Do rodziców albo starszych chłopaków na forum.

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Do rodziców albo starszych chłopaków na forum.

Postautor: Mona » 03 gru 2004, 15:35

Zwracam się do rodziców dojrzewających chłopców,bo chcę sie dowiedzieć tego,czy każdy chłopiec w wieku 12-tu lat zachowuje się w sposób:"przepraszam za to,że żyję".
Mój syn,właśnie 12-tolatek przechodzi samego siebie i tak codziennie.Budzi sie zły i taki pozostaje juz do wieczora.Koszmarrrrr!Ciagle krzyczy i "warczy" no i non stop kłóci się z siostrą(15 lat).Epitetów nie przytoczę.Wiem,że kłótnie między rodzeństwem są na porządku dziennym,dlatego tylko upominam Go za słownictwo,a w kłotnie raczej nie ingeruję za bardzo.Chyba,że dochodzi do rękoczynów między nimi.
Chcę się tylko dowiedzieć jednego:czy to długo trwa?!To Jego "warczenie",ciągła złość wprowadza straszny zamęt w domu.
Staram się dużo rozmawiać z synem i często zapewniam Go o tym,że Go kocham.
Acha,dodam jeszcze,że ja z mężem nie kłócimy się(przynajmniej nie głośno) i nie używamy wobec siebie wulgarnych słów.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2004, 15:40 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Gość

Postautor: Gość » 03 gru 2004, 15:40

Ja co prawda rodzicem nie jestem ale mam 8 lat mlodszego brata. Jak mial okolo 13 lat to tez sie w nim buntownik odezwal i tak trwa to do dzis choc juz jest bardziej do zniesienia. Chyba przeczkac trzeba po prostu.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Re: Do rodziców albo starszych chłopaków na forum.

Postautor: foxy_lady » 03 gru 2004, 19:01

Mona Lisa pisze:"przepraszam za to,że żyję".

[hmm taka postawa kojarzy mi się z trochę innym zachowaniem, raczej ustępliwym, wyciszeniem i chowaniem sie po katach, ale do rzeczy]
Czy nie w tym wlasnie wieku zaczyna sie okres buntowniczy ??? Chociarz zawsze wydawalo mi sie, ze okolo 15 roku zycia. Moze ma jakies problemy w szkole.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 gru 2004, 19:13

Syn 16 sórka 12 prawie ! ciągle awantury , córka dostaje banie , bo robi wszystko na pokaz a ja tego nie cierpie i nie mogę ją z tego wyleczyc ! np . zamiast przyjsc i powiedziec ze syn coś jej robi w sensie fizycznym jak i w tym ze na przykład przeszkadza jej w czyms , to sie głosno drze w pokoju a głos ma jak holera ! :564: robi to po to by podkreslic ze cos sie dzieje i ze to On jest winny , a czasem nie do konca tak jest ! cwana bestia z niej , ale kochana ! :556: no to winna czy nie za taką a nie inną reakcje ma banie , i nie mogę jej z tego wyleczyc !! choc moze troche sie juz wyleczyła ?? za wczesnie jednak by to stwierdzic na 100% To fakt ............ obydwoje robią sobie na złosć !! Ale jak była malutka to broniła syna jak go na dwoze lali , co miała pod reka to waliła tym w jego przeciwników i az pod drzwi ich z kijen albo głazem goniła , i jak mama nie zdązyła otwozyc no to gosć miał guza ! a ja wizyte w domu rodzica :547: bo starsi bali sie uderzyc taką mała dziewczynkę !! :547: Ona zas szybko załapała ze jest nie tykalna i była pogromcą ciemieżycieli syna !! :547:
Czase zas widok jest piekny ....zgadzają sie !! razem grają w grę i inne tam takie rzeczy , konflikt powstaje głównie przez komputer bo jest jeden a chetnych 4 sztukasy :564: Syn z racji szkoły wiele zadan ma na komputerze do zrobienia , jak i sie komunikuje z kolegami przez niego , gdyby nie to chyba bym ten złom wypierniczył z domu i była by zapewne zgoda !! :547: zaobserwowałem iż w sytuacjach kryzysowych jednak są za sobą , ale wdomu czyste czasem diabły ! , ale nigdy mi po dom nikt smutny nie chodził chyba ze dostało któreś w piernicz !! :564: Bo mimo ze mała jest mała to pyskata jak cholera , nie dla mnie jednak , ale dla zony tak , to też musze ja do pionu jak i ją tak i syna doprowadzać !! rywalizuja też jesli chodzi o szkołe mała chce dorównać synowi no bo on to orzeł !! 12 dyplomów z gimnazjum srebrna tarcza w szkole dostało ją tylko trzech uczni ! itd , wyniki dobre w sporcie (po mnie po mnie ) no i ulubieniec nauczycieli bo wygadany i konretny , jak cos ma to mówi JAK TO POWIEDZIAŁA Pani dyrektor gimnazjum , pyskaty , ale w sumie ma racje , jeszcze jak by był ciut delikatniejszy w wyrazaniu jej to było by super !! :564: kuzwa rozgadałem sie a to nie o to chodzi
nie wiem Moniu , dlaczego tak u Ciebie jest ! cos go droczy , my sie z zoną czasem kłucimy jak diabli cały blok słyszy :564: dzieci natomiast kłucą sie na odwrót po cichu , jak juz sie kłucą ! i nie uzywają wulgarnych słów mimo ze na dworze jak grają mi pod oknem w siate to leca tam słowa mi nawet nie znany !! :556:
Sek w tym ze nawet syn czasem mówi ze mu głupio ze tak sie wydzieramy , ale cóż wybuchowy jestem a żona też !! :556: ale i tak nas sasiedzi kochaja ! :564: :564: po burzy zawsze przychodzi słonce ! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lorenzen
Maniak
Maniak
Posty: 678
Rejestracja: 03 lip 2004, 11:11
Skąd: koniecpolski
Płeć:

Postautor: lorenzen » 03 gru 2004, 22:13

Jeśli mogę się ośmielić coś doradzić Moniu - to synka wpuścić w jakieś zajmujące hobby - w moim przypadku był to sport, choć pewnie może być cokolwiek...
Stałem się potulny jak baranek, w domu odpoczywałem, nie chlałem z kolegami, nie wadziłem się z bratem itd...
Była buda i kosz - hehe :547: - więc trzeba uważać by nauki nie zaniedbał...
A co najważniejsze by miał poczucie, że to jego wybór - ale co ja.... przecież do kobiety piszę ;)
:564:
;)...
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 03 gru 2004, 23:17

Mój brat jakoś tak miał do 15 roku życia niewiem dlaczego ale wstawał już nabuzowany energia i niewiedział gdzie ją wykożystać. W dziećiństwie biłem go ale nie tak mocno omnie pużniej . Potrafił się odwdzięczyć :D. Pużniej zaczoł ćwiczyć chodzić na aikido bo za dużo było w nim energi witalnej. Teraz pożytkuje ją gdzie indziej a mianowicie z dziewczyną. Dodam ze jaest młodszy ode mnie o 3 lata ale równy z niego gość . Ale wyzywamy się do dziś od "dziw.." Itd itp. uważamy to za słodkie i bardzo sympatyczne. Naprawde od czasu do czasu tak trzeba i jusz ale czym starsi tym inaczej juz do tego podchodzimy.

Spokojnie kiedyś mu to minie. Monia kup mu drążek rozporowy niech się na nim podciąga będzie miałco robić a podciąganie na drązku jest raczej bardzo wyczerpujące...

Pozdro 4 all
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 04 gru 2004, 08:54

Dzięki za rady.Czekam na innych forumowiczów jeszcze i potem zrobię podsumowanko.
Z tego co napisaliście wynika,że choć każdy dojrzewa,to jednak u każdego dzieciaka wygląda to inaczej.Wszak każdy jest inny.
Piszecie:sport.Wiele razy próbowałam zainteresować czymś syna(sport).Niestety bez odzewu.Po prostu nie lubi i już.Oczywiście jak każdy chłopak w "nogę" zagra.Jest typem mysliciela pomimo tej złości w Nim.Dużo czyta,pisze na maszynie do pisania niestworzone historie.Może pisarz będzie z Niego(to po dziadku) i uwielbia grać w szachy.Inteligentna bestyjka!Ale.....od przeszło roku jest harcerzem i tam dostaje nieraz wycisk.On jeszcze chyba nie rozumie,że harcerze powinien zachowywać się tak jak na harcerza przystało.Niestety ta burza hormonów bierze nad Nim górę.
Czekam na posty innych forumowiczów.Chyba jeszcze ktoś odezwie się?
Nie mamy tu psychologa czasami?Przydałby się:-)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 gru 2004, 17:16

Z siostra sie klocilem i kloce do dzis, choc teraz mniej. Poza tym to nie wydaje mi sie abym byl jakos specjalnie agresywny... Jesli o rade chodzi, to nie mam zbytniego pojecia co moze pomoc. Trzeba by go znac i wiedziec o co mu chodzi.

Ps: Z ta maszyna to mnie ujelas... nie lepiej na komputerze?
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 04 gru 2004, 21:48

Maveric na komputerze,to pewnie byłoby lepiej,ale gdyby syn zaczął na nim pisać,to skończyłoby się to na graniu - na pewno.Poza tym On lubi pisać na maszynie do pisania.
Serio!
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
zielony
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 12 lis 2004, 23:16
Płeć:

Postautor: zielony » 05 gru 2004, 00:42

pasek do reki i bedzie porzadek:)
Hey Joe...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 gru 2004, 00:59

Mona - to gry sa az takie straszne? No bez przesady.
Awatar użytkownika
yogiber
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2004, 22:19
Skąd: warszafka
Płeć:

Postautor: yogiber » 05 gru 2004, 23:40

ech pamietam jak bylem w jego wieku
ciagle bylem zly na rodzicow
kiedys wkurzyla mnie siostra bo poskarzyla sie starym
nie moglem tego zniesc i przenioslem sie do piwnicy(mieszkalismy w blizniaku)
to byl okres gdy fascynowalem sie Nirvana i w ogile muzyka
zajalem sie spiewem i gra na gitarze
dawalo mi to duzo satysfakcji
moglem wywalic z siebie cala ta zla energie

wiesz Mona Lisa
nie masz sie czym przejmowac
kazdy nastolatek przez to przechodzi
przeciez sami bylismy nastolatkami :)
teraz mam 20 lat
i zmadrzalem
dogaduje sie juz ze starymi

aha moze chlopak sie muzyka, gra na jakims instrumencie
a skoro lubi pisac
warto rozwijac u niego ten "talent"
i cos jeszcze
okazuj mu duzo zainteresowania
chodzi mi o jego tworczosc
zachecaj go zeby pracowal
pochwal go od czasu do czasu
to jest bardzo wazne dla mlodego artysty!
god hates us all
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 06 gru 2004, 00:28

Maverick pisze:Mona - to gry sa az takie straszne? No bez przesady.


Nie,nie Maverick.Tu nie chodzi o to,że gry są straszne,bo przecież w nie gra.Chodzi o to,że skoro ma pisać coś,to po co ma przy okazji grać(bywało tak).Niech skupi się na pisaniu.No i tak jak pisałam już,On woli pisać na maszynie do pisania.

Pozdrawiam
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 06 gru 2004, 00:56

Mona Lisa ja bylem dokladnie taki sam :) I lorenzen dobrze Ci doradzil znajdz mu jakies zajecie , zeby sie chlopak w czyms odnalazl. Zapisz go na jakies kolko dziennikarskie czy do jakiegos klubu sportowego , nie wiem takich organizacji jest miliony , na pewno jest cos co lubi robic. A to jest taki okres kiedy chlopak chce czuc sie wazny i stad takie zachowanie :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 gru 2004, 20:30

Normalnie wymiekam !! Dzieci razem RAZEM byli w sklepie , teraz przyszli ,a ze zapomniałem z auta zakupów to wysłałem syna po nie do garazu , młodsza jednak mówi pujde z Tobą , starszy no to chodz ,normalnie chyba sie pochorowali !! trzeba jutro do lekaza z nimi zajsć!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 06 gru 2004, 21:30

czy każdy chłopiec w wieku 12-tu lat zachowuje się w sposób:"przepraszam za to,że żyję".

Tak, jeśli nie ma innych zmartwień (innego zajęcia).
Jest w takim wieku, że można już z nim pogadać. Czyli wiesz co lubi, co chciałby, czego nie. Jakieś stałe obowiązki byłyby wskazane, jesli umiałby wybrać.
Jeśli nie umiałby, to zrób to po Kobiecemu (ściemnij, zamąć, ale tak, żeby wyszło iż to on wybrał)... zresztą... komu ja to mówię...
Faceci w tym wieku potrzebują "popchnięcia" w dobrą stronę. Jeśli tego nie będzie, popchnął ich koledzy, byc może w złą stronę.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 07 gru 2004, 09:52

krzys pisze:Normalnie wymiekam !! Dzieci razem RAZEM byli w sklepie , teraz przyszli ,a ze zapomniałem z auta zakupów to wysłałem syna po nie do garazu , młodsza jednak mówi pujde z Tobą , starszy no to chodz ,normalnie chyba sie pochorowali !! trzeba jutro do lekaza z nimi zajsć!

nie ciesz się tak... pewnie zaczyna popalać z bratem ;) hehe :564:
faktycznie dziwne zachowanie jak na rodzeństwo :P
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 07 gru 2004, 10:19

Mysiorek pisze:
Jeśli nie umiałby, to zrób to po Kobiecemu (ściemnij, zamąć, ale tak, żeby wyszło iż to on wybrał)... zresztą... komu ja to mówię...


No pięknie ;)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
crystal
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 08 wrz 2004, 01:46
Płeć:

Re: Do rodziców albo starszych chłopaków na forum.

Postautor: crystal » 07 gru 2004, 21:25

Mona Lisa pisze:,czy każdy chłopiec w wieku 12-tu lat zachowuje się w sposób:"przepraszam za to,że żyję".
.

jeżeli jest inteligetniejszy od równieśników i zapowiada sie z niego wybitna jednostka , niepowinno cie to dziwić , może wchodzi ciut wczesniej w okres buntu i zaczyna powli filozofować w tej głowce i obierać sposób na życie
mi sie to często zdażało i czasem też tak mówie :P
we'll fight, we'll bleed.
Don't try to come to preach over us and
over me, we're children of decadence,
we're right, we're real, we will fight, we'll bleed,
we're mothafucking dying breed!

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości