Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lis 2006, 23:04

Mysiorek pisze:Kiedy jest POCZĄTEK CZŁOWIEKA?!


w chwili przyjścia na ten padół :) Powinni to w konstytucję wrzucić <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 07 lis 2006, 23:11

TedBundy pisze:w chwili przyjścia na ten padół

A może, jeśli daje sobie radę w życiu?! :|
Czili... jakies 25-30 lat? <diabel> ... dziś.

Bo oddychać swobodnie można jeśli się ma swój rozumny świat!
Reszta to embriony <diabel>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Piotrek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2006, 20:20
Skąd: z krzesła...
Płeć:

Postautor: Piotrek1983 » 07 lis 2006, 23:13

TedBundy pisze:
Mysiorek pisze:Kiedy jest POCZĄTEK CZŁOWIEKA?!


w chwili przyjścia na ten padół :) Powinni to w konstytucję wrzucić <diabel>


dokładnie... gdy przestanie się pobierać pokarm matki i samemu zacznie się trawić, oddychać i wołać o jedzenie :D ...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lis 2006, 23:32

Mysiorku, to problem raczej z gatunku filozoficzno-ideologicznych, niż stricte medycznych :) Zatem ciężko o kompromis. Ale może da się go wypracować?
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 lis 2006, 00:06

Mysiorek pisze:Dla prawa!
Zapomnij jakie jest i odpowiedz jak Ty byś to ustawił!
Kiedy jest POCZĄTEK CZŁOWIEKA?!

Nie zrzucajmy tego na sumienia... bo nie o tym tu mowa.
Mówimy o "granicy" prawnej.

A jeśli dla każdego CZŁOWIEKA różnie? Prawo w tej kwestii jest jak - anegdotyczne - prawo regulujące krzywiznę banana <aniolek> Czyli bez sensu, bo pewnych dziedzin życia nie powinno się poddawać regulacji prawnej. Dla dobra tych dziedzin i dla dobra prawa.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2006, 03:13

TedBundy pisze:a proszę Cię bardzo Trzynasty tydzień ciąży. Wówczas, gdy przeprowadzenie aborcji byłoby już niemożliwe
Ted, tu chodzi o faktyczny poczatek czlowieka a nie poczatek przeglosowany d...kratycznie. Ja wiem ze w dzisiejszych czasach mozna glosowaniem zmienic godzine z 12 na 13 albo z 13 na 12, ze mozna glosowaniem okreslic czy cos jest normalne czy nie, ale nie przesadzajmy i nie okreslajmy glosowaniem momentu istnienia czlowieka.

Piotrek1983 pisze:dokładnie... gdy przestanie się pobierać pokarm matki i samemu zacznie się trawić, oddychać i wołać o jedzenie ...
A jak ktos w wyniku wypadku musi kroplowke dostawac? Jest w spiaczce? To to juz nei jest czlowiek? Poza tym plod sam trawi, ma wlasny krwioobieg.



W moim przekonaniu, wystarczy zapisac w konstytucji, ze zaplodniona i zagniezdzona komorke jajowa traktuje sie tak jak czlowieka, ze ma te same prawa co czlowiek. Dlatego zagniezdzona bo dopoki sie nie zagniezdzi to nawet ciazy nie ma. tutaj nie bylbym tak rygorystyczny, zwlaszcza ze nawet w naturze wiele komorek sie nie zagniezdza tylko sa wydalane mimo ze zaplodnione. Poza tym dopiero jak sie zagniezdzi to mozna wykryc ze ona istnieje.

No i wracajac do tematu: jak sie jej takie prawa da, jednoczesnie proponuje wprowadzic kare smierci dla mordercow. Chyba juz wiadomo co by w takim porzadku prawnym czekalo ginekologa ktory usunal ciaze? Albo matke?
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 08 lis 2006, 07:23

Maverick pisze:Runeko, popieram aborcje w przypadku zagrozenia zycia matki, ale pisanie ze dokonuje sie aborcji czyli zabicia plodu bo istnieje zagrozenie zycia dziecka czyli plodu jest idiotyzmem =] Sama chyba rozumiesz Bez sensu mowic ze sie kogos zabija bo jego zycie jest zagrozone ;] hehehe

Rozumiem to ale z punktu medycznego- a z punktu medycznego wyglada to tak, ze jezeli plod umrze a matka nie bedzie o tym wiedziec to wyniku zaistnialych procesow zatruje sie organizm matki i matka tez umiera. Styk?
Klemens pisze:Ostatnio w radiu była popularna piosenka Flipsyde- "Happy Birthday"

Mimo, ze niczego w zyciu nie usunelam to za kazdym razem jak slyszalam ta piosenke to mi sie na zygi zbieralo. Chamska komercjalizacja tragedii, jaka jest aborcja.
Maverick pisze:Zgwalcona? Pewnie zle.

Ta wypowiedz bije na glowe wszystko, co znajduje sie w "Cycatach"....
Łukasz84 pisze: A trzymiesięcznego niemowlaka to też może ukisić?

Z dwojga zlego lepiej tak niz w beczce po kapuscie...
Diana pisze:ciekawa jestem jak sie zabezpieczasz?? bo prezerwatywa zawsze może ulec zniszczeniu i co wtedy??

To uzywaj kombinacj prezerwatywa+globulka, tak jak robie to ja. Zadne nie posiada hormonow i jest bezpieczne o ile nie posiadasz alergii. Jesli po takiej kombinacji zajdziesz w ciaze, to znaczy, ze zaszlabys nawet z niepokalanego poczecia...
Łukasz84 pisze:Ale znów masz nie poważny tok rozumowania. Myślisz że jak kobieta sobie usunie dziecko to się lepiej poczuje? To tak na prawdę nie wiele zmieni.

Zmieni. Na przyklad za rok bedzie myslec: "Ciekawe, jakby teraz wygladalo?Czy zaczeloby juz chodzic? czy bylby chlopczyk czy dziewczynka?". Nieraz zastanawialam sie, co by bylo, gdybym kiedys zaszla "niechcianie" w ciaze i mialabym ja usunac. Co czulabym pozniej? To musi byc cos okropnego.
Diana pisze: no i dodam jeszcze sasiadowdowiedzieli by sie na pewno, a ludzie potrafia byc wredni.

Gdyby biegala na prawo i lewo i mowila wszystkim, ze ja zgwalcicli to pewnie tak. A tak to ludzie by pomysleli, ze to dziecko jej chlopaka. Pomijam przypadki kiedy to dziecko bedzie innej rasy oczywiscie...
Łukasz84 pisze:Tak jak pisałem zrobiłbym wszystko w imię sprawiedliwości

Ja przepraszam, wiem, ze mowisz serio ale mi sie skojarzylo z "Czarodziejka z Ksiezyca". Chodzi mi o pompatycznosc wypowiedzi... :]
Mysiorek pisze:(po wtrąceniu się Państwa) NIGDY sie nie umyje od tematu

Chyba, ze wybierze nieplacenie alimentow i siedzenie w pierdlu :]
Piotrek1983 pisze: gdy przestanie się pobierać pokarm matki i samemu zacznie się trawić, oddychać i wołać o jedzenie

To tak okolo 20tego roku zycia... :D
Kiedy czlowiek staje sie czlowiekiem wedlug Biblii

Niestety drogie baczki- tylko po angielsku

Poza tym czy wiedzielscie, ze komplikacje w czasie ciazy lub podczas porodu zabijaja na swiecie jakas kobiete CO MINUTE?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2006, 14:06

runeko pisze:Z dwojga zlego lepiej tak niz w beczce po kapuscie...
Ja nie widze roznicy. Czy sie kogos zabije w etapie prenatalnym, czy jako noworodka, nastolatka czy tez jako 30latka zbrodnia jest taka sama.
runeko pisze:Na przyklad za rok bedzie myslec: "Ciekawe, jakby teraz wygladalo?Czy zaczeloby juz chodzic? czy bylby chlopczyk czy dziewczynka?". Nieraz zastanawialam sie, co by bylo, gdybym kiedys zaszla "niechcianie" w ciaze i mialabym ja usunac. Co czulabym pozniej? To musi byc cos okropnego.
Dokladnie. A pozniej jak urodzi juz chciane i to chciane bedzie mialo np 2 lata i sobie pomysli ze tamto pierwsze juz by szlo do 1 klasy...
runeko pisze:Poza tym czy wiedzielscie, ze komplikacje w czasie ciazy lub podczas porodu zabijaja na swiecie jakas kobiete CO MINUTE?
A w jakiej czesci swiata? Bo ja jakichs ugand i innych tego typu krajow bym nie liczyl tylko kraje z rozwinieta medycyna w innej postaci niz szaman i czarownik :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 09 lis 2006, 19:53

Państwo-gwałciciel, Katarzyna Szumlewicz (za lewica.pl) :D

Państwo-gwałciciel

Prawica lubi mowić o życiu i jego ochronie. Szczególnie interesują ją dwa rodzaje "życia" - żaden nie odnoszący się do jednostek. Pierwszym z nich jest "rodzina"; przy czym nie chodzi o byt materialny członków rodzin realnie żyjących w Polsce, ale o utrwalenie dominacji mężczyzn nad kobietami i ojców nad dziećmi. Drugi rodzaj bronienego przez prawicę "życia" na pozór dotyczy tych ostatnich. Jednak gdy się bliżej przyjrzymy, dostrzeżemy, że pod hasłem "obrony dzieci" rozumie się nie tyle pomoc żyjącym często w fatalnych warunkach, zaniedbanym i bitym realnym dzieciom, ale... płodom i wyłącznie nim. Co to za ochrona, która nie chroni żywych dzieci, skupiając się nad metaforycznymi i która jest wymierzona przeciwko żywym kobietom?

Połączmy to z postulatami ograniczenia antykoncepcji. Ktoś, komu naprawdę by zależało na zmniejszeniu ilości aborcji, powinien gorliwie popierać zapobieganie niechcianym ciążom. Tu zbliżamy się jednak do meritum. Sensem prawicowych nadużyć języka "ochrony" czy też "obrony życia" nie jest żadne, najbardziej nawet dyskusyjne ludzkie życie. Ich istotę stanowi ubezwłasnowolnienie kobiet; odebranie nam nie tylko wszelkiej przyjemności z seksu, ale uczynienie z nas pustych naczyń na ewentualną i wysoce prawdopodobną ciążę, którą kobieta ma donosić bez względu na swoje życie, zdrowie, warunki materialne oraz wolę. Nazwijmy to po imieniu i bez metafor. Państwo, które czegoś takiego dokonuje, jest gwałcicielem, zaś politycy snujący takie plany to osoby planujące przestępstwo. Zapobiegnijmy mu.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
darucha9
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:09
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: darucha9 » 09 lis 2006, 21:01

Ku.... ludzie co z Wami??
A czy byście chcieli żeby to Was ktoś usunął zanim się narodziliście??
Takąkobietęktóra zdecyduje sięna aborcję to od razu powinni na 20 lat zamykać!!
Jest kur... tyle rodzin które chcą dzieci a nie mogą. Wystarczy zostawić w szpitalu. NIE ZABIJAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO TEŻ JUŻ CZŁOWIEK!!!!!!!!!!!!!! w ogóle nie wiem po co takie tematy są poruszane. NIE I KONIEC!!!!!!!!!!!!
:-((
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 09 lis 2006, 21:04

darucha9 pisze:Takąkobietęktóra zdecyduje sięna aborcję to od razu powinni na 20 lat zamykać!!

20 lat za to, ze usunęła ciaze która zagraząła jej zyciu i sdrowiu :>

darucha9 pisze:po co takie tematy są poruszane.

na pewno nie dla prymitywów którzy nie umieja rozmawiac :>
darucha9 pisze:NIE I KONIEC!!!!!!!!!!!!

argument emocjonalnego dziecka
darucha9
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:09
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: darucha9 » 09 lis 2006, 21:24

Dzindzer pisze:20 lat za to, ze usunęła ciaze która zagraząła jej zyciu i sdrowiu
Jakbyśnie był prymitywem to wiedziąłbyś żę chodzi tu a takie aborcje w których dziecko po prostu przeszkadza bo jest niechciane ponieważ pochodzi z jakiejś przypadkowej przygody itp

Dzindzer pisze:na pewno nie dla prymitywów którzy nie umieja rozmawiac
Dzindzer pisze:argument emocjonalnego dziecka

A prymitywnym dzieckiem to sam jesteś kolego!!
:-((
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 09 lis 2006, 21:28

Aborcja..bezsensowna śmierć..powinno się stworzyć profesjonalny ośrodek pomocy dla kobiet które przeszły ten zabieg..dla kobiet które wyrządziły sobie taką krzywde..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 09 lis 2006, 22:21

darucha9 pisze:To przeczytaj jeszcze raz kilka innych postów. To ona po mnie pojechała pierwsza

a Ty przeczytaj regulamin - won z off topami :]

darucha9 pisze:A czy byście chcieli żeby to Was ktoś usunął zanim się narodziliście??

nie rozśmieszaj. czy gdyby ktoś Cię usunął, zanim się urodziłeś, byłoby Ci żal? :>

darucha9 pisze:NIE I KONIEC!!!!!!!!!!!!

cóż, z tym argumentem faktycznie ciężko dyskutować <chory>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 09 lis 2006, 22:29

lollirot pisze:nie rozśmieszaj. czy gdyby ktoś Cię usunął, zanim się urodziłeś, byłoby Ci żal? :>

co to za retoryka..?Lolli a gdyby ciebie ktoś teraz usunął byłoby ci żal?Jaka różnica jest między tobą a małym dzieckiem w brzuchu mamy?Uważasz że jesteś w czymś lepsza że lepiej czujesz? że ciebie mniej boli?A może lepszą czyni cie to że w odróżnieniu od dziecka potrafisz tu napisać to co piszesz?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 09 lis 2006, 23:09

darucha9 pisze:Jakbyśnie był prymitywem to wiedziąłbyś żę chodzi tu a takie aborcje w których dziecko po prostu przeszkadza bo jest niechciane ponieważ pochodzi z jakiejś przypadkowej przygody itp

nie jestem facetam :]
i nie napisałes tego, a nikt nie bedzie sie domyslał co siedzi w Twojej głowie
darucha9 pisze:A prymitywnym dzieckiem to sam jesteś kolego!!

nie jestem samcem a tymbardziej twoim kolegom
Pegaz pisze:Uważasz że jesteś w czymś lepsza że lepiej czujesz? że ciebie mniej boli?

ale pł
lollirot pisze:cóż, z tym argumentem faktycznie ciężko dyskutować <chory>
ód we wczesnym stadium nie czuje, nie ma systemu nerwowego Lolli ma.
no własnie napisałam o tym, ale chyba zbyt mocno, wiec teraz tak łagodniej. to "agument" kogos kto argumentów nie ma, kto nie umie rozmawiac, tak czesto reaguja ludzie niedojrzali emocjonalnie. A o takowej dojrzałosci autora takie stwierdzenie nie swiadczy niestety
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 10 lis 2006, 00:01

Dzindzer pisze:<chory>
ód we wczesnym stadium nie czuje, nie ma systemu nerwowego Lolli ma.

a skąd ty to możesz wiedzieć?Jak łatwo uspokoić sumienie słowem płód tak jakby to słowo cokolwiek zmieniało..albo czyniło człowieka mniej ludzkim..płód to tak samo człowiek jak ty ja i lolli.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 00:14

Pegaz pisze:a skąd ty to możesz wiedzieć?Jak łatwo uspokoić sumienie słowem płód tak jakby to słowo cokolwiek zmieniało..albo czyniło człowieka mniej ludzkim..płód to tak samo człowiek jak ty ja i lolli.

tylko, ze ja nie uzywam słowa płód w celu usprawiedliwiania czegos. To tak jak bys mi wypomniał, że nie mówie czlowiek tylko niemowlak. Terminy nie maja wpływu na moje stanowisko. Wiem, że kazdy z nas byl płodem. Ale czasami życie narodzonych jest wazniejsze niz tych którzy nie maja układu nerwowego rozwinietego. Usprawiedliwiam aborcje w duzej mierze dlatego, ze ten płód nie czuje.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 10 lis 2006, 00:31

Dzindzer pisze:Ale czasami życie narodzonych jest wazniejsze niz tych którzy nie maja układu nerwowego rozwinietego. Usprawiedliwiam aborcje w duzej mierze dlatego, ze ten płód nie czuje.

To jakby powiedzieć że życie osoby ze wszystkimi zębami jest więcej warte od życia osoby bez ósemki..
Co do słowa płód to ma negatywny oddźwięk dlatego nim sie wspomagasz żeby sumienie u spokoić..ze słowem niemowlak i zabójstwo zamiast aborcja już tak łatwo nie przechodzi..
Nigdy nikt nie odpowie na pytanie czy płód czuje czy nie..ale skoro ty czujesz to nie wzieło się z niczego..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 00:40

Pegaz pisze:To jakby powiedzieć że życie osoby ze wszystkimi zębami jest więcej warte od życia osoby bez ósemki..

nie to nie to samo, ten bez ósemki jest w stanie zyc samodzielnie, nie zagraza czyjemus zdrowiu czty zyciu a płód w przypadku o którm pisze zagraza
Pegaz pisze:Co do słowa płód to ma negatywny oddźwięk dlatego nim sie wspomagasz żeby sumienie u spokoić..

dla mnie ma neutralny oddzwiek, po prostu człowiek w okresie płodowym jest plodem. A sumienia nie musze uspokajac, bo moje sumienie pozwala mi na aborcje w razie zagrozenie mojego zycie, kiedy wiadomo, ze dziecko bedzie uposledzone, kiedy bym zaszła w ciaze po gwałcie. z tym terminologia nie ma nic wspólnego. I nie lubie nic sobie zagłuszac
Pegaz pisze:ze słowem niemowlak i zabójstwo zamiast aborcja już tak łatwo nie przechodzi..

bo to co jest w łonie matki nie jest niemowlakiem. Bo to pod pojecie morderstwo juz nie podchodzi, zgodnie z prawem
Pegaz pisze:Nigdy nikt nie odpowie na pytanie czy płód czuje czy nie..ale skoro ty czujesz to nie wzieło się z niczego..

to ze nie czuje ( do pewnego momentu) jest udowodnione, układ nerwowy sie nie rozwina, wtedy sie nie czuje
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 00:43

Jestem przeciwniczką jakiejkolwiek zaplanowanej śmierci, czy to aborcji, eutanazji, czy kary śmierci. Każdy ma jedno życie i on decyduje jak sobie je rozegra i jakie poniesie tego skutki. Aborcja - strasznie rozległy temat, zbyt dużo negatywnych skutków za sobą niesie. Jest nieetyczna, nawet gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, czy płód jest ciężko chory. Eutanazja to podanie złotego środka na tacy, zbyt proste i za łatwo dostępne. Od tego są samobóstwa. Człowiek kowalem swojego losu. Kara śmierci to już się nie wypowiadam, bo nerwy stracę. To zwykłe zabicie w każdym z tych przypadków, zadecydowanie za kogoś, a to bezsensu. Dla mnie to zbyt łatwa eliminacja czegoś niewygodnego, a nie na tym mądrośc polega.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 10 lis 2006, 00:46

Dzindzer pisze:Pegaz napisał/a:
To jakby powiedzieć że życie osoby ze wszystkimi zębami jest więcej warte od życia osoby bez ósemki..

nie to nie to samo, ten bez ósemki jest w stanie zyc samodzielnie, nie zagraza czyjemus zdrowiu czty zyciu a płód w przypadku o którm pisze zagraza


jak mozna porównywac płód do zębów? W przypadku gdy ciąża zagraża życie lub zdrowie matki popieram aborcje i tu sie zgodze z Dzindzer
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 08:20

natasza pisze:Dla mnie to zbyt łatwa eliminacja czegoś niewygodnego, a nie na tym mądrośc polega.

czy mam przez to rozumiec, że w przypadku zagrozenia zycia i zdrowia matki tez jestes na nie ??
Albo czy takiej zgwałconej 14 latce tez kazała bys rodzic ??
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 10 lis 2006, 08:26

Dzindzer pisze:Albo czy takiej zgwałconej 14 latce tez kazała bys rodzic



Jeszcze 14 latka by uszła, ale przecież automatycznie jak matce coś zagraża to i dziecku... po co marnować oba życia?
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 08:40

czy mam przez to rozumiec, że w przypadku zagrozenia zycia i zdrowia matki tez jestes na nie
Albo czy takiej zgwałconej 14 latce tez kazała bys rodzic



Mam dylematy. Nie wiem. Kiedyś byłam na tak. Teraz jestem bardziej na nie. Bo ta zgwałcona 14nastka i tak będzie przeżywała przez całe życie pietno gwałtu, teraz tylko kwestia czy dodatkowo przeżyje urodzenie dziecka (niekoniecznie wychowanie,bo najczęściej ktoś inny zajmuje się tym dzieckiem) czy aborcję. Aborca jest takim wyjściem z sytuacji, że nie rozwiązującym wszystkiego i wywołuje negatywne skutki dla psychiki matki. Przy tym wszystkim jestem za naturalną selekcją i tego najbardzieju przeskoczyć nie mogę, a właściwie to nie chcę.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 08:50

natasza pisze:Bo ta zgwałcona 14nastka i tak będzie przeżywała przez całe życie pietno gwałtu, teraz tylko kwestia czy dodatkowo przeżyje urodzenie dziecka (niekoniecznie wychowanie,bo najczęściej ktoś inny zajmuje się tym dzieckiem) czy aborcję.

no ale ciaza u tej nastolatki nie jest tym samym co ciaza dorosłaj, chociazby w odbiorze społecznym, taka dziewczyna nie raz od puszczalskich zostanie wyzwana za swój brzuch, wiele trudnych chwil ja czega, a to przeciez jest jeszcze dziecko
natasza pisze:Przy tym wszystkim jestem za naturalną selekcją i tego najbardzieju przeskoczyć nie mogę, a właściwie to nie chcę.

no ja jestem za tym by ratowac matke, a nie pozwalac jej umrzec w imie selskcji
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 10 lis 2006, 08:53

Pegaz pisze:Co do słowa płód to ma negatywny oddźwięk dlatego nim sie wspomagasz żeby sumienie u spokoić..ze słowem niemowlak i zabójstwo zamiast aborcja już tak łatwo nie przechodzi..

Pegaz, ale o czym Ty w ogóle mówisz?! jaki niemowlak? niemowlak jest od urodzenia do około pierwszego roku życia [-> słownik!] i dlaczego słowo płód jest dla Cieibe w jakikolwiek sposób nacechowame?

natasza pisze:Przy tym wszystkim jestem za naturalną selekcją

ja myślę, że u gatunku ludzkiego [zresztą nie tylko] to już, że tak powiem, przeżytek. jeśli oczywiście rozumię tę selekcję w taki sposób, jak Ty.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 09:03

no ale ciaza u tej nastolatki nie jest tym samym co ciaza dorosłaj, chociazby w odbiorze społecznym, taka dziewczyna nie raz od puszczalskich zostanie wyzwana za swój brzuch, wiele trudnych chwil ja czega, a to przeciez jest jeszcze dziecko


Pewnie, że do przyjemnych to nie należy. Ale przypuśmy, że masz 14 - letnią córkę, która zostaje zgwałcona. Pomyśl, że doradzasz jej usunięcie dziecka. To nie takie proste. Przecież ona to przeżyje, niedość że psychicznie to jeszcze fizycznie. Bo chyba wiele osób zapomina jak wyglada aborcja i jak się po niej kobieta czuje, jak krwawi i jakie mogą być komplikacje. Moje 2 koleżanki po tym zabiegu "zwątpiły", ale szczegółów oszczędzę, nie wspominając już o ich psychice. Więc nie wiem czy to będzie prawidłowa ucieczka od problemu dla takiej młodej osoby. Przy okazji zabija własne dziecko, może rozsądniej jest pozowlić mu żyć. Urodzone dziecko można oddać do adopcji.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 09:07

Tak to sa trudne sprawy, dlatego dała bym wybór tej dziewczynie i jej rodzicom. Nie wolno zostawic tej dziewczyny ze swiadomoscia, ze musi byc w ciazy, że musi znosic to wszystko a potem ewentualnie moze oddac.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 09:08

lollirot pisze:ja myślę, że u gatunku ludzkiego [zresztą nie tylko] to już, że tak powiem, przeżytek. jeśli oczywiście rozumię tę selekcję w taki sposób, jak Ty.


Naturalna selekcja poprzez chorobę, wojnę itp. Nie chcę, żeby to był przeżytek. Moim zdaniem jest wystarczają metodą selekcji. Dobrze się rozumiałyśmy?
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 543 gości