film, wszyscy kochają wy nienawiedzicie

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 06 lip 2006, 07:32

pani_minister pisze: Jakby mnie nawracał gość w czerni pokazując mi krwawiące szczątki człowieka


To bym się zdecydowanie wstąpiła do tej sekty ( źle interpretujecie film )

runeko pisze:Ale nadal upieram sie, ze caly film nie jest tak bezsensowny jak horrory czy inne takie jatki.


Przyznaje racje....

Sasetka pisze:Ja nienawidze m jak milosc po prostu mi sie chce jak to leci


To akurat gdy miałam mature to oglądałam regularnie, przynajmniej pretekst był żeby się nie uczyć....
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 06 lip 2006, 08:16

paula19 pisze:źle interpretujecie film

To jaka jest jedynie słuszna jego wykładnia? :]
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 06 lip 2006, 10:30

To też zależy pod jakim kątem film się ogląda.
Ja akurat patrzyłam na to z perspektywy osoby wierzącej... I męka z "Pasji" akurat najbardziej do mnie trafiła spośród wszystkich innych filmów o Chrystusie, które do tej pory widziałam.
Mój facet oglądał to z perspektywy filmowca. I nie zrobiło to na nim wrażenia.

a jedynym celem filmu (z mojego punktu widzenia) było przemycenie okrucieństw.

O tym trzeba by już pogadać z Gibsonem.
JA inaczej na to patrzę: przemycanie okrucieństw nie było "jedynym celem filmu". Celem było wstrząśnięcie - ukazanie cierpienia do granic możliwości, bez żadnych ogrudek. Cierpienia w sferze wiary - bo za całą ludzkość. Tak, żeby widzowie naprawdę tą mękę przeżyli. Oczywiście, jak widać, film nie do końca osiągnął zamierzony efekt...


A wszyscy latają z krzyżykami, nawet się nad sensem tego symbolu nie zastanawiając

Bez generalizowania... Krzyż - w chrześcijaństwie przyjęty symbol męki Jezusa za zbawienie ludzkości (dodam, że lud wcale nie jest taki ciemny... również krzyże w formie "T" widzę zawieszone na szyjach ludzi). Niektórzy faktycznie noszą go bez żadnej wiedzy. Świecące krzyżyki można i na "love parade" kupić :/ Ja akurat interpretuję go tak jak napisałam powyżej - pamięć o tej męce. Powtarzam: krzyż już się przyjął powszechnie jako SYMBOL zw. z chrześcijaństwem. A to, czy ktoś go nosi dla ozdoby czy na znak pamięci o męce Jezusa - to już w zasadzie jego sprawa. Ludzie noszą pentagramy i też się nie zastanawiają co to właściwie znaczy :/
I nie dziwne są negatywne reakcje ludzi, którym pokazuje się krzyż z figurą Chrystusa - to się od razu kojarzy z cierpieniem, bólem, okrucieństwem [cierpienie łączy się nierozerwalnie z wiarą chrześcijańską - i oczywiście ma to swoje znaczenie, ale skąd ludzie nie znający tej wiary mają o tym wiedzieć]. Do nawracanych trzeba umieć odpowiednio podejść, bo liczenie na to, że sam krzyż czy figura Jezusa od razu ich oświeci jest błędem. Pewne rzeczy trzeba wprowadzać stopniowo.
Dobra, już przystopuję, bo wkraczamy w sfery odbiegające od tematu.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 06 lip 2006, 16:48

ptaszek pisze:Krzyż - w chrześcijaństwie przyjęty symbol męki Jezusa za zbawienie ludzkości (dodam, że lud wcale nie jest taki ciemny... również krzyże w formie "T" widzę zawieszone na szyjach ludzi).


Nie przyjęty, tylko przykazany.
Nie przez Chrystusa, tylko przez Synod Biskupów (synod trullański) w ponad 650 lat po domniemanej dacie śmierci tego pierwszego.

Dodam, że to co widzisz (krzyże w kształcie "T") to albo jakieś kompletne novum, którego jeszcze nie widziałem, albo mylisz je ze straroegipskim symbolem życia "anch" (w formie litery "T" z pętelką u góry).

A co do chrześcijaństwa, to jak ktoś chce się z nim afiszować, to już zdecydowanie wolę popularne "rybki" naklejane na tył samochodu.
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 06 lip 2006, 17:24

eee, nie czytam całego watku, bo pewnie same offtopy.
jesli o mnie chodzi to Casablanca
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 lip 2006, 19:53

Kubek pisze:Dodam, że to co widzisz (krzyże w kształcie "T") to albo jakieś kompletne novum, którego jeszcze nie widziałem, albo mylisz je ze straroegipskim symbolem życia "anch" (w formie litery "T" z pętelką u góry).

Sam krzyz wzial sie ze starozytnego Rzymu, tam najpierw stosowano ta metode.

Co do filmow. Nie lubie zadnych Rambow, Rockych i ogolnie produkcji z Sylwkiem Stalowym w roli glownej. Byla jakas taka jedna nowsza, kiedys ogladalam ale nazwy nie pamietam wiec tez musiala byc srednia
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 07 lip 2006, 17:59

Ja nie mam pojęcia, dlaczego niektórzy ludzie uwielbiają "Przeminęło z wiatrem" :|
Ps. Korzystając z okazji polecam film "Baraka"
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 07 lip 2006, 18:23

film: Dirty Dancing
serial: M jaaaak miiiilosc!

a ja kocham film Star Trek TNG (wszystkiei czesci) a cala reszta go neinawidzi ( z malymi wyjatkami)
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 lip 2006, 21:42

"W pustyni i w puszczy" - ta nowsza wersja choc starej etz nei trawie.
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 07 lip 2006, 22:33

moon pisze:"W pustyni i w puszczy" - ta nowsza wersja choc starej etz nei trawie.



Okropność.... <mlotek>
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 lip 2006, 22:40

paula19, moje zdanie czy film? :D
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 07 lip 2006, 22:42

moon pisze:paula19, moje zdanie czy film?


moon, zdecydowanie film :P
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 24 lip 2006, 13:27

Jako że weszła już druga część tego "hitu" powiem: "Piraci z Karaibów".
Tak się nim ludzie wokół mnie zachwycali, a jak obejrzałam, to właściwie się zastanawiałam co takiego wspaniałego w nim było :| Chyba tylko Johnny Depp ;)
[mówię oczywiście o 1. części]
Dziś wybieram się do kina na cz. 2 .... (mówiłam już, że mój facet lubi oglądać beznadziejne filmy, żeby się z nich pośmiać i powytykać co nieco <zalamka>)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 lip 2006, 14:07

ptaszek pisze:Tak się nim ludzie wokół mnie zachwycali, a jak obejrzałam, to właściwie się zastanawiałam co takiego wspaniałego w nim było


Okręty Ptaszku, okręty <zakochany> Ja ten film tylko dla nich oglądałem i nie zawiodłem się :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 24 lip 2006, 14:52

Sir Charles pisze:
ptaszek pisze:Tak się nim ludzie wokół mnie zachwycali, a jak obejrzałam, to właściwie się zastanawiałam co takiego wspaniałego w nim było


Okręty Ptaszku, okręty <zakochany> Ja ten film tylko dla nich oglądałem i nie zawiodłem się :)

No, niech Ci będzie :)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 lip 2006, 17:05

E tam mi sie podobala pierwsza czesc. A co najbardziej? To czego ja nie trawie za abrdzo czyli efekty np. No i Johnny :D
Choc tak co do niego to jestem i po "Rozpustniku" z jego udzialem. Z syfilisem mu nie z apieknei co prawda, ale pomijajac to moge powiedziec ze film jest strasznie tragicznie okropnie nudny! Moj kazal mi samej nie ogladac napalil sie na ten film i usnal w polowie...Ja ledwo do napisow dotrwalam...
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 24 lip 2006, 17:17

moon pisze:film jest strasznie tragicznie okropnie nudny!

Podobał mi się... tyle, że za pierwszym razem chciałam sobie zapodac w oryginale i okazało się to być ponad moje siły :] a w napisach dużo niestety tracił. Anglia tamtych czasów miała jednak swój urok, podobna, choc nieco późniejsza, przewijała się jeszcze w Plunkecie i Macleanie. Trzeba jednak przyznać, że bezsensowna fama o Libertynie chodzi, podsycana polskim tytułem i trailerami w necie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 lip 2006, 17:20

No to chyba mnie odrzuca urok Anglii <aniolek>

[ Dodano: 2006-07-24, 17:22 ]
NIe wiem ja liczyalam na nieco glebsza glowna postac. MIala byc z zalozenie\a odstajaca od reszty i szurnieta. A od tego co zostalo przedstawione to nawet ja jestem bardziej pokomplikowana. Lubie myslec nad milmem. nad tym sie nei dalo.
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 25 lip 2006, 15:07

Ja dzis w nocy ogłądałam WZGÓRZA MAJĄ OCZY. I musze przyznać, że całkiem mi się podobało. Tzn miałam stracha...
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 25 lip 2006, 19:55

"Skrzynia umarlaka" taka sobie. Johnny Depp znów w porządku :)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
inka990

Postautor: inka990 » 29 lip 2006, 07:53

zdecydowanie titanic :-)
tandetne amerykanskie ujecie uczucia z katastrofa w tle.
poza tym nigdy nie lubilam di caprio :-)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2006, 11:56

ptaszek pisze:"Skrzynia umarlaka" taka sobie.
Dobra choc gorsza od 1 czesci. Ale tylko troche. Mniej scen walki by sie przydalo. Ile oni moga tym czyms machac? :/
ptaszek pisze:Johnny Depp znów w porządku :)
Ja bym powiedziala że wiecej. Bez niego ten film byłby gniotem do potęgi. A poza tym w tej charakteryzacji i za osobowoscia piracka..... <zakochany> <wstydnis>
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 29 lip 2006, 13:30

U Deppa strrrasznie lubię te jego charakterystyczne spojrzenia (typu "co ja tu robię?") i rozglądanie się na boki - jakby tylko kombinował żeby zwiać :)
[po "Jeźdźcu bez głowy" się w tym utwierdziłam]
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 29 lip 2006, 14:10

ptaszek pisze:[po "Jeźdźcu bez głowy" się w tym utwierdziłam]


Świetny film, ale tylko dzięki obasadzie... zresztą strasznie lubie takie średnoiwieczne klimaty....
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 29 lip 2006, 14:17

A w jakim wcieleniu wolicie Deepa, w takim jak jezdziec bez glowy, E. Nozycoreki, czy jak w Piratach z karaibow ? ja wole w tym pierwszym, bardziej tak oryginalnie.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 29 lip 2006, 14:29

paula19 pisze:średnoiwieczne

XVIII, prawie XIX-wieczne

TFA pisze:w takim jak jezdziec bez glowy, E. Nozycoreki, czy jak w Piratach z karaibow

Z tych trzech: w Piratach :D Zawsze miałam słabość do nonszalanckich szelm :D
A poza tymi trzema podobał mi się w prawie wszystkich filmach, które widziałam. Na myśl pierwsze przychodzą mi: Don Juan DeMarco, Donnie Brasco, Arizona Dream. I podobno ma grać w I am the legend, a książka była palce lizać :]
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 29 lip 2006, 14:44

Odegranie Jacka Sparrowa wyszło mu bardzo dobrze - sprawdził się w roli komediowej, dlatego nie mam w zasadzie nic przeciwko takim jego rolom, choć i tak najbardziej mi pasuje do klimatów takich jak z "Jeźdźca...".

:
średnoiwieczne

XVIII, prawie XIX-wieczne

Tak, ale mimo to ma klimat gotycki (np. Irving napisał w tym stylu powieść o jeźdźcu) :P
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 29 lip 2006, 14:55

ptaszek pisze:klimat gotycki

Irving może tak, u Burtona jest przede wszystkim klimat, gotyk niekoniecznie :) No, chyba, ze Żukosoczki i inne takie też podciągnąc pod gotyk :)

W ogóle cały ten neogotyk z prawdziwym mało miał wspólnego :)
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 29 lip 2006, 15:31

paula19 pisze:ptaszek napisał/a:
[po "Jeźdźcu bez głowy" się w tym utwierdziłam]


Świetny film, ale tylko dzięki obasadzie... zresztą strasznie lubie takie średnoiwieczne klimaty....

film, jak film... owszem wyróżnia się... ale po przeczytanej książce spodziewałam sie prawdziwego arcydzieła i niestety zawiodłam się :(

TFA pisze:A w jakim wcieleniu wolicie Deepa, w takim jak jezdziec bez glowy, E. Nozycoreki, czy jak w Piratach z karaibow ? ja wole w tym pierwszym, bardziej tak oryginalnie.
bezapelacyjnie Don Juan DeMarco <banan>
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 lip 2006, 15:49

TFA pisze:A w jakim wcieleniu wolicie Deepa, w takim jak jezdziec bez glowy, E. Nozycoreki, czy jak w Piratach z karaibow ? ja wole w tym pierwszym, bardziej tak oryginalni

W Truposzu jest the best <hahaha>
soul of a woman was created below

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości