OverClocking

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 lut 2006, 13:47

No ja wole wydac te 350zl na HIPERa niz 550zl na inny :) Tylko ludzie z TWEAKa podchodza do niego bardzo sceptycnzie, a nawet na ZENFIScie napisali ze trzyma dobrze napiecia.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 13 lut 2006, 13:52

Wiesz co na TwojePC.pl (board) jest kilku maniaków sprzętu.
Napisz tam posta, cały "zestaw" jaki chcesz kupić i połóż nacisk na zasilanie.
Ja się jeszcze na ich opiniach nie zawiodłam, a i kilka razy pozmieniali mi pierwotny zamysł, tylko na korzyść.
Ocenią, doradzą i powiedzą gdzie najtaniej kupić.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 13 lut 2006, 15:06

Wiesz, Hiper ma swoje zalety i wady. Ludzie na Tweaku mogą go nie lubić z tytułu głośności. Podobno koszmarnie szumi. Ale poza tym to jest cholernie porządny. Dla mnie największym plusem są odpinane złącza - dzięki temu można zachować porządek w obudowie. Ba, w przeciwieństwie do Silverstone złącza mają bardzo porządną metodę mocowania - to są wojskowe szybkozłączki, nie jakiś shit.

Mav, nie pieść się. Lepiej kupić zasilacz za 350 złotych niż potem żałować. Kiepska elektrownia dobrego komputera nie pociągnie, a tylko może pójść z dymem. Poczytaj na Tweaku historie pt: "Masz tani zasilacz" i spytaj siebie samego czy warto.
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 lut 2006, 15:19

Wiem. Ja moge dac bez problemu 350zl za zasilacz, pod warunkiem ze bedzie mial te deklarowane 580W. Ale nie dam 550zl za zasilacz ktory bedzie mial 500W. A takie glownie polecaja :)

Wiem, ze nie warto kupowac codeshita albo modecoma. Niestety moja mama kupila kompa z tracerem 400W... Szkoda ze tego nie przypilnowalem wtedy.

Mnie chodzi o to, by ten HIPER 580W uciagnal sprzet o jakim pisalem
Maverick pisze:Byc moze to bedzie Athlon FX 57, 4GB ramu w 4 kosciach, 7800GTX w SLI czyli dwa takie? Do tego ze 3 HDD, 2 napedy optyczne
Teoretycznie powinien dac rade :) 350zl to w sumie tanio jest.
Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 16 lut 2006, 17:38

chcialem polecic zasilacze modecom ale sie zdziwilem bo na benchmarku najmocniejszy jest tylko 350...dziwne http://sklep.benchmark.pl/pelny_12283.html

http://img394.imageshack.us/my.php?image=komp9wp.jpg
http://img394.imageshack.us/my.php?imag ... ie23df.jpg
http://img394.imageshack.us/my.php?image=kompd9za.jpg
ale efekt calkiem calkiem :D ten ma 550
"Nie ma spać,
Nie ma oddychać
Żyć nie ma"
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 16 lut 2006, 17:55

Zasilacz to podstawa jak chcesz cokolwiek podkrecac. Stad maja bzika :)
Przy czym nawet taki najlepsiejsi moze pojsc z dymem :)
Tez bym nieco podkrecil mojego p4 jednego z pierwszych na rynku, ale niestety ma wyjebiscie okrojony bios i nowszego nie bylo :) i nie bedzie hy :D

Poza tym jakby ktos mial tanio RAMBUSKI to chetnie odkupie z 500 mb :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 lut 2006, 16:30

Ale ja specjalnie nei mam ochoty podkrecac. Stwierdzilem ze zysk (przy podkrecaniu spokojnym) nie bedzie oszalamiajacy a szkoda mi ryzykowac. No, chyba ze po np roku czy poltora jak komp juz bedize stary i bedize ledwo zipal :)
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 20 lut 2006, 22:22

Maverick pisze:odkrecic Venice 3000+@1800MHz na powiedzmy 2200MHz

To bodajrze jest athlon 64. Podobno doskonale podkręca się seria Venice :)
Chciałbym mieć takiego. Moj A64 2,8 oszałamiających osiągów nie ma...
Maverick pisze:Czy duze jest ryzyko uszkodzenia CPU i czy mocno skraca to jego zywotnosc?

Jeśli poprawinie przeprowadzissz operację ryzyko jest niewielkie. Podkecałem już niezliczoną ilość procków i żaden nie jest uszkodzony. Co do żywotności, gdy masz dobre chłodzenie i procen nie jest podkręcony do granic wytrzymalości, też nic nie powinno się dziać. Ale podniesione napięcie coś tam na pewno bedzie psocić :P
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 23 lut 2006, 09:12

Sepik ciesz się, że to nie Tweak. przy polecaniu Modecomów od razu dostałbyś ostrzeżenie i przekirwoanie do tematu o płonących zasilaczach.

Mav, i co tam? Zdecydowałeś się?
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 lut 2006, 09:58

Wezme tego hiper'a chyba. Mimo iz podobno bardzo duzo pradu zre. Ale jest przynajmniej tanszy o te 200-300zl od innych.

Tylko teraz trzeba kaske skombinowac :D

Aha, no i jeszcze sie zastanawiam nad plytami glownymi.

Musi ona spelniac jeden warunek: obslugiwac pelne SLI x16 na kazdym zlaczu PCIe przeznaczonym pod karte graficzna.

Obecnie znane mi sa dwie takie plyty glowne (chyba ze sa inne, to chetnie sie zastanowie nad innymi).

Microstar K8N SLI Diamond Plus nVidia C51D za 788zl
oraz
Asus A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16 za 827

Na korzysc pierwszego przemawia lepsza karta dzwiekowa, ale jak jest ze stabilnoscia, wydajnoscia i jednak MSI to nie to samo co ASUS...
Awatar użytkownika
maroon
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2006, 02:16
Skąd: de profundis
Płeć:

Postautor: maroon » 23 lut 2006, 11:26

Venice 3000+ kręci się z 1800 na 2250 Mhz bez podnoszenia napięcia. Obciążony na 100% grzeje się u mnie maks. do 45 stopni. Nie po to się kupuje Venice'a, żeby go nie kręcić. ;-)
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 23 lut 2006, 15:25

maroon pisze:bciążony na 100% grzeje się u mnie maks. do 45 stopni.

Jakie masz chłodzenie?
maroon pisze:Nie po to się kupuje Venice'a, żeby go nie kręcić. ;-)

Ja też wychodzę z takiego założenia, kupuje procek po to aby go kręcić. Czy się boję, raczej nie. Po to jest sprzęt, aby się nim bawić.
Mój athlon 64 2800, poszedł z 1800 na 2150 przy standardowym chłodzeniu i podniesionym napięciu. Przypuszczam, że gdy zainwestuje w lepszy coolerek to do 2250 powinniem dojść. (bez generowania blędów)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
maroon
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2006, 02:16
Skąd: de profundis
Płeć:

Postautor: maroon » 23 lut 2006, 16:03

Bash pisze:Jakie masz chłodzenie?

Pentagram 100 Cu+.

Bash pisze:Mój athlon 64 2800, poszedł z 1800 na 2150 przy standardowym chłodzeniu i podniesionym napięciu. Przypuszczam, że gdy zainwestuje w lepszy coolerek to do 2250 powinniem dojść. (bez generowania blędów)

Mój komputer jest włączony 24/7, cały czas coś liczy i zero błędów. Venice to rewelacyjny rdzeń. Podnosząc napięcie można go przekręcić bez problemu z 1800 na 2700MHz, ale nie robię tego, bo zależy mi na superstabilnej pracy.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 23 lut 2006, 16:11

maroon pisze:Podnosząc napięcie można go przekręcić bez problemu z 1800 na 2700MHz,

Wszystko zleży od egzemplarza na jaki trafisz.
Miałem okazje pracować na 2óch testowych wersjach P4 EE. Jeden z nich kręcił się o 400 mHz gorzej od drugiego. Ale mimo tego 3000 zł nie dałbym za sam procesor, chodzby nie wiem jakie miał możliwosci OC.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 lut 2006, 20:41

A co powiecie o Arctic Cooling Freezer 64 Pro ktory polecaja na Tweak'u? W sepcyfikacjach niby pisze ze jest do 2400 Mhz. Ale czy to oznacza ze na szybszym bedzie za slabo chlodzil? Np na X2 4800+ ??

Ja chce kupic Venice'a, ale podkrecac to go bede raczej pozniej niz na poczatku. Po co podkrecac nowego kompa... wydajnosc niewiele wieksza, a stracic mozna wiele. A pozniej jak mi gry przestana chodzic to kazdy fps sie bedzie liczyl... No i nawet na CPU mi tak zalezec nie bedzie, bo wowczas wyslozony Venice bedzie kosztowal grosze.
Awatar użytkownika
maroon
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2006, 02:16
Skąd: de profundis
Płeć:

Postautor: maroon » 23 lut 2006, 21:07

Mój cooler Pentagram 100, niby nie taki wypas, ale na X2 też wystarczy. X2 4800+ ma zegar 2,4GHz. Ja podkręciłem nowego kompa tylko bawiąc się ustawieniemi w setupie. Zauważ, że 1800 -> 2250 to procek szybszy o 25% i to na dzień dobry. To dużo, a można jeszcze więcej.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 23 lut 2006, 21:14

Maverick pisze:W sepcyfikacjach niby pisze ze jest do 2400 Mhz. Ale czy to oznacza ze na szybszym bedzie za slabo chlodzil? Np na X2 4800+

Na domowe użytkowanie bedzie dobry. Jęśli już zamierzasz cos wyżej mierzyć, radzę dołożyć 40 złotych i kupić lepszy.
Maverick pisze:Ja chce kupic Venice'a, ale podkrecac to go bede raczej pozniej niz na poczatku

Ja zaraz po rozpakowaniu procka z pudełka i usadowieniu na płytce, (jeszcze z BOXowym wentylatorem) sprawdziłem jakie możliwości OC.
maroon pisze: Zauważ, że 1800 -> 2250 to procek szybszy o 25% i to na dzień dobry. To dużo, a można jeszcze więcej.

I niech mi nikt nie mówi, że OC jest nie potrzebnym szpanem :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 lut 2006, 22:04

Jasne ze daje, ale mozna wiele stracic. A w grach, nawet jak CPU podkrecisz o 50% to roznica bedzie niewielka, bo o jakosci i szybkosci gry dwcyduje karta graficzna...
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 23 lut 2006, 22:22

Maverick pisze: bo o jakosci i szybkosci gry dwcyduje karta graficzna...

Karte graficzną też zawsze możesz podkręcić. I jest jeszcze lepsza zabawa niz z prockiem :) Pamiętam legendarny model Radeon 5500, na nim to się cuda działy :D

Jasne ze daje, ale mozna wiele stracic

Jak się dasz napięcie np. 1,5 V na 1,9 no to stracisz i to wiele. Popatrz na to z drugiej strony, bez ryzyka nie ma zabawy. Ja sie nie bałem bawić na procku za 3000 zł. Choc musiałem podpisać pismo, że jak coś zjebie to sam za to zapłace.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 lut 2006, 01:27

Bash pisze:Pamiętam legendarny model Radeon 5500, na nim to się cuda działy

To akurat zadne podkrecanie bylo tylko modowalnosc :)
Bash pisze:Popatrz na to z drugiej strony, bez ryzyka nie ma zabawy

Ja na to patrze tak ze bez ryzyka zabawa jest niewiele mniejsza, bo podkrecajac tak by mogl w danych ustawieniach chodzic dzien w dzien niewiele zyskam.
Awatar użytkownika
maroon
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2006, 02:16
Skąd: de profundis
Płeć:

Postautor: maroon » 24 lut 2006, 15:20

Maverick pisze:Ja na to patrze tak ze bez ryzyka zabawa jest niewiele mniejsza, bo podkrecajac tak by mogl w danych ustawieniach chodzic dzien w dzien niewiele zyskam.

Jeżeli dla ciebie zysk 25% albo i więcej to niewiele, to nie podkręcaj. U mnie podkręcony na 2250 MHz Venice 3000+ nie tylko chodzi dzień w dzień, ale praktycznie cały czas jest obciążony na 100% i działa rewelacyjnie, żadnego błędu. Jeżeli się podkręca ostrożnie, krok po kroku, to ryzyko wynosi praktycznie zero.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 24 lut 2006, 22:06

maroon pisze:eżeli się podkręca ostrożnie, krok po kroku, to ryzyko wynosi praktycznie zero.

Dla zatwardziałych sceptyków, żaden argumet nt. pozytywnych stron OC nie przejdzie. Taki juz jest człowiek, jak się uprze, to nie ma bata.

Maverick pisze:To akurat zadne podkrecanie bylo tylko modowalnosc

Odblokowywanie szyny. Ale niezła zabawa.
W nowszych modelach ciekawie się potoki odblokuwuje. Taka niezmierna satysfakcja z niczego :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 lut 2006, 23:28

Ja nie jestem sceptykiem. Tylko, ze zanim nic o OC nie wiedzialem to sadzilem ze da sie to jakos pojac. Jak zaczynalem sie w to wglebiac to stwierdzilem, ze o OC wiem wlasciwie coraz mniej... Ze temat jest niezwykle szeroki.
A jak sie nei wie wszystkiego to lepiej nie zaczynac.

Poza tym jak juz pisalem, zysk na taktowaniu CPU w grach nie ma znaczenia, a grafe mozna bez problemu firmowymi programami podkrecic.
Awatar użytkownika
maroon
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2006, 02:16
Skąd: de profundis
Płeć:

Postautor: maroon » 25 lut 2006, 00:32

Maverick pisze:A jak sie nei wie wszystkiego to lepiej nie zaczynac.

W takim razie zastanawiam się czy coś w życiu zrobiłeś. ;-)

Maverick pisze:Poza tym jak juz pisalem, zysk na taktowaniu CPU w grach nie ma znaczenia, a grafe mozna bez problemu firmowymi programami podkrecic.

O jakich grach mówisz?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 lut 2006, 01:45

maroon pisze:W takim razie zastanawiam się czy coś w życiu zrobiłeś. ;-)

No jak mam ryzykowac sprzetem za kilka tysiecy to wole byc w dziedzinie moze nie ekspertem, ale przynajmniej kims z bardzo rozlegla wiedza.
maroon pisze:O jakich grach mówisz?

W zasadzie wszystkich nowszych, tych ktore glownie wykorzystuja karty graficzne. Owszem, dla super szybkich kart graficznych potrzeba rownie szybkiego procesora, ale jak bym kupowal karte za 2200zl to na cpu tez bym nie oszczedzal.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 25 lut 2006, 09:28

Maverick pisze:Owszem, dla super szybkich kart graficznych potrzeba rownie szybkiego procesora, ale jak bym kupowal karte za 2200zl to na cpu tez bym nie oszczedzal


gry w największym stopniu ciągnie RAM i właśnie karta. Procesor ma tu znaczenie raczej drugorzędne (oczywiście w granicach rozsądku)
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 508 gości