rasizm i szowinizm, czyli słowo-wytrych

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 01 lut 2007, 19:35

"musimy pomóc naszemu czarnemu bratu"

<diabel>

Laureat tytułu Antyfaszysty Roku, poeta, dziennikarz. To do niedawna wizerunek Simona Mola, podejrzanego o zainfekowanie partnerek wirusem HIV. Uwodził nie tylko kobiety, ale także instytucje. I dobrze z tego żył.


Legenda Simona Mola powstawała przez siedem lat. Nikt nie ośmielał się już mówić o faktach, które nie pasowały do jego medialnego wizerunku. Wątpliwości ukrywano, a każda kolejna publikacja budowała jego popularność -mówi jedna z osób, które współpracowały z nim przy inicjatywach kulturalnych. - Gdyby nie kilka zdesperowanych kobiet, które zechciały mówić, prawda o Simonie Molu nigdy nie ujrzałaby światła dziennego.

Aresztowanie Mola pod zarzutem zakażenia czterech byłych partnerek wirusem HIV nastąpiło w momencie, gdy ten uchodźca z egzotycznego Kamerunu był w Polsce u szczytu sławy. Obsypywany zaszczytami guru środowisk antyfaszystowskich i antyrasistowskich, poeta i twórca niszowego, ale znanego Teatru Migrator, bohater reportaży i kronik kulturalnych.

Do perfekcji doprowadził lawirowanie między organizacjami pozarządowymi, samorządowymi i rządowymi. Umiał wykorzystać do tego zapatrzonych w niego dziennikarzy. Budował swoją legendę, stając się szybko "zawodowym uchodźcą". Jak pisał, musiał opuścić ojczyznę, bo walczył z korupcją, w Polsce sam, jak wynika z ustaleń "Rz", znalazł się w sytuacji korupcyjnego konfliktu interesów. Dzięki znajomościom w stołecznym ratuszu został członkiem komisji przyznającej mieszkania uchodźcom. I sam takie mieszkanie dostał.

Od połowy zeszłego roku zbierały się nad nim czarne chmury. Kilka anonimowych kobiet zaczęło oskarżać go na internetowych forach, że zaraził je śmiertelnym wirusem HIV.

Po aresztowaniu Mola, w środowiskach, które go lansowały, zapanowała powszechna konsternacja. "To bardzo delikatna sprawa", "należy ją widzieć w kontekście rasistowskim" - słyszeliśmy od osób, które dobrze go znały i zapraszały na demonstracje w obronie wolności i swobód. - Nie mam nic do powiedzenia. Proszę mnie nie prowokować. Nie chcę być chamski. Dlaczego do mnie się dzwoni w tej sprawie? -mówił Rafał Pankowski, ideolog organizacji Nigdy Więcej, która przyznała Simonowi Molowi tytuł Antyfaszysty Roku.

Mit Simona Mola runął, gdy 3 stycznia do drzwi jego mieszkania w centrum Warszawy zapukali policjanci. Pozostały pytania, kim naprawdę był Mol i co w jego wizerunku jest prawdą, a co kłamstwem.


Kto straszy świadków

Kilka dni temu dziennikarze "Rz" spotkali się z byłym aktorem teatru Simona Mola. Wkrótce po rozmowie zadzwonił przerażony i zażądał wycofania wszystkich swoich wypowiedzi z tekstu. Przyznał, że dostał telefon z pogróżkami. - Zadzwonił do mnie kolega Mola, straszył i mówił, żebym nie mieszał się w nie swoje sprawy. Zakazał rozmawiania z dziennikarzami - tłumaczył zdenerwowany.

Taka sama sytuacja powtórzyła się z człowiekiem, który namówił zakażone przez Mola dziewczyny do złożenia zeznań. Już w czasie dwugodzinnej rozmowy z nami był niespokojny. -Simon Mol ma wielkie wpływy, wielu ważnych znajomych, w tym prawników -tłumaczył. -Oni mogą znaleźć jakieś kruczki i on wyjdzie. I co ja wtedy zrobię?

Kilka godzin po naszej rozmowie zadzwonił. Był skrajnie zdenerwowany. - Kogo pan się boi? - pytaliśmy. -Zabraniam pisać, że w ogóle ze mną rozmawialiście. Chodzi o moje bezpieczeństwo! -krzyczał do słuchawki.

Czy ktoś zastrasza świadków? Mimo że śledczy wiedzą o co najmniej kilkunastu kobietach, które miały seksualne kontakty z uchodźcą, żadna z nich nie chce wystąpić w sprawie Simona Mola jako świadek lub pokrzywdzona. - Ciągle opieramy się na zeznaniach czterech kobiet, które zdecydowały się walczyć do końca. Mówią, że za wszelką cenę chciały powstrzymać Mola. Ale mówią też, że to bezwzględny człowiek. Boją się go -przyznaje prokurator.

Z ustaleń "Rz" wynika, że człowiekiem, który zadzwonił z pogróżkami do jednego z rozmówców "Rz", był Emmanuel M. To jedna z najbardziej tajemniczych osób z otoczenia Simona. W środowisku ciemnoskórych imigrantów uchodzi za jego najbliższego przyjaciela.


Tajemniczy przyjaciel

Emmanuel M. był wyraźnie zaskoczony, że do niego dotarliśmy. Kolczyk w uchu, elegancki skórzany płaszcz. Po polsku mówi średnio, woli używać angielskiego. Nie chce się przyznać, czy jest uchodźcą ani z jakiego kraju pochodzi. Nie chce nawet powiedzieć, czym się w Polsce zajmuje. Twierdzi jedynie, że reprezentuje grupę osób wspierających Mola.

- Byłem u niego, kiedy przyszła po niego policja -mówi. -Niedawno ktoś od nas widział się z nim w areszcie. Simon mówi, że jest niewinny. Twierdzi, że nigdy w Polsce nie miał badań na HIV.

-Nie zdziwiło pana, że mimo sygnałów od byłych dziewczyn nie wykonał testu? Czy tak zachowałby się zdrowy człowiek? -pytamy.

Emmanuel nie odpowiada. Odwraca głowę i dłuższą chwilę milczy. Potem powtarza, że dużo osób nie wierzy w winę Simona, i dodaje, że z własnych doświadczeń wie, jak źle są traktowani kolorowi przez policję w Polsce. Twierdzi, że pracował razem z Molem w jego fundacji. Ale kiedy drążymy temat, nagle zacina się. Nie chce odpowiedzieć na żadne pytanie dotyczące jej działalności lub wpłat, które wpłynęły na konto. -Nie mam upoważnienia -powtarza.

Udało nam się dotrzeć do akt tajemniczej fundacji Mola w Krajowym Rejestrze Sądowym. Okazało się, że Simon Mol, zakładając przed prawie rokiem Międzynarodową Fundację Migrator Theatre, mianował się jej prezesem. Fundacja miała pomagać uchodźcom i emigrantom. Jako dokumentację dotychczasowych osiągnięć Mol załączył ksero artykułów ze stołecznego dodatku "Gazety Wyborczej". Kolekcję otwiera publikacja podtytułem "Wielkie brawa dla Simona".

Fundacja jest praktycznie jednoosobowa. Mol decyduje o wszystkim, także o finansach. Nie ma żadnego organu kontrolnego, który czuwałby nad wydawaniem funduszy. To niespotykane, bo w fundacjach normą jest istnienie rady, w której zasiadają cieszące się szacunkiem autorytety. I chociaż Mol zna wiele takich osób, żadnej z nich nie zaprosił do współpracy.

Prócz Mola w zarządzie znalazł się jego przyjaciel Emmanuel Zuu. Ale ten był jedynie figurantem, mógł działać wyłącznie jako doradca Mola. Mimo to zapewne wiedział, czym się zajmuje fundacja. Teraz jest jedyną osobą, która mogłaby o tym opowiedzieć. Jednak Zuu zapadł się pod ziemię. -Tata wyjechał do Londynu, wróci w maju - mówi córka Zuu, którą zastaliśmy w jego warszawskim mieszkaniu.


Gdzie są pieniądze?

- To niemożliwe, nieprawdopodobne. Simon Mol znów mnie wykorzystał. On jest zwykłym oszustem - powtarza zaszokowany 43-letni Marokańczyk. Przed chwilą powiedzieliśmy mu, że na jednym z międzynarodowych forów internetowych znaleźliśmy informację, że fundacja Mola prowadzi akcję zbierania środków na jego leczenie. Marokańczyk został latem ubiegłego roku pobity na festiwalu teatralnym w Węgajtach. Sprawa stała się bardzo głośna i określana jako przykład rasistowskiej napaści.

Simon Mol odwiedził wówczas Marokańczyka. Towarzyszyła mu ekipa "Gazety Wyborczej". Mol deklarował, że jest wstrząśnięty rasistowskim atakiem i że zajmie się pobitym artystą. - Wcale nie chciałem tego artykułu, ale im na tym zależało -mówi dziś aktor. Od tego czasu Mola widział tylko raz. Dostał od niego 600 zł, choć jak niedawno się dowiedział, sami organizatorzy festiwalu zebrali prawie dwa razy więcej. - Simon od razu po publikacji przestał się mną interesować. Kiedy dzwoniłem do niego, krzyczał, żebym nie wywierał na niego presji -opowiada aktor spotkany przed warszawskim szpitalem, do którego chodzi na rehabilitację.

-Kiedy aresztowano Simona, zebraliśmy się wszyscy w warszawskiej kawiarni Casablanka - relacjonuje jeden z aktorów Teatru Migrator. - Wszyscy byli wstrząśnięci. I nagle nowy szok: nie ma żadnych pieniędzy, bo wszystko trzymał Simon. Jest fundacja, o której imigranci nic nie wiedzieli. Polacy coś tam wiedzieli, ale nikt nie widział statutu, bo Simon się na to nie zgadzał.

Jak ustaliliśmy, tuż przed aresztowaniem Mol przygotowywał wniosek do Ministerstwa Kultury o dotację w wysokości 160 tys. zł. Podobno starał się też o dotacje unijne - nie wiadomo, z jakim skutkiem.

Czy Simon przywłaszczył pieniądze fundacji? Próbowaliśmy ustalić, jakie miał w ostatnich latach źródła utrzymania. Oficjalnie nigdzie nie pracował. Na swej internetowej anglojęzycznej stronie chwalił się, że swego czasu był konsultantem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Opisuje też, jak urzeczony piękną blondynką ścigał ją po Warszawie ministerialną lancią, łamiąc wszelkie przepisy. Ale ministerstwo, zapytane przez "Rz", odcina się od Mola. "Uprzejmie informuję, że pan Simon Mol alias Simon Moleke Njie nie był zatrudniony w MSZ" -napisał nam Tomasz Szeratics z MSZ.

Oficjalna wersja życiorysu Mola mówi, że był dziennikarzem "Warsaw Voice". Kiedy dzwonimy do redakcji, słyszymy, że Simon Mol, choć wcześniej pisywał do tej gazety, przez ostatnie trzy lata nie był zainteresowany współpracą.

Mieszkanie czeka na Simona

Simon Mol mieszkał w małym mieszkanku w eleganckiej kamienicy przy cichej uliczce w centrum stolicy. Drzwi do dawnego mieszkania dozorcy, jakby dla zmylenia, oznaczone są liczbą 14. To właśnie za brązowymi metalowymi drzwiami z wizjerem Mol spotykał się z większością swoich ofiar.

Niespełna 20-metrowy lokal przyznał Zarząd Dzielnicy Śródmieście Stowarzyszeniu Uchodźców w RP, którego Mol był szefem. Był to lokal przeznaczony na biuro, nikt nie miał prawa w nim mieszkać. - To podstawa do rozwiązania umowy - przyznaje urzędniczka z Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami.

Ale Mol i tak musiałby wynieść się z mieszkania. We wrześniu urzędnicy rozwiązali umowę, ponieważ nie płacił czynszu. W sądzie toczy się sprawa o eksmisję.

Z ustaleń "Rz" wynika, że Mol nie musiał jednak obawiać się kłopotów z mieszkaniem. Krótko przed aresztowaniem dostał mieszkanie komunalne od Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Ta samorządowa instytucja co roku przyznaje pięć mieszkań cudzoziemcom ze statusem uchodźcy, których sytuacja jest wyjątkowo trudna, obarczonych liczną rodziną lub schorowanych i starych. W ubiegłym roku o mieszkania starało się kilkanaście rodzin, większość w takiej właśnie sytuacji.

Kiedy 15 grudnia komisja przyznała mieszkania, okazało się, że wygrał z nimi młody, samotny mężczyzna -Simon Mol.

Jak to możliwe? Postanowiliśmy zapytać o to członków komisji. Ku naszemu zdziwieniu, jednym z członków pięcioosobowej komisji, która decydowała o przyznaniu mieszkania, okazał się Simon Mol. - Dlaczego w komisji decydującej o przyznaniu lokalu Simonowi Molowi zasiadał... Simon Mol? -No, takie jest życie -mówi dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanta Sobczak. Dodaje, że stało się tak, ponieważ wytypowało go Stowarzyszenie Uchodźców RP. Oznacza to, że wytypował się sam, ponieważ był prezesem stowarzyszenia. W swojej sprawie Mol wstrzymał się od głosu.

Kiedy rozmawiamy z pracownicami WCPR o tym, jak przyznano mieszkanie Molowi, kobiety nie kryją oczarowania Kameruńczykiem.

Sobczak: - Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że pan Simon był i myślę, że jest, osobą nietuzinkową. Pamiętam, że gdy pracowałam jeszcze w ośrodku na Woli, Simon Mol pojawił się u nas. Miał poczucie dyskomfortu wynikające z niskiego statusu materialnego. Zwrócił się o pomoc, ale nie był zadowolony z obsługi ośrodka i wyraźnie to artykułował.

Agata Kaczmarska, która zasiadała w komisji, przyznaje, że zna Simona od lat. -Od momentu, kiedy Mol skończył program integracyjny, czyli sześć lat temu, nie utrzymywałam z nim już tak częstych kontaktów. Zapraszał mnie na swoje spotkania poetyckie, ale miałam z nim kontakt jedynie jako z przedstawicielem organizacji pozarządowej -przyznaje.

Kaczmarska mówi, że poaresztowaniu Mola sytuacja się zmieniła. Składa jednak zadziwiającą deklarację. -Nie chcemy go w żaden sposób dyskryminować. Dlatego uznaliśmy, że tym razem z lokalu skorzysta osoba z listy rezerwowych. A pan Simon, jeśli wróci do nas cały szczęśliwy i czysty jak kryształ, otrzyma lokal bez kolejki i już bez konkursu - mówi optymistycznie.


Simon: Nikt się nie dowie

Czy Simon Mol uwodził przedstawicielki organizacji pozarządowych i samorządowych, które mogły mu pomóc? Po Warszawie krążą teraz opowieści młodych kobiet, które nie uległy urokowi Mola. Zwykle są to dziewczyny, które spotkały się z nim na gruncie zawodowym -są wolontariuszkami organizacji humanitarnych lub organizowały jego spotkania poetyckie. Pod jakimś pretekstem Simon proponował, by spotkały się z nim w jego mieszkaniu. Miały przejrzeć jakieś dokumenty, obejrzeć filmowy zapis jego spektaklu. Szybko okazywało się, że cel spotkania jest zupełnie inny - nastrojowa muzyka, wino na stole, a także zdecydowane działania Simona nie pozostawiały żadnych złudzeń.

Z opowieści osób dobrze znających Mola wyłania się zupełnie inny obraz. - Dziewczyna, która mi to opowiedziała, była wstrząśnięta. Odwiozła Simona do domu, w którym miał spać, bo mówił, że nie chce nocować w hotelu zarezerwowanym dla aktorów Teatru Migrator podczas festiwalu w Węgajtach. Kiedy znaleźli się w pokoju, pozwoliła mu się pocałować. Uznała, że to taki pozbawiony erotyzmu pocałunek. Przez całą drogę Simon opowiadał, jak bardzo jest zdenerwowany rasistowską napaścią na swego kolegę. Gdy odsunęła się od Simona, zobaczyła, że on już rozpiął pasek, zrzuca dżinsy i szybko się rozbiera. Powiedziała: "Simon, co robisz? Przecież my się prawie nie znamy". Był wściekły. Krzyczał: "fuck!" -relacjonuje jeden z ciemnoskórych aktorów Teatru Migrator.

-To było spotkanie poświęcone sytuacji uchodźców. Gdy się skończyło, Simon zaproponował, bym wpadła do niego. Była to zupełnie jednoznaczna propozycja. Powiedziałam: "nie ma mowy, mam chłopaka". Nalegał: "przecież nikt się nie dowie". Powiedziałam: "ale ja będę wiedziała" - opowiada Miłka Stępień, afrykanistka i działaczka Zielonych.

Aż do momentu aresztowania Mola nawet jego dobrzy znajomi nie zdawali sobie spraw z jego podbojów seksualnych. Podrywane przez niego dziewczyny zazwyczaj wychodziły też z założenia, że Simon uległ emocjom i nie przychodziło im do głowy, że to jego sposób działania.

- Dzisiaj na wiele sytuacji patrzę inaczej. Pamiętam jeden z bankietów po premierze teatralnej. Zauważyłem, jak Simon rozmawia z jedną z kobiet przy barze, wstukuje jej numer do komórki. A potem przemieszcza się w inne miejsce, i już ma nowy numer innej kobiety -mówi jeden z jego znajomych.


Czarne kobiety jak siostry

Kiedy okazało się, że Simon Mol podejrzany jest o świadome zarażanie kobiet wirusem HIV, ludzie związani z organizacjami humanitarnymi byli bliscy paniki.

-Bardzo boimy się o los ciemnoskórych kobiet, które mogły mieć kontakty seksualne z Molem. Żadna z nich nic nie powie, nawet jeśli jest zakażona. Nie pójdzie na badania, bo będzie się bała, że to pogorszy jej sytuację w oczach polskich władz -mówi jedna z osób, kierujących organizacją pomagającą uchodźcom.

Jednak osoby, które obserwowały, jak Mol funkcjonował w środowiskach uchodźców, uważają te obawy za bezpodstawne.

-Simon miał olbrzymi autorytet wśród żyjących w Warszawie Afrykanów. Czarne kobiety patrzyły na niego jak na boga. Gdyby powiedział jednej z nich, że ma pójść do jego mieszkania, zostać na noc lub z nim żyć, usłuchałaby bez wahania -mówi Andrzej Malinowski, aktor, który występował w Teatrze Migrator. -Widać było wyraźnie, że te kobiety go nie interesują. Traktował je rzeczowo i bez emocji.

I chociaż w otoczeniu Mola znajdowały się niekiedy prawdziwe czarne piękności, za którymi oglądali się Polacy, on nie zwracał na nie uwagi. - Dla niego były po prostu siostrami -mówi ciemnoskóry aktor Migratora. -Jako mężczyznę interesowały go tylko Polki, no, w każdym razie białe kobiety.


Na zawsze w Polsce

Kiedy wybuchła afera Simona Mola, na biurko Jana Węgrzyna, dyrektora Biura dla Cudzoziemców i Repatriacji MSWIA, natychmiast trafiła jego teczka. Wniosek uchodźcy Mola złożony siedem lat temu, był doskonale przygotowany, z listami poparcia Pen Clubu.

Kilka lat temu sam Węgrzyn wszedł w konflikt z najsłynniejszym afrykańskim uchodźcą w Polsce.

- "Rzeczpospolita", powołując się na mnie, napisała, że Polska nie chce stwarzać sobie problemów, jakie ma zachodnia Europa, która pozwoliła na masową imigrację. Sugerowałem, że powinniśmy raczej stawiać na pokrewnych kulturowo Słowian. Rozpętało się prawdziwe piekło - wspomina Jan Węgrzyn. -Mol jako sekretarz generalny Stowarzyszenia Uchodźców wystosował list otwarty, zarzucając mi dyskryminację na tle rasowym. Izabela Jaruga-Nowacka, wówczas minister w rządzie Marka Belki, żądała mojej dymisji.

Węgrzyn mówi to, co wielu urzędników i wolontariuszy z organizacji humanitarnych: Simon Mol był niezwykle groźnym przeciwnikiem, bo w razie najmniejszych problemów zarzucał rasizm i groził, że wróci z dziennikarzami. -A miał naprawdę znakomite przełożenie na"Gazetę Wyborczą" -podkreślają.

Wiele osób zastanawia się dziś, co się stanie, jeśli Simon Mol zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu. - Nie będzie miało to żadnego wpływu na jego status uchodźcy. W więzieniu zachowa pełne prawa, jakie z tego wynikają, państwo polskie będzie też płacić za jego kurację lekami przeciwko HIV - mówi Węgrzyn. - No i oczywiście, kiedy Mol już wyjdzie, pozostanie na terytorium Polski.

Czy Mol mógłby być deportowany z Polski? Tylko pod jednym warunkiem. - Gdyby jakieś osoby, oburzone jego postępowaniem, ujawniły fakty wskazujące, że starając się o status uchodźcy, podał nieprawdziwe informacje, możliwe byłoby cofnięcie mu tego statusu - tłumaczy Węgrzyn.

BERTOLD KITTEL, MAJA NARBUTT, współpraca Agata Byrska
http://pl.indymedia.org/pl/2007/02/26073.shtml

Komentarz portalu Nacjonalista.pl:
Na uwagę zasługuje to, że artykuł pojawił się na stronie antyfaszystów. Czyżby bili się w pierś?

Słowo komentarza - im więcej wychodzi na jaw faktów, tym większy smród. Rzygać mi się chce, patrząc na tę swołocz zawodowych "antyfasztystów", którzy z tropienia rasizmu uczynili obsesję. I którzy z tego czarnego śmiecia uczynili Boga i bohatera środowisk "uciskanych" <belt>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 01 lut 2007, 20:07

AMX pisze:Ted tak idealizujesz ten biały kolor skóry. Czy ty masz jakies kompleksy :>

No, solarium go nie lapie :D
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 01 lut 2007, 20:53

TedBundy pisze:odgrzebuję mój stary temat :) dane nt przestępstw międzyrasowych, popełnianych w Stanach Zjednoczonych:

Dane są niewiarygodne i bzdurne :)

[ Dodano: 2007-02-01, 20:55 ]
TedBundy pisze:Gdy konfrontują swój zabawny idealizm z rzeczywistością ulic Londynu, Marsylii czy Berlina <faja>

Skonfrontowałem i najżałosniejsi byli polacy.. można by powiedzieć że czasem za pobratymców było wstyd.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 lut 2007, 09:26

Dla mnie stwierdzenie, że "biała rasa osiągnęła najwięcej" jest wierutną bzdurą.
Porównaj sobie proszę ilość wynalazków w Egipcie i wszystko, co powstało na przełomie dziejów w Azji. Zobacz, co na terenie Veracruz zrobili Majowie- ile tam powstało wynalazków.
Biali osiągnęli całe gówno w porównaniu do tego :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 06 lut 2007, 09:43

ech, te wielkie cywilizacje. Tak łatwo dały się podbić :] Zaiste,wielkie to osiągnięcie. Co do Azji, Chiny, fakt. Bardzo zdolny naród.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 lut 2007, 09:51

Widzę, że brakuje Ci podstawowej edukacji historycznej. Gdzie Majowie dali się podbić? I cała reszta?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 06 lut 2007, 09:58

opowiadasz :) A mnie głównie o Afrykę chodzi. Gdyby nie biali, dalej by przed lepiankami siedzieli i gówno patykiem w dziurze mieszali :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 lut 2007, 10:16

Nie opowiadam- zajrzyj do podręcznika historii, tak plus minus piąta klasa podstawówki.
Co do Afryki...I dalej mieszają. Poza tym co pozwala Ci sądzić, żę dzięki interwncji białych jest im LEPIEJ?
Bo wcale nie jest. Co im dali? Boga? Za jaką cenę? Biały najpierw wszystko w Afryce rozpieprzył, ludziom tam wcale nie było tak tragicznie dopóki właśnie biały nie przyszedł i nie zaczął zabierać wszystkiego sobie na pożywkę. A teraz wielkie fafarafa, że to pomoc Afryce i misjonarze. Najpierw trzeba sie zastanowić kto wszystko zniszczył, a nie mówić tylko o tym, że się pomaga bo ta pomoc im się bez łaski należy za to, co biały im zrobił w przeszłości.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 06 lut 2007, 10:23

runeko pisze:Porównaj sobie proszę ilość wynalazków w Egipcie
a w starożytnym egipcie to nie biaili siedzieli? <hmm> puciaci chyba dopiero jakos po nich tam przybyli...
Awatar użytkownika
jin
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2007, 19:44
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: jin » 06 lut 2007, 10:24

Przeszkadza Ci to ze nalezysz do najbardziej zachalnnej, walecznej, upartej, nieprzewidywalnej i samodestrukcyjnej rasy ??
Mnie jeszcze nie..
Zobaczymy jak dlugo <diabel>
"For my entire life, I've chosen to fight for no one but myself. My dedication, and my study of the sword, was for no one but myself. Until now..."
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 06 lut 2007, 14:44

coś specjalnie dla Runeko, apropos USraju :D

[ Dodano: 2007-02-06, 17:18 ]
<hahaha>
Załączniki
opressed.jpg
opressed.jpg (61.82 KiB) Przejrzano 4378 razy
raportt.GIF
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lut 2007, 11:17

runeko pisze:Co do Afryki...I dalej mieszają. Poza tym co pozwala Ci sądzić, żę dzięki interwncji białych jest im LEPIEJ?
Bo wcale nie jest. Co im dali? Boga? Za jaką cenę? Biały najpierw wszystko w Afryce rozpieprzył, ludziom tam wcale nie było tak tragicznie dopóki właśnie biały nie przyszedł i nie zaczął zabierać wszystkiego sobie na pożywkę. A teraz wielkie fafarafa, że to pomoc Afryce i misjonarze. Najpierw trzeba sie zastanowić kto wszystko zniszczył, a nie mówić tylko o tym, że się pomaga bo ta pomoc im się bez łaski należy za to, co biały im zrobił w przeszłości.
No wlasnie nie rozumiem tego ze Polska traci pieniadze na pomoc jakims afrykanskim krajom. A co do zniszczenia tam wszystkiego - oni sa po prostu sporo w tyle.

Ale temat raczej nie jest o tym, a o politycznej poprawnosci ktorej rasizm i szowinizm to dogmaty.

Swoja droga, wiecie ze polityczna poprawnosc wymyslili komunisci? Wiec zastanowcie sie zanim zaglosujecie na kogos kto gada politycznie poprawnie :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lut 2007, 11:37

Maverick pisze:Swoja droga, wiecie ze polityczna poprawnosc wymyslili komunisci?


słusznie,a twórczo ją rozwinęli Jankesi, do granicy absurdu.
Swoją drogą, wiecie że we Francji o sprawcach zamieszek nie można powiedzieć Murzyni czy Arabowie? Tylko "młodzi z przedmieść"? <hahaha>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 07 lut 2007, 13:59

Maverick pisze:Swoja droga, wiecie ze polityczna poprawnosc wymyslili komunisci
Mozna bylo sie domyslec bo to lewica hołduje politycznej poprawności i poszerza ją do granic głupoty.
TedBundy pisze:Swoją drogą, wiecie że we Francji o sprawcach zamieszek nie można powiedzieć Murzyni czy Arabowie? Tylko "młodzi z przedmieść"?
<hahaha>
Albo ta akcja gdy francuska policja została pozwana o rasizm bo w statystykach przestępców zawrła ich pochdzenie (czarni ,arabi, biali).W stanach takie coś to norma (jeszcze), a swoja rase podaje sie nawet w spisie powszechnym (wyobrażacie sobie coś takiego w Europie? bo ja nie). . Ale Demokraci dochodza do władzy i już sie zaopiekują takimi rzeczami <faja>. Tyle że w USA gdzie jest bardzo duże przywiązanie do wolności słowa to i tak nie będzie takie łatwe. Koszerna coś ostatnio pisała o tym że ktoś wpadł w stanach na pomysł żeby w ogóle zabronić używania słowa nigger . A Francuzi, Hiszpanie i Szwedzi to najbardziej spedalone narody w Europie. Im już nic nie pomoże.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lut 2007, 14:27

tak w kontekście :D

Augusto pisze:Koszerna coś ostatnio pisała o tym że ktoś wpadł w stanach na pomysł żeby w ogóle zabronić używania słowa nigger
Załączniki
sadd.GIF
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 07 lut 2007, 14:40

Ted, to nie to, że Ty jesteś rasistą - Ty jesteś po prostu solidnie przynudzającym rasistą <hahaha>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lut 2007, 19:47

bardzo mnie to cieszy :D
<macha Wam łapką z narodowym pozdrowieniem> <diabel> <przytul>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 lut 2007, 21:15

TedBundy pisze:bardzo mnie to cieszy :D

że jesteś nudny jak flaki z olejem? też mi powód do radości :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lut 2007, 21:38

nudny? Ten, na którego zawsze dusza towarzystwa mówili? :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lut 2007, 21:43

TedBundy pisze:Tylko wśród Białych tej solidarności rasowej nie ma. Nie ma. :|

Ted bo wielu ludzi jej nie czuje. Ja nie czuje, ani rasowej, ani kontynentowej ani narodowej. Ja sie solidaryzuje jedynie z tymi na których mi zalezy.
Wstydzą się własnych korzeni :|

ja mam całkiem dobre korzenie, arystokratyczne korzenie i sie przodków nie wstydze, no moze ojca mojej babki, bo to tchórzliwy padalec sie okazła, ale reszty sie wsydzic nie mam zamiaru.
ale to nie znaczy, że bede solidaryzowała sie z kazdym bo biały, bo Polak
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 lut 2007, 23:37

TedBundy pisze:nudny? Ten, na którego zawsze dusza towarzystwa mówili? :D

nie wiem, jak tam w zagłębiu. wiem, jak się tu ostatnio prezentujesz :]
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lut 2007, 23:49

wprost doskonale :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 08 lut 2007, 05:53

Augusto pisze:a w starożytnym egipcie to nie biaili siedzieli?

*konwulsje*
Widzę, że swoją wiedzę na ten temat wyniosłeś z polskiego filmu "Faraon" :D
TedBundy pisze:coś specjalnie dla Runeko, apropos USraju

Ale ja dobrze wiem, że w wielu przypadkach gadka o uciskaniu Afro-Amerykanów to wymysł po to, żeby się polenić. Nigdzie nie powiedziałam, żę tak nie jest, a Ty podaniem swoich obrazków z dedykacją dla mnie możesz sprawić, żę ktoś pomyśli, że ja tak sądzę.
Poza tym...ten drugi obrazek to taka satyra, czego nie zauważyłeś. Jak dotąd oglądając "Cops" widzę właśnie przewagę tzw. white trash, czyli kolesi w wife-beaterach; uczesanych w stylu, o którym śpiewał Kazik w piosence "12 groszy", przewożacy crack swoim Dodgem, rocznik 78. Taki z gatunku 'it doesn't get any whiter than this'.
Wczoraj oglądałam program "Comics Unleashed", gdzie codziennie spotyka się czterech różnych komików i przez pół godziny opowiadają o różnych sprawach. I był taki dialog (rozpoczęty przez białego komika):
"Czy wiecie jakiej rasy więzień jest w pudle najbardziej niebezpieczny? Białej. No bo tak: Latynosi są wsadzani "z przypadku", Murzyni są wsadzani bo nie mieli dobrego adwokata a biały...biały naprawdę to zrobił i dlatego teraz siedzi".
Patrząc na historię ułaskawień i spraw "pomyłkowo" kończących się w więzienu (za: U.S Department of Justice 2003 Statistic), wychodzi właśnie na korzyść Afro-Amerykanów. Stereotypowanie prowadzi także do niesprawiedliwych wyroków w sądzie, za co później państwo beka ogromną kasę na zadośćuczynienie za lata niesprawiedliwie spędzone w więzieniu. Ted, chciałbyś, żeby nikt nie analizował tego, co mówisz co? Żebys mogł tak przychodzić i od rzeczy pisać? Trzeba najpierw znać FAKTY. Bez faktów, człowiek się ośmiesza, wygadując bzdury.
Maverick pisze:No wlasnie nie rozumiem tego ze Polska traci pieniadze na pomoc jakims afrykanskim krajom.

Fakt, Polska akurat nic złego nikomu nie zrobiła ale ci, co uparcie "kolonizowali" powinni za to płacić.
TedBundy pisze:Swoją drogą, wiecie że we Francji o sprawcach zamieszek nie można powiedzieć Murzyni czy Arabowie? Tylko "młodzi z przedmieść"?

Skąd wziąłeś tą nieprawdziwą informację?
Augusto pisze:a swoja rase podaje sie nawet w spisie powszechnym (wyobrażacie sobie coś takiego w Europie? bo ja nie)

Co? Spis powszechny? Nie mów, że wiesz po co jest spis powszechny... Obrazek
Augusto pisze:Koszerna coś ostatnio pisała o tym że ktoś wpadł w stanach na pomysł żeby w ogóle zabronić używania słowa nigger

Bo nie można już od dawna. To tak samo jakby do ciebie ktoś podszedł i powiedział: "ty biały śmieciu".
TedBundy pisze:nudny? Ten, na którego zawsze dusza towarzystwa mówili?

Chyba na zebraniu Młodzieży Wszechpolskiej.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 08 lut 2007, 08:00

runeko pisze:"Czy wiecie jakiej rasy więzień jest w pudle najbardziej niebezpieczny? Białej. No bo tak: Latynosi są wsadzani "z przypadku", Murzyni są wsadzani bo nie mieli dobrego adwokata a biały...biały naprawdę to zrobił i dlatego teraz siedzi".
Patrząc na historię ułaskawień i spraw "pomyłkowo" kończących się w więzienu (za: U.S Department of Justice 2003 Statistic), wychodzi właśnie na korzyść Afro-Amerykanów.
Oczywiście że to najczęściej czarni kończą omyłkowo w więzieu bo to oni popełniają zdecydowanie najwięcej przestepstw. Prosty rachunek. <zalamka> Podobnie sprawa tyczy sie latynosów.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 08 lut 2007, 08:05

zabawne, jak w imię politycznej poprawności istnieje strach przed nazywaniem rzeczy po imieniu , vide ci durni komicy. Przeproś za niewolnictwo, przeproś za Holocaust, przeproś za apartheid, przeproś za rasizm, przeproś za to, że masz czelnosć egzystować, przeproś za to,że jesteś biały.
80 lat prania mózgu i propagandy wychowuje słabych niewolników,z monstrualnym poczuciem winy.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2007, 08:12

runeko pisze:Fakt, Polska akurat nic złego nikomu nie zrobiła ale ci, co uparcie "kolonizowali" powinni za to płacić.
Powinni? W danym momencie historii byli na tyle silni by podbic jakichs dzikusow. Nie wiem za co tu placic.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 08 lut 2007, 08:13

cóż, podobna sprawa jak z Żydami. Na swych dawnych tragediach propagandowo robią olbrzymie pieniądze i coraz więcej przywilejów.
Jestem dumny,że jestem biały
Jestem dumny,że jestem Polakiem
Jestem dumny ze swojego patriotyzmu
Jestem dumny,że pochodzę z kraju jednolitego etnicznie i kulturowo, bez mniejszości
Jestem dumny z własnej kultury, historii i tradycji.

Powiedz tak w Stanach, a znajdą szelmy na ciebie paragraf.... :]
Ot, skur.wysyny.

[ Dodano: 2007-02-08, 08:22 ]
przykleję fragment pięknego tekstu, który kiedyś do mnie trafił :)

Dlaczego nie wolno głośno wypowiedzieć słów oburzenia? Nie jestem wyznawca spiskowej teorii dziejów, ale coś tu nie gra. Ale przejdźmy do współczesności. Widzimy co się dzieje w krajach Europy Zachodniej w wyniku braku polityki imigracyjnej, specyficznego pojęcia tolerancji. Przestępczość imigrantow (w tym przestępstwa o podłożu ewidentnie rasistowskim dokonywane na Białych: dla swojego bezpieczeństwa lepiej nie pokazywać sie w "czarnych" dzielnicach), pedofilia, narkomania- nie wiem dlaczego dziwi panów, że część społeczeństwa (do której przyklejono plakietkę ksenofobów, zacofanych, nietolerancyjnych, antysemitów i Bóg wie co tam jeszcze) probuje się przed tym bronić. Nie wiem co panami motywuje w walce ze wszystkim co nosi znamiona troski o przeszłość i przyszłość Narodu Polskiego. Nie wiem czy są to pieniądze, czy idealistyczne przekonanie o racji. Nie mnie w to wnikać. Za ten Kraj popłynęła rzeka Krwi, każda piędź Ziemi po której stąpamy jest nią nasycona. Różne były przesłanki tych, którzy za Nią walczyli, czasem Bohaterstwo, czasem przypadek. Niezależnie od tego, my wszyscy, Polacy, jesteśmy zobowiązani do troski o naszą Ojczyznę. U każdego z nas powinna Ona stać na pierwszym miejscu. Czy czują panowie szybsze bicie serca na widok łopoczącej na wietrze Biało-Czerwonej Flagi, na dzwięk Hymnu Narodowego, na widok górskich szczytów, wstającego zza nich Słońca? W tej Ziemi drzemie Siła, olbrzymia Siła. Może i jestem niepoprawnym idealistą, ale jestem z tego dumny i mam nadzieję, że nigdy dobro materialne, krótkowzroczne cele nie przysłonią mi tego najważniejszego: Dobra Ojczyzny. Przyjdziecie jutro mnie aresztowac? Pytam: za co? Za to, że kocham moją Ojczyznę, Polskę? Za to, że jestem dumny z przynależności do tego Narodu? W takim razie żadam najwyższego wymiaru kary....ale dla was, panowie!

[ Dodano: 2007-02-08, 08:38 ]
http://www.youtube.com/watch?v=jkz8K7d8 ... ed&search=

dalej uważasz,że biali to rasiści?
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 lut 2007, 09:45

TedBundy pisze:Jestem dumny (...)

Taaa.. a ja jestem dumny, że mam gęstą czuprynę i dużego pindola <hahaha>

Ja Ci naprawdę współczuję, jeżeli tyle Twojej dumy jest oparte na rzeczach zupełnie od Ciebie niezależnych. <diabel>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 08 lut 2007, 09:55

Sir Charles pisze:Taaa.. a ja jestem dumny, że mam gęstą czuprynę i dużego pindola


to powód do domy na poziomie atawistycznym :D

Ja z innej strony w problem uderzam :)

[ Dodano: 2007-02-08, 10:05 ]
artykuł z o2, o problemach z urzędami, a jacyś durnie przyczepili się o "rasistowski tytuł". Brzmi "sto lat za Murzynami" :D

i komentarz z forum o2

Największy odsetek ludzi bezrobotnych i biednych jest wśród czarnoskórych.I to nie jest objaw rasizmu tylko nieróbstwa samych zainteresowanych. W krajach takich jak USA czy Francja prowadzone były akcje afiramcyjne mające doprowadzić do równości formalnej pomiędzy białymi a kolorowymi.Minęło kilkadziesiąt lat i murzyni dalej są biedni....Stąd argumenty anty-faszystów i anty-rasistów można o kant (_._) roztłuć....
Powiedzenie, że ktoś jest sto lat za murzynami to nie jest rasistowska obelga!!! Jeżeli ktoś jest sto lat za murzynami to ci murzyni muszą być sto lat przed kimś!!! więc gdzie tu rasistowska obelga??? (..)
Niedawno czytałem reportaż jak anty-faszyći,(..)i inne oryginały żądają aby "Bogata Północ" wzięła odpowiedzialnośc ( w domyśle finansową) za kraje Afryki.
A więc to nie moja wina,że cała Afryka (poza RPA gdzie rządzili Biali) zatrzymała się na etapie Państwa Polan - bieganie z dzidami, plemienna struktura społeczna, prymitywna produkcja rolna , zero przemysłu...
To nie moja wina, że Murzyni w XXI wieku wierzą w jakieś voo-doo....
To nie moja wina, że (niby wykształcony) Mol w Polsce wierzy, iż hiva można pozbyć się poprzez kopulację, a nie leczenie...
To nie moja wina, że póldzikie państwo nie może wymysleć takiej ustawy jak kodeks cywilny...
itede itepe...

<hahaha> dobre
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 lut 2007, 10:17

TedBundy pisze:Czy czują panowie szybsze bicie serca na widok łopoczącej na wietrze Biało-Czerwonej Flagi, na dzwięk Hymnu Narodowego, na widok górskich szczytów, wstającego zza nich Słońca?

Biało-czerwona flaga i hymn narodowy, to tani sentymentalizm, to tandetne emocje, które ma na celu budzić również na przykład organowa muzyka i pełen przepychu strój kapłana w kościele.

Co to ma wspólnego z pięknem i majestatem górskich szczytów o wschodzie słońca? Nie mam pojęcia...

TedBundy pisze:to powód do domy na poziomie atawistycznym

Ja z innej strony w problem uderzam

No właśnie nie. To ten sam atawizm, na NIECO wyższym poziomie skomplikowania ;P

TedBundy pisze:dobre

A jak to się ma do tego całego podatku Tobina? :]
soul of a woman was created below

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 457 gości