wiara

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 13 sty 2010, 22:23

Aniess pisze:... Jak można nie rozumieć czegoś w co się wierzy, nie zastanawiać się głębiej nad sensem tego?

bo wiara jest dogmatem...
Pozdrawiam, unter
- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
Aniess
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 06 sty 2010, 10:03
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Aniess » 13 sty 2010, 22:28

nie uwierzę w coś jeśli nie do końca się z tym zgadzam.
Wierzę, że Bóg istnieje. Ideologia kościoła w niektórych sprawach jest natomiast dla mnie nie do przyjęcia. I tyle.
unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 13 sty 2010, 22:57

Aniess pisze: ...Ideologia kościoła w niektórych sprawach jest natomiast dla mnie nie do przyjęcia. I tyle.

Dla bardzo wielu nie do przyjęcia. Ciekawostka jest to, ze im bardziej na zachód, tym bardziej ludzka jest nasza religia. Poczekajmy, na nas tez przyjdzie kolej..
Pozdrawiam, unter

- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 13 sty 2010, 23:45

Dzindzer pisze:co ja gorszy ludź jestem od tych co inne potworzyli
W kwestyi tworzenia nowej wiary tak. Mniejsze doświadczenie masz.
unter
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:33
Skąd: z lasu?
Płeć:

Postautor: unter » 15 sty 2010, 13:50

PFC pisze:[...]KK, twierdzi, iż hitleryzm wykorzystywał elementy ideologii chrześcijańskiej (!), a prawa człowieka zapoczątkowały: reformacja i rewolucja francuska, co brzmi jak ponury żart, gdy weźmie się pod uwagę "Wielką wojnę chłopską", palenie na stosie w Nowym Świecie czy też rzezie francuskich chłopów w Wendei, że tylko ogólnikami sypnę.

Do ponurej serii należy dodać kilka innych faktów historycznych.
Początek II wojny światowej to przymierze 5 państw, a nie jak powszechnie się sądzi tylko 3.
Berlin, Rzym, Tokio, Watykan, Moskwa - dla przypomnienia było to w roku 1939 po narodzeniu Chrystusa.
O prawach człowieka zaczęto mówić gdzieś w połowie lat 60-tych. I inicjatywa nie wyszła z kręgów KK.
Pozdrawiam, unter

- smakosz erotycznego rysunku
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 01 maja 2010, 00:21

Dzindzer pisze:Andrew napisał/a:
nie logicznym jest nie wierzenie w cywilizacje poza ziemskie

Dla mnie ogólnie uważanie, ze takich nie ma jest nielogiczne.

Dzin, na stopro się zgadzam... Osobiście dla mnie nie ma takiej możliwości aby jedna jedyna Ziemia, na wielki, nieskończony Wszechświat była jedynym "nośnikiem" jakiejkolwiek cywilizacji... :)

Dzindzer pisze:Andrew napisał/a:
, równoległe czasy itd

O tym zbyt mało wiem. Nie wykluczam

Jeśli już to równoległe światy... :) O tym wiem akurat całkiem sporo lecz praktycznie jest tylko jedna możliwość sprawdzenia tego. Jako teoria fizyki kwantowej wydaje się być dość wiarygodna a przede wszystkim bardzo wygodna...


Ja również ateistą jestem lecz nie sądze aby twierdzenie że aby oddawać cześć Bogu trzeba być w kościele było prawdziwe. Kościół to tylko budowla a katolicy mówią że Bóg jest wszędzie. Jeśli jest też tak mądry, dobry i miłosierny to na pewno nie będzie sie spinał że wierzysz w Niego akurat nie w kościele... :)
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 maja 2010, 01:51

Campari pisze:Jeśli jest też tak mądry, dobry i miłosierny to na pewno nie będzie sie spinał że wierzysz w Niego akurat nie w kościele... :)
Ale poza kosciolem nie uslyszysz na kogo glosowac i nie ma tacy.
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 01 maja 2010, 12:37

No tak, zwłaszcza że to On czyni z ludzi "pomazańców bożych" i wie jak wybranym pomóc...
A bez tacy to żyć nie mogę.. <banan>
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 01 maja 2010, 12:45

Wiesz no kościół jako budynek oraz administrację trzeba jakoś utrzymać
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 maja 2010, 13:20

Dzindzer pisze:Wiesz no kościół jako budynek oraz administrację trzeba jakoś utrzymać
Jakos. Kasuja za sakramenty, maja cennik ze za poswiecenie nagrobka biora 10% jego ceny i inne cenniki i jeszcze na tace zbieraja. Do roboty niech ida albo zyja w ubostwie. Nie musza sie mesiami poruszac.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 01 maja 2010, 13:26

Ale ja nie twierdzę, ze oni maja tanie usługi. Nie raz tak zdzierają, że szok.
Pragnę zaznaczyć tylko, ze jakaś część tego co wierni dają idzie na utrzymanie budynków, kościołów, administracji, wyżywienie księdza.

Ja nie korzystam z ich usług, więc nawet nie znam cenników
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 maja 2010, 13:54

Ta, a jak cos w kosciele chce zrobic to zamiast odkladac z tego co ma to oglasza w calej parafii wielka zbiorke na ten cel i goli owieczki extra. Od wielu wielu lat nie daje na tace. Zadko jest okazja ale jak juz jest to nie dam i koniec. Nawet jak mi ktorys z rodzicow dawal pieniadz zeby wrzucic to nie wrzucalem tylko oddawalem.
Ogolnie nie znosze tej organizacji. Uwazam ze ich dzialalnosc ma bardzo malo wspolnego z wiara i nawet jej szkodzi. W dodatku panoszy sie i robi co im sie tylko podoba wliczajac to dzialania sprzeczne z Pismem Swietym. A ludzie jak glupki sie na to godza "bo zwyczaj", "bo tradycja" itd.
Jakie to szczescie ze nie jestem katolikiem :D

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości