Jesteś w klasie maturalnej??

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Jesteś w klasie maturalnej??

Postautor: didi_16 » 19 wrz 2006, 22:25

Jeśli jesteś klasie maturalnej, martwisz się jak będzie wyglądała Twoja matura, nie podobają Ci się ostatnio wprowadzone zmiany wejdz tutuj : http://adam.az.pl/roman/

sama dostałam ten link i się podpisałam, mam nadzieję, że pomoże....
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 19 wrz 2006, 22:27

Co Wy censored macie do Giertycha ?
didi_16 pisze:sama dostałam ten link i się podpisałam, mam nadzieję, że pomoże....

Gówno a pomoże. Mnie te teoretyczne zmiany podobają się. wuuu <fuckoff>
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 22:29

Żeby ten link jeszcze działał <lol>
Bash pisze:Co Wy censored macie do Giertycha ?
Sporo.
didi_16 pisze:Jeśli jesteś klasie maturalnej
To zapieprzasz i uczysz sie do matury a potem co on robi Ci lata i moze ci naskoczyc :]
didi_16 pisze:martwisz się jak będzie wyglądała Twoja matura
Tak jak sie nauczysz. :] Chocby nie wiem co tam sie pozmienialo.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 19 wrz 2006, 22:31

moon pisze:Żeby ten link jeszcze działał

Działa, tylko trzba poczekac troszkę.
Tak jak sie nauczysz. Chocby nie wiem co tam sie pozmienialo.

Dokładnie. Pytania z księzyca nigdy sie nie biorą...
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 22:34

Nonsensem jest również, aby próbna matura miała sie odbywać w listopadzie, gdyż do tego czasu przerobiony przez nas materiał jest niewystarczajacy do podejścia do egzaminu.
<hahaha> Az takich debili mamy?Toz to ze czesci wiedziec nie beda jest oczywiste dla wszystkich poza nimi?
Pomysł zaoszczędzania, poprzez zredukowanie ilości osób w komisji egzaminacyjnej do dwóch podczas matury ustnej, sprawia wrażenie nieprzemyślanego.
Tez dobry. <hahaha> Jak wygladaja ustne?Jedna odpytuje drugi grzebie w nosie a trzeci ma w dupie. Roznie bywa ale jednak ludzie tams iedza sporo czasu i nawet 1 osoba w komisji by stykala. :]
Napisz elist do Romka i mu zaproponuje a co! <banan>
didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 19 wrz 2006, 22:36

akurat próbna i ustna to mi i tak nie przeszadzają w zmanach, ale to, że my nawet nie wiemy jak będą wyglądały arkusze i co na nich będize... to już trochę bardziej:/
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 19 wrz 2006, 22:36

moon, ludzi idą "z duchem czasu", Giertycha się krytukuje, więc "my tez musimy".
didi_16, co jeszcze nie poboba Ci sie w naszym ministrze edukacji ?

/edit
didi_16 pisze:że my nawet nie wiemy jak będą wyglądały arkusze i co na nich będize

Sugeruję, że pytania tam będą...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2006, 22:38 przez Bash, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 22:38

Bash pisze:moon, ludzi idą "z duchem czasu", Giertycha się krytukuje, więc "my tez musimy".
Sory ale ja go te znie trawie i dla mnie nie powinen byc ministrem :] Ale w tych zmianach nic zlego nie ma.
didi_16 pisze:my nawet nie wiemy jak będą wyglądały arkusze i co na nich będize...
No wiesz zmiana weszla 8ego. Skad do cholery Wy macie juz o tym wiedziec?
didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 19 wrz 2006, 22:39

Bash pisze:didi_16, co jeszcze nie poboba Ci sie w naszym ministrze edukacji ?

tylko to, że ogólnie wiadomo jest, że zmana ustawy dotycząca matury powinna być wprowadzona na minimum dwa lata, a nie 8 miesięcy przed maturą....

[ Dodano: 2006-09-19, 22:40 ]
moon pisze:No wiesz zmiana weszla 8ego. Skad do cholery Wy macie juz o tym wiedziec?

z tego co wiadomo od ministra, jak będą wyglądały arkusze dowiemy się dopiero w dniu matury próbnej.... a i też nie jest pewne czy później nie zostaną zmienione....
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 22:42

didi_16 pisze:z tego co wiadomo od ministra, jak będą wyglądały arkusze dowiemy się dopiero w dniu matury próbnej.... a i też nie jest pewne czy później nie zostaną zmienione....
No i? Jak sie przygotujesz przynajmniej z tego co mialas to nie bedzi emiec znaczenia a pierwsze 10 minut i tak beda wam tlumaczyc arkusze a na nich tez jest instrukcja obslugi. Za trudne dla maturzysty? :|
didi_16 pisze:tylko to, że ogólnie wiadomo jest, że zmana ustawy dotycząca matury powinna być wprowadzona na minimum dwa lata, a nie 8 miesięcy przed maturą....
No ale wladze sie zmienily i jest inaczej. Przywyknij...
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 19 wrz 2006, 22:42

moon pisze:Sory ale ja go te znie trawie i dla mnie nie powinen byc ministrem Ale w tych zmianach nic zlego nie ma.

To, ze jest ministrem tylko dlatego , ze LPR jest w koalicji to jest prawda. Do Jego samej osoby nic nie mam.
didi_16, oj, myśle, że bedzie kolejny pretekst dla pesudouczniów którzy mature napisali na 29%. "Bo zmiany są, bo to powinno byc inaczej..."
Wystaczy sie uczyć ;)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 22:45

Bash pisze:Do Jego samej osoby nic nie mam.
Ja wlasnie na odwrot.
Bash pisze:oj, myśle, że bedzie kolejny pretekst dla pesudouczniów którzy mature napisali na 29%.
A juz nie jest jak widac powyzej? :/
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 19 wrz 2006, 22:46

moon pisze:Sory ale ja go te znie trawie i dla mnie nie powinen byc ministrem


powiedz mi, dlaczego? :] Ale ponad wyświetchtane, propagandowe slogany, jakie usłyszałaś w telewizji :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 19 wrz 2006, 22:50

Czy wy oglądaliście arkusze zeszłoroczne np z matmy?? Widzileiście jaka była różnica poziomów?? atura rozszerzona była o wiele trudniejsze niż podstawowa. przykład z mojej szkoły: Uczeń napisłąm podstawową na prawie 90%, rozszerzoną na 50%. WIęc wg Giertych (w obecnej sytuacji), powinien z podstawowej zdobyć 57%.... czyli o 32 mniej.... i gdzie tu sprawiedliwość??
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 19 wrz 2006, 22:54

didi_16 pisze:atura rozszerzona była o wiele trudniejsze niż podstawowa

To chyba logiczne. Rozszerzona, jak sama nazwa wskazuje.
didi_16 pisze: Uczeń napisłąm podstawową na prawie 90%, rozszerzoną na 50%. WIęc wg Giertych (w obecnej sytuacji), powinien z podstawowej zdobyć 57%.... czyli o 32 mniej.... i gdzie tu sprawiedliwość??

Nie rozumiem o co Ci chodzi.
W moim przypadku, po cholere mam pisac mature podstawawa z maty, skoro mam zamiar pisac rozszezoną. jedynym minusem jest problem w interpretacji wyników tych matur.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 19 wrz 2006, 22:55

Bash pisze:jedynym minusem jest problem w interpretacji wyników tych matur.

no dokładnie o to mi chodzi
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2006, 22:56

didi_16 pisze:Czy wy oglądaliście arkusze zeszłoroczne np z matmy??
Nawet mialam przyjemnosc je wypelniac :] Oczywiscie mowiac o roku kalendarzowym a nei szkolnym.
TedBundy pisze:powiedz mi, dlaczego?
Bo uwazam ze jest osobom niekompetentom na tak wazne stanowisko od ktorego w duzej mierze zalezy ksztaltowanie sie mentalnosci i wiedzy naszego spoleczenstwa.
didi_16 pisze:WIęc wg Giertych (w obecnej sytuacji), powinien z podstawowej zdobyć 57%....
I ? Jakie to ma znaczenie?Wobec takich zmian nastapia tez zmiany w rekrutacjach na uczelnie wyzsze ktore beda to uwzgledniac. Potem matura do niczego juz nie jest potrzebna.
i gdzie tu sprawiedliwość??
A kto powiedzial ze istnieje? <lol>
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 19 wrz 2006, 23:01

no dokładnie o to mi chodzi

Wymyslą coś.
Poza kilkoma nic nieznaczacymi faktami, tak naprawę nic nie masz do Giertycha. Protestujesz, bo tak wszyscy robią, dlaczego Ty masz być gorsza...
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 19 wrz 2006, 23:04

Bash pisze:Poza kilkoma nic nieznaczacymi faktami, tak naprawę nic nie masz do Giertycha. Protestujesz, bo tak wszyscy robią, dlaczego Ty masz być gorsza...

nie... sami dzisiaj w szkole gadaliśmy czy by czegoś takiego nie zrobić. Nie podobają m się takie zmiany na ostatnim roku nauki, więc będę się burzyć.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 19 wrz 2006, 23:07

didi_16 pisze:więc będę się burzyć.

Lepiej weś zeszyt. Twój bunt w tym momencie nic nie da.
Miłej nocki :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 19 wrz 2006, 23:27

moon pisze:Bo uwazam ze jest osobom niekompetentom na tak wazne stanowisko od ktorego w duzej mierze zalezy ksztaltowanie sie mentalnosci i wiedzy naszego spoleczenstwa.
Taa, gównażeria dzisiaj będzie wybierać jakie poglady ma mieć minister edukacji... Trudno sie nie zgodzić z Korwinem że demokracja jest dla idiotóew.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2006, 07:28

tanebo pisze:Taa, gównażeria dzisiaj będzie wybierać jakie poglady ma mieć minister edukacji...
Coz... mam prawo wyborcze? Mam :] Podlegam pod Giertycha?Nie. Wiec o co Ci chodzi?

[ Dodano: 2006-09-20, 07:29 ]
Glosuje wiec mam tez prawo narzekac.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 20 wrz 2006, 10:40

jak tak patrze na tegorocznych maturzystow to nie wiem czy sie smiac czy plakac:/ pretensje o wszystko do kazdego.. zamiast sie za kasiazki brac to im protesty w glowie. a najbardziej mnie smieszy fakt, ze maja pretensje o to, ze nie wiedza co bedzie na arkuszach... ja w tym problemu nie widze. Moze jeszcze by chcieli miec podane pytania i zagadnienia jakie będą?
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 20 wrz 2006, 11:37

madziorka.m pisze:Moze jeszcze by chcieli miec podane pytania i zagadnienia jakie będą?
No pewnie. Wszelkiej maście dewianci anarachistyczni do tego właśnie dążą. Zresztą od pierestrojki poziom nauczania w szkołach idzie cholernie w dół, wkońcu dostosowujemy sie do norm zachodnich.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2006, 18:12

tanebo pisze:ziom nauczania w szkołach idzie cholernie w dół, wkońcu dostosowujemy sie do norm zachodnich.
I kolejny argument dlaczego nie chce Giertycha. :) Chcialabym kogos kto by to zmienil lub chociaz probowal badz nie pomagal temu procesowi tak bardzo jawnie :/ [np amnestia]
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 20 wrz 2006, 20:18

moon pisze:I kolejny argument dlaczego nie chce Giertycha.
A co ma do tego Giertych?? Jak się nie zacznie płacić więcej nauczycielom (o co on postuluje), a specjalizacje nauczycielskie nie będą trudniejsze do skończenia to z naszą szkołą nie będzie lepiej. Jakich my dzisiaj mamy nauczycieli? Bandę głupków i debili...
Zresztą żeby to było takie latwe... jak dziecko z domu pewnych norm nie wynisie to co ma mu szkoła dać...
moon pisze:[np amnestia]
Wszyscy uczepili się tej amnestii... najgłośniej krzyczą Ci, których to w ogole nie dotyczy, bo ją już dawno zdali. Szkody to nikomu nie robi- bo Ci potencjalni studenci i tak nikomu na dobrej uczelni miejsca nie zajmą bo im punktów na dostanie się nie wystarczy. Może to jedynie pomóc- bo jesli chodziać 100 z tych 300 tysiący zostanie dzięki temu w Polsce to będzie sukces.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2006, 20:23

Jawka pisze:A co ma do tego Giertych??
Napisalam po kropce?
Jawka pisze:bo Ci potencjalni studenci i tak nikomu na dobrej uczelni miejsca nie zajmą
Ale pojda do kipskiej i tam postudiuja. :] A potem beda nas uczyc leczyc itd. :]
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 20 wrz 2006, 20:28

moon pisze:Napisalam po kropce?
Tylko nie wiem czy nie wiesz o tym, czy nie chciałaś tego uwzglęnić, że Minister Edukacji sam niczego nie zrobi. Szczególnie gdy mowa jest o polskim szkolnictwie- na które sie składają tysiące osób. Szkoła jako taka potrzebuje przebudowy- i nie "tam na górze" tylko u podstaw... a podstawa to nauczyciele i uczniowie.
moon pisze:Ale pojda do kipskiej i tam postudiuja.
<hahaha> Więc co za różnica czy zrobią to rok wczęsniej czy póżniej, gdy już tą maturę poprawią?? I tak w końcu na te studia trafią....
moon pisze:A potem beda nas uczyc leczyc itd.
Ktoś kto nie zdał matury nigdy Cie nie będzie leczył, więc jak już podajesz przykłady to prosze adekwatne. :]
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2006, 20:31

Jawka pisze:Minister Edukacji sam niczego nie zrobi.
To chyba oczywiste jest.
Jawka pisze:Więc co za różnica czy zrobią to rok wczęsniej czy póżniej, gdy już tą maturę poprawią??
Taka ze jesli bedzi emusial miec 50% a nie 30% to tak łatwo tego nie zda i bedzie musial sie nauczyc. Tak beda nadla sciagac itd i pojda dalej ale nie bedzie na to prawnego przyzwolenia zeby jełop szedl na studia.
Jawka pisze:Ktoś kto nie zdał matury
I poszedl ja poprawic i dostal sie na jakas medycyne gdzies skonczy ja i bedzie leczyl.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 20 wrz 2006, 20:45

moon pisze:To chyba oczywiste jest.
Więc w czym problem? :?
moon pisze:Taka ze jesli bedzi emusial miec 50% a nie 30% to tak łatwo tego nie zda i bedzie musial sie nauczyc.
Proszę mi tu ciemnoty nie szerzyć!! Jakie 50 %?? Trzeba mieć tylko 30%, czyli tyle ile przy egzaminie w pierwszym terminie...
moon pisze:I poszedl ja poprawic i dostal sie na jakas medycyne gdzies skonczy ja i bedzie leczyl.
Nie kręć, najpierw piszesz, że jełop- później się dostaje na medycyną i co ciekawe to ja kończy.... <boje_sie> Na medycynę dostają się najlepsi- nie ma tam jak na prywatnych wyższych szkołach gdzie stwarza się tyle grup ilu jest kandydatów. Więc jesczez raz upraszam- przykład adekwatny...
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"


Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 538 gości