praca w Niemczech

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

praca w Niemczech

Postautor: Teardrop » 23 maja 2006, 12:24

hejo,mam pytanko do tych,ktorzy pracuja badz pracowali w Niemeczech,zwlaszcza studentow:w jaki sposob zalatwialiscie sobie prace?gdzie szukaliscie?moze znacie jakies wiarygodne źródła?biura?jakie koszty wchodzily w gre?chcialabym moc pracowac w Niemczech na wakacjach,wiec szukam gdzie sie da.wiem ze jest ciezko,ale jednak niektorym sie udaje :) jezeli wiecie cokolwiek na ten temat to bardzo prosze o wpisy :) pozdrowka wszystkim

[ Dodano: 2006-05-24, 20:25 ]
zero zainteresowania tematem widze :? :(
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 12 cze 2006, 13:46

Koniec maja to już trochę za późno na szukanie pracy w Niemczech. Jak zaczniesz szukać zaraz po tych wakacjach, to może na następne się załapiesz. Teraz to już pewnie wszystkie miejsca pozajmowane, poza tym strasznie długo trwają wszystkie formalności.
Mi raz pracę załatwiła koleżanka, a drugi raz się załapałam z programu "praca w Niemczech dla studentów". Tam zgłoszenia przyjmują w okolicach listopada, a w grudniu jest losowanie.
Nie polecam gazet z ogłoszeniami typu "Praca za granicą". Nie wiem skąd oni biorą te anonse, ale najczęściej są od dawna nieaktualne. Tylko strata kasy na znaczki.
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 12 cze 2006, 23:05

Poza tym radziłabym inny kraj wybrać po prostu. W Niemczech jest teraz 8% bezrobocia i niechętnie przyjmują obcokrajowców...
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 13 cze 2006, 00:30

Myślę, że Teardrop chodzi raczej o poznanie kraju i podszlifowanie akcentu. Bo jeśli nie, to też Niemców nie polecam. Potrafią nieźle wyżyłować pracowników. Z tą pracą nie jest znowu tak ciężko, bo Polaków to i tak przyjmują głównie do prac sezonowych, do których miejscowi się nie palą. Ogrodnictwo, hotelarstwo, gastronomia... Najlepiej chyba samodzielnie poszukać tego typu zakładów pracy i powysyłać oferty - im wcześniej tym lepiej. Bo wiem, że np. pracodawca, który chce zatrudnić studenta z tego programu o którym pisałam, musi wypełnić wniosek już w listopadzie...
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 16 cze 2006, 15:27

Anula pisze:Myślę, że Teardrop chodzi raczej o poznanie kraju i podszlifowanie akcentu.

głównie o to :)
Anula pisze:Z tą pracą nie jest znowu tak ciężko, bo Polaków to i tak przyjmują głównie do prac sezonowych, do których miejscowi się nie palą. Ogrodnictwo, hotelarstwo, gastronomia... Najlepiej chyba samodzielnie poszukać tego typu zakładów pracy i powysyłać oferty - im wcześniej tym lepiej. Bo wiem, że np. pracodawca, który chce zatrudnić studenta z tego programu o którym pisałam, musi wypełnić wniosek już w listopadzie...

czuje ze sobie moge pomarzyc w takim razie o pracy na tych wakacjach.ale przynajmniej bede wiedziec na przyszlosc zeby szybciej wszystko zalatwic. <browar>
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 16 cze 2006, 15:57

Ciezka sprawa w Niemczech, chyba ze bedziesz miala "szczescie" jak moja kolezanka, na ktora polecial szef dobrze prosperujacej firmy, kochanka utrzymanka.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 16 cze 2006, 16:15

TFA pisze: chyba ze bedziesz miala "szczescie" jak moja kolezanka, na ktora polecial szef dobrze prosperujacej firmy, kochanka utrzymanka.

podziękuje :]
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 16 cze 2006, 21:08

Jesli glownie o akcent i jezyk a nei o kase moze poszuakc czegos jako opiekunka do dzeici meiszkajac w rodzinie niemieckiej duzo sie nauczycz :) jesli nie skupiasz sie na konkretnym rejonie to znajdziesz na pewno cos na te wakacje :) Tylko uwaga tu nie zarobisz :)
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 16 cze 2006, 23:29

Rebeca2006 pisze:jesli nie skupiasz sie na konkretnym rejonie to znajdziesz na pewno cos na te wakacje

tylko gdzie szukac?oferty o ktorych sie dowiedzialam przez osoby trzecie juz sa pozajmowane.a w internecie jednak sie boje..przez firmę juz nie ma szans,juz dawno jest za pozno :/ o ja niemadra czlowieczyna ze sie nie zaczelam dowiadywac wczesniej <zalamka>
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 17 cze 2006, 11:45

wejdz na strone www.iapa.org tam sa w miare zaufane biura.
Ja tak wyjechalam . Jak skompeltowalam dokumenty to doslownie 2 dni czekalam na rodzine.
Przez neta tez nie jeste zle. np www.aupair-world.net
Zglaszajac sie do agencji pytaj odrazu czy maja wyjazdy na TE wakacje.
Nie ma co zalatwiac przez polskie biuro bo tylko sciagaja kase .
Powodzenia :)
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 17 cze 2006, 12:12

Rebeca2006 pisze:wejdz na strone www.iapa.org tam sa w miare zaufane biura.
Ja tak wyjechalam . Jak skompeltowalam dokumenty to doslownie 2 dni czekalam na rodzine.
Przez neta tez nie jeste zle. np www.aupair-world.net
Zglaszajac sie do agencji pytaj odrazu czy maja wyjazdy na TE wakacje.
Nie ma co zalatwiac przez polskie biuro bo tylko sciagaja kase .
Powodzenia

dzięki Rebeca2006 <browar> , tylko jest mały problem. nie znam angielskiego <pijak>
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 17 cze 2006, 14:20

A po co ci angielski ?? http://www.iapa.org/IAPA_new/Docs/02_or ... ctory.php4 Tu sa agencje.
po prostu powysylaj meile ( po neimeicku oczwyiscie ) popytaj czy jest mozliwosc na te wakacje :) Jeszcze da sie cos znalezsc. A jak nie to poelcam aupair world
A niemeicki znasz ??
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 17 cze 2006, 14:56

zorientowalam sie po czasie ze mozna zmienic język :). narazie loguje się na aupair world,na tą drugą stronkę jeszcze nie patrzyłam. niemiecki znam-studiuję germanistykę poza tym byłam nieraz w Niemwczech. Dzięki Rebeca2006 :) przywróciłas mi nadzieje ze a nóż się jeszcze uda coś znaleźć. :) <przytul>
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 19 cze 2006, 19:40

Nie ma za co :) Jak zansz niemeicki to au pair to super sprawo zeby podszkolic choc podkreslam nie zarobisz tam duzo !! Ale jak chodzi o jezyk to sien ei wachaj :)
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 19 cze 2006, 21:44

Też myślę, że au pair to najlepsze rozwiązanie :) Bo przy tych pracach sezonowych, które wymieniłam, to jest spore prawdopodobieństwo, że współpracownicy, z którymi miałabyś ćwiczyć język, to:

1. Polacy
2. Polacy
3. Polacy
4. Turcy
5. Rosjanie
6. Wietnamczycy
7. Hindusi
8. inne nacje :)
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 20 cze 2006, 08:22

Anula pisze:Polacy
2. Polacy
3. Polacy
4. Turcy
Nio wlasnie. I gdzie tu nauka jezyka? :p
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 25 cze 2006, 12:30

<banan> chciałam się własnie pochwalic ze dzięki Rebece2006 znalazlam prace w Niemczech na te wakacje!! jadę na 3 miesiące(3.07-30.09) do Warmsen opiekowac się dwójką dzieci. jestem w nienienieniebowzięta :D <aniolek> <banan> Rebeca2006, stokrotne dzięki !! <browar> <browar> <browar>
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 25 cze 2006, 12:35

Teardrop pisze:opiekowac się dwójką dzieci. jestem w nienienieniebowzięta

zobaczymy, czy bedziesz taka wniebowzieta. Dzieciaki duuuzo potrafia :D
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 25 cze 2006, 12:39

zobaczymy, czy bedziesz taka wniebowzieta. Dzieciaki duuuzo potrafia :D


zdaje sobie z tego sprawę Yasmine. Wiem ze to duza odpowiedzialność i nielatwe zadanie ale próbować mozna. dostałam jedyną szanse zeby wyjechac do Niemiec i polepszyc swoj język i to wykorzystam,nawet z bachorami wchodzącymi mi na głowe :P
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 25 cze 2006, 12:46

Teardrop pisze:zdaje sobie z tego sprawę Yasmine. Wiem ze to duza odpowiedzialność i nielatwe zadanie ale próbować mozna. dostałam jedyną szanse zeby wyjechac do Niemiec i polepszyc swoj język i to wykorzystam,nawet z bachorami wchodzącymi mi na głowe

Jasne, ze probowac mozna :). Sama bym chetnie wyjechala. Ale akurat nie do Niemiec, bo niemieckiego zniesc nie potrafie. Ale Anglia to bardzo chetnie ;).
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 25 cze 2006, 12:56

Jasne, ze probowac mozna :) . Sama bym chetnie wyjechala. Ale akurat nie do Niemiec, bo niemieckiego zniesc nie potrafie. Ale Anglia to bardzo chetnie ;) .


no widzisz. Ja wybrałam Niemcy,bo niemiecki lubię,uczę się go i chcę umieć go jeszcze lepiej. Wiadomo ze nie zarobie tyle co w Anglii i co tu duzo mowic - opieka nad dziecmi jest ciezsza niz np. robienie kanapek czy pakowanie jogurtów. niestety sytaucja z pracą w Niemczech nie wygląda tak dobrze jak w Anglii,wiec nie ma co marudzic,tylko cieszyc sie ze jest w ogole taka szansa,zeby chociaz na te 3 miesiace wyjechac. :)
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 25 cze 2006, 22:10

Ciesze sie Teardrop, ze Ci pomoglam :) Chociaz raz sie przydalam an tym forum :P
Jak ktos bardzo chce doskonalic jezyk zniesie duuuzo , ja dalam sobie rade z 3 dzieciakow choc wczesniej nigdy sie zadnym nie opiekowalam :P . Zycye ci powodzenia :) Napisz cos wiecej na PW
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Misia86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:45
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Misia86 » 26 cze 2006, 14:05

Dodam, ze mam mozliwosc i to bezproblemu pracowac w niemczech, jestem tam zameldowana ( to dluga historia ) i mogliby mnie przyjac, ale niestety prawie w ogóle nieznam jezyka.. a ja juz ktos tu napisal niema tam takiej pracy np. przy pakowaniu czy w jakis przedsiebiorstwach w ktorych pracuje sie w hali gdzie jezyk niejest potrzebny. Prace jaka moze zalatwic mi ojciec to jako kelnerka a wiadomo w tym zawodzie trzeba umiec jezyk bo jak tu przyjac zamowienie jak ani be ani me :| poza tym u mojego ojca w niemczech w domu jest raczejnieciekawa sytuacja co tez mnie odtsrasza poza tym bylabym tam praktycznie sama, bez znajomych i otoczenia rowiesnikow.. szkoda starsznie zaluje :(
zycze powodzenia teardrop! znasz jezyk to sie liczy :)
IgaMalusia
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 07 paź 2024, 17:42
Skąd: Opole
Płeć:

Re: praca w Niemczech

Postautor: IgaMalusia » 07 paź 2024, 18:12

Cześć kochani, zawsze wychodzę z założenia, że do odważnych świat należy i tego powinniśmy się trzymać, prawda? Mając to na uwadze, poszukuje miłości, uczucia, spełnienia, seksu i wszystkiego co potrzeba nam ludziom, zwłaszcza w tych zakręconych czasach, żeby poczuć się lepiej i czuć namiastkę normalności. Zapraszam was do mnie, czekam na to, aż ktoś mnie odwiedzi. Napisz do mnie. Mam zdjęcia, filmiki, a i chętnie umówię się na jakieś ambitne spotkanko, jeżeli i ty będziesz mieć na to ochotę. Jestem młodziutka i niecierpliwa, więc nie daj mi się prosić. Zapraszam cię
Kontakt ze mną https://adoreo.com/bootynaa

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości