telefon zaczyna dzwonic? Wkurzajace - wiem z doswiadczenia, a biznesmenem nie jestem i waznych danych nie wprowadzalem.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 wrz 2010, 21:59

Maverick pisze:A wyobrazasz sobie sytuacje gdy taki to biznesmen wprowadza jakies wazne dane do swojego palmtopo-telefonu az tu nagle telefon zaczyna dzwonic? Wkurzajace - wiem z doswiadczenia, a biznesmenem nie jestem i waznych danych nie wprowadzalem.
I to jest argument, że podana przez Ciebie Nokia to klasa biznesowa?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 wrz 2010, 09:16

Absolutnie nie biznesowa. To argument za tym by telefon sluzyl do dzwonienia, a wszystko inne zostawic palmtopowi. Zwlaszcza ze taki palmtop pewnie o wiele wieksza funkcjonalnosc oferuje. No ale ich nie daja za przedluzanie umowy w sieci, wiec zaden pseudo-biznesmen sobie go nie sprawi. A takie telefonki juz moga, bo przedluza umowe i cyk.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 wrz 2010, 17:22

Maverick pisze:To argument za tym by telefon sluzyl do dzwonienia, a wszystko inne zostawic palmtopowi.
Ok, ale tu rozmawiamy o telefonach komórkowych klasy biznesowej, a nie o komórkach vs. palmtopach w biznesie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 wrz 2010, 06:48

Dla mnie ta klasa w telefonach jest i tak wyimaginowana. Ale w skrocie mozna nazwac - kazdy telefon za ponad 2000 w niej bedzie. Nie wazne ze bateria trzyma pol dnia, wazne ze kosztuje ponad 2000.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 26 wrz 2010, 10:52

księżycówka pisze:ale jeśli już zwykłą i klasyczną to stanowczo 6700.

Ale polecasz czy odradzasz?
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 wrz 2010, 11:30

Olivia pisze:Ale polecasz czy odradzasz?
Jeśli miałabym wybierać to na trą się bym zdecydowała. Zresztą opinii o tej komórce są setki w necie. 2 h wystarczą żeby się zorientować.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 wrz 2010, 23:23

Ja dla mnie bez duzego dtykowego wyswietlacza ten telefon kompletnie nie nadaje sie do internetu. A to dla mnie ogromny minus, bo ja z komorki czesto z netu korzystam. I to nie tylko z youtube. Do internetu telefon musi miec wyswietlacz, nie ma bata. na k810i korzystalem z netu o nie mialem wyboru ale porowanie pomiedzy nim a obecna nokia z duzym wyswietlacze to niebo, a ziemia. Oczywiscie jak ktos nie korzysta z internetu to jego ta uwaga nei dotyczy.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 paź 2010, 21:11

Pytanie:
Rozsuwany Samsung. Jak zrobić żeby sam mi nie odbierał połączeń?
Generalnie mam tak, że żeby zadzwonić muszę rozsunąć klapkę. Ale żeby odebrać wystarczy wcisnąć słuchawkę. Często jak telefon jest gdzieś w torebce, ktoś dzwoni ja szukam telefonu to się wciśnie, a ja jak wyciągam telefon to jeszcze rozłączę.
Ostatnio ciągle słyszę od znajomych, że ktoś dzwonił, ja odebrałam i za chwilę się rozłączyłam. I potem nie wiem kto dzwonił w ogóle :(
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 24 paź 2010, 21:59

włącz blokowanie klawiatury
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 paź 2010, 22:03

Mam tylko opcję w ustawieniach klapki żeby na rozsuwanie mi automatycznie odbierało albo nie. Nie mam nigdzie blokady klawiatury właśnie :/
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 04 lis 2010, 16:36

A ja niedlugo zmienie swoj obecny telefon SE W995 na Nokie 2720 Fold. Pierdzele nafaszerowanie telefonu badziewiem. Ma dzwonic i pisac SMSy, to styknie.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 09 lis 2010, 21:53

Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lis 2010, 22:06

Że jest strasznie brzydki? :>
Ostatnio zmieniony 09 lis 2010, 22:07 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 lis 2010, 00:01

Mati pisze:http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/opis-samsung-omnia-pro-4-gt-b7350-sygic-mobile-maps-9-europa.bhtml#opis

co myślicie o tym sprzęciku?
Jest na windowsie wiec odpada. Nie ma pewnie dotykowego wyswietlacza wiec odpada. Ma malutkie klawisze wiec odpada. Jest brzydki wiec odpada. Jest drogi wiec odpada. Musialoby mnie niezle pogiac by za telefon komorkowy placic wiecej niz 400zl. Owszem, sa zboczency co za iPhona placa ponad 3tysie, ale to dewiacja i powinna podlegac leczeniu. No chyba ze mialbym tyle kasy ze t-lighty odpalalbym od banknotow 200zl a podcieral sie banknotami 500 euro. Ale i tak wowczas kwalifikowalbym sie do kaftana.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 00:02 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 cze 2011, 15:04

Ja od wczoraj jestem użytkownikiem Samsunga Galaxy Ace...I jak na razie, to lekki kosmos po przejściu z Avili na to coś. Jeszcze większy wyświetlacz, b. ładne kolory i jasność. Ekran jest na prawdę czuły i mam małe problemy by przywyknąć (Avila lubi jak jestem trochę brutalny). Jest w 99% dotykowy...Avila miała chociaż klawisze "zielonej i czerwonej słuchawki" klasyczne, ten...eee...nie ma. No poza jednym środkowym przyciskiem, który cofa do pulpitu. Android, no jak to android, masa różnych dziwnych aplikacji, jakiś kompas, GPS, licznik transferu, lokalizator, gadu, możliwość korzystania z poczty poprzez tel, zarówno gmail jak i tlen i inne...Fajny motyw z animowaną tapetą na pulpit...nie ma to jak sobie ściągnąć laskę tańczącą na rurze :D nioh nioh nioh. Telefon śmiga płynnie przy włączonych wszystkich animacjach...Karta SD jest pusta i na razie nie ma za dużo zajętej pamięci. Aparat bardzo fajny 5mb z LEDowym flashem. WI-FI bardzo fajnie chodzi, dobry zasięg...mogę wyrywać dupy na to w McDonaldzie :D

Póki co, bawię się. Dam znać jak się sprawdza w codziennej pracy.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 10 cze 2011, 15:47

Z sieci komórkowych to ja nie chcę miec nigdy nic do czynienia z playem. Miałam ich internet. Modem był zepsuty. Oddałam do serwisu, dali zastępczy. Zastępczy był dobry. Oddali z naprawy mój - dalej zepsuty. Oddałam znowu. Znowu oddali i napisali, że dobry. Był zepsuty. Oddałam trzeci raz. Zwrócili z adnotacją "usterki nie stwierdzono". Nie miałam możliwości pokazania w salonie, że zepsuty. Poradzono mi w salonie, żebym wzięła biegłego na mieście i z tą opinią napisała reklamację. Powiedziałam, że mam ich w dupie. Dopłaciłam do końca i rozwiązałam umowę. Zadzwonili, jak dostali pismo, z ofertą. Zaproponowali nowy modem, skoro ten jest zepsuty. Spuściłam ich na drzewo.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 cze 2011, 16:27

Jestem w Play od 1,5 roku i poza tym, że moja oferta w mix'ie tak na prawdę nie ma żadnych fajnych dodatków typu (sms za 1gr po wykupieniu czy coś) to nie jest aż tak źle...No, i czasami 24h play menu nie łączy <pijak> Dobrze jest mieć znajomych w Play, bo tak to nikt nie chciał do mnie dzwonić, bo drogo :/ Aaaalbo mnie nie lubią, tak też może być ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 10 cze 2011, 16:29

Mati pisze:Jestem w Play od 1,5 roku i poza tym, że moja oferta w mix'ie tak na prawdę nie ma żadnych fajnych dodatków typu (sms za 1gr po wykupieniu czy coś) to nie jest aż tak źle..
Dopóki Ci się telefon nie zepsuje. serwis mają straszny i bezczelny.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 cze 2011, 16:47

Możliwe, nie wiem, telefon sprawuje się świetnie...poza tym, że lubi czasami zgubić zasięg i muszę zrobić mu reset :/ Nie wiem w sumie czy to wina urządzenia czy sieci, bo robi mi się tak od nie dawna
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 cze 2011, 18:02

Obsługa klienta u nich leży. Chociaż na Taśmowej się mieszczą to na skrytkę w jakiejś wsi reklamacje idą. Miałam też z nimi przeboje po tym jak mi ukradziono komórkę z ponad rok temu w metrze. Zadzwoniłam blokować kartę moją, a na odblokowanie ze 3 tygodnie czekałam potem jak dostałam duplikat :/

Ale poza tą obsługą i technikami nie zamieniłabym na żadną inną sieć.

Avila to badziew nad badziewiami i jeszcze raz badziew. Tyle powiem. Mam służbową i gówno, a nie telefon.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 cze 2011, 18:31

Czemu gówno? Jak dla mnie, gdyby miało wi-fi to bym nie zmieniał :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 10 cze 2011, 21:10

Ja w Play tez mam telefon od jakiegoś czasu i ogólnie jestem zadowolona. Trudno się jednak nie zgodzić, że obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. Poza tym miałam z nimi doświadczenia rekrutacyjne i mam mieszane odczucia. :)
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 cze 2011, 21:46

Mati pisze:Czemu gówno?
Nieporęczny dla mnie przy codziennym użytkowaniu, nic na niego i do niego nie ma ciekawego w opcji dla gadżeciarzy. Zrobił furorę, bo był jednym z pierwszych dotykowych telefonów za złotówkę dostępnych i tyle.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 cze 2011, 01:16

Tu sie zgodze, ale nievoczekujmy za wiele po tel za 1zl ;) jak na zabawke sprawdza sie dpsc dobrze. Ma dobry aparat i fajny odtwarzacz mp3. Mi dziala plynnie i dosc nie probelmowo
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 11 cze 2011, 09:23

Mój brat dostał tydzień temu jakąś wymarzoną komórkę. Nie pamiętam co , ale się dowiem. A najlepsze jest to, że dostał od ojca za dobre świadectwo, tyle że na razie nie ma świadectw, a o ile wiem, to może niekoniecznie będzie takie świetne.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości