Instynkt ojcowski

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 mar 2006, 01:45

Jesli o mnie chodzi, to ja jestem od ojcostwa jak najdalszy. Nie czuje sie gotowy i nawet o tym nie mysle.
Za duzo do zrobienia w zyciu. Oczywiscie kiedys tak, ale jeszcze nei teraz.

Poza tym ja slyszalem ze o ile kobieta instynkt maciezynski ma wrodzony to facet musi sie go nauczyc. Stad tez jak dziecko placze np w autobusie to wiekszosc kobiet sie tym przejmuje i mu ich zal, a mnie np to strasznie wkurza i mysle raczej jak go zakneblowac zeby sie nie udusil :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 mar 2006, 01:57

Maverick pisze:Poza tym ja slyszalem ze o ile kobieta instynkt maciezynski ma wrodzony to facet musi sie go nauczyc.
Aaa...To tak jak kobiecy i meski orgazm?To ja wole sie uczyc instynktu! :(
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 28 mar 2006, 13:21

Mysiorek pisze:W Twoim też tak będzie?

a skąd ja mam teraz to wiedzieć???
tak jest zazwyczaj.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 28 mar 2006, 16:50

ptaszek pisze:tak jest zazwyczaj.

W kiepskich melodramatach.. czemu nie.

Maverick pisze:ja slyszalem ze o ile kobieta instynkt maciezynski ma wrodzony to facet musi sie go nauczyc

... a raczej musi dojrzeć do roli ojca, dostrzec tę rolę, jej wagę i nie bać się, że go posądzą o "zniewieściałość".
To ostatnie, ironicznie, niemniej tak już jest, że o ojcach się zapomina. Obecnie.
I "sami" muszą się sobie przypomnieć.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 28 mar 2006, 17:54

Koko pisze:
ptaszek pisze:tak jest zazwyczaj.

W kiepskich melodramatach.. czemu nie.

To chyba oświecę pewną część damskiej społeczności, że ich życie było/jest "kiepskim melodramatem".... :) (o ile one same do tego nie doszły)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 28 mar 2006, 18:29

Koko pisze:... a raczej musi dojrzeć do roli ojca, dostrzec tę rolę, jej wagę i nie bać się, że go posądzą o "zniewieściałość".

Podobno jak sie jest ojcem pojawia sie taki tatusiowaty brzuszek :) Prawda to li fałsz?
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 mar 2006, 21:29

Wg mnie ojcostwo jest bardzo daleko od zniewiescialosci, ale po prostu to wyrok do konca zycia :D Czytaj: pozniej, pozniej, pozniej ;)
Awatar użytkownika
moskirz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:08
Skąd: ..śtam
Płeć:

Postautor: moskirz » 02 kwie 2006, 20:52

hej hej.. panowie....

zaraz klęknę i się przeżegnam.. nic tylko was w ramki oprawić i modlic się co rano i co wieczór <aniolek>

słyszałam,ze prawdziwy instynkt ojcowski pojawia się u mężczyzn kiedy sa przy porodzie i zobaczą bobaska... facet to wzrokowiec.. coś w tym jest ...
żelazna kobieta o nerwach ze stali, kamiennym sercu i doopce z marmuru
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 02 kwie 2006, 21:01

moskirz pisze:zaraz klęknę i się przeżegnam.. nic tylko was w ramki oprawić i modlic się co rano i co wieczór

Za ktorych bedziesz sie modlić? Bo wypowiadaly sie w topiku zarowno obóz posiadający instynkt jak i nieposiadjący tegoż instynktu :]

moskirz, a Ty masz jakieś doswiadczenia z instynktem ojcowskim (u meża bądź chlopaka)? :)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 02 kwie 2006, 21:09

Tyrese pisze:Ale z drugiej strony jak widze takiego małego ryczącego bachora to odrazu mi się wszystkiego odechciewa.


hehehe, mam tak samo :D Nie mam żadnego "instynktu", chorobliwie nie trawię małych dzieci <diabel> Podobno facetom się to zmienia, jak swojego zmajstrują :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
moskirz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:08
Skąd: ..śtam
Płeć:

Postautor: moskirz » 02 kwie 2006, 21:33

cubasa pisze:Za ktorych bedziesz sie modlić?


do tych którzy pragną dzidzi , oczywista <pijaki> żadko który facet tak się do tego przyznaje

cubasa pisze:moskirz, a Ty masz jakieś doswiadczenia z instynktem ojcowskim (u meża bądź chlopaka)?


monsz.. czy ma instynkt?? mówi,ze chce mieć moniopiotrusia/się .. opowiada co by z nim/nia robił, gdzie chodził itp... prawdziwy instynkt opiekuna pojawi się kiedy zobaczy usg.. najlepiej 3D... w pełni instynkt pojawi się kiedy weźmie bebico na rece zaraz po porodzie.. ciężko będzie oderwać maluszka od tatusia...

narazie mamy zwierza w domu.. widac po trosce o nią (bo to dziewczynka) ,ze tatuńcio będzie jak się patrzy <aniolek>
żelazna kobieta o nerwach ze stali, kamiennym sercu i doopce z marmuru
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 02 kwie 2006, 21:39

moskirz pisze:do tych którzy pragną dzidzi , oczywista

Módl się. Oby nie za nawrócenie <diabel>
moskirz pisze:widac po trosce o nią (bo to dziewczynka) ,ze tatuńcio będzie jak się patrzy

No ciekawe czy nie zmieni zdania jak zobaczy ze "TO TO" jest nieco inne od zwierza - drze się wniebogłosy, trzeba przewijać itp? :)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
moskirz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:08
Skąd: ..śtam
Płeć:

Postautor: moskirz » 02 kwie 2006, 22:02

cubasa pisze:No ciekawe czy nie zmieni zdania jak zobaczy ze "TO TO" jest nieco inne od zwierza - drze się wniebogłosy, trzeba przewijać itp?


hahaha... odpukaj w niemalowane <cisza>
żelazna kobieta o nerwach ze stali, kamiennym sercu i doopce z marmuru
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 kwie 2006, 00:27

moskirz pisze:e prawdziwy instynkt ojcowski pojawia się u mężczyzn kiedy sa przy porodzie i zobaczą bobaska... facet to wzrokowiec.. coś w tym jest ...
Niekoniecznie. Niektorzy panowie wręćz nie powinni byc przy porodzie.
Awatar użytkownika
moskirz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:08
Skąd: ..śtam
Płeć:

Postautor: moskirz » 03 kwie 2006, 08:36

moon pisze:Niektorzy panowie wręćz nie powinni byc przy porodzie.


z tym sięmogę zgodzić. przynajmniej nie przy finale..
żelazna kobieta o nerwach ze stali, kamiennym sercu i doopce z marmuru
Awatar użytkownika
czero
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 193
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:50
Skąd: del Paraguay
Płeć:

Re: Instynkt ojcowski

Postautor: czero » 03 kwie 2006, 14:22

Mysiorek pisze:Tak, tak... ojcowski.
Wiele się słyszy, mówi i czuje o macieżyństwie, a co z ojcami?
Wielu z facetów czuje ojcostwo lub chce poczuć.
Jak sobie wyobrażacie tą rolę, panowie? Chcecie - czemu?
A co to jest macieżyństwo? Jeśli chodzi o instynkt rodzicielski jestesmy wydatnie gorzej obdarzeni tym czymś przez matkę naturę niż kobiety - ma się rozumieć.
Wyobrażałem sobie wielkrotnie siebie w takiej roli i spełniałbym się tak samo jak mój ojciec - super facet dla dzieci. Jak trzeba pogłaszcze, jak trzeba przyłoży.
Czy chcę, trudne pytanie, podświadomie tak, ale proza życia i inne takie temu przeszkody biorą górę. Człowiek nie będzie całe życie żył ideałami, bo jest coś takiegojak: podatki, polityka <belt> czy wreszcie ZUS. To wszystko sprowadzi świętego na ziemię.

[ Dodano: 2006-04-03, 14:24 ]
Blazej30 pisze:Mysiorek, dziwne masz pytania. Bieżesz tabletki?? A tak na serio to instynkt ojcowski zaczyna mnie uwierać. Zaczyna się od zapłodnienia. Jest cos w możliwości zapłodnienia kobiety. Chciałbym, gdy będę się kochał z nią szepnąć jej do ucha:"teraz zrobię ci dziecko". A bobaski po urodzeniu sa śliczne. Takie bezbronne. Chciałoby się połozyć je obok siebie i patrzec jak śpią. I jest czymś wspaniałym gdy już mozesz się z nimi już dogadać. A one traktuja cię jak wyrocznię. Gorzej gdy pytaja o szczękoczułki.
Romantyku... odrzuć te niespełnione nadzieje, daj sobie spokój - jak będzie to będzie, jak nie będzie to nie będzie. Statystycznie coś musi się zdarzyć (rachunek prawdopodobieństwa i inne takie tam pierdoły).

[ Dodano: 2006-04-03, 14:33 ]
fish pisze:I znów nie czytałem odpowiedzi innych :)

Mysior, postawiłeś pytanie nie tym osobom :)
CZasy się zmieniły, byłem dzis u brata na parapetówie (28l) i pytam się kiedy się rozmnożą a on mi na to " teraz kupiliśmy mieszkanie i chcemy trochę pobyć bez wrzasku"

I takie teraz życie. Teraz najpierw kasa, układy, mieszkanie a ewentulanie jak się "bachor" trafi to będzie ok.

Kiedyś o tym nie myśleliśmy, żyło się z dnia na dzień. Brakowało kasy - szliśmy do dodatkowej. Nie było chaty - trudno. Męczyliśmy się jakiś czas z starymi.

Czego bym tylko nie chciał? Aby na każdą wywiadówkę w szkole zamawiali pogotowie bo "starzy" będą w takim wieku, że już Parkinson i wylewy są na porządku dziennym. I nie chcę aby dzieciaki z klasy pytały się mojego dziecka czy to dziadek przyszedł po nie. Choć w tym układzie dzieciaki powiiny się pytać czy twój tata miał już zawał lub zapaść bo mój np. miał dwa :) :)
masz rację, takie teraz życie... Przedłużamy je w nieskończoność, by dojść do jako-takiego pułapu podchodzimy pod 40kę, ubieramy się młodziezowo i czujemy się młodzieżowo. A i clou: na dziecko nie starcza czasu, bądź czujemy się na siłach by je powołać na świat dopiero po przekroczeniu 30ki.

Ruszam dalej w kraj...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 kwie 2006, 23:24

ptaszek pisze:Mój tata po prostu nie umiał i nie umie okazywać uczuć, być ciepłym, być blisko..... Bo sam tego w zasadzie nie doświadczył.


złotooka kotka pisze:A moj ojciec jest swietny. Mam z nim od zawsze super kontakt, o wiele lepszy niz z mama, choc i tu nie jest zle


A mój ojciec jest równocześnie taki i taki... No wiem - on jest skomplikowany :P

Co do mojego instynktu - ogólnie są dwa wyjścia. Albo można mieć dziecko z kobietą, którą się kocha, albo z taką której sie nie kocha. Na razie nie umiem sobie wyobrazić żadnego z nich. Więc, chwilowo dziekuję, postoję :)
soul of a woman was created below
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 03 kwie 2006, 23:41

Sir Charles pisze:Co do mojego instynktu - ogólnie są dwa wyjścia. Albo można mieć dziecko z kobietą, którą się kocha, albo z taką której sie nie kocha. Na razie nie umiem sobie wyobrazić żadnego z nich. Więc, chwilowo dziekuję, postoję

A masz jakiś kontakt z dziećmi?
Jak reagujesz kiedy widzisz takie maleństwo? :)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 03 kwie 2006, 23:58

moon pisze:Niektorzy panowie wręćz nie powinni byc przy porodzie.

Niektóre kobiety w ogóle nie powinny być w ciąży ;P
czero pisze:To wszystko sprowadzi świętego na ziemię.

Niekoniecznie. Ważne są priorytety. Jeśli się pozwoli na ich przytłoczenie, to gdzie sens tych podatków i wszystkiego po kolei? A i uczucia też się zacierają.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 04 kwie 2006, 15:53

cubasa pisze:A masz jakiś kontakt z dziećmi?
Jak reagujesz kiedy widzisz takie maleństwo?


Noworodki mnie obrzydzają, niemowlęta traktuję neutralnie, tacy co ledwo co się nauczyli mówić i zadają setki pytań mnie irytują... Ok są dzieci tak mniej więcej od 7 do 11 roku życia. Bo potem są znowu upierdliwe i przechodzi im jak dorosną :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 04 kwie 2006, 16:28

Sir Charles, mam dla ciebie rozwiązanie. Adoptuj siedemnastolatkę... <diabel>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Tyrese
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 15 lut 2006, 19:18
Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć:

Postautor: Tyrese » 04 kwie 2006, 16:32

To jest to, córka 3 lata młodsza od ojca :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 kwie 2006, 02:07

Sir Charles pisze:tacy co ledwo co się nauczyli mówić i zadają setki pytań mnie irytują...
Oj co Ty takie sa najlepsze. Male kończynki duza głowa i takie sliczne duuuuze oczka :D Coś tam bełkocza nie zawsze sie ich zrozumie oj taki 2 latek jest najslodszy wlasnie :D
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 11 kwie 2006, 13:56

(instynkt ojcowski) Co by to nie było oby zbyt szybko mnie nie dopadło :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Malutkicycek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2006, 18:19
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Malutkicycek » 11 kwie 2006, 15:04

trzba synka zawsze na mecz brać nich się już uczy <fala>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 kwie 2006, 14:00

Malutkicycek pisze:rzba synka zawsze na mecz brać nich się już uczy <fala>
I dlatego do ojcostwa tez trzeba dorosnac :]
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 12 kwie 2006, 22:25

I dlatego do ojcostwa tez trzeba dorosnac

Niektórym zabiera to sporo czasu :D
Najczęściej, mimo iż są już ojcami, nie wiedzą co się dzieje.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
dredd
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:27
Skąd: Czestochowa
Płeć:

Postautor: dredd » 13 kwie 2006, 13:44

narazie to moze jeszcze nie chce ale fajnie jak sobie biega w domu taki maly szkrab i mowi tato tato chodz sie pobawimy a ty zmeczony po calym dniu użerania sie z szefem chcialo by sie powiedziec zostawcie mnie w spokoju a tu taki maluszek podchodz i mowi no tato idziesz czy nie juz zbudowalem bramki na podworku swietne nie
DREDD
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 kwie 2006, 16:23

Jezeli tak powie , tak zrobi , zaistnieje w koncu ! to uwierz , twoje zmeczenie zniknie jak banka mydlana
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 kwie 2006, 16:53

Andrew pisze:twoje zmeczenie zniknie jak banka mydlana
<foch> A jak ja bym przyszła to bym usłyszała "Jestem zmęczony. Baw sie sama" od mojego :(

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości