agnieszka.com.pl • Zwierzęta a ciąża
Strona 1 z 1

Zwierzęta a ciąża

: 31 sty 2017, 19:36
autor: Ola Czajka
Czy przebywanie z kotem, psem i królikiem na co dzien może zagrozic ciąży?

Re: Zwierzęta a ciąża

: 02 lut 2017, 10:55
autor: Justynka
Moim zdaniem, przy zachowaniu normalnych srodków higieny, czyli myciu rąk po zabawie ze zwierzetami, czeste wymiany kuwety lub ściółki w klatce, nic złego nie może się wydarzyć. Choroby odzwierzęce wystepują niezmiernie rzadko i to przede wszystkim w kontaktach ze zwierzetami żyjącymi dziko. Mam znajomych krzyrzy mają w domu 2 koty i obecnie mają malucha w wieku 0,5 roku.

Re: Zwierzęta a ciąża

: 20 lut 2017, 22:53
autor: mamarzenka
potwierdzam. wiem sama po sobie

Re: Zwierzęta a ciąża

: 27 sie 2017, 13:41
autor: agina
Gdzieś czytałam, że dziecko urodzone w domu w którym są zwierzęta ma mniejszą podatność na alergię. Koty to zwierzaki, które wyjątkowo dbają o higienę, ale trzeba pamiętać żeby je regularnie odkłaczać, bowiem liżąc sierść spore jej ilości niestety połykają. Pomocna jest tu pasta trichocat z vetexpert, która zapobiega bijaniu się włosów w żołądku i ułatwia ich wydalanie.

Re: Zwierzęta a ciąża

: 05 paź 2017, 14:55
autor: Alexa
Tak, jest niewielkie ryzyko infekcji (toksoplazmoza, te sprawy), ale też działają bardziej terepautycznie, sprawiają że jesteś odprężona!

Re: Zwierzęta a ciąża

: 10 lis 2017, 08:41
autor: sarah15
Moim zdaniem, jeżeli kobieta zachowuje podstawowe zasady higieny, nawet w ciąży, no to nie powinno być problemu wielkiego. Wystarczy stosować się do kilku zasad, takich jak właśnie mycie rąk. Ja trzymam w domu zwierzątka - psy i rybki i pieska miałam, jak byłam w ciąży. Utrzymywałam podstawowe zasady czystości i urodziłam zdrową córeczkę, która do dziś ma się świetnie i jest moim oczkiem w głowie.

Re: Zwierzęta a ciąża

: 11 cze 2018, 11:35
autor: ania113
Jeśli masz wątpliwości, udaj się do weterynarza. On na pewno wszystko wyjaśni i rozwieje Twoje obawy!

Re: Zwierzęta a ciąża

: 13 cze 2018, 15:17
autor: bella
Ważne jest też badanie zwierząt tzn. jeżeli kot jest wychodzący, to może mieć toksoplazmozę, która już dla kobiet w ciąży jest niebezpieczna. Myślę, że kontrola weterynarza, ginekologa i przede wszystkim przyszłej mamy i wszystko będzie dobrze.

Re: Zwierzęta a ciąża

: 26 gru 2018, 20:08
autor: Aktywny Alergik
Głupszego pytania nie słyszałem. Równie dobrze może ci zagrażać teściowa, ojciec albo mąż xD

Re: Zwierzęta a ciąża

: 24 maja 2021, 15:45
autor: tamka_ro
Zaszkodzić? Raczej nie. Wydaje mi się, że nawet wręcz przeciwnie - i zwierzęta bardzo dobrze wpływają na kobietę w ciąży i na dziecko, już po jego urodzeniu.

-

: 13 wrz 2021, 17:12
autor: RThycle
Jeśli masz jakieś wątpliwości - najlepiej o wszystko zapytaj lekarza. Wiem, że klinika Polmedis specjalizuje się w tej tematyce. Wykonują zabiegi in vitro, więc mają doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Moim zdaniem, jeśli dzieci rozwijają się zdrowo, to nie ma co na siłę szukać problemu. Ciąża bliźniacza to tylko podwójne szczęście.