Gdzie studiować?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 09 lut 2009, 23:55

Miltonia pisze:A o odleglosci pisales, zeby bylo blisko GW. Czytaj i siebie.

napisałem coś takiego:

Mati pisze:więc nie jest problemem dojechać co drugi weekend do Poznania czy tam Szczecina. gdzieś w takich odległościach od Gorzowa.

i najbardziej by mnie te okolice interesowały jeśli chodzi o dojeżdżanie. bo nie sądzisz chyba, że będę co 2 tygodnie zasuwać do warszawy. pociągiem to tak średnio wygodnie, a samochodem nie zbyt tanio. prędzej już zamieszkać, ale to rodzi kolejne sprawy takie jak praca i zakwaterowanie, więc NA RAZIE szukam czegoś bliżej gorzowa.

Miltonia pisze:Studia krzak to studia byle jakie. Co to ma z policja wspolnego?

ale ja nie rozumiem o co Ci chodzi skoro nie padła jakakolwiek propozycja od kogoś. poprosiłem Was o radę co do zaocznych studiów. skoro nie znacie to bardzo chętnie poczytam o dziennych i może się skuszę, ale jak już mówiłem to niesie za sobą inne rzeczy.

a Ty Miltonia póki co wyśmiewasz mnie i pieprzysz o jakiejś ochronie środowiska, więc jak tak dalej ma być to prosiłbym Cie byś sobie podarowała
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2009, 23:56

Mati, Ty nadal nie łapiesz.
Albo chcesz mieć dobre studia albo chcesz mieć papier.
Nie ma 3lata, zaoczne i coś znaczące.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 00:01

księżycówka pisze:Albo chcesz mieć dobre studia albo chcesz mieć papier.

chętnie poczytam, albo przyjmę linki o "dobrych studiach" które mogą mi się na coś przydać.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 lut 2009, 00:02

W takim wymiarze - żadne.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 00:04

rozumiem, że nie zaoczne. więc jakie dzienne? i nie chodzi mi o odjebkę, ale by mieć jakieś te studia. bo równie dobrze mógłbym we wrześniu złożyć papierki do KWP i iść na selekcje ze średnim, ale chyba widocznie mi zależy skoro nie chce na tym poprzestać...o to mi chodzi z "mieć papier" ale nie iść dalej.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 10 lut 2009, 00:06

Jako jedyna dalam Ci konkretna propozycje i to zwiazana z tym, co chcesz robic i to najlepsza jaka moze byc i spelniac Twoje dziwne kryteria. Ty myslisz, ze ktos poprze tu Twoje wybory (zadne wlasciwie, bo sam nie wiesz czego chcesz poza wygoda). To po co w ogole pytaz, skoro obrazasz sie na odpowiedzi niezgodne z Twoimi nierealistycznymi wyobrazeniami?

Rosniesz na kolejnego frustrata ( [:D] ), co to w dupie byl, gowno widzial, ale za to mniemanie ma o sobie co najmniej jakby Oxford skoczyl. Wez sie chlopie zastanow i nie rob prblemu z wyboru studiow. Kazde spelniaja Twoje kryteria, byle byly w Poznaniu czy Szczescinie, bo wymagan nie masz zadnych.

No, nie dziwie sie takim "aspiracjom", skoro podroz do warszawy co dwa tygodnie to taki wyczyn.

I licz sie chlopcze ze slowami... .
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 10 lut 2009, 00:06

bo w sumie on się liczy na wstępie, a to co będę umiał czy nie to i tak wyjdzie w praniu...
Jak się idzie do pralni to faktycznie. Obecne realia hr i szeroko pojętego klasyfikowania pracowników mogą bardzo Cię zaskoczyć, jeśli wierzysz w stare mity.

A Miltonia nie pieprzy o ochronie środowiska, tylko Ty nie pojmujesz co ona pisze. Nie zachowuj się jakbyś był na forum od wczoraj <browar>

No co jak pokazywać to tylko dobry papier
Jak z papierka wynika, ze zaoczne, to może nawet różami pachnąć i nie pomoże. Niestety. Na dziennych zaoczni są przedmiotem kpin. Większości wykładowców i części studentów. Nikt nie grwarantuje, że na poziomie pracodawcy to się zmieni.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lut 2009, 00:09

Miltonia pisze:Studia krzak to studia byle jakie.

to to jeszcze mogło przejść parę ładnych lat temu, kiedy dużo mniej ludzi szło na studia.

Mati pisze:i pieprzysz o jakiejś ochronie środowiska

Grzeczniej proszę
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 10 lut 2009, 00:11

Mati pisze:rozumiem, że nie zaoczne. więc jakie dzienne? i nie chodzi mi o odjebkę, ale by mieć jakieś te studia. bo równie dobrze mógłbym we wrześniu złożyć papierki do KWP i iść na selekcje ze średnim, ale chyba widocznie mi zależy skoro nie chce na tym poprzestać...o to mi chodzi z "mieć papier" ale nie iść dalej.


Zadne to aspiracje. Wiekszosc ludzi po maturze idzie na studia, wiekszosc na takie, jak Ty wybierasz. Twoj wybor to ponizej przecietnej i moze zdaj sobie sprawe z tego. Moze dla Ciebie to i tak poswiecenie i wyczyn, ale porownujac do sredniej krajowej, to zaden. Wiec pozniej tez bedziesz ponizej sredniej ze swoim "papierkiem". Powodzenia, przyda Ci sie.

A linki miales, tylko pachna wysilkiem, to nie chcesz nawet tam startowac... .

Jakie wojsko, jaka policja? Do cwiczen brzucha nie mozesz sie zabrac nawet <hahaha>
Nie no, nie moglam sobie darowac, bo to juz smieszne jest. Jakas dyscyplina tam jednak jest potrzebna. Kiedys szly miernoty, teraz za dobra to miejscowka zeby brac co podleci.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 00:28

Miltonia pisze:Jako jedyna dalam Ci konkretna propozycje i to zwiazana z tym, co chcesz robic i to najlepsza jaka moze byc i spelniac Twoje dziwne kryteria.

i za to podziękowałem

Miltonia pisze:Ty myslisz, ze ktos poprze tu Twoje wybory (zadne wlasciwie, bo sam nie wiesz czego chcesz poza wygoda).

nie, liczę na to, że ktoś zaproponuje jakąś ciekawą uczelnie, kierunek, cokolwiek. a nie będzie oceniać...

Miltonia pisze:Jakie wojsko, jaka policja? Do cwiczen brzucha nie mozesz sie zabrac nawet <hahaha>

dobra. dalsza dyskusja nie ma sensu, bo zmierzałoby to w kierunku, że ja bym Ci odpisał "to się zdziwisz, bo właśnie zabieram się na następną serie" , Ty byś odpisała coś równie nie na temat i bez sensu i by się potoczyło jak w innych ciekawych tematach

dziękuję i pozdrawiam. z mojej strony koniec tematu :)

[ Dodano: 2009-02-10, 00:32 ]
Miltonia pisze:zadne wlasciwie, bo sam nie wiesz czego chcesz poza wygoda). To po co w ogole pytaz, skoro obrazasz sie na odpowiedzi niezgodne z Twoimi nierealistycznymi wyobrazeniami?

mylisz się. nie orientuje się w uczelniach, a że tutaj jest kilku studentów, więc poprosiłem o ich radę i mniej więcej określenie czy coś mojej okolicy jest ciekawego, a jak nie tu, to gdzie. a ktoś przyczepił się tego wyboru nie wiadomo dlaczego
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 10 lut 2009, 00:41

Mati pisze:nie, liczę na to, że ktoś zaproponuje jakąś ciekawą uczelnie, kierunek, cokolwiek. a nie będzie oceniać...
Może jeszcze powiedzieć Ci czy lubisz banany czy może truskawki?

Nie myślisz samodzielnie, to studia nie dla Ciebie. Zwłaszcza zaoczne.

Mati pisze:nie orientuje się w uczelniach
STFW. Google nie boli, Newsweek i Polityka robię wielkie rankingi uczelnyj, fora internetowe tychże pełne są opinii i ciekawostek, programy studiów są ogólnodostępne.

Tylko że Ty o nic z powyższych nie pytasz. Ty oczekujesz, że ktoś Ci powie co wolisz: banana czy truskawkę. A potem się dziwisz, ze forumowiczki mają Cię za chłopczyka <hahaha>
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 00:46

shaman pisze:fora internetowe tychże pełne są opinii i ciekawostek

czekaj czekaj, gdzie my jesteśmy? :|

shaman pisze:Tylko że Ty o nic z powyższych nie pytasz. Ty oczekujesz, że ktoś Ci powie co wolisz: banana czy truskawkę.

no to widzę, że wiecie lepiej o co ja pytam. łooooooł.

oczekuje, że ktoś poleci jakiś kierunek ciekawy o którym ja sobie dalej już poczytam i zobaczę czy mnie zainteresuje. nie, nie rozglądałem się jeszcze za konkretami, chciałem zapytać tutaj. czy to coś złego? i nie gadaj mi o tych truskawkach i bananach bo jesteś w grubym błędzie, a my ciągniemy bezsensowną dyskusje Shaman
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 00:55 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lut 2009, 00:54

Mati pisze:i nie chodzi mi o odjebkę

Ja Ci ostatni raz zwracam uwagę. Miałes juz ostrzeżenia za wulgaryzmy, rzuć mięsem bezpodstawnie a dwójeczkę wlepię bez mrugnięcia okiem

Mati pisze:ale chyba widocznie mi zależy skoro nie chce na tym poprzestać..

Mati to, że pytasz nie znaczy, ze ci zależy, to co najwyżej oznacza, że się interesujesz.

Miltonia pisze:Jako jedyna dalam Ci konkretna propozycje

A ja ?? Ja napisałam WAT, bo też tam Matiego widzę, ale coraz słabiej

shaman pisze:Na dziennych zaoczni są przedmiotem kpin. Większości wykładowców i części studentów.

Sama z ust wykładowcy słyszałam takie podśmiechujki

Mati pisze:nie, liczę na to, że ktoś zaproponuje jakąś ciekawą uczelnie, kierunek, cokolwiek

Gdyby mi jakimś cudem jaja wyrosły i cofnęła bym się do liceum to bym na WAT szła na Lotnictwo i kosmonautykę. Pisze to zupełnie poważnie


Mati pisze:nie orientuje się w uczelniach,

To się zacznij orientować, to nie jest złośliwość, to rada serdeczna moja. Poszukaj sobie. To Twoje życie w końcu jest.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 10 lut 2009, 00:59

Musisz znac jakis kierunek poszykiwan. Bo tak w ciemno - wszystkie kierunki, wszystkie uczelnie - to nie da sie nic wybrac.

Wiekszosc studiow jest nudna, jesli temat Cie nie interesuje chociaz troszke. I studia to tylko pewna baza, do rozwijania pozniej. Kiedys tak bylo, ze jakiekolwiek studia zapewnialy prace, bo 5-7% ludzi je mialo. Teraz jest inaczej, wiec nie patrz na to co teraz, ale na to, co po studiach bedzie, co one moga Ci dac na przyszlosc. Wiec wlasciwe pytanie brzmi: "Chce robic to..... . Co mam wybrac, zeby mi pomoglo dostac to prace po studiach?". Inaczej szkoda pieniedzy na "papierek". Urzedy pracy sa pelne ludzi z papierkiem i aspiracjami.

Na razie caly czas mowisz o policji czy wojsku, ale raczej w kontekscie "jak mi nic nie wyjdzie, to pojde tam". A teraz tez tak sie nie da. Jesli o tym myslisz, wybierz pod tym katem. Studia techniczne zawsze beda bardziej przydatne niz humanistyczne
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 01:00

Dzindzer pisze:Ja Ci ostatni raz zwracam uwagę. Miałes juz ostrzeżenia za wulgaryzmy, rzuć mięsem bezpodstawnie a dwójeczkę wlepię bez mrugnięcia okiem

zrozumiałem

Dzindzer pisze:Ja napisałam WAT, bo też tam Matiego widzę, ale coraz słabiej

dziękuję

Dzindzer pisze:To się zacznij orientować, to nie jest złośliwość, to rada serdeczna moja. Poszukaj sobie. To Twoje życie w końcu jest.

i poszukam, co niektórzy zrozumieli, że mają za mnie decydować i ja ich o takie coś proszę, tylko nie wiem z czego to wywnioskowali. ja zapytałem tylko czy są w stanie mi coś polecić, doradzić, podrzucić linkiem, ja już sobie bym dalej poszukał, poczytał i się zastanowił.

[ Dodano: 2009-02-10, 01:05 ]
Miltonia pisze:Musisz znac jakis kierunek poszykiwan. Bo tak w ciemno - wszystkie kierunki, wszystkie uczelnie - to nie da sie nic wybrac.

Miltonia pisze:Studia techniczne zawsze beda bardziej przydatne niz humanistyczne

no mogę brnąć w kierunek humanistyczny jakiś. z technicznych to jedynie informatyka wchodzi w grę. z tym, że odpada już tutaj gorzowski wisz, bo jak już mówiłem to nie jest zbyt dobra uczelnia i z papierami i umiejętnościami stamtąd nic nie osiągnę w pożądanym kierunku. pracując w kwp miałem przyjemność rozmawiać z chłopakami na temat tej uczelni i ogólnie wszelkie cv z tą uczelnią idą na koniec kolejki

Miltonia pisze:Na razie caly czas mowisz o policji czy wojsku
, ale raczej w kontekscie "jak mi nic nie wyjdzie, to pojde tam"

nie, nie. policja i wojsko jest raczej w pierwszej kolejności

Miltonia pisze:Jesli o tym myslisz, wybierz pod tym katem.

myślę, i to dość poważnie.

i macie rację o tych dziennych. będzie to lepszy wybór...
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 01:07 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 10 lut 2009, 02:01

Mati pisze:shaman napisał/a:
fora internetowe tychże pełne są opinii i ciekawostek


czekaj czekaj, gdzie my jesteśmy?
Nie na forum internetowym tychże (uczelnyj). A tam jest źródło interesujących Cię informacji.

http://tinyurl.com/cgfqhu
http://tinyurl.com/dde732
http://tinyurl.com/adzo3g

Uproszone linki. Służę.

Po kilkuletniej karierze tutaj ---> http://www.inpid.amu.edu.pl/ możesz być w wojsku czy w policji odpowiedzialny za kontakty z mediami. W tym dwóch grupach instytucji te posady są całkiem stabilne. A jak nie, to możesz to robić gdziekolwiek.
Teraz jakieś głupie zmiany powprowadzali, praktyki już na 2 czy 3 roku są. Jak na praktyce okaże się, że jesteś dobry, to masz szansę zostać i pracować równolegle ze studiami.
uam to miejsce specyficzne, często (na wnpid też) potrzeba dużo samozaparcia lub talentu żeby wytrwać z pożytkiem dla siebie. Najlepiej mieć jedno i drugie. Choć w pewnym stopniu to się tyczy wszystkich studiów. W każdym razie warto, zwłaszcza jeśli się angażujesz i wykorzystujesz to co uczelnia oferuje. Jak dla samego papierka to jest za ciężko i zbyt irytująco.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 02:17

dzięki wielkie Shaman <browar>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 lut 2009, 08:13

Mati pisze:
ale że tak kulturalnie zapytam. czytasz to co ja piszę? czy tylko przyczepiłaś się tego jednego zdania? napisałem, że chcę zrobić tylko licencjat i nie pchać się dalej w studia. robię zaoczne bo chce mieć papier i chce pracować. czy to takie trudne?


Mati - Ty sie nie gniewaj na starego usera teraz , ale przeczytaj to co napisales kilka razy , albo czytaj do skutku - moze zalapiesz gdzie tkwi bład jak i smiech tych co czytają te twoje w tym temacie wypociny ... <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 15:52

Andrew pisze:Mati - Ty sie nie gniewaj na starego usera teraz

a ja wcale nie mam zamiaru się na Ciebie gniewać, ani na nikogo innego <browar>

Andrew pisze:moze zalapiesz gdzie tkwi bład jak i smiech tych co czytają te twoje w tym temacie wypociny ... <browar>

bo chodzi, że chce mieć studia, nie kończyć na technikum. chce mieć papier, w sensie, że mieć wykształcenie wyższe, skończyć jakieś studia. nie odbębnić. ale mieć papier i móc jednocześnie pracować
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 10 lut 2009, 19:27

Mati, Ty tak smecisz o policji i wojsku, a wlasciwie jak sciezke kariery dla siebie wobu tych instytucjach widzisz?
Bo to nie bedzie "The Unit", "Baza Pensacola" czy inni "Kryminalni".
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 19:41

Wujo Macias pisze:a wlasciwie jak sciezke kariery dla siebie wobu tych instytucjach widzisz?

w policji po tych 3 latach na krawężniku planuje próbować dostać się gdzieś do sekcji operacyjnych. nie siedzieć za biurkiem. kryminał, narkotyki. działać działać. i raczej nie poprzestać na posterunkowym

w wojsku? nie zastanawiałem się jeszcze nad konkretną jednostką, ale na pewno piechota.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 10 lut 2009, 19:58

A tak sobie wypunktowałem.
1. Długo mnie na forum nie było, ale widzę że nic się nie zmieniło;) Ktoś pyta jak żarówkę wkręcić, a cała reszta pokój by obracała żeby to zrobić.
2. Dyplom studiów niestacjonarnych nie różni się niczym od dyplomu studiów stacjonarnych (przynajmniej na uczelniach państwowych).
3. Rankingi typu Polityka, czy w Rzeczpospolitej byłyby wiarygodne (zaznaczam "byłyby") gdyby robiono je wg jasnych kryteriów. Niestety w większości przypadków większy nacisk kładzie się w nich na warunki studiowania (klima w salach, projektory, itp.) niż na faktycznie wyspecjalizowaną kadrę i poziom kształcenia.
4. Na forach uczelnianych opinii faktycznie co niemiara, ale w większości przypadków opinie te są bezużyteczne (sam to przećwiczyłem), programy studiów w wielu przypadkach bardzo zbliżone (przynajmniej te na papierze).
5. Z mojej strony mogę odradzić UE we Wrocławiu. Traktują czasami studenta jak zło konieczne.
6. Jeśli patrzysz na studia pod kątem policji lub wojska to sprawdź za co są dodatkowe punkty przy naborze (na policji za wyższe ekonomiczne, prawnicze i jeszcze jakieś są ekstra punkty dla rekruta). Słyszałem że w Poznaniu WSL (Wyższa Szkoła Logistyki) jest w miarę ok, ale tylko słyszałem.
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,
wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 lut 2009, 20:15

Soul pisze:Jeśli patrzysz na studia pod kątem policji lub wojska to sprawdź za co są dodatkowe punkty przy naborze (na policji za wyższe ekonomiczne, prawnicze i jeszcze jakieś są ekstra punkty dla rekruta). Słyszałem że w Poznaniu WSL (Wyższa Szkoła Logistyki) jest w miarę ok, ale tylko słyszałem.

dzięki Soul <browar>

Soul pisze:sprawdź za co są dodatkowe punkty przy naborze

ze strony: http://www.policja.pl/rekrutacja/informator5a.html

5.1.2. Punktowanie preferencji zawartych w ogłoszeniu

Kandydatowi do służby w Policji przyznaje się dodatkowo punkty za preferencje w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych określonych w ogłoszeniu, według schematu:

* wykształcenie średnie - 10 punktów
* wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier) - 12 punktów
* wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) - 14 punktów
* wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) o kierunku - 18 punktów

przydatnym dla służby w Policji (prawo, administracja, ekonomia lub informatyka)


szkoda, że mój możliwy "technik informatyk" nic nie daje :/
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 11 lut 2009, 11:54

Mati pisze:szkoda, że mój możliwy "technik informatyk" nic nie daje :/

<hahaha>


Mati, dorosniej troszke. A co niby mialby dawac? W jaki sposob to przydatne by moglo byc w policji np? Znow sie klania informatyka, przed ktora uciekasz, bo za trudna, albo boisz sie, ze sie nie dostaniesz?

Doradzac mozna komus kto pyta -jakie najlepsze studia, zeby dostac sie do policji albo gdzie lepiej isc na prawo do Warszawy czy do Krakowa. A na pytanie Matiego kazda odpowiedz jest dobra, albo zadna, w zaleznosci od jego humoru i tego, czy jemu sie to podoba.

Proste - chcesz isc do wojska - idziesz na ZMECH, WAT ewentualnie AON. Chcesz isc do policji - idziesz do Szczytna, na parwo, na informatyke, w zaleznosci od tego, co chcesz robic w policji.

Reszta, tez w zaleznosci od tego, co chcesz robic. Studiowanie dla studiowania konczy sie na zmywaku w UK, na pracy w sklepie albo w czymkoliwiek co zalatwia rodzina czy znajomi. Jak nie wiesz, co chcesz robic, idziesz na studia po ktorych jakakolwiek prace mozna dostac, a to obecnie informatyka, medycyna, finanse, farmacja itp.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, 12:06 przez Miltonia, łącznie zmieniany 1 raz.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 11 lut 2009, 14:43

Mati, a moze Ty z miejsca olej te studia? Bo w sumie po co robic cos, do czego i tak nie masz przekonania. Z marszu idz do woja lub glin, studia ew. dorobisz potem.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 11 lut 2009, 17:19

Mati, ja w czasie studiów przez jakieś dwa lata też przeżywałem wojsko. Widziałem siebie w humwee tudzież w innym honkerze mknącego przez bezdroża Iraku z RKMem w łapach. Później spotkałem parę razy kumpla z liceum który w wojsku służył/służy ( poszedł z własnej nieprzymuszonej woli). I w ten oto sposób moje wyobrażenia dzielnych czynów i długich luf zderzyły się z wojskową codziennością bardzo dokładnie opisaną przez jednego z żołnierzy. I powiem Ci szczerze,że po tym odechciało mi się Polish Army . I nie chodzi o to,że ciężko, że jednostka może być na jakimś wygwizdowie ,że z często gęsto zadajesz się z kompletnymi debilami i etc. Chodziło o układy jakie w tym wojsku panują. Ludwik XV i dworskie intrygi to mały pikuś przy tym co panuje na jednostkach. W naszych dzielnych siłach zbrojnych chlejesz morze wódy i musisz wiedzieć z kim to morze wódy wypić,komu tyłek przyślinić i etc... Niby jak w życiu,ale tam to jest doprowdzone do kuriozum. Ot mały przykład z życia. Jeden z oficerów miał przeprowadzić z żołnierzami ćwiczenia w okopywaniu się i obronie pozycji leśnych. Wydaje się proste ale, zawsze jest ale. Facet miał zrobić drewniane kozły pod zasieki. Żeby zrobić kozły musiał mieć gwoździe. Gwoździe musiał dostać od kwatermistrza. A kwatermistrz stwierdził,że nie da i chu.... No to gościu po kilku dniach( a termin zbliżał się nieubłaganie) się wkurzył skoczył do Castoramy i sam kupił gwoździe.No niby normalka.Ćwiczenia się odbyły, dowódca jednostki je odebrał i ty nagle wyskakuje zonk. W jaki sposób stoją kozły skoro nie ma kwitów na gwożdzie (aha jak byś nie wiedział to gwoździe mają różne klasy i jeśli trzeba to po ćwiczeniach oddajesz zużyte gwoździe jak np.gwoździe klasy 3 bądź 2 i otrzymujesz kwit). Koniec końców nasz oficer prowadzący ćwiczenia z obrony lasu dostał porządną zjebę za nieregulaminowe użycie materiałów i etc. Więc tutaj poprzednicy dobrze ci mówią.Jako zwykły piechociarz czy czołgista będziesz rzucany od jednostki do jednostki i będziesz budował takie kozły oraz tłumaczył się z gwoździ. Lepiej skończ nawet zaocznie jakąś informatykę i z magistrem informatyki startuj do woja. Ewentualnie idź zaraz po maturze do woja , odsłuż swoje zaczep się w jakiejś jednostce i w tedy startuj na studia.Armia sfinansuje ci naukę i po skończonej nauce pójdziesz na roczny kurs oficerski i zaczniesz karierę tzw żelaznego pułkownika. A taki wojak cieszy się już porządną estymą i ma doświadczenie. Jeśli wytrzymasz taką drogę do oficerskich szlifów to wtedy twoja kariera wojskowego będzie jakoś ukierunkowana.Jeśli do tego skończył byś informatykę to można by powiedzieć,że przyszłość będziesz miał zabezpieczoną dobrze. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda rzeczywistość wojaka to poczytaj sobie
http://www.nfow.pl/portal.php .Dobre forum,tworzone przez samych żołnierzy.
Jak bym miał wybierać pomiędzy policją a armią to chyba bym wybrał armię ale to tak ze względu na moje militarne zboczenie.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, 17:22 przez AMX, łącznie zmieniany 2 razy.
Wy jeździcie, My latamy.
Grace

Postautor: Grace » 11 lut 2009, 20:59

Nemezis pisze:studia to najlepszy czas w życiu człowieka

ja się nie mogę doczekać końca studiów, bo wreszcie mi się rozluźni.
Mati pisze: poza tym zależy mi i tak tylko i wyłącznie na papierku.

dlaczego zależy Ci tylko na papierku?

Mój brat cioteczny poszedł do policji jakiś rok temu, niestety historia tożsama z tą AMX`ową. Ale jeśli chcesz spróbować MAti, to uważam, że lepsze to niż studia dla studiów, które z Twoim podejściem nie maja żadnego sensu.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, 21:06 przez Grace, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 11 lut 2009, 21:39

policja, jak i armia, w sporej części rządzą się prawami podobnymi do urzędów państwowych. Koterie, nepotyzm, swoi i obcy, wymiana kadr po zmianach władzy. Czy to takie fajne jest?
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 11 lut 2009, 23:22

TedBundy pisze:policja, jak i armia, w sporej części rządzą się prawami podobnymi do urzędów państwowych. Koterie, nepotyzm, swoi i obcy, wymiana kadr po zmianach władzy. Czy to takie fajne jest?


Nie jest ani lepiej ani gorzej, niż w jakiejkolwiek grupie społecznej, gdzie jeden może coś zyskać podpieprzając drugiego. <faja> ...A policja bywa fajna. :) Wiem, bo z policyjnej rodziny pochodzę i się wśród policjantów całe dzieciństwo obracałem. Oczywiście dzisiaj to wszystko zeszło pewnie nieco na psy, ale co nie zeszło? :) ...Hm... W sumie teraz tak sobie myślę, że może należało się jednak studiowanie kryminalistyki wziąć. :) Bo ciągnie mnie do tych klimatów trochę. <zakochany> ...AMX jak mogłeś mieć takie co do wojska złudzenia? <lol> Tam można iść, ale tylko do oddziałów elitarnych. Inaczej szkoda życia. ;)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości