Upadek obyczajów i kultury wśród młodzieży

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

ZTF
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 22 maja 2005, 16:04
Skąd: --------------
Płeć:

Upadek obyczajów i kultury wśród młodzieży

Postautor: ZTF » 22 maja 2005, 18:49

Ja jako człowiek starej daty z żalem i smutkiem obserwuje dzisiejsze poczynania młodzieży. Mam pełne obawy co do waszego pokolenia, które chcąc nie chcąc nie bawem będzie kształtowało nasz kraj. Dzisiejsza młodzież to głównie ofiary krwiożerczego kapitalizmu i liberalnej demokracji: Pogoń za pieniądzem,hedonizm,egoizm,wulgaryzm,brak szacunku dla starszych,zgnilizna obyczajowa czy nawet tak skrajne postawy jak bandytyzm. Oczywiście powyższch cech nie należy przypisywać wszystkim młodym. Lecz są to wyjątki. Ostatnio sam mimowolnie stałem się świadkiem chamskiej postawy młodych ludzi wobec mojej osoby.Pokrócce ją przedstawiam

Wracałem właśnie z żoną z wieczornego spaceru ,gdy przed moją własną klatką!! powtarzam przed moim własnym domem!!! zaczepiła mnie banda smarkaczy. Była to zaczepka słowna jeden z nich powiedział

- Ale masz laskę Dziaduniu(domyśliłem się iż w obelżywy sposób obrażają moją żonę)

Na co odparłem mu bezpardonowo

- Spieprzaj smarkaczu bo nie ręcze za siebie

- Uważaj dziadku bo ci chałupke sfajczymy(odparł jeden z młodzieniaszków)

I w tym momencie coś we mnie pękło ,mimo iż byłem od nich niższych uderzyłem jednego z nich pięscią w twarz. Upadł na ziemie ,resztę smarkaczy tak to zszokowało że zaczeli uciekać na oślep przed siebie. Podniosłem zapłakanego chłopaka z ziemi moja żona wytarła mu chusteczką krwawiące rany , a on osobiście płaczącym głosem przyrzekł mi że już nigdy nie zaczepi ludzi starszych.
Jestem tu aby pilnować dóbr moralnych

Nakierowywać młodych na dobrą stronę

Nie dopuszczać do głupoty i chamstwa

Jestem Zbulwersowany tym forum
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 22 maja 2005, 18:56

Jeśli to prawda co tu opisałeś, to doskonale rozumiem Twoje "pęknięcie".
Ale postaraj sie nie traktować innych, w tym Nas, jak tych ludzików sprzed bloku.
I nie wyciągaj pochopnych opinii na zapas.
Nie wiem ile masz lat, ale nie wszyscy tu to "administarcyjna" młodzież. A szczególnie "taka" młodzież z jaka miałeś do czynienia.
Wytrzymaj z Nami trochę, a się przekonasz, że nie jest jeszcze tak źle!
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7685
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 maja 2005, 18:59

ZTF pisze:ofiary krwiożerczego kapitalizmu i liberalnej demokracji

Nie ma czegos takiego jak liberalna demokracja.
A dzisiejsza mlodziez to raczej ofiary socjalizmu, bo krwozerczego kapitalizmu to u nas nie bylo nigdy :)
Awatar użytkownika
lorenzen
Maniak
Maniak
Posty: 678
Rejestracja: 03 lip 2004, 11:11
Skąd: koniecpolski
Płeć:

Postautor: lorenzen » 22 maja 2005, 19:04

Ok - ale widzisz ... wpadając tu z nienacka, z kazaniami opartymi na założeniu, że wszyscy młodsi od Ciebie są jak ci kolesie spod bloku, zachowałeś się poniekąd jak oni, oczywiście zachowując proporcje...
Dlatego też wytoczyłem swe najcięższe forumowe działa ironi, groteski i ośmieszenia, za co przepraszam, a że jestem w humorku, to mnie poniosło - przepraszam po dwakroć.
<browar>
spoko, można jednak inaczej, nie wszyscy ludzie są tacy sami itd. w ten banalny deseń - przecież sam to rozumiesz...
;)...
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 22 maja 2005, 19:10

ZTF pisze:- Spieprzaj smarkaczu bo nie ręcze za siebie


raz! wulgaryzm, któremu ponoc wypowiedziałeś wojnę :D
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 22 maja 2005, 20:07

Rozumiem doskonale, że ci nerwy puściły, ale tu nie ma takich ludzi.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 22 maja 2005, 20:12

Dlaczego światły czlowiek, za jakiego się uważasz wrzuca wszystkich do jednego worka?
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 22 maja 2005, 20:41

ZTF pisze:hedonizm

Yep I don't give a shit... :]:]:]
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 22 maja 2005, 22:30

to brzmi jak przypowieśc biblijna....
według mnie to całkiem niezła ściema o tym jak młody chłopiec ze łzami w oczach recytuje swoją przysięgę :D:D:D <banan> <banan> <banan>
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
ZTF
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 22 maja 2005, 16:04
Skąd: --------------
Płeć:

Postautor: ZTF » 23 maja 2005, 08:16

Niestety sprowokował mnie do użycia siły
Jestem tu aby pilnować dóbr moralnych



Nakierowywać młodych na dobrą stronę



Nie dopuszczać do głupoty i chamstwa



Jestem Zbulwersowany tym forum
Zen
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2005, 17:18
Skąd: Szczecin
Płeć:

Postautor: Zen » 23 maja 2005, 08:30

To dajesz swietny przyklad jak dzisiejsza mlodziez powinna nasladowac ludzi "starej" daty. :DD
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 23 maja 2005, 08:50

zdecydowanie... uczysz ludzi tolerancji? :> no rozumiem, że pobiłbyś bandytę jakiegoś.... ale dziecko! wstydził byś się...
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 23 maja 2005, 08:52

Nie no!! tym postem to mmnie kolega zaskoczył ! stary (jak sam pisze ) a głupi by sie chciało powiedzieć .Troszke wykazało by wykazac zrozumienia dla tych młodych ludzi i wszystko by było oki ! ale Ty musiałes postapic inaczej ...jak ?? dokładnie tak samo jak Oni , zamiast jako ten starszy zaskoczyć ich swym błyskotliwym umysłem , pozwoliłeś by obudziły sie w tobie pierwotne insktynty , i to tam ...gdzie nie powinny były !
Cóz takiego obrazliwego Ci powiedzieli ??? (ale masz laske ) ...widać podobała im sie Twoja kobieta ! to dla niej komplement jak i dla Ciebie , czasy sie zmieniają , młodziesz sie inaczej wyraza , i albo ich w tym dogonisz , albo nie ! Smiem twierdzic iż to Ty wywołałes to co sie stało , albo to co moze sie stac w przyszłosci ,. bowiem agresja rodzi agresje ! a t w tym opisanym przypadku szło to załatwic zupełnie inaczej , wystarczy miec troche dyplomacji i wszystko było by oki , młodzi ludzie nie sa az tacy zli , sa natomiast bardzo wybuchowi , ale zapeniam , ze jak trafia na człowieka który ich zaskoczy umysłowo i swym poczuciem chumoru , jest dobrze i nagle z hama , staje przed nami ktos inny i nawet .... czasem mu wstyd ...którego z resztą nie okaze ! <aniolek2> (bo duma)
Boje sie wiec , po przeczytaniu twego postu , jak postapił byś w przypadku gdy podchodzi do ciebie dziewczynka z kwiatami dla Pani, i jest bardzo nachalna ! co byś zrobił ??? <browar> <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 23 maja 2005, 08:57

"Zapomniał wół ja cieleńciem był" I to kwaliikuje pana Zobie na skreślenie....
Proste koleś mimo ze sie przyznaje ze jest stary to jeszcze do tego ze jest nietolerancyjny mało tego porywczy i bije od niego samymi negatywnymi emocjami.
I co on ma być The Great Godfather ??
Paaranoja :D
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 23 maja 2005, 11:31

Mi (i wiekszosci ludzi na tym forum) nie podoba sie dzisiejsza zla mlodziez, ale pamietaj facet ze kiedys tez byli censored za przeproszeniem i normalni ludzie, tylko teraz zmienily sie proporcje.

Nie znasz nas a mowisz co mamy robic, to mi sie nie podoba. Wyrazaj swoje zdanie ale nie zabraniaj nam zyc po swojemu.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
szopen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 459
Rejestracja: 17 cze 2004, 00:48
Skąd: Z domku :-)
Płeć:

Postautor: szopen » 23 maja 2005, 11:59

Jestem tu aby pilnować dóbr moralnych

Nakierowywać młodych na dobrą stronę

Nie dopuszczać do głupoty i chamstwa

Jestem Zbulwersowany tym forum

Boże ale credo ześ sobie walnął, nie mam pytań. Bulwersujesz się na młodzież a sam wszystkich pakujesz do jednego worka, o czym to świadczy ?
Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 23 maja 2005, 12:16

"Upadek obyczajów i kultury wśród młodzieży" - też mi się tak czasem wydaje. Że kiedyś ta młodzież była inna. Kształtowały ją inne bodźce, inny system, inny świat. Że była bardziej kulturalna, zdyscyplinowana. Może i tak jest, wiem tylko tyle co usłyszę od starszych ludzi albo przeczytam gdzie niegdzie. Gdy nieraz posłucham, popatrzę na pewną grupkę młodych, to bierze mnie załamka i z pewnym niepokojem sobie przypominam słowa "Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży wychowanie". Ale przecież nie wszyscy "tacy" są. Różni są ludzie, a chamstwo przecież wypływa także od dorosłych. I to przecież oni mają bardzo duży wpływ na wychowanie młodszych. Młodzi ludzie kształtują się w świecie zbudowanym przez dorosłe osoby.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 23 maja 2005, 14:00

ptaszek pisze:Kształtowały ją inne bodźce

Naprzykład nuda :) Rozmawiałaś ty kiedyś z babcią lub prababcią....
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 23 maja 2005, 14:37

<brawo1>

Ja, jako człowiek nie starej daty mogę jedynie stwierdzić to, co przedmówcy :

dałeś niezły popis i wcale nie zdziwię się, jesli ci kolesie zrobią kiedyś odwet, gdy dorwą Ciebie, gdy będziesz szedł sam, a może akurat wtedy będzie ciemno <boje_sie>

Czy to miał być przykład, bo nie rozumiem? Wiesz ... Jest taka zasada :

CO DAJESZ, TO ODBIERZESZ 8)

I na drugi raz zastanawiaj się kilka razy zanim napiszesz posta


EDIT : i jak piszesz "waszej", to zastanów się, czy czasami kogoś tutaj na forum nie obrażasz, bo akurat tak się składa, że znam niektóre osoby z tego forum i muszę przyznać, że sporo osób obecnych tutaj, a mających dopiero np. 19 lat, zachowuje się nieraz lepiej, niż osoby "starszej daty".
Ostatnio zmieniony 23 maja 2005, 15:09 przez Mona, łącznie zmieniany 4 razy.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Zuber
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 273
Rejestracja: 24 sie 2004, 20:05
Skąd: Z kompa :D
Płeć:

Postautor: Zuber » 23 maja 2005, 14:42

Panie grozili ci ze ci dom spala ? na twoim miejscu cieszylbym sie jeszcze ze mam gdzie mieszkac. Jak myslisz co sie stanie gdy nastepnym razem bedziesz znow wracac ze swoja zona ?? czlowieku pomysl cos ty zrobil ja rozumiem ze duma itd ale jak ja siedze na lawce z koleznaka i rozmawiam to jak myslisz co robie jak smarkacz podejdzie i sie ze mnie nabija ? przecierz go nie udeze a ty sie wlasnie tak zachowales jak zwierze i kto tu komu daje przyklad ??
"Such a lonely day
And it’s my
The most loneliest day of my life..."
SOAD - Lonely Day
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 23 maja 2005, 15:50

No !! to juz wiesz jakie są reakcje ludzi tu na tym forum w kwesti Twej wypowiedzi .O to Ci chyba chodziło piszac to ? <aniolek2> Z drugiej strony ciezkomi uwierzyc w takie zdazenie i taką reakcje dorosłego człowieka , a co na ta reakcje Twa Pani ???
nieeeeeee! to Ci sie nie udało ! <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ZTF
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 22 maja 2005, 16:04
Skąd: --------------
Płeć:

Postautor: ZTF » 23 maja 2005, 16:25

Moja żona jest kobietą wyrozumiałą i potrafiła docenić to że w zasadzie stanąłem w jej obronie.
Jestem tu aby pilnować dóbr moralnych



Nakierowywać młodych na dobrą stronę



Nie dopuszczać do głupoty i chamstwa



Jestem Zbulwersowany tym forum
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 23 maja 2005, 17:33

Taaaaaaaaa ... Wszak bywają wyjątki na tym świecie ...


Jestem Zbulwersowany tym forum


Czy ktoś Ci każe przebywać na tym forum? Chyba niepotrzebnie denerwujesz się ...
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 23 maja 2005, 18:43

ZTF pisze:Moja żona jest kobietą wyrozumiałą i potrafiła docenić to że w zasadzie stanąłem w jej obronie.

No i prawdziwie okazałeś chonor i odwagę.... Już nie biorę cię poważnie, a miałem jakąś nadzieje ze tak będzie :/
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 23 maja 2005, 18:48

ZTF,

myślę, że masz raczej kompleksy i w ten sposób dowartościowujesz się na forum. Nieważne czy robisz to w formie żartów czy nie.

Jeśli tak bardzo zalezałoby Ci na kulturze nie wchodziłbyś tam gdzie jej nie ma.(Twoim zdaniem jej nie ma tutaj). Tylko rozwijał się dalej duchowo w towarzystwie, które Ci odpowiada.

Tylko mi nie mów, że masz misję. ;]
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 23 maja 2005, 18:54

a ja po raz kolejny napiszę, że kompletnie nie rozumiem uzasadnienia, dla pierwszego ostrzeżenia ZTF :|
trochę więcej tolerancji....
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 23 maja 2005, 19:09

pogosia- jak ktos jest nowy na forum to netykieta mowi wyraznie - rozejrzec sie - poczytac po obserwoac PRZYWITAC SIE !! na poczatku ostrozne wypowiedzi bo nie wiadomo komu sie narazic mozna

bywanie na forum (salonach :D ) to to wejscie w krag pewnej spolecznosci
a stare przyslowie mowi - jak wejdziesz miedzy wrony to kracz jak one

czyli nie nalezy zmeniac na sile, krytykowac innych bo to nie przystoi
wlazic w umazanych gownem gumiakach do czyjegos mieszkania - bon ton i savoir-vivre obowziazuje

a ZTF dostal wlasnie za te za.srane gumowce :P
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 23 maja 2005, 20:49

Pogosia pisze:a ja po raz kolejny napiszę, że kompletnie nie rozumiem uzasadnienia, dla pierwszego ostrzeżenia ZTF

A drugie rozumiesz?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 23 maja 2005, 21:22

Mysiorek pisze:A drugie rozumiesz?


drugie jestem jeszcze w stanie zrozumieć, choć wedle niego połowa tu piszących powinna być zbanowana, ze mną na czele :D

dlatego <browar> za wyrozumiałość ;)
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
Nieznajomy18
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 maja 2005, 22:09
Skąd: Mazury
Płeć:

uhuha...

Postautor: Nieznajomy18 » 23 maja 2005, 21:25

Ja jako człowiek starej daty

Co chwile "Ojcze" (hahaha) to mówisz...
Po pierwsze... Spotkałes (nie będe mówił pan bo moze masz 12 lat :P ) pare osób takiego typu i myślisz ze wszyscy są tacy sami. Nie... Po druge: Nie podoba mi sie ze Zabraniasz nam samemu życ... jakbys chciał nas wychować... A niestety to się nie uda bo i tak większośc ludzi tutaj ma juz wykreowany pogląd na Świat. Zachowujesz się jak byśmy o tym "świecie" nic nie wiedzieli. Prosze o "wyloozowanie" i co najwyżej wyrazanie swojej opini a nie walka na siłe bo to da odwrotny skutek. Co widać.
Niby człowiek starej daty a zachowuje się jak dziecko które chce zbawić świat i pokazać jakie to jest wielkie.
Pozdrawiam <browar>

Jestem Zbulwersowany tym forum

Eeee.... Jak się nie podoba to proszę wyjść z klasy i zmienić szkołe <lol> :P
"Kto otrzymawszy pocałunek nie sięga po więcej, z pewnością nie jest warty tego co otrzymał."
Wonderful Days :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości