Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Zakręcona
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2006, 18:41
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Zakręcona » 30 sie 2006, 19:57

Dzindzer pisze:nie chodzi tylko o to czy płód jest człowiekiem czy nie, ale równiez o to czyje dobro jest nadrzedne.

Uważam, że dobro płodu jest najważniejsze o ile nie zagraża życiu kobiety.
:P
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 sie 2006, 20:03

a co jesli kobieta została zapłodniona wbrew swojej woli
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 01 wrz 2006, 17:56

Zakręcona pisze:Tak widziałam, dla mnie to i tak jest już człowiek. Więc np. ktoś z rozległymi oparzeniami, który nie wygląda na istotę ludzką nie jest już człowiekiem??

Czyli... Matchboxa autem nie możemy nazwać, to Multipli też nie. Zaiste genialne logicznie :D
soul of a woman was created below
kamila19
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 17 wrz 2006, 08:46
Skąd: krościenko
Płeć:

Re: Aborcja

Postautor: kamila19 » 19 wrz 2006, 22:35

Smoke pisze:co myslicie o aborcji ?
Jak usunac ciaze czy sa jakies tabletki ktore moga w tym pomoc czy tylko zabieg ginekologa moze rozwiazac te sprawe ? i ile to kosztuje
Wiem ze to nieludzkie ale o tkaich sprawach rowniez nalezy rozmawiac.


oczywiście że wielkie PRZECIW aborcji,nie można zabić takiego małego dzieciorka,nawet jeżeli ty nie będziesz w stanie go wychować na pewno znajdzie się osoba która je zaadoptuje i pokocha(takie małe dzieci naprawde wiele ludzi chce adoptować)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 19 wrz 2006, 22:49

jak już kiedyś wspominałem, propagandowe "uprawiczanie" języka debaty publicznej w sprawie aborcji przynosi już smutne efekty. Nie mówi się o zabiegu usnięcia ciąży, a o "mordowaniu dzieci nienarodzonych" :] Goebbels miał rację, 100 razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą <faja>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Piotrek1983
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2006, 20:20
Skąd: z krzesła...
Płeć:

Postautor: Piotrek1983 » 20 wrz 2006, 00:22

Napisze jeszcze raz (tym razem troche więcej bo nie należę do Grupy Trzymającej Władze i moje posty muszą zawierać więcej treści niż innych osób które tworzą z forum czat... ale nie ważne). Jak już wspomniałem w Polsce dzięki medialnej paplaninie kościoła, Ligi Polskich Rodzin i innych tego typu organizacji ludzie nie odróżniają 'płodu' (a nawet 'zarodka') od 'dziecka/człowieka' a przez to 'aborcji' od 'morderstwa'. Jeśli ktoś plemnik zacznie nazywać dzieckiem to nie mamy o czym rozmawiać :]

Płód - Wikipedia
Grace

Postautor: Grace » 20 wrz 2006, 19:21

TedBundy pisze:Nie mówi się o zabiegu usnięcia ciąży, a o "mordowaniu dzieci nienarodzonych"

bo nastąpił wreszcie koniec z eufemizmami - białe jest biełe, a nie czarne ! i takim je nazywajny wreszcie !

TedBundy pisze:Goebbels miał rację, 100 razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą

to powtorz, ze trawa jest niebieska - myslisz, ze ktos ci uwierzy ??

Piotrek1983 pisze:Jak już wspomniałem w Polsce dzięki medialnej paplaninie kościoła, Ligi Polskich Rodzin i innych tego typu organizacji ludzie nie odróżniają 'płodu' (a nawet 'zarodka') od 'dziecka/człowieka' a przez to 'aborcji' od 'morderstwa'. Jeśli ktoś plemnik zacznie nazywać dzieckiem to nie mamy o czym rozmawiać
pewnie, ze nie, bo tu o samym plemniku nie pisze - czytałeś choćby nazwę topicu?>

Dzindzer pisze:no i com w zwiazku z tym
jest zła to co yrzeba jej zabronic
trzeba ja ograniczyc
wybacz ale z twojej wypowiedzi nie wynika zupełnie nic

za to twoja jest cholernie tresciwa.
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 20 wrz 2006, 20:32

Piotrek1983 pisze:ludzie nie odróżniają 'płodu' (a nawet 'zarodka') od 'dziecka/człowieka'

Płód to nie człowiek? To ciekawe <boje_sie>
To powiedz kiedy z płodu powstaje dziecko? W momencie narodzin? A jak się rodzi wcześniak to jest kim? a może czym?
Pominąłeś ważną definicję, którą tu cytuję za Wikipedią:
"Poczęcie (łac. conceptio), w przypadku ludzi utożsamiane z momentem zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik. Pojmowane także - w zależności od przyjętego światopoglądu - z momentem, od którego rozpoczyna się życie istoty ludzkiej. Pogląd ten bywa kwestionowany i prowadzi do zasadniczych rozbieżności przy dyskusjach o prawie do aborcji."
Wg mojego światopoglądu (nie mającego nic wspólnego z LPR i tym podobnych organizacji)
aborcja to morderstwo,
bo wg mnie życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia.
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 20 wrz 2006, 22:17

Łukasz84 pisze:To powiedz kiedy z płodu powstaje dziecko? W momencie narodzin? A jak się rodzi wcześniak to jest kim? a może czym?


I o to chodzi w całym sporze o aborcje.
Dla Ciebie po połączeniu komórki jajowej z plemnikiem jest już człowiek - ja szanuje takie podejście, ale jeśli na przykład usuwa się ciąże, która jest wynikiem gwałtu po dwóch tygodniach od zapłodnienia to moim zdaniem o morderstwie nienardzonego człowieka nie można mówić - i nie dlatego, że miał być dzieckiem gwałciciela - ale dlatego, że po dwóch tygodniach ciąży dla mnie osobićie płód jeszcze nie jest tak rozwinięty by nazywać do człowiekiem.

Człowiek jest wtedy kiedy jest świadomość własnego istnienia moim zdaniem.

Znam osobę bardzo upośledzoną która żyje jak roślina jest tak upośledzona, że aż się na płacz zbiera jak się na nią patrzy. Nie mówi - nie słyszy - jedyne co potrafi to nieudolnie przyjmować pokarm podawany wprost do buzi, spać i siedzieć przykuta do wózka.
Dla mnie nie jest ona w pełni człowiekiem - mówię to z bólem serca - ale w moim przekonaniu istota ludzka - to homo sapiens sapiens - a nie roślinka.

To nie jest życie człowieka. Lepiej byłoby dla tej osoby gdyby się nie urodziła.
Ja podziwiam ludzi którzy na przykład więdzą że urodzą dziecko z zespolem downa i pomimo tego decydują się.
Ja bym takiego dziecka nie urodziła - nie mam w sobie aż tyle miłości by pokochać tak upośledzone dziecko. Źle mi z tą świadomością - bo czuję się zła i mam poczucie małości mojej miłości, ale wiem, że nie porafiłabym.

Łukasz84 pisze:Wg mojego światopoglądu (nie mającego nic wspólnego z LPR i tym podobnych organizacji)
aborcja to morderstwo,
bo wg mnie życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia.


Ale światopogląd katolicki - co nie znaczy że do końca słuszny - trzeba wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności, a nie bezkrytycznie przyjmować to co kościół podaje do wierzenia.
Poczęcie to rzeczywiście już w pewnien sposób życie - ale zastanów się co to jest życie?
Dla mnie niektóre życia nie są warte tego by określać je takim mianem.

Z abrocją jest analogicznie jak z eutanazją. Osobiście jestem przeciwko i jednemu i drugiemu. Ale co by było gdyby?? - choroba genetyczna??, albo wypadek w wyniku którego trację pamięć, ręce, nogi, cycki i wszystko z czego się składam? Czy wtedy to byłoby jeszcze życie?
Kazdy problem ma rozwiazanie.
A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 20 wrz 2006, 22:55

betusia pisze:Człowiek jest wtedy kiedy jest świadomość własnego istnienia moim zdaniem.

No tu przegiełaś... czy dziecko 2 letnie ma świadomość istnienia? A nawet jak ktoś śmiałby twierdzić że ma, to ma taką samą swiaodmość jak płód 8 miesięczny, za dużej róznicy nie widzę. A jednak 2 letniego dziecka nikt normalny nie zabije.
betusia pisze:jedyne co potrafi to nieudolnie przyjmować pokarm podawany wprost do buzi, spać i siedzieć przykuta do wózka.
Dla mnie nie jest ona w pełni człowiekiem - mówię to z bólem serca - ale w moim przekonaniu istota ludzka - to homo sapiens sapiens - a nie roślinka.

Z bólem serca czytam to, że on nie jest dla Ciebie w pełni człowiekiem.
betusia pisze:Ale światopogląd katolicki - co nie znaczy że do końca słuszny - trzeba wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności, a nie bezkrytycznie przyjmować to co kościół podaje do wierzenia.

Zgadzam się. Tylko akurat w kwesti tego gdzie się zaczyna życie i kończy zgadzam się z kościołem. Sam JPII mówił żeby chronić ludzkie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. A skoro nie masz pewności gdzie się zaczyna życie, to powiedz mi co z duszą? Bo ja wierzę, że człowiek ma nieśmiertelną duszę. I to by było takie logiczne i normalne gdyby rodziła się ta dusza w momencie poczecia, no bo kiedy indziej ? ? ?. A posiadanie duszy jest właśnie dla mnie wyznacznikiem ludzkiego życia. No bo jednak to czy ktoś ma dwie nogi czy ręcę nie jest dla mnie wyznacznikiem człowieczeństwa. On jest mocno poszkodowanym i upośledzonym, ale człowiekiem. Kurcze co Ty piszesz? To kiedy jest się w pełni człwoiekm? A jak się utraci tylko nogę albo dwie? Bez sensu bo granica się rozmywa.... Albo coś jest czarne albo białe. Jak człowiek to człowiek a nie prawie człowiek. Mam szeroki zakres tolerancji, naprawde wiele jestem wstanie zroumieć, nie rzucam na nikogo kamieniami jak MW ale to co napisałaś mocno mnie zasmuciło.
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 20 wrz 2006, 23:12

Łukasz84 pisze:To kiedy jest się w pełni człwoiekm?


po 3 mcu ciąży :] Wówczas aborcja nie powinna być wykonywana, organy wewnętrzne są już wykształcone etc. Kilkutygodniowy zlepek komórek człowiekiem nie jest , litości....
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
betusia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:23
Skąd: nietutejsza
Płeć:

Postautor: betusia » 21 wrz 2006, 12:59

Gosia... pisze:Betusia -to ja ci zycze, zebys nie miala dzieci nigdy


Możesz się ze mną nie zgadzać w tej kwestii. Choć ja jasno i wyraźnie napisałam, że jestem przeciwko aborcji i gdybym była w ciąży - to za wyjątkiem wyjątkowo paskudnej choroby genetycznej lub przypadku żebym zostala zgwałcona (choć i wtedy miałabym moralne wątpliwości i długo myslałabym nad tym co zrobić intensywnie) urodziłabym na pewno. Nawet teraz pomimo tego że planuję dziecko dopiero za dobrych kilka lat.

Gosia - to że się z kimś nie zgadzasz nie upoważnia Cię do tego by kogoś od "głupich" nazywać i pisać złożeczenia typu "żebyś dzieci nie miała". Te zdania świadczą tylko i wyłącznie o Twojej kulturze (czyli o jej braku)

TedBundy pisze:Kilkutygodniowy zlepek komórek człowiekiem nie jest , litości....


A dla mnie już jest.

W życiu nie jest wszystko czarne albo białe. W wakacje byłam wolontariuszką w ośrodku gdzie byli ludzie bardzo upośledzeni - i za każdym razem gdy patrzyłam na jedną osobę chcialo mi się płakać. Wtedy sobie uświadomiłam, że ja nie potrafiłam kochać gdyby to było moje dziecko. To było tak straszne - że pomyślałam sobie, że gdyby moi rodzice wiedzieli w początkowej fazie ciąży że na przykład ja miałabym się urodzić AŻ TAK ułomna jak tamten chłopak to WOLAŁABYM NIE ŻYĆ. Bo patrząc na to widzę - to nie jest życie - nie ma w tym życiu chwili na odrobinę radości - jedyne co to życie daje to tak ogromne pokłady cierpienia, które prawdopodobnie sprawią że ludzi którzy w tym uczesticzą będą mieć w sobie więcej dobroci i zrozumienia.
Ja nie chce w życiu cierpieć - może dlatego że i tak już wiele się nacierpiałam.

Napatrzyłam się na ten ból z bardzo bliska - i z bolem przyznaje się do tego że niepotrafiłabym kochać. Wiem, że to odbiera mi jakąś część człowieczeństwa - ale przyznaję się do tego i myślałam, że jeszcze mam do tego prawo w naszym kraju.
Kazdy problem ma rozwiazanie.

A jesli nie ma rozwiazania to nie ma problemu
upadly_aniol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 14 kwie 2006, 21:32
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: upadly_aniol » 01 paź 2006, 18:39

a nie ma jakis tabletek zeby usunac ciaze?
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 01 paź 2006, 18:47

upadly_aniol pisze:a nie ma jakis tabletek zeby usunac ciaze?

Sa.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 01 paź 2006, 18:48

upadly_aniol pisze:a nie ma jakis tabletek zeby usunac ciaze?
Tylko czas ich użycia jest ograniczony...
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

upadly_aniol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 14 kwie 2006, 21:32
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: upadly_aniol » 01 paź 2006, 18:49

Jawka pisze:Tylko czas ich użycia jest ograniczony...
tzn?
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 01 paź 2006, 18:52

upadly_aniol pisze:tzn?
(Odwoluję się teraz do Twojego wczęsniejszego postu) Skoro ten Twój "kolega"- nazwijmy do Andrzej... No więc skoro Andrzej nie jest już ze swoją dziewczyną 3 miesiące- a dziś dowiedział się o ciąży- więc niestety musisz przekazać Andrzejowi złą nowinę- 3 miesiące "po" to stanowczo za długo :]
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

upadly_aniol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 14 kwie 2006, 21:32
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: upadly_aniol » 01 paź 2006, 19:17

to jesli to dziecko nie ma szans na normalny dom,to czy on powinien ja jakos przekonac do aborcji?
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 01 paź 2006, 19:38

to jesli to dziecko nie ma szans na normalny dom,to czy on powinien ja jakos przekonac do aborcji?

To pytanie sprowadza się to tego, Czy ktoś z nas jest za aborcją czy nie. Więc nie pytaj ponownie, bo to temat przewałkowany, przeczytaj poprzednie strony tego topicku, a co nieco się dowiesz. Odpowiedzi i tak nie usłyszysz w sumie, bo na to pytanie nie ma odpowiedzi. Ja Ci powiem, że aborcja dla mnie jest morderstwem, ale zaraz ktoś kolejny powie, że głupi jestem, bo to zalezy od okoliczności itd.............
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 01 paź 2006, 20:29

upadly_aniol pisze:to jesli to dziecko nie ma szans na normalny dom,to czy on powinien ja jakos przekonac do aborcji?

W innym topiku chyba nie zobaczyłaś, więc teraz może napisże drukowanymi.

DZIECKA NIE MUSISZ ANI PODDAWAĆ ABORCJI ANI WYCHOWYWAĆ. MOŻNA JE ODDAĆ W SZPITALU <regulamin>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 paź 2006, 20:34

Jawka pisze:
upadly_aniol pisze:a nie ma jakis tabletek zeby usunac ciaze?
Tylko czas ich użycia jest ograniczony...


no tak prawie az do 3 miesiecy <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 01 paź 2006, 21:58

upadly_aniol pisze:to jesli to dziecko nie ma szans na normalny dom,to czy on powinien ja jakos <zalamka> przekonac do aborcji?
Ale do bzykania się nie potrzeby był normalny dom??
Głupcom powinno się wymyśleć trudniejszy sposób rozmnażania... (jak ktoś już kiedyś powiedział)....
<zalamka>
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

upadly_aniol
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 14 kwie 2006, 21:32
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: upadly_aniol » 02 paź 2006, 12:37

Andrew pisze:no tak prawie az do 3 miesiecy
a jak nazywaja sie te tabletki i ile gdzies kosztuja?
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 02 paź 2006, 13:01

upadly_aniol pisze:
Andrew pisze:no tak prawie az do 3 miesiecy
a jak nazywaja sie te tabletki i ile gdzies kosztuja?
<lodzik> <zalamka>

Wytłumaczę Ci dowcip. Tabletki działają do trzech dób. Śmiesznie, co? :]
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 02 paź 2006, 13:05

upadly_aniol pisze:to czy on powinien ja jakos przekonac do aborcji?

nie nie powinien, pomijam juz mój stosunek do aborcji. Przeciez to ona ryzykuje zdrowiem i zyciem podczas zabiegu, nie on
Sir Charles pisze:upadly_aniol napisał/a:
Andrew napisał/a:
no tak prawie az do 3 miesiecy
a jak nazywaja sie te tabletki i ile gdzies kosztuja?
<lodzik> <zalamka>

Wytłumaczę Ci dowcip. Tabletki działają do trzech dób. Śmiesznie, co? :]

dokładnie to taka tabletka po
sa jeszcz wczesnoporonne, ale u nas nielegalne
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lis 2006, 19:36

1 listopada na warszawskim Placu Konstytucji odbyła się mała demonstracja, uczczenie pamięci kobiet, które zmarły z powodu nieprzeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży

"Miałam 25 lat. Byłam w ciąży. Rozpoznano u mnie ciężką chorobę jelit. Lekarze odmówili leczenia, bo mogłoby to zaszkodzić płodowi. Kiedy choroba weszła w najbardziej bolesne stadium, lekarz zaproponował mi apap. Kiedy ja wiłam się z bólu, powiedział do mojej matki: pani córka zajmuje się za bardzo swoim tyłkiem, a za mało ciążą. Płód i tak umarł. A po trzech tygodniach na OIOM-ie zmarłam ja. Zapalcie dla mnie znicz. "

"Miałam na imię Kasia. Moją córeczkę urodziłam, kiedy miałam 19 lat (...) Lekarka mi powiedziała, że nie powinnam mieć więcej dzieci, bo to dla mnie niebezpieczne, ale o zapobieganie ciąży nie muszę się martwić tak długo, jak długo będę karmić. Zaszłam w ciążę, kiedy moja córcia nie miała jeszcze roku. Nie chciałam włóczyć się po urzędach i prosić o pozwolenia; postanowiliśmy z mężem umówić się na zabieg prywatnie. Pani doktor X zapłaciliśmy 4,5 tysiąca złotych, i pamiętam, że zdziwiło mnie to, że za tyle pieniędzy nie ma nawet anestezjologa. A potem zaczęły się komplikacje. Lekarka pokrzykując coś bez sensu do mojego męża zawinęła mnie w koc i wsadziła do malucha; zanim dowiozła mnie do szpitala, wykrwawiłam się na śmierć. To było pięć lat temu. Zapalcie dziś dla mnie znicz. "

bez komentarza....

Michalik i jemu podobne klesze sukinkoty poczuły pismo nosem, domagając się całkowitego, bezwarunkowego zakazu aborcji. Idioci. Mordercy.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 04 lis 2006, 20:26

nie jestem za aborcją. Dzieci są suuuuuuuuuuuuper (cudze). Ale to powinna byc sprawa wyboru. szanuję zdanie innych bo mam nadzieję na wzajemność. Nawet ojcowie kościoła nie zgadzali się co do tego kiegy człowiek staje się człowiekiem. A nam usiłuję sie zaaplikowac rozwiązanie ultrakonserwtywne. Znając polskie realia, to pewnie nikt by nie usunął i ciąży poza macicznej. I to usiłuja to uczynić rozwodnicy i inni grzesznicy. W imię wygranych wyborów. W dodatku teraz mieszają się do tego biskupi. Choc niedawno mówili że dotychczasowe rozwiązanie jest dobre. Pewnie dlatego że stanowisko prymasa nie jest obsadzone...
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
pluszak
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 08 mar 2006, 16:51
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: pluszak » 05 lis 2006, 00:48

Nie pisałam dawno bo niestety praca naszczescie dla mnie juz UK i prosze panastwa bilet do londynu 200 zl w Anglii aborcja jest legalna do 24 tygodnia chyba ze ciaza zagraza zdrowiu lub zyciu wtedy bez ograniczen... A swoja droga nie jestem jej zwoleniczka ale jestem zwoleniczka edukacji... takiej w ktorej sie nie mowi o Bogu, Bocianie i dzieciach w kapuscie, i innych bzdurach jak naturalnych metodach planowania rodziny... Jesli to wszystko bedzie i kazdy bedzie mial dostep do antykoncepcji i kazdy bedzie wiedzial jak jej uzyc jestem przeciw aborcji dotego czasu wole jednak prawo w Anglii.
zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot,
których mężczyźni nigdy nie mają dosyć.
Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 lis 2006, 01:59

No wlasnie Ted - bez komentarza. Bo te teksty sa tak infantylne i glupie ze lepiej je pozostawic bez komentarza.

Ja jestem przeciw aborcji. No oczywiscie poza przypadkiej gdy ciaza zagraza zyciu matki. Tylko wiecie... slyszalem o babie ktorej lekarze powiedzieli ze jak urodzi nastepne dziecko to popsuje jej sie wzrok. Zgody na usuniecie prawie oslepla. A wystarczylo zrobic cesarke... To by sie porod na oczach nie odbil. Ale do tego trzeba miec jeszcze mozg. A baba teraz nie ma ani wzroku ani mozgu.

Tak wiec - jezeli zagraza zyciu, ok. W kazdym innym przyadku sprzeciw. Jak sie nie podoba to do Niemiec, Holandii, Anglii, gdzie sie tylko chce :) NAwet na wody pozaterytorialne jak kobieta jest hazardzistka.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 05 lis 2006, 08:44

Maverick pisze:No wlasnie Ted - bez komentarza. Bo te teksty sa tak infantylne i glupie ze lepiej je pozostawic bez komentarza.
Chyba pierwszy raz zgadzam się z Maverickiem.
Ted, chłopie, litości... <zalamka> <zalamka>
Najbardziej przeraża mnie nie to, że ludzie chcą prawa do aborcji, tylko to w jaki sposob traktują płód. (piękny przykład, to afera w warszawskim szpitalu, gdzie dzieci umierały w słoikach z formaliną). Zacznijmy od edukacji, a później bierzmy się za aborcjie... bo taka hierarchia jak jest dziś jest po prostu przerażająca- i idąc tak dalej wyjdzie, że 20 latka nie będzie wiedziała co to są jajniki, ale adres gabinetu w którym wykonywane są zabiegi przerwania ciązy bedzie znała na pamięć.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"


Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 653 gości