Psychologia, Filozofia, Religie, Rozwój Duchowy

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Psychologia, Filozofia, Religie, Rozwój Duchowy

Postautor: Raskus » 28 sie 2006, 10:27

Poszukuję ludzi, którzy znają się na Psychologii, Filozofii, Religii, Rozwój Duchowym.

Otóż sprawa wyglada tak: Jestem moderatorem na pewnym forum w dziale Psychologia, Filozofia, Religie i nie mam z kim prowadzić dyskusji co Mnie trapi bardzo.

Chciałbym wiedzieć czy ktoś z was się interesuje, jesli nie, napisze kilka słow które być może was przekonają.

Oraz kolejne pytanie: Jeśli, ktoś się interesuje i ma jakieś ebooki to wyslijcie mi na amigo14(malpa)vp.pl

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi <browar> <browar>
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.
Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.
Krytyka także motywuje.
Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sie 2006, 17:38

Raskus, ALe jakie ebooki?Mam ci materialy z mojej uczelni slac [studiuje psychologie] ?
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 28 sie 2006, 17:46

Inaczej książki elektorniczne <diabel> ślij wszystko co masz n komputerze jak możesz, oraz...

Napisze do Ciebie na gg.
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
p1tbull
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:19
Skąd: z pokoju
Płeć:

Re: Psychologia, Filozofia, Religie, Rozwój Duchowy

Postautor: p1tbull » 28 sie 2006, 18:13

Raskus pisze:Oraz kolejne pytanie: Jeśli, ktoś się interesuje i ma jakieś ebooki


hm hm hm, moze sciagasz cos torrentami to tu na tej stronie LINK znajdziesz, pare stron dalej masz wiecej packow z ebookami wstawionych :P

No a jak narazie to ja tez posiadam portal ezoteryczny :] w sadzie narazie nie dziala bo padla baza danych i czekam na support ale ruszy wkoncu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 28 sie 2006, 23:57

Raskus pisze:Inaczej książki elektorniczne ślij wszystko co masz n komputerze jak możesz, oraz...
A co to ma być? To albo jesteś moderatorem na takim forum i wiesz, co robisz, albo się na tym nie znasz.

Przypomina mi to szukanie frajerów, co wszystko na gotowe zrobią.

[ Dodano: 2006-08-28, 23:59 ]
Raskus pisze:Jestem moderatorem na pewnym forum w dziale Psychologia, Filozofia, Religie i nie mam z kim prowadzić dyskusji co Mnie trapi bardzo.
Chcesz, żebyśmy na tamtym forum z Tobą rozmawiali? Nic z tego, mamy swoje.
Awatar użytkownika
p1tbull
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:19
Skąd: z pokoju
Płeć:

Postautor: p1tbull » 29 sie 2006, 08:33

mrt pisze:
Raskus pisze:Inaczej książki elektorniczne ślij wszystko co masz n komputerze jak możesz, oraz...
A co to ma być? To albo jesteś moderatorem na takim forum i wiesz, co robisz, albo się na tym nie znasz.

Przypomina mi to szukanie frajerów, co wszystko na gotowe zrobią.

[ Dodano: 2006-08-28, 23:59 ]
Raskus pisze:Jestem moderatorem na pewnym forum w dziale Psychologia, Filozofia, Religie i nie mam z kim prowadzić dyskusji co Mnie trapi bardzo.
Chcesz, żebyśmy na tamtym forum z Tobą rozmawiali? Nic z tego, mamy swoje.


LoL, a skad wiesz ze koles sie nie zna, nie rozmawialas z nim przeciez :|, a ze chce e-booki to co w tym zlego nie kazdy jest omnibusem i wie wszystko :|
Obrazek
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 08:45

mrt pisze:A co to ma być? To albo jesteś moderatorem na takim forum i wiesz, co robisz, albo się na tym nie znasz.

Tez wlasnie tak pomyslalam...Jestes moderatorem forum, ktore obejmuje tematy, o ktorych nie masz pojecia? :? Cos tu nie tak...
p1tbull pisze:a ze chce e-booki to co w tym zlego nie kazdy jest omnibusem i wie wszystko

No ale nie przesadzajmy. Niestety, zdyskryminuje...chodzi tez o wiek...
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 29 sie 2006, 08:58

Zaraz wam wkleje kilka moich artykułów.

Oraz, ludzie! Ja mam dopiero 16 lat, znam się, ale nie mam już wszystkiego wbite do głowy.

A jak wy byscie sie znali dość dobrze, to wiedzielibyscie ze przeczytanie jednej książki kilka razy daje o wiele więcej niz za jednym razem, to można już wyczytać z huny, w podtekstach gdzie kahunowie ukryli moc huny...

oraz <banan> dziekuje <banan> za link <browar> <browar>

I:

Witam, zakładam ten temat ze względu na brak wiedzy wielu użytkownikow opisujacych swoje sny i uznające je za cos nie zwyklego co jest spowodowane brakiem wiedzy nt snów.

Osoby, które nie przywiązują większej uwagi do snów zapamiętują około kilku snów na tydzień czy na miesiąc.

Ze względu na sporą ilość tematów o snach, co sie komu snilo i potem jakie miało przypadki proszę wszystko opisywać tutaj .


Na początek wiadomości o snach, każdy kto chce wiedzieć czym są sny etc. musi wiedzieć od poczatku czym jest podświadomość
Dla bardziej zainteresowanych podaje linki:

http://www.bramanieba.com/ekspresja.php
http://www.astrolog.expor...swiadomosc.html
http://www.neurolingwistyka.com/podswiadomosc.htm

Oraz o Poświadomości w snach:



Pomówmy o snach... powierzając dane zadanie, pytanie odpowiedź przychodzi we śnie, w kilku snach badx przez dłuższy czas należy na nią oczekiwać aby się pojawiła. W końcu się ujawnia. Mogą to być sny pełne, bądź po części robione, raz pierwsza połowa, potem kolejnmy raz itd. Są to sny tzw. przerwane. Wiele powodów jest takich aby ten sen się przerwał, wiele osób mogłoby chcieć aby takie sny ciągnęły się dalej po przebudzeniu najczęstszymi powodami przerwania akcji snu jest bardzo emocjonująca akcja snu, która powoduje przebudzenie lub po prostu zadzwonienie budzika, bądź ochrona naszego umysłu przez podświadomocią przed danym snem jeśli w tym wypadku jest zły. Każdy człowiek może mieć i zapewne ma świadomość! czasu który upływa podczas snu, ale jest to bardzo trune, wiele osób może to wykorzystać i wykorzystuej wk orzystny dla siebie sposób. Sny nie dokónczopne mogą być złe lub dobre dla nas. Ale różnie to bywa. W przypadku tych dobrych snów, dzieje się lub zaczyna się dziać co przyjemnego. Co jest od zawsze celem ludzi w życiu-dążenie do przyjemności któremu towarzyszy szczęście. Sen sięzaczął, śpimy zaczyna się cos przyjemnego, miłego np. sni nam się góla babka(kiedyś mojeu koledze) szli przez lasek, ona sopjrzala sie na niego, on na nia, juz mu podskoczyl testosteron, ona oparla sie o pień, podniosła spódniczkę i powiedziała "no choć wyruchaj Mnie", on biegiem do niejm, biegnie, biegnie, biegnie iiiiiiiiiiii się obudził. Jest to sen nie dokończony i jak tu się np. fakt sprawdza każdy by chciał aby sen ciągnął się dalej=D. Troche mocnego argumentu użyłem z tym snem alen ieważne. I zazwyczaj bywa tak że w takim snie nie wiemy jakie byloby zakończenie, a z pewnością chcielibyśmy wiedzac iż było by przyjemnie. Teraz o tych snach nieprzyjemnych. To samo tycyz się tych złych snów. Na szczęście w odpowiednich momentach się budzimy. Robi to nasza podświadomość, która ma za zadanie chronić nas przed "wrogami" takimi jak te złe sny. Każdemu sniło się że umrze, spada, bądź atakuje go pies. W odpowiednich momentach każdy się budzi, można to nazwać końcowe, decydujące momenty które mówią o naszym zyciu itp. Podam przykład snu, który mi się raz przyśni, niepamiętam dokładnie, ale pamiętam go dośc wystarczająco dokładnie mimo iż byłon wiele lat temu. Byłem w jakiejś jakl by kawiarni, zaczęła się o coś afera, grupka mała na grupke, ja biłem kazdeogj ak nie wiem co, "wrogowie" wybili, zatłukli wszystkich moich prócz Mnie, każdy się rzucił na MNie, nie wiem jak skopałem każdego, wychodza c z kawiarni napotkałem na 5 jeszcze którzy byli z psami Rotweilerrami. Zamknołem drzwi oi trzymałem, wtedy nagle zacząłem myśleć, to tylk sen, to tlyko sen! Pies w biegł do środka, ja wskoczyłem na stól, reszta psów wbiegła i za Mnie ja uciekałem i upadłemna podłogę, włączyła mi się mysl, zaraz do Mnei podbiegnie a ja się obudze, czekałem na ten moment, pies podbiegł zobaczyłem już jego piekne zęby trzonowe i całą resztę szczęki, po czym się odrazu obudziłem. W takim momencie wystepuje u śmiech czy byłto sen pozytywny czy negatywny. Prawwda jak mi się zdaje leży po środku, ale zalicza się go do tych negatywnycvh ponieważ zagrażał naszemu zyciu. Każdy lubi się chyba "naparzac" Mnei to sprawiło sporą przyjemnośc w tym śnie, ale koncowy en przeraża dlatego zalicza sie go do tych negatywnych. W takim przypadku trudno chcieć aby sen ciągnałsię dalje jak w przypadku tych pozytywnych. W tyum śnie miałem wyjątkowa świadomośc, wiedziałęm, co dzieje się naprawdę, mimo tego i tak się obudziłem wiedzac że to był sen. CO o tym świadczy, że sen w którym zginiemy, może ponieść lolbrzymie negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia, dlatego się zazwyczaj budzimy. POjawia się terazp ytanie jak unikać tego złego snu? I jaki ma wpływ na nie podświadomość? Pisałem już ze moze przynosić odpowiedzi itp. Ale jak uniknąc złych, jesli to jedna nie jest odpowiedź na nasze pytanie, bądź zadanie, tylko zwykły przebieg. Trudno w takim przypadku o ominięcie takiego snu. Jak widac sen zazwyczaj zaczyna się miło, i moze sie tak skonczyc ale nie musi. Jak ja opisałem swój sen na początku było miło, jadl osię itp. gadalo, póxniej wg Mnei tez, prało się ludzi. Ale jesli by sie odeszlo ma bok w takim przypadku mozna by uniknąc "bliskiego spotkania" z pieskami. To zalezy tylko od środka snu w któym podejmiemy decyzje.

Oraz linki o snach:
http://www.losal.webpark.pl/ksi.html << Książki o snach do kupienia. Po kliknieciu na jakąś książke w niebieskiej ramce wyświetli nam się ciekawy tekst.




Myślę, że to co jest wyżej opisane własnymi, moimi słowami powinno pomóc zrozumieći wytłumaczyć czym jest podświadomości jaki ma wplyw na nią sen.



http://dmoz.org/World/Pol...sychologia/Sny/ Wirtualny sennik
http://www.esenniki.pl/ kolejny sennik.
http://www.parapsycholog.com.pl/sennik/ kolejny sennik
http://www.sennik.biz/ kolejny sennik
http://sennik1.webpark.pl/ j.w
http://www.sennik.com.pl/ j.w
http://www.sennik.net.pl/ j.w

Co to jest sennik
Sennik jest to zbiór symboli odrazu ukazujace wyjasnienie co taki symbol ma. Wg Mnie senniki nei sa nam potrzebne iż nie sa one tak dobre oraz znaków moze byc tysiące. Np. oznaczenie drogi...droga moze byc szeroka, lesna, waska, pod gorke, z gorki itd. troche ych pojęć musiało by być, a jeszcze patrząc na fakt, ze każdy człowiek jest inny i może inaczej znak odbierać. Ja wogoel nigdy nie korzystam i nie korzystalem z senników. Jeśli już ktoś korzysta to prosze tego nie brac w 100% do siebie i jesli wybiera się sennik nalezy sprawdzić kilka symboli ktore sa w naszym obecnym zyciu a dokladnie snach i ktore dotycza teraźniejszości. Jeśli takie sa sennik nam podlega, mimo to trzeba uważac na interpretację symboli gdyż w 100% nie musi być to prawdą. Jeden znak moze miec wiele określeń, zależy to od:
- człowieka
- snu
- sytuacji życiowej
- ostatnich rzeczy
- i czegoś jeszcze jak zapomnialem?

Jakie rodzaje snów występują?

- Sny prorocze
- Sny odwrotne
- Sny odreagowujące
- Sny fizyczne
- Sny erotyczne
- Sny symboliczne

Występuje jeszcze jeden rodzaj snów, który jest chyba najprzyjemniejszym snem mianowicie sen świadomy/półświadomy .

Podział snów na czas do którego się sen tyczy.

sny symboliczne, sny prorocze, sny odwrotne - Przyszłość
sny fizyczne, sny erotyczne, sny świadome/półświadome - teraźniejszość
sny odreagowujące - przeszłość [/b]

[ Dodano: 2006-08-29, 08:58 ]
Sny które odnoszą się do przyszłości to:
a) Sny symboliczne: Sa to sny najbardziej wartościowe w naszym zyciu ukazujące symbole dotyczące naszej przyszłości. Tylko te sny warto wg Mnie tłumaczy i na nich się skupiać, gdyż one mają znaczenie w naszym zyciu. Sen symboliczny przedstawia nam obecną sytuacje oraz sytuacje z wynikiem końcowym czyli w przyszłości jaka moze miec konsekwencje przez stan obecny nasze zachowania. Ukazuje nam ten sen stan naszej psychiki, a dokladnie to gdzie jest coś nie tak, a sen pod symbolami ukazuje nam rozwiazanie/efekty/skutki naszych sytuacji i zachowań. Każdy symbol potrafi byc wieloznaczny, a podświadomość podsyła nam te, któe są prawidłowe i najbardziej ukazujące nam odpowiedźwe śnie.

b) i c) Sny prorocze i odwrotne: Ten typ snu jest odwrotnością snu odwrotnego. Sen proroczy ukazuje nam to co bedzie w przyszłośc, ale także w śnie proroczym może wystepowac pewna ilość symboli. Sen ten może być uznany jako "wróżkę" któy mówi nam co się stanie w "przyszłości". Ten sen jest najbardziej problematycznym łącznie ze senm odwrotnym ze wszystkich rodzajów snów. Nigdy nie wiadomo czy sen jest proroczy czy odwrotny. Przykład snu proroczego: Nie bede tutja opisywac dokladnie snu. Np. Przysniło się nam liczby totka(szóstka lotka), po czym po puszczeniu tych liczb wygralimy i te liczby były naprawdę. Jest to jeden z przykładów snów proroczych. Teraz drugi: Śni nam się, że np. niezdaliśmy z ustnego na maturze(przykry sen...jeśli proroczy an ie odwrotny), ppo maaturze ustnej nasz sen się sprawdził. Podsumowanie: Sen proroczy ukazuje nam sytuacje któa będzie miała w "przyszłości".
Co do interpretacji tych snów, jest to nie zwykle trudne. Najlepiej jest to zrobić gdy w takich snach jest symbolika, ale najlepiej poczekać aż sytuacja się stanie.
Sen odwrotny jest przeciwieństwem snu proroczego. Ukazuje on nam przyszłość, które nie bedzie miala zdarzenia, a dokladnie bedzie miala zdarzenie odwrotne. Sny erotyczne przykładowo tez mogą być snami odwrotnymi. Przykladem snu odwrotnego możemy się posłużyc dosłownie takimi samymi przykładami ze snów proroczych ponieważ działają one na tej samej "zasadzie". Np. Przyśniły nam się liczby totka(jak wyzej) po puszczeniu tel iczby jednak nie były, jest to przyklad snu odwrotnego. Albo śni nam się, że zaliczxylismy egzamin na 4 co niestety nie bedzie mialo miejsca, wtedy jest to sen odwrotny.
Co do snów proroczych i odwrotnych, jeśli np. przyśni się komus egzamin że obleje, nie nalezy tego brac odrazu do siebie, tylko uczyć się. Oraz gdy przysnia nam sie np. licvzby totka polecam lepiej puscić taki kuponik bo moze to byc sen proroczy.
Trzeba zwrócić uwagę na te sny, ale one nie decyduja odrazu o naszej przyszłości. Przyszłość zależy jedynie od nas samych.

Sny, które odnoszą się do teraźniejszości :
a) Sny fizyczne: Sa to sny, gdzie czynniki zew. i wew. z otoczenia mają na nas wpływ podczas snu. W momencie kiedy śpimy, czyli w momencie gdy mamy w jakimś sensie wyłączoną naszą świadomość cały czas odbieramy wszystkie sygnały pojawiające się z zewnątrz bądź wewnątrz nas. Te odbierane sygnały są potem przekazywane nam w formie snów. Gdy podczas snu, sni nam się ż uprawiamy seks(jest to takzei sen po części erotyczny, ja taki sen miałem) i dojdziemy do erekcji i jest to sen fizyczny, obudzimy się i będziemy mieli kisiel w majtkach. Może nam sie takze śnić ze jest nam bardzo zimno(moze byc otwarte okno w pokoju i nam sie sni mróz) bądź moze byc gorąco a przysni nam sie nam to ze jest nam zimno i po przebudzeniu tacy sie czujemy. Przykład snu fizycznego(miał/a ten sen forumowicz o nicku ladypank): " Mi się śniło z miesiąc temu że urodziłam dziecko.Było śliczne, zdrowe i takie kochane .Pokazywałam go każdemu z rodziny.Kochałam je nad życie...
Poczym zmarło :(Pamiętam uczucia ,które miałam wtedy podczas snu płakałam i obudziłam się płacząc. Dziwne jak sny oddziałowywuja na naszą fizyczność.Co do snu to bardzo się boje że kiedyś może się spełnić :/
Albo porostu miałam zrozumiec jak się czuje matka po stracie potomka.
Straszny ból nigdy w życiu nie doświadczyłam czegoś takiego " Ten sen jest fizyczny, ale nie uważam aby on był także proroczy.
Podczas snów fizycznych, to co odbywa się podczas snu moze meic miejsce w rzeczywistosci ni tlyko w naszej głowie. Jak np. sni nam sie ze plywamy, mozemy naprawdę machać rękami.

b) Sny erotyczne: Jak nazwa wskazuje, sa to sny w których wystepuje erotyka. Można je łątwo w ten sposób z identyfikowac, lecz erotyka występuje nie tylko w snach erotycznych. Sny erotyczne mogą być rónież snami erotycznymi i dodatkowo mogą mieć związek ze snem fizycznym(jak podano wyżej przykład), symboliczne, odreagowujące, prorocze, czy też odwrotne. Sny erotyczne mgoa wystepowac z wielu powodow m.in. przez niezaspokojenie sexualne człowieka, jako sen odreagowujący. Podświadomość na podstawie ostatnich przeżyć porządkuje wspomnienia ktore okazują się we śnie. Jeśli jest ktoś bardziej zainteresowany snami erotycznymi, objawami oraz kiedy co oznaczaja i jaki mają związek z kolejnym snem prosze pisac. Uważam, że warto się skupić wyłącznie na snach erotycznych symbolicznych.

c) Sny świadome/półświadome: Jeśli wiecie już czym jest świadomość to dobrze zrozumiecie opis tego rodzaju snów. Nie będe dużo pisać. Podczas tych snu, mamy "moc" podejmowania decyzji itd. podczas snu. Możemy robić to co uważamy za słuszne i cały sen mamy pod swoją kontrolą, badźmamy tylko część snu pod własną kontrolą co mozna już nazwac snem półświadomym. Te sny sprawiają chyba najwięcej przyjemności.

Sny które odnoszą się do przeszłości :
Sny odreagowujące: Jest to rodzaj snu odnoszący się do minionych przeżyć, sytuacji itd. - przeszłości. Jest to zbiór wydarzen i uczuc okazywanych ich w jeden cały sen.
Podam przykład snu pewnego znawcy o snach który z interpretatował pewien swój sen odreagowujący:

Sny odreagowujące są przeważnie chaotyczne, bez jakiejś spójnej akcji, chociaż zdarzają się wyjątki. Z tego też względu ze snami odreagowującymi czasem jest problem ponieważ zdarza się, że przypominają one sny symboliczne. Problem polega na tym, że interpretując taki sen pod względem symbolicznym otrzymujemy jakiś przekaz, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Podam przykład takiego snu, który mi się śnił.
" Jestem w jakimś miejscu gdzie przy ścianie i pewnej odległości od niej koło1,5 metra poukładane są różne torby. Ja zostawiam tu tez pomiędzy innymi moją torbę. Po jakimś czasie wracam i stwierdzam, że mnie i inne osoby ktoś okradł. Torby są, ale prawie cała zawartość znikneła. Widzę nieopodal jakiegoś niewysokiego Rosjanina, który przegląda jakieś wartościowe rzeczy, widzę jakieś drogie aparaty fotograficzne. Wiemy, że ten Rosjanin okradł nas. Zauważyłem, że jakiś wysoki człowiek, bohater pewnego programu telewizyjnego zaczął się czepiać Rosjanina i nie spodobało mu się jego zachowanie. Zaczęła się bójka. Po bójce kilkoro ludzi zaczęło rozmawiać że na zwycięstwo ma duży wpływ waga człowieka i widziałem później dużą wagę na której ważono ludzi. "

Jak widać sen ten układa się w jakąś logiczną całość w jakąś spójną historyjkę i teoretycznie jeśli śniłby się on jakiejś innej osobie to zidentyfikowałbym go jako sen symboliczny. Tymczasem sen ten jest snem odreagowującym i nawiązywał do zdarzeń jakie miały miejsce w tym przypadku w ciągu 48 godzin poprzedzających ten sen. Dla zobrazowania jakie elementy wcześniejszych przeżyć wnikają do snu wytłumaczę skąd każdy z tych szczegółów pojawił się w moim śnie.

Początek snu to torby leżące pod ścianą i kradzież ich zawartości. Ten fragment snu był zapożyczony z reportażu jaki poprzedniego dnia oglądałem na temat osób, które jadą do pracy we Włoszech, a potem na miejscu okazuje się, że zostali oszukani i nieraz okradani z posiadanych przez siebie rzeczy. Widziałem w tym reportażu taki fragment dworca kolejowego gdzie leżało dużo bagaży. Rosjanin przeglądający rzeczy to też nawiązanie do tego samego reportażu. Z tego względu że oglądałem ten reportaż dzień wcześniej to pamiętałem jeszcze, że wtedy poprzedniego dnia skojarzyłem zachowania Polaków tam do Rosjan, którzy do nas przyjeżdżali na handel. Polacy w tym śnie byli pokazani w taki symboliczny sposób. Dość często można zetknąć się z sytuacjami, że różne rodzaje snów się mieszają i w innych snach są fragmenty symboliczne.

Sytuacja Rosjanina, który przeglądał rzeczy i były tam aparaty fotograficzne to znowu zapożyczenie, ale z innego reportażu, który też poprzedniego dnia oglądałem. Reportaż tamten dotyczył pewnego oszusta, który rozkochiwał kobiety a potem je okradał. W tym reportażu była właśnie taka migawka z aparatami fotograficznymi.

Postać z programu telewizyjnego która biła się z Rosjaninem, widziałem znowu w innym programie w TV poprzedniego dnia. Sama bójka to było rzeczywiste zapożyczenie z przed dwóch dni od momentu kiedy śnił się ten sen. Zdarzyła mi się po prostu sprzeczka z bratem. Motyw z wagą natomiast został zapożyczony z fragmentu rozmowy z moją mamą, która ważyła się i przytyła. Dodatkowo poprzedniego dnia przechodziłem obok szpitalnej wagi i myślałem żeby samemu się zważyć.

Jak widać drobne szczegóły czasem wręcz migawki, które obserwowaliśmy, doświadczenia z naszego życia, znajdują odzwierciedlenie w naszych snach odreagowujących. Czasem taki sen odreagowujący jest zupełnie chaotyczny, a innym razem tak jak w tym przypadku zupełnie luźne nie powiązane ze sobą epizody układają się w jedną całość



Zajmijmy się teraz formami przekazu snów.
Sny powtarzające się
Sny emocjonujące
Sny niedokończone

Sen powtarzający się to najczesciej sen symboliczny lub dużo rzadziej fizyczny. Jak nazwa wskazuje te sny powtarzają się często. Jeden sen moze nam sie powtarzać wielokrotnie jeśli podświadomość daje nam coś do zrozumienia a my nie moze dojsc do wniosku co ten sen oznacza, podświadomość upiera się i ukazuje dalej nam ten sam sen, gdyż wg niej dana sytuacja ktorej dotyczy sen jest najważniejsza w danym momencie. Sny powtarzające się poruszają zazwyczaj istotny problem śniacego. Powtarzanie sie takiego snu moze byc przez bardzo długi czas, a odstep pomiedzy takimi snami moze byc także różnorodny.

Sny emocjonujące są to sny które wywarły na nas najwieksze wrazenie. Jedynie takie sny zapamiętują osoby ktore nie zwracaja uwagi na sny o które im się snia. Ze wzgledu iz te sny maja sporą moc wywowyłania emocji etc. śniący najbardziej zapamiętuje wyłącznie te sny, a zwłaszcza ktos kogo nie obchodza sny, jedynie takie sny jest wstanie zapamietać. Te sny są tajemncize i jednoczesnie moga byc symboliczne dlatego dobrze byłoby je poddać interpretacji.

Sny niedokończone są to sny najczęściej symboliczne. Charakterystyką takiego snu jest to ze w pewnym momencie sen ulega przerwaniu to znaczy budzimy się. Osoby mające taki sen z ciekawością chciałyby aby sen toczył się dalej, powodów przerwania snu moze byc kilka. Często objawem przebudzeń jest sen o duzym przerazeniu, ogormnych emocjach a także efekt przebudzenia moze byc dzwoniący obok nas budzik. Podczas zakonczenia snu przez dzwonienie budzika musicie miec siwadomosc tego, że sen dłużej by i tak nie potrwał gdyby nawet budzik nie zadzwonił. Podświadomość(u jednych lepiej u innych gorzej, zależy od nas samych) ma świadomość mijającego nas czasu podczas snu. Sa osoby które bardzo dobrze to zjawisko wykorzystują i nie potrzebują budzika aby wstać o danej godzinie. Sny niedokonczone mogą być róznego rodzjau tj. przyjemne oraz nieprzyjemne. Nagłe przerwanie snu moze dawac cżłowiekowi wiele do zrozumienia. Może to ostrzec człowieka przed zrealizowaniem czegos co przyczyni się ku dobbru naszemu bądź innych ludzi a nie tego złego. Ten rodzaj snów nie pokazuje przyszłości, lecz w pewnym stopniu moga ją ukazywac, my mamy wpływ(jak pisałem) wyłącznie na naszą przyszłość, a ten sen moze miec wpływ na nas jesli go odpowiednio z interpretujemy.

[ Dodano: 2006-08-29, 08:58 ]
Jeśli ktoś zaczyna interpretować swoje sny to jak wiadomo na początku może być to nie dokładna interpretacja bądź całkowicie błędna. Z poczatku podczas interpretacji będzie wystepować wiele błedów, ale na nich własnie cżłowiek się uczy. Przy interpretacji korzyści są b.duże, dlatego warto aby każdy się tym zajął/zainteresował. Zostaną tutaj wypisane najczęściej popełniane błędy przez początkujących interpretatorów snów. Błedy wypisał pewien znawca w tej dziedzinie, ja tylko opisze je innymi słowami.

1 Brak krytycyzmu. Chodzi o to aby nie wierzyć we wszystko w 100% co się usłyszy lub przeczyta. Nawet osoby o bardzo dużej inteligencji mogą się pomylić, nie należy wszystkiego brać do siebie i uznawać za prawdę w 100%. Każdemu może zdarzyć sie pomyłk,a nikt nie jest nieomylny. Przy przyswajaniu sobie jakiejś wiedzy, należy mieć świadomość ze jakis procent tej wiedzy nie musi być prawdą. Chodzi m.in. o to aby samemu wszystko oceniać.

2 Korzystanie z nieodpowiednich senników. Największy i najczęstsZy bład to korzystanie z senników innych kultur i sennikow pochodzacych ze starozytnosci.

3 Interpretacja poszczególnych symboli bez brania pod uwagę kontekstu całego snu. Zdarza się, że ktoś czyta jakąś interpretację gdzie jest prawidłowo wytłumaczony jakiś symbol, a potem to wytłumaczenie odnosi do zupełnie innego snu gdzie ten sam symbol występował. Takie zachowanie przypomina porównywanie dwóch chorób. Przykładowo ja i kolega mamy kaszel. Kolega poszedł do lekarza i lekarz po przebadaniu zapisał mu jakieś lekarstwa. Ja wtedy mówię skoro on ma kaszel i ja mam kaszel to pewnie to jest ta sama choroba. Po co mam chodzić do lekarza, wezmę te same lekarstwa co on. Nie będę mówił jaki efekt może być takiego zachowania. Każdy sen należy interpretować indywidualnie i indywidualnie dla każdego snu określać co w tym konkretnym śnie dany symbol oznacza.

4 Błędem jest interpretowanie fragmentów snów, interpretowanie źle zapamiętanych snów, pomijanie w interpretacji pewnych szczegółów. Z interpretowaniem snów jest tak jak z czytaniem książki. Jeśli ktoś ma jakaś książkę gdzie co druga kartka jest wyrwana, albo zamazana to raczej ciężko mu będzie taką książkę przeczytać. Tak samo ciężko jest ocenić o czym jest cała książka jeśli przeczyta się tylko kilka wybranych stron. Jeśli chce się znać przekaz snu to trzeba po prostu cały sen interpretować i nie ma innej możliwości. Są sny które źle się zapamiętało i do tych snów nie należy przywiązywać dużej uwagi. Przekaz w takich snach jest przeważnie małoistotny. Te najistotniejsze i najważniejsze informacje są przekazywane w snach, które doskonale się pamięta. Takie sny zawierają silne emocje albo się powtarzają. Na tych snach należy głównie koncentrować swoją uwagę.

5 Interpretowanie snów z przeszłości w sytuacji gdy nie pamięta się własnego stanu psychicznego lub sytuacji w jakiej znajdowało się w momencie wystąpienia snu. Interpretowanie w takich okolicznościach snu z przeszłości po prostu nie przyniesie żadnych korzyści dla osoby śniącej, mimo że sama interpretacja jest poprawna.

6 Szybkie rezygnowanie z próby interpretowania jakiegoś snu, ze względu na brak możliwości zidentyfikowania co dany sen oznacza. W sytuacji gdy ciężko jest określić co dany sen oznacza, najlepiej jest po dokładnym przeanalizowaniu snu dać sobie chwilkę czasu, odpoczynku. Należy zostawić dany sen, odczekać jakiś czas i w tym czasie zająć się po prostu czymś innym, o czymś innym myśleć. Później ponownie spróbować zinterpretować sen. Ponowne spojrzenie na analizowany sen ze świeżym spojrzeniem bardzo często powoduje tzw. "olśnienie" i dostrzeżenie czegoś na co wcześniej nie zwracało się uwagi. Czasem dopiero po jakimś długim okresie czasu można jakiś sen odczytać. Ja miałem raz dawno temu taki przypadek, że pewien symbol rozszyfrowałem dopiero po dwóch latach. Po rozszyfrowaniu tego symbolu od razu jasne i przejrzyste stało się dla mnie kilka snów. Na szczęście to są bardzo sporadyczne przypadki aż tak długiego odczytywania snów.

7 Interpretowanie snu z nieodpowiednim nastawieniem psychicznym. Obowiązuje pewna reguła, że im bardziej podczas interpretacji snu jest się znudzonym, zmęczonym psychicznie tym mniejsza jest jakość takiej interpretacji. Bardzo istotne znaczenie ma też samo nastawienie do samej interpretacji. Jeśli ktoś nie wierzy, że sny mogą nieść jakiś przekaz, jeśli ktoś jest nastawiony sceptycznie, to nie powinien interpretować własnych snów. Nie powinien też dawać swoich snów do analizy innym osobom. Negatywne nastawienie psychiczne powoduje między innymi to, że ktoś analizując sen czy opisując go robi to przeważnie pobieżnie. Bardzo często pomija się wtedy pewne szczegóły, które wydają się nieistotne. Interpretacja tak uszczuplonego snu może więc później nie oddawać w całości przekazu snu i może zawierać pewne błędy. Oczywiście zmniejszenie ilości szczegółów to tylko jeden z wielu skutków nieodpowiedniego podejścia. Takich skutków jest kilka i każdy z nich w jakimś negatywnym stopniu wpływa na interpretację.

8 Interpretowanie snów z założeniem, że wszystkie sny dotyczą przyszłości i przepowiadają przyszłość. Trzeba sobie uświadomić, że tylko część snów tak naprawdę odnosi się w jakimś sensie do przyszłości. Dość dużo snów odnosi się również do naszej teraźniejszości i przeszłości.

9 Nierealne wyobrażenie na temat snów. Prawdą jest, że dzięki snom możemy poznać siebie, możemy rozwiązać jakieś problemy, możemy otrzymać cenne rady czy wskazówki. Nie należy jednak oczekiwać, że w jakimś jednym przypadkowym śnie zostaną zawarte wskazówki na całe życie. Podświadomość cenne informacje przekazuje stopniowo i czasem w jednym śnie znajdziemy więcej, a w innym śnie mniej cennej dla nas wiedzy. Sny w końcu to nie jest coś wyjątkowego co sporadycznie się zdarza. Tak naprawdę śnimy co noc i praktycznie co noc jakieś informacje dostajemy. Od czasu do czasu jednak w jakiś śnie jest zawartych więcej informacji, albo te informacje są szczególnie istotne. W takich jednak sytuacjach te sny są bardziej wyróżnione. To wyróżnienie polega na bardzo silnych emocjach występujących w śnie bądź też poprzez powtarzanie się takiego snu.



Z czasem będe podawał informację na temat snów. Jeśli macie jakies pytania np. czy mozna wpływać na sny, jak je zapamiętac czy co kolwiek proszę pisać.

KONIEC Zapraszam do dyskusji


To na tyle. Nie bawem powrzucam tutaj fragmenty książek o snach, ale pierw to przeczytajcie.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-08-29, 09:01 ]
To tyle na temat podświadomości(chociaż nie wszystko) i o snach.

Napisał by ktoś z was tyle??

Nie

Więc, nie mów mi ze się nie znam. <banan> <banan> <browar>

Artykuł ten o snach, skopiowalem z innego forum, oczywiscie tekst jest mój.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2006, 19:17 przez Raskus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 09:11

Raskus pisze:A jak wy byscie sie znali dość dobrze, to wiedzielibyscie ze przeczytanie jednej książki kilka razy daje o wiele więcej niz za jednym razem, to można już wyczytać z huny, w podtekstach gdzie kahunowie ukryli moc huny...

Znam to podejscie. Ja ksiazki, ktore mnie fascynuja czytam nawet i po 10 razy i zawsze odkrywam cos nowego. I zeby nie bylo nie zwalam na wiek. Sa ludzie, ktorzy bardzo mlodo maja dobrze wyrobione podejscie do swiata, tylko tak troche 'gdybam' :]

A dla mnie sen to po prostu faza REM-rapid eye movement, czyli 'szybkie poruszanie galkami ocznymi'. Mozg sie odlacza, odpoczywa i tworzy nierealne czasem obrazy, chociaz czerpie tez z tego, co widziales i slyszales owego dnia. I dlatego masz swoisty misz-masz. Aj bredze sobie :]


"niebawem" piszemy razem, tak BTW :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 29 sie 2006, 09:22

runeko, to dobrze <banan>

a słówka z nie pisze raz oddzielnie a ra razem, zalezy od humoru <boje_sie> nie nawidze tego pisania czy z razem cyz bez <boje_sie> <boje_sie>

Ponawiam pytania...
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 09:33

Raskus pisze:Ponawiam pytania...

Niestety Ci nie pomoge bo ksiag filozoficznych nie czytam. Boje sie, ze wplyna na moja wlasna wizje filozofii zyciowej :D A ta mi sie podoba akurat :]
A ja sie znam na tym, co jest dobre do medytacji bo w tym robie ale nie wiem, czy to Ci w czyms pomoze... Daj adres strony, jak przetrzezwieje to poprowadzimy dyskusje <pijak>
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 29 sie 2006, 09:51

Link wysłałem na <banan> PW <banan>

Zaloguj sie i czekam na dyskusję <banan>
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 29 sie 2006, 10:55

Raskus pisze:Napisał by ktoś z was tyle??

Nie

W związku z tym, ze z Guru się nie dyskutuje, ja niegodna nie widzę sensu w odpowiadaniu na pytania <uklony2> mi tylko seks i jedzenie w głowie, a o śnie wiem tylko tyle, że dobrze jest powylegiwać się do południa drzemkując :]
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 11:12

Ja ostatnio napisalam tyle ale na temat tworzenia fikcji i calego tego fenomenu <pijak> Jak komus sie zechce poczytac to dam linka :] Tam tez jest filozofia :D
pani_minister pisze:W związku z tym, ze z Guru się nie dyskutuje, ja niegodna nie widzę sensu w odpowiadaniu na pytania

Lec biegiem biczowac sie pokrzywami! <hahaha>
pani_minister pisze:mi tylko seks i jedzenie w głowie

A mi tylko alkohol i pisanie i czasem praca. Seks poszedl wraz z lekami, ja juz nawet spac nie musze. Przynajmniej w nocy. Bo w dzien to moge kimac. nawet, zeby swiat sie walil :]
minister, chodz napiszemy jaka knige o hedonizmie stosowanym. Bendziem slawne :D
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 29 sie 2006, 19:24

Runeko, daj linka. <banan> <banan>
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 29 sie 2006, 20:23

Raskus pisze:w podtekstach gdzie kahunowie ukryli moc huny...

Co ukryli kahunowie, to zostało już dawno odkryte i dziwię się, że wiele napisałeś o snach, a nic o tym, czym jest moc huny. Wydaje mi się bardziej interesujące to, że mamy podświadomość, świadomość i wyższe ja od tego, jak interpretować sny. Widocznie nie wiesz jeszcze o tym, że dzięki hunie możemy mieć wpływ na to, co będzie nam się śniło.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 29 sie 2006, 20:42

Huną, dopiero zaczynam sie interesowac, jeszcze wszystkich informacji nie ogarnołem, ale dla Mnie to przyjemnosc rozwijac sie duchowo etc. a celem czlowieka jest przyjemnosc...
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 30 sie 2006, 19:19

To życzę powodzenia w zgłębianiu tajników huny. Jak już posiądziesz, jakąkolwiek wiedzę w tym temacie, to podyskutujemy :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 30 sie 2006, 22:04

Mnie ten artykuł się spodobał (chociaż nie wszystko rozumiem... ;) to zgadzam się z rózróżnianiem pojęcia czasu od ruchu. Czas jest wyłącznie funkcją myślenia.

http://budda.medytacja.net/t/teksty/nau ... trzen.html
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 30 sie 2006, 22:13

Nie czytałam tego artykułu, bo jak widzę słowo "filozofia" obok magii Kahunów, to mną rzuca.

Raskus pisze:Link wysłałem na PW

Zaloguj sie i czekam na dyskusję
A za to kolega powinien dostać bana.
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 30 sie 2006, 22:15

http://budda.medytacja.net/t/teksty/nau ... yjska.html

ten też jest dobry

Jaka magia Kahunów ? Gdzie ?
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 30 sie 2006, 23:10

Cała ta magia Kahunów polega tylko na tym, że bardziej poznajemy swoją, ukrytą moc. Filozofia dot. huny jest tak prosta, że aż śmieszna. Obecnie, w naszym świecie, ludzie zapominają o tym, aby słuchać siebie. W całej tej bieganinie, nie mamy czasu na to, aby zastanowić się nad sobą i nad tym, jaką moc posiada nasz umysł.
Owszem, Kahunowie stosowali też magię. Byli też wśród nich szamani, ale nas obecnie już to nie dotyczy, ale moc huny może, tylko trzeba ją poznać, a wtedy można sprawdzić, jak dzięki pracy z własnym mózgiem możemy ułatwić sobie życie.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 31 sie 2006, 11:54

Dobre linki.

Mona, bdb znasz się na psychologii etc??
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 31 sie 2006, 19:13

Raskus, sorki, ale Twój topic to jakieś jajca :D

Napisz na tamtym forum w Twoim dziale, że jesli ktoś chce "pokminić" niech wbija w "agniechę". <diabel>

Zamykam, linkę usuwam - POWODZENIA <browar>
KOCHAJ...i rób co chcesz!

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości