Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 lip 2005, 16:05

charlie81 pisze:Wiedzac, ze jest w ciazy?

Dajmy na to ze bylaby to ciaza widoczna, jednak na tyle wczesn ze moznaby jeszcze dokonac aborcji.
charlie81 pisze:Rozumiem Mav, ze zabojstwo wg Ciebie nalezy tez scigac uzywajacych Postinoru?

Nie... bo postinor dziala na zaplodniona komorke jajowa ale jeszcze nie zagniezdzona w sciance macicy...
charlie81 pisze: I powtarzam po raz kolejny, ze jezeli ktos umie logicznie pomyslec i zalezy mu na zyciu nienarodzonych na pewno nie bedzie popieral penalizacji aborcji.

Czyli jak komus bedzie zalezec na zyciu nienarodzonych dzieci powinien poprzec aborcje? Aby bylo w Polsce tak jak jest w Rosji?
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 lip 2005, 16:10

Maverick pisze:Czyli jak komus bedzie zalezec na zyciu nienarodzonych dzieci powinien poprzec aborcje? Aby bylo w Polsce tak jak jest w Rosji?

Wiesz bardzo k*** dobrze, o co tu chodzi. Ale Ty juz jestes w polowie politykiem i wolisz, zeby ludzie o Tobie mowili "to ten od ochrony poczetych dzieci", niz zeby je naprawde chornic.

Jezeli ciaza bylaby widoczna... Hmm - nie wiem czy dobrze dokonalem subsumpcji, jak cos to mnie Gracjo popraw.. :)

Art. 153. § 1. Kto stosując przemoc wobec kobiety ciężarnej lub w inny sposób bez jej zgody przerywa ciążę albo przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza kobietę ciężarną do przerwania ciąży, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

I porownaj go sobie z:

Art. 155. Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 lip 2005, 16:14

charlie81 pisze:Ale Ty juz jestes w polowie politykiem i wolisz, zeby ludzie o Tobie mowili "to ten od ochrony poczetych dzieci", niz zeby je naprawde chornic

To sobie wypraszam. Zalezy mi na tym by nie dokonywano aborcji i w sumei wisi jak sie tego dokona.
Wiec czytam dalej... moze sie doczytam :)

Co do przepisow - czyli jednak prawo chroni nienarodzone dziecko. A wiec po co ta cala gadka o zakazywaniu aborcji... wszak ona jest juz zakazana - po co dublowac przepisy

No i nie odczytalem sie. Kiedys pisales o tej aborcji jak to powinno byc zrobione... Moglbys mi to jeszcze raz, tak kompleksowo przedstawic?
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 29 lip 2005, 16:27

Ładny kwiatek :)
Nie doczytałem się czegos takiego :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 lip 2005, 16:46

Maverick pisze:A wiec po co ta cala gadka o zakazywaniu aborcji... wszak ona jest juz zakazana

Hmmm - tu chodzi o przerwanie ciazy bez zgody kobiety. Powszechne znaczenie aborcji jest raczej takie, ze kobieta sie na nia godzi... To tylko tak odnosnie pobicia kobiety w ciazy.

Co do aborcji:

Art. 152. § 1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.
§ 3. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, podlega karze
pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Maverick pisze:Kiedys pisales o tej aborcji jak to powinno byc zrobione... Moglbys mi to jeszcze raz, tak kompleksowo przedstawic?

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli? Jak powinna wg mnie wygladac ta czesc prawa?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 lip 2005, 16:49

charlie81 pisze:Jak powinna wg mnie wygladac ta czesc prawa?

Jak bys zorganizowal prawo, by dokonywano jak najmniej zabiegow aborcyjnych.

Ps: Dzieki za przepisy o aborcji.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 lip 2005, 16:50

Maverick pisze:Ps: Dzieki za przepisy o aborcji.

To tylko Kodeks Karny :) Istnieje jeszcze ustawa...

Zaraz napisze cos wiecej...

[ Dodano: 2005-07-29, 17:28 ]
Maverick pisze:charlie81 - to ze jestem wielkim zwolennikiem legalizacji aborcji wcale nie oznacza ze skorzystalbym z niej w przypadku wpadki! Ja chce tylko by panstwo dalo obywatelom wybor, bo te sprawy rozpatruje sie indywidualnie, a nie na posiedzeniu w sejmie.

To taki tam Twoj stary post... Co do dokladnej konstrukcji teoretycznego prawa, to jej w tym momencie nie stworze. Ale prosty mechanizm psychologiczny wykazuje, ze czlowiek zaczyna sie czuc odpowiedzialny w momencie, gdy nie ma wiszacego nad nim "bicza". Srodowiska lekarskie sa przeciwko legalizacji, bo nie zarzyna sie kury znoszacej zlote jajka. Prawo nie moze byc tylko dobre i moralne. Prawo musi byc tez przestrzegane. Jezeli tak nie jest, to nalezy je zmienic. Ogolnie zasada dzialania podobna do ograniczenia predkosci na drodze - jezeli zalezy Ci na obnizeniu liczby smierci w wypadkach drogowych, to nie ustanowisz ograniczenia do 50 km na terenie calego kraju, bo nie bedzie ono przestrzegane. Mimo, ze przy predkosci 50 na godz, czlowiek ma olbrzymie szanse na przezycie.

Jeszcze odniose sie do postu Gosi o psychiatrze. Kobiety, ktorej nagle zawalil sie swiat, bo zaszla w ciaze i jest gotowa na wszystko nie mozna traktowac na rowni z innymi. Wymaga specjalnej opieki zapewnianego przez panstwo psychologa, oparcia i zmuszania do ciaglego przemyslania " Czy jednak nie urodzic, zawsze mozna oddac to dziecko tuz po urodzeniu itp".

No i przede wszystkim - zapewniane przez panstwo zajecia i naprawde drakonsko trudne egzaminy. Ja np umiem udzielic pierwszej pomocy z masazem serca wlacznie, dlatego ze moja szkola, jako jedna z nielicznych miala nowoczesnego manekina do nauki pierwszej pomocy i po prostu musielismy sie tego nauczyc na zajeciach z PO. I wszyscy umieja. W dawnej klasie. A powinni umiec wszyscy w kraju. Tak samo wszyscy w kraju powinni na wyrywki znac zasady na jakich "dziala" kobieta i w szczegolach wszystkie bardziej popularne formy antykoncepcji.

Kosciol glosi a propos eutanazji, ze nie mozna dopuszczac by ktos chcial umrzec, trzeba mu okazywac milosc, trzeba zapobiegac przed pojawieniem sie pragnienia wlasnej smierci. Itp. Tylko dlaczego rownoczesnie nie naucza, by zapobiegac dylematom aborcyjnym? :?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 29 lip 2005, 17:39

Maverick pisze:A przepraszam, bo nie zrozumialem - jaki to ma zwiazek z cytowanym przez Ciebie fragmentem mojego posta?

Maverick pisze:Bo oprocz sumienia karac go za aborcje bedzie wymiar sprawiedliwosci! Skoro plod nazwiemy dzieckiem, a wiec czlowiekiem to aborcja bedzie morderstwem!

Ot taki prosty. Płod NIE JEST dzieckiem!! Płód to płod a aborcja to zwykły zabieg medyczny wykonywany pod miejscowym znieczuleniem na organach rodnych kobiety i powinien być tylko i wyłącznie jej wyborem!!
Maverick pisze:Jezeli uznamy ze plod czy embrion jest istota ludzka, to aborcje winno sie traktowac jak morderstwo

Ale zrozum płód to tylko zlepek komórek!! Nigdzie, nawet w kościelnych książkach nie używają słowa człowiek w stosunku do płodu!! Co najwyżej dziecko nienarodzone, ale to tak jak piwo niewypite :), kaca po nim nie będzie!
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 29 lip 2005, 19:38

guli pisze:Pegaz napisał/a:
Chcielibście zeby ktoś decydował o tym czy macie się narodzić czy nie?

A myślisz, że bocian Cię przyniósł?? Ktoś podjął taką decyzję!

nie mówimy o poczęciu tylko o zabiciu
guli pisze:Człowiek to raczej istota zdolna do samodzielnego zycia. Płód nazwałbym raczej pasożytem.

No comment.
guli pisze:Dla katolickiego widzimisię dziewczyna ma narażać się na ból porodu, rozstępy i ryzykować blizną po cesarce?? Sam sobie urodź, albo w imię wiary daj sobie rozciąć brzuch!!

a słyszałeś kiedy kolwiek o etyce?Skoro tak potępiasz wiare to nie tylko domeną wiary jest obrona życia..ateiści też się nie mordują kiedy im akurat ochota przyjdzie bo jest coś takiego jak ETYKA.

guli pisze:Pogosia napisał/a:
przecież to jest ograniczenie naszej wolności...prawa do decydowania o sobie samym...

To prawda. To bez sensu, żeby państwo i kościół decydowały za przeproszeniem kobiecej cipce!!

Jesli ktoś za ciebie decyduje jak ma wygladać twoje życie to powodzenia w zyciu..Pamietaj państwo mozna zawsze zmienić..nikt tu nikogo na siłe nie trzyma..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 lip 2005, 20:24

Pegaz pisze:ateiści też się nie mordują kiedy im akurat ochota przyjdzie bo jest coś takiego jak ETYKA.

Zaryzykowalbym nawet stwierdzenie, ze ateisci sie przede wszystkim nie morduja ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 29 lip 2005, 20:31

Jednak nie wytrzymałem..
guli pisze:Człowiek to raczej istota zdolna do samodzielnego zycia. Płód nazwałbym raczej pasożytem.

Skoro płód to pasożyt dziecko pewnie jest wirusem dorosły grzybem? osoba w średnim wieku dębem ale żadne z nich nie jest człowiekiem ?bo przecież wszystkie to ten sam płód pasożyt jak go nazwałeś...
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 lip 2005, 20:39

Ale zaraz , On pisze dobrze ...tylko zalezy jak na to spojrzec , bo jak by nie patrzec płód, to pasozyt i tu dyskusji nie ma !! bo taka jest prawda ! wysysa z nosiciela wszystko co najlepsze ! by sie rozwijać <browar>

Pasożyt


Pasożyt - organizm cudzożywny, który wykorzystuje stale lub okresowo organizm żywiciela jako źródło pożywienia i środowisko życia. Pasożytnictwo jest formą współżycia między organizmami, która przynosi korzyść jedynie pasożytowi; żywicielowi, zwanemu czasem gospodarzem, związek ten przynosi wyłącznie szkody (straty substancji odżywczych, destrukcja tkanek, zatrucie produktami przemiany materii pasożyta itp.). Pasożyt może doprowadzić organizm żywiciela do wyniszczenia a nawet śmierci.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 29 lip 2005, 20:43

Andrew pisze:Ale zaraz , On pisze dobrze ...tylko zalezy jak na to spojrzec , bo jak by nie patrzec płód, to pasozyt i tu dyskusji nie ma !! bo taka jest prawda ! wysysa z nosiciela wszystko co najlepsze ! by sie rozwijać

A dorosły pasożytuje na rodzinie społeczeństwie i państwie rzeczywiście ma racje każdy na czymś pasożytuje więc wszyscy jesteśmy pasożytami <browar>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 lip 2005, 20:48

E tam ...przesadzasz ! człowiek zawsze tam coś osiagnie , chocby spłodi lub urodzi innego ! ale jak Ci płód wywinie numer i zejdzie w 7-8 miesiacu ...to masz tylko szkody po nim ! <aniolek2> <aniolek2>

i oczywiste też jest to ze człowiek wzgledem natury !! to pasozyt ! chcesz sie spierac w tym temacie ??? <boks>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 29 lip 2005, 21:43

Andrew pisze:to kobieta ma decydowac czy chce urodzic dziecko czy tez nie !

Ten znowu swoje <zly1>

Andrew pisze:nikt za nią nie powinien o tym decydować !! chyba,ze ojciec dziecka

No! ... już lepiej <browar>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 lip 2005, 23:58

Charlie - nic przez panstwo - przez ubezpieczyciela.
Po drugie - moja szkola tez miala nowoczesnego manekina, a jakos tylko kilka osob zn iego skorzystalo. Mnie to nie interesowalo i nie robilem. Brzydzilem sie poza tym dotknac ust manekina po kims innym mimo ze byly dezynfekowane.
i tak w praktyce wyglada cos robione na sile. Tymi metodami nic nie zmienisz.
charlie81 pisze:No i przede wszystkim - zapewniane przez panstwo zajecia i naprawde drakonsko trudne egzaminy

Juz to widze. Bedzie tak jak z PO u mnie :) A wyobrazam sobie lekcje z tego w mojej klasie gdzie przez dwa lata chlopacy rysowali dziewczynom w zeszytach penisy markerami. Jeden wielki smiech by byl :)

Przyklad z ograniczeniem predkosci - nie na tym polega bezpieczenstwo na drodze. Chodzi o to, by znaki informowaly o warunkach, o mozliwosciach. Chodzi o to ze jak jest ograniczenie 60 to ze tyle da sie wzglednie bezpiecznei jechac. A jak sie wali 50tke na 3pasmowej drodze to chyba nic dziwnego ze wszyscy maja to w dupie? Znaki wtedy traca funkcje informacyjna, ludzie ucza sie je ignorowac. Ja ich w ogóle nie zauwazam (tych okroglych z czerwona obwodka i jakas cyferka - co one oznaczaja <aniolek2> )

Co do dania wolnej woli - w Rosji jest wolna wola. I przecietna 18latka ma za soba conajmniej 1 aborcje, rekordzistka ponad 20. Srednio dziewczyna ma tam 2 takie zabiegi rocznie. Masz wolna wole.
A ja proponuje dac wolna wole w zabijaniu innych ludzi. Bo czym to sie rozni? Wolna wola w zabijaniu dziecka nienarodzonego, a doroslego czlowieka? Co Ty na to?
guli, ale ten plod ma juz pewne prawa. Moze np dziedziczyc...
I pytanie - kiedy mowimy o istocie ludzkiej? Jak wyjdzie z lona matki? A 5 minut przed wyjsciem? A jak bedzie tylko glowka, a reszta w lonie?
Andrew pisze:Ale zaraz , On pisze dobrze ...tylko zalezy jak na to spojrzec , bo jak by nie patrzec płód, to pasozyt i tu dyskusji nie ma !! bo taka jest prawda ! wysysa z nosiciela wszystko co najlepsze ! by sie rozwijać

Pasożyt


Pasożyt - organizm cudzożywny, który wykorzystuje stale lub okresowo organizm żywiciela jako źródło pożywienia i środowisko życia. Pasożytnictwo jest formą współżycia między organizmami, która przynosi korzyść jedynie pasożytowi; żywicielowi, zwanemu czasem gospodarzem, związek ten przynosi wyłącznie szkody (straty substancji odżywczych, destrukcja tkanek, zatrucie produktami przemiany materii pasożyta itp.). Pasożyt może doprowadzić organizm żywiciela do wyniszczenia a nawet śmierci.

Andrew - z medycznego punktu widzenia plod nie przynosi matce wylacznie szkod. Poza tym nie mylmy rozmnazania z pasozytnictwem.
Awatar użytkownika
aniak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 27 lip 2005, 21:06
Skąd: z domu ;-)
Płeć:

Postautor: aniak » 30 lip 2005, 17:53

guli pisze: Płod NIE JEST dzieckiem!! Płód to płod a aborcja to zwykły zabieg medyczny wykonywany pod miejscowym znieczuleniem na organach rodnych kobiety i powinien być tylko i wyłącznie jej wyborem!!
Maverick pisze:Jezeli uznamy ze plod czy embrion jest istota ludzka, to aborcje winno sie traktowac jak morderstwo

Ale zrozum płód to tylko zlepek komórek!! Nigdzie, nawet w kościelnych książkach nie używają słowa człowiek w stosunku do płodu!! Co najwyżej dziecko nienarodzone, ale to tak jak piwo niewypite :), kaca po nim nie będzie!




a wydawałes mi się normalnym facetem.........

straciłeś w moich oczach <boks>

szkoda że niektóre "zlepki komórek" nigdy nie wyszły poza bycie "zlepkiem komórek" - np Ty


Zastanó się czym jest człowiek dorosły? - ano zlepkiem komórek!!!!!!!!!!!! Oczy widzą tylko zlepek komórek - a przyznasz że człowiek jakim jestes Ty i jakim jestem ja ma większa wartośc niż trawa czy sałata!
takim samym zlepkiem jest poczete dziecko! <boks> <boks> <boks> <boks>


a propos - obejrzyj film z "zabiegu" aborcji. Polecam zobaczysz jak temu "zlepkowi komorek" odrywa się szczypcami najpierw głowkę - widać zarysowany grymas bólu jakby twarzyszka krzyczała - choć jest malutka i jeszcze nie wyraźna. a potem rączki brzuszek mózki wszystko się wyrywa.....

[ Dodano: 2005-07-30, 18:03 ]
Mój syn

Pewnego dnia, w wypadku samochodowym zginęła młoda kobieta. Gdy szła do nieba, podziwiała tamtejsze piękno i spokój jednak nie chciała tu być. Uważała, że jest jeszcze za młoda, aby umierać. Zatrzymała się przed brama do Królestwa Niebieskiego. Spośród obłoków jej oczom ukazał sie Pan Bóg. W ręku trzymał coś, co wyglądem przypominało malutki monitorek. Kobieta rzuciła Mu się do stóp.
- Ach! Boże, dlaczego mnie już do siebie wezwałeś?? Przeciez miałam przed soba jeszcze całe zycie!!

Pan Bóg spojrzał na nią smutnym wzrokiem i włączył owo urządzenie, które trzmał w ręku. Nic nie mówił. Na monitorku ukazał się jej piękny mężczyzna. Młody, przystojny, z oczu błyskała bystrośc i inteligencja.

- Kto to? - spytała kobieta.

- To? to Twój syn... gdybyś robiła to, co chciałem dla ciebie - odpowiedział Pan Bóg. Uważnie przyglądał się kobiecie.

- M-mój syn? - kobieta była nieco zakłopotana - mogłam mieć takiego syna, gdybyś mnie nie zabrał do siebie. W jej głosie słychac było rozgoryczenie i żal - Dlaczego pozbawiłeś mnie radości, jaka mogłabym czerapać z wychowywania tak wspaniałego dziecka?

Pan Bóg nadal wpatrywał się w nią.

- Wiesz, kim mógłby być twój syn? Byłby wspaniałym politykiem i z pewnością zmieniłby losy wielu ludzi. Byłby opiekuńczy dla ciebie i swojej rodziny, którą by założył. ...Gdybyś robiła to, co ja chciałem dla ciebie... - powtórzył jeszcze raz Bóg.

- Skoro byłby taki wspaniały, to czy nie mógłbyś go... nas ocalić? Mnie przd śmiercią, a jego przed nienarodzieniem?

- Nie. Nie mogę tego zrobic. Pamiętasz tę noc, 16 lat temu? - kobieta wystraszona spojrzałą na Boga. On był całkiem spokojny i smutny. - Wiem, że próbowałaś o tym zapomnieć. Powiedziałaś, że nie chcesz umierać, a swoje dziecko naraziłaś na śmierć. Powiedziałaś, że nie pozwoliłem ci wychowywać syna... sama się pozbawiłąś tego prawa. Chciałem, abyś urodziła tego chłopca. Miałem wobec niego wspaniały plan. A ty go zepsułaś. Wiem, że było ci ciężko. Chłopak od ciebie odszedł, byłaś sama. Ale nie pomyślałaś o tym, że właśnie dlatego, że byłaś samotna chciałem ci go dać. Byłby wspaniały. Byłabyś najszczęśliwszą matką na świecie.

[ Dodano: 2005-07-30, 18:12 ]
zajrzyjcie na tą strone i kliknijcie w napis "zdjęcia" jeśli ktoś nie uzna tego za morderstwo jest człowiekiem nie mającym sumienia !

http://www.aborcja.of.pl/
...południowy temperament w północnym klimacie...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 30 lip 2005, 18:36

Maverick pisze:Po drugie - moja szkola tez miala nowoczesnego manekina, a jakos tylko kilka osob zn iego skorzystalo. Mnie to nie interesowalo i nie robilem.

Ale wiesz, ze ktos moze kiedys przez to stracic w Twojej obecnosci zycie? To nie jest kwestia "zainteresowania"...
Maverick pisze:A jak sie wali 50tke na 3pasmowej drodze to chyba nic dziwnego ze wszyscy maja to w dupie? Znaki wtedy traca funkcje informacyjna, ludzie ucza sie je ignorowac.

No i tak wlasnie w Polsce wyglada zakaz aborcji. A wiekszosc ginekologow zaciera rece. Przywalili 50 na trojpasmowce.
Maverick pisze:Co do dania wolnej woli - w Rosji jest wolna wola. I przecietna 18latka ma za soba conajmniej 1 aborcje, rekordzistka ponad 20. Srednio dziewczyna ma tam 2 takie zabiegi rocznie. Masz wolna wole.
A ja proponuje dac wolna wole w zabijaniu innych ludzi. Bo czym to sie rozni? Wolna wola w zabijaniu dziecka nienarodzonego, a doroslego czlowieka? Co Ty na to?

Wiesz co? :) Nie wiem, czy smiejesz sie sam z siebie, ale wysmiewasz w tym momencie liberalizm. I czasem nie rozumiem tego myslenia...
aniak pisze:Pewnego dnia, w wypadku samochodowym zginęła młoda kobieta. Gdy szła do nieba, podziwiała tamtejsze piękno i spokój jednak nie chciała tu być. Uważała, że jest jeszcze za młoda, aby umierać. Zatrzymała się przed brama do Królestwa Niebieskiego.

Dawno, dawno temu... zyl smok z siedmioma glowami...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
aniak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 27 lip 2005, 21:06
Skąd: z domu ;-)
Płeć:

Postautor: aniak » 30 lip 2005, 18:48

charlie81 pisze:aniak napisał/a:
Pewnego dnia, w wypadku samochodowym zginęła młoda kobieta. Gdy szła do nieba, podziwiała tamtejsze piękno i spokój jednak nie chciała tu być. Uważała, że jest jeszcze za młoda, aby umierać. Zatrzymała się przed brama do Królestwa Niebieskiego.

Dawno, dawno temu... zyl smok z siedmioma glowami...

tak to bajka ale bajki mają to do siebie że mają morał.....

przestudiowałes stronkę ze zdjeciami?
...południowy temperament w północnym klimacie...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 30 lip 2005, 18:53

aniak pisze:tak to bajka ale bajki mają to do siebie że mają morał.....

Z moralem sie absolutnie zgadzam. Aborcja prowadzi najczesciej do zniszczenia niedoszlej matce zycia, przez unicestwiajace wyrzuty sumienia. Dlatego nalezy ograniczyc do minimum jej wykonywanie.

Zdjec nie ogladam, ale widzialem juz w zyciu tyle, ze malo co mnie rusza...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
aniak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 27 lip 2005, 21:06
Skąd: z domu ;-)
Płeć:

Postautor: aniak » 30 lip 2005, 18:54

charlie81 pisze:aniak napisał/a:
Pewnego dnia, w wypadku samochodowym zginęła młoda kobieta. Gdy szła do nieba, podziwiała tamtejsze piękno i spokój jednak nie chciała tu być. Uważała, że jest jeszcze za młoda, aby umierać. Zatrzymała się przed brama do Królestwa Niebieskiego.

Dawno, dawno temu... zyl smok z siedmioma glowami...

tak to bajka ale bajki mają to do siebie że mają morał.....

przestudiowałes stronkę ze zdjeciami?
...południowy temperament w północnym klimacie...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 lip 2005, 19:17

charlie81 pisze:Ale wiesz, ze ktos moze kiedys przez to stracic w Twojej obecnosci zycie? To nie jest kwestia "zainteresowania"...

Wiem ze moze, ale co ja na to poradze. Mowie jak sprawy wygladaja.

charlie81 pisze:No i tak wlasnie w Polsce wyglada zakaz aborcji. A wiekszosc ginekologow zaciera rece. Przywalili 50 na trojpasmowce.

To zupelnie co innego. Zakaz aborcji nie zwieksza ilosci dokonywanych zabiegow.
charlie81 pisze:Wiesz co? Nie wiem, czy smiejesz sie sam z siebie, ale wysmiewasz w tym momencie liberalizm. I czasem nie rozumiem tego myslenia...

Nigdy nie popre liberalizmu w zabijaniu ludzi. A jest roznica miedzy daniem czlowiekowi wolnej woli w dysponownaiu jego dochodem, a czyims zyciem.
charlie81 pisze:Dlatego nalezy ograniczyc do minimum jej wykonywanie.

Wciaz czekam na wytlumaczenie, jak to sie stanie, ze legalziujac aborcje przyczynisz sie do tego ze bedzie sie wykonywac mniej zabiegow? Bo powiem Ci co sie stanie - poprzez wieksza dostepnosc (lekarz nie musi sie niczego bac) zabieg taki moze staniec nawet o polowe i stac sie dostepny dla kazdego. Ale to juz nawet nie o to chodzi.

Juz lepiej, wprowadzic prowokacje policyjne. Czy to tak trudno wyslac przebrana policjantke do ginekologa by umowila sie na zabieg aborcyjny? I posadzic lekarza na kilka latek od razu. Kilka takich akcji, naglosnienie spraw - z pokazaniem twarzy oraz danych osobowych lekarza i juz masz efekt.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 30 lip 2005, 19:40

Nie dogadamy sie... Dla mnie dziecko poczete jest czlowiekiem, ale jest to kwestia budzaca tyle kontrowersji, ze rozumiem, ze dla kogos moze byc "tylko" plodem. Plodem, ktorego on wraz z druga osoba powolal do zycia.

Zabojstwo czlowieka jest zlem bezwzglednym. Jest wykroczeniem, przeciwko uniwersalnej etyce. Aborcja nie jest takim wykroczeniem, poniewaz biolodzy nadal sie o nia spieraja. I dopoki ta kwestia nie zostanie rozstrzygnieta, nie uwazam za sensowne regulowania jej prawem karnym. Niech kazdy rozstrzyga we wlasnym sumieniu.

A rola panstwa wlasnie jest zapobieganie mozliwie jak najwiekszej liczbie aborcji, chociazby w celu zwiekszenia przyrostu.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 lip 2005, 19:45

Zgadzam sie Charlie, ze mozna miec watpliwosci i mzona dyskutowac.

Jednak, powiedz: czy jak zalegalizujesz aborcje bedzie sie wykonywac tych zabiegow mniej? Nie sadze. na pewno wiecej. A skoro panstwie (pomijajac wzgledy moralne i etyczne aborcji) zalezec moze na przyroscie naturalnym to samo to wystarcza za argument.
Zlosliwi powiedze ze mozna antykoncepcji zakazac, jednak to z deczka nei to samo.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 30 lip 2005, 19:49

Maverick pisze:Jednak, powiedz: czy jak zalegalizujesz aborcje bedzie sie wykonywac tych zabiegow mniej?

Z powodu tego, ze nie bedzie kosztowac 1500 zl? Czy myslisz, ze jak ktos dzisiaj nie jest w stanie uzbierac 1500, a chcial dokonac aborcji, to zmienia zdanie i rodzi dziecko?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 lip 2005, 19:59

Jak nie uzbiera kasy to nie zrobi aborcji. To logiczne.
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 30 lip 2005, 20:14

Maverick pisze:Wciaz czekam na wytlumaczenie, jak to sie stanie, ze legalziujac aborcje przyczynisz sie do tego ze bedzie sie wykonywac mniej zabiegow? Bo powiem Ci co sie stanie - poprzez wieksza dostepnosc (lekarz nie musi sie niczego bac) zabieg taki moze staniec nawet o polowe i stac sie dostepny dla kazdego. Ale to juz nawet nie o to chodzi.

Myślę, że różnica w ilości nie będzie duża. Polacy mają i tak dość mocno wyprane mózgi przez kościelna indoktrynację, że nawet za czasów, kiedy aborcja była dozwolona nie była zjawiskiem powszechnym. Ważne jest jednak to, że wówczas będzie istnieć kontrola na jakością, ilością przeprowadzonych zabiegów oraz pooperacyjna opieka dla kobiety. Nie będziemy płacić za leczenie kobiet, które w desperacji nie mając innego wyjścia tułały się po znachorach albo pozwalały skrobać w mieszkaniach. Kwestia ich sumienia jest tylko i wyłącznie ich sprawą i nad tym nie zamierzam dyskutować.

Maverick pisze:Co do dania wolnej woli - w Rosji jest wolna wola. I przecietna 18latka ma za soba conajmniej 1 aborcje, rekordzistka ponad 20. Srednio dziewczyna ma tam 2 takie zabiegi rocznie. Masz wolna wole.

Nie potrafisz zrozumieć, że to jej ciało, jej (za przeproszeniem) dupa i jej zdrowie?? Pamiętaj, że następnym krokiem może być zakaz np farbowania włosów a za złamanie ograniczenia prędkości 10 lat w kamieniołomach. Tak właśnie powstaje państwo policyjne!!

I wyjaśnienie dla wszystkich. Nie namawiam nikogo do zabiegu aborcji. Sprawa jest kontrowersyjna i wybór należy do danej osoby i nikogo więcej. Bronię tylko prawa do własnego wyboru i możliwości decydowania o własnej osobie!!
Grzeczne dziewczynki idą do nieba



Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 lip 2005, 20:39

guli pisze:Ważne jest jednak to, że wówczas będzie istnieć kontrola na jakością, ilością przeprowadzonych zabiegów oraz pooperacyjna opieka dla kobiety. Nie będziemy płacić za leczenie kobiet, które w desperacji nie mając innego wyjścia tułały się po znachorach albo pozwalały skrobać w mieszkaniach

Placic za nie i tak nie placilismy.
Co do kontroli nad iloscia... rozumiem ze chcesz powolac specjalna komorke rzadowa ds centralnego zarzadzania iloscia dokonywanych zabiegow aborcyjnych... ;)
guli pisze:Kwestia ich sumienia jest tylko i wyłącznie ich sprawą i nad tym nie zamierzam dyskutować

To moze w ogóle zalegalizujmy mordowanie i zabijanie - pozostawmy to sumieniu ludzi?
guli pisze:Nie potrafisz zrozumieć, że to jej ciało, jej (za przeproszeniem) dupa i jej zdrowie??

Dziecko ktore nosi w sobie nie jest jej cialem. Jak ginekolog bedzie jej nerke skrobal to ok, ale on skrobie dziecko - inna osobe.
guli pisze:Pamiętaj, że następnym krokiem może być zakaz np farbowania włosów a za złamanie ograniczenia prędkości 10 lat w kamieniołomach. Tak właśnie powstaje państwo policyjne!!

Dosc... osobliwy ciag przyczynowo skutkowy. Na to bym w zyciu nie wpadl <banan>
To moze porownajmy jeszcze aborcje do mycia zebow? Albo zakladania butow.
A panstwo policyjne powstaje przez popieranie durnych projektow o inwigilacji spoleczenstwa na rzecz "wali z terroryzmem". Wystarczy jeden durny zamach i juz 60% ludzi chce ograniczac swoje prawa. Coz za oszczednosc - zamiast wydawac miliony na kampanie prosciej zabic kilka osob ,a przestraszyc miliony.

guli pisze:Bronię tylko prawa do własnego wyboru i możliwości decydowania o własnej osobie!!

Twoje prawo konczy sie tam, gdzie zaczyna prawo innego czlowieka - nawet nienarodzonego dziecka.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 lip 2005, 22:01

Ale na dobry cytat trafilem!

"Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych co trzeba."
Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 30 lip 2005, 22:23

nie wiem dlaczego sie tu tak zaciekle sprzeciwiacie...aborcja , jest i bedzie zawsze , i to obojetnie czy legalnie czy nie. byc moze lepiej dla rzadu i kobiet byloby aby byla legalna, ale kto nam broni wyjechac do innego kraju i to zrobic?nikt. liczba kobiet nie wzrosnie nagle bo jest legalna, Polska to stary kraj i z wlasnymi ukierunkowanymi wierzeniami na dane tematy.. jak powszechnie jest to zle i ble.. i gdy bedize legalne , nadal kobiety nie beda sie do niej przyznawac bo jest to zle i ble choc uwazaja one same inaczej.
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 512 gości