Plemniki dwóch mężczyzn

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

TakaOna
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 14 kwie 2005, 20:29
Skąd: Wrocław
Płeć:

Plemniki dwóch mężczyzn

Postautor: TakaOna » 03 gru 2006, 20:37

Witam, hmm od jakiegos czasu zastanawia mnie taka rzecz. Czy plemniki pochodzące od dwóch (lub więcej) mężczyzn, które znajdą sie w tym samym czasie w kobiecie podczas stosunku zwalczają siebie nawzajem czy są dla siebie neutralne? Bardzo bede wdzieczna za każdą odpowiedz. Pozdrawiam serdcznie
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 03 gru 2006, 20:42

a chodziłaś na lekcjie biologi???

czy plemniki to komandosy wyposażone w najnowszą broń???

jedynym ich zadaniem jest dotrzeć jak najszybciej do jajeczka i zapłodnić, to nie jest inteligentna armia! i nie mają żadnych mechanizmów obronnych, zębów pazurów, czy kij wie czego!!!
Misiek_1988
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2006, 22:59
Skąd: Anywere...
Płeć:

Postautor: Misiek_1988 » 03 gru 2006, 21:23

hmm... A ja czytałem gdzieś, że tak... no ale mogę sie mylić...
TakaOna
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 14 kwie 2005, 20:29
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: TakaOna » 03 gru 2006, 21:58

no mnie Misiek sie tez wlasnie taka informacja gdzies o uszy obiła.... dlatego postanowilam zapytac :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 gru 2006, 22:00

vkajot pisze:a chodziłaś na lekcjie biologi???
Moge spytac o to samo! <hahaha>

Nie masz racji. Ja tez szoka przezylam ale niektore plemniki sa do zapladnianai jajeczka a niektore nie.
Byly tego typu badnia na myszach czy szczurach.
Niektore pleminiki sa produkowane do tego aby zabic pleminiki innego samca. Jesli takowego zagrozenia nei ma to nie pamietam czy leca tez do jajeczka czy obumieraja czy cos. Ale oczywiscie ze sa!
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 03 gru 2006, 23:22

no dobra to jeszcze mi wyjaśnij jak je zabijają, to będę mądrzejszy!!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 gru 2006, 23:29

vkajot pisze:no dobra to jeszcze mi wyjaśnij jak je zabijają, to będę mądrzejszy!!
Kurka myslisz ze ja pamietam?Ja to ponad rok temu mialam na sexuologii w szkole. I na Discavery o tym bylo :D
Wiem ze sa pleminiki majace konkurencje pokonac i reszcie pomoc w ten sposob dostac sie do jajeczka. Pewna jestem na 100% ale tez nie pamietam wszystkiego. Jak zanajde w notatkach to napisze.
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 03 gru 2006, 23:33

Potwierdzam. Całkiem niedawno też gdzieś czytałam o tym, że "obce" plemniki się zwalczają. Ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było ;) I z tego co pamiętam, nie napisali jak się zwalczają. Może po prostu blokują się wzajemnie, a nie zabijają czy też zagryzają ;)
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 03 gru 2006, 23:35

byłoby milo, to przyznam się do błędu. w sumie discovery śledzę w miare możliwości, ale najwidoczniej coś mnie ominęło.

chociaż nadal to trochę niepojęte dla mnie, szczególnie że szczury to nie ludzie, ale może trochę mi uciekło :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 gru 2006, 23:39

vkajot pisze:szczególnie że szczury to nie ludzie
Ale od nich sie zaczyna badania najczesciej rozne badania ;)
vkajot pisze:w sumie discovery śledzę w miare możliwości, ale najwidoczniej coś mnie ominęło.
Ja wlasnie nie ale czasem na cos trafie fajnego przypadkiem.
vkajot pisze:chociaż nadal to trochę niepojęte dla mnie, szczególnie że szczury to nie ludzie
Ale ssaki i analogicznie jest ;) Zreszta ja nawet glowy nie dam czy to szczury byly, ale wiekszosc takich badan to o szczourach slucham wiec moze stad walnelam o szczurach.
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 03 gru 2006, 23:44

- Czy są różne rodzaje plemników?
Są różne rodzaje plemników, które pełnią różne funkcje. Jajowata główka, wąski tułów i długa witka - tak wygląda tylko część z nich. Inne przypominają hantle, cygaro, gruszkę... "Blokerzy" robią za bramkarzy - bronią wstępu plemnikom konkurenta. Są rosłej postury, mają poskręcane witki, a niektóre - niczym hydry - nie jedną, ale kilka główek; W ostateczności do akcji przystępują "zabójcy" i likwidują plemniki innych partnerów. Są naszpikowane trucizną. Wrogów rozpoznają po składzie chemicznym powierzchni główek. Na tym nie koniec. Są jeszcze "plemniki planowania rodziny". Uaktywniają się wtedy, kiedy trzeba... zniszczyć własnych zdobywców. Bez sensu? Tylko pozornie. Gdy mężczyzna przeżywa długotrwały stres, nie powinien brać się za robienie dzieci. "Plemniki planowania rodziny" uaktywniają się także wtedy, gdy mężczyzna podejrzewa, że jest zdradzany. Wtedy jednak wspomagają "zabójców" w walce przeciwko "zdobywcom" kochanka. (...) W pojedynku zwycięża ten, który ma lepsze geny.


Cytat wzięty stąd.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 04 gru 2006, 00:07

ciekawe, chyba wybiorę się z własną próbką pod mikroskop, bo nadal to dno mnie nie przemawia :)
ciekawe czy są plemniki homo, co sie same zpładniają :? <aniolek>
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 04 gru 2006, 00:29

vkajot pisze:ciekawe czy są plemniki homo, co sie same zpładniają

Teraz to już głupoty opowiadasz. Przeczytaj sobie definicję zapłodnienia i będziesz miał odpowiedź.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 04 gru 2006, 04:33

vkajot pisze:ciekawe czy są plemniki homo, co sie same zpładniają

Teraz to juz zwatpilam, ze kiedykolwiek byles w ogole na lekcji biologii...

Jako, ze ssaki i wszystko inne, ktore wykorzystuje plemniki jest z gatunku stworzonek ktore rozmnazaja sie PLCIOWO- nie ma czegos takiego. To nie jest jakies paczkowanie czy inna fragmentacja. Plemnik niesie na sobie material genetyczny osobnika meskiego i aby nastapilo zaplodnienie musi sie on zetknac z czyms, co zawiera material zenski i do tego jest przystosowane do przyjecia go. Plemnik jest tylko nosnikiem informacji genetycznej- sam zadnej nie przyjmuje.

Czy teraz uwazasz zagadke pt. "czemu dwoch facetow nie moze miec dzieci" za rozwiazana?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 04 gru 2006, 08:19

Jasne, że plemniki obcych facetów nie są sobie neutralne. Baa, powiem więcej, niektóre plemniki wcale nie służą do przenoszenia materiału genetycznego i zapłodnienia a są tylko i wyłącznie wyspecjalizowane w zabiciu obcych. Tak naprawdę cała ta droga to zapłodnienia to bardziej złożona sprawa niż nam się wydaje. Wszystko dokładnie opisane jest w książce Robina Bakera pt.:"Wojny plemników". Książka ta jest może nieco kontrowersyjna a głoszone w niej teorie nierzadko szokują, gdyż autor podszedł do tematu od czysto biologicznej strony. Czyli że głównym celem egzystencji samca i samicy jest posiadanie jak największej liczby potomstwa. Mimo to, a może dlatego właśnie książkę gorąco polecam.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 04 gru 2006, 09:36

amazonka pisze: Książka ta jest może nieco kontrowersyjna a głoszone w niej teorie nierzadko szokują, gdyż autor podszedł do tematu od czysto biologicznej strony. Czyli że głównym celem egzystencji samca i samicy jest posiadanie jak największej liczby potomstwa.

Nic szokujacego. Z punktu widzenia biologii i ewolucji ZAWSZE tak bylo...
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 04 gru 2006, 09:46

Owszem. Mam na myśli tu jednak, że niektóre teorie opisane w tej książce mogą szokować.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 04 gru 2006, 16:28

Anula pisze:vkajot napisał/a:
ciekawe czy są plemniki homo, co sie same zpładniają

Teraz to już głupoty opowiadasz. Przeczytaj sobie definicję zapłodnienia i będziesz miał odpowiedź.
runeko pisze:vkajot napisał/a:
ciekawe czy są plemniki homo, co sie same zpładniają

Teraz to już zwatpiłam, ze kiedykolwiek byleś w ogóle na lekcji biologii...


tak chciałem tylko powiedzieć, że to był żart, szkoda że aż tak mnie skreśliłyście. <cisza>
o tych zwalczających się plemnikach nigdy wcześniej nie słyszałem, dlatego troche mnie to zszokowało, ale aż tak głupi nie jestem, żeby nie wiedzieć, że z 2 plemników to bobaska nie będzie...
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 04 gru 2006, 16:40

Że plemniki walczą? Chyba tylko na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", czyli wygrywa niejako najsilniejszy. Bo nie wyobrażam sobie tego inaczej, mimo to, że mam dużą wyobrażnię. Może jednak za małą ?!
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 gru 2006, 17:27

natasza pisze:Może jednak za małą ?!
Moze Nataszo. Dla mnie tez to byl szok ze ja jakis zabojcow mam w sobie np :|
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 gru 2006, 17:52

dżizas, co za idiotyzm <diabel> jeden z aksu-74, drugi z Galilem i heja wroga <hahaha>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 gru 2006, 18:03

TedBundy, czy to nie Ty mi mowiles ze jak sie nie ma pojecia o czyms to lepiej sie nie wypowiadac? :> Jesli tak to hipokryzja z Ciebie wylazi. ;P
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 04 gru 2006, 19:59

ciekawa ta ksiazka... Wojny plemników -
opis produktu:
Ta kontrowersyjna książka dotyczy sprawy niezwykle istotnej: ludzkiej reprodukcji. W bardzo ciekawy, choć być może szokujący sposób autor wyjaśnia wiele ludzkich zachowań seksualnych. Dlaczego zdradzamy? Dlaczego uprawiamy seks z przygodnie poznanymi ludźmi? Jakie szanse na sukces reprodukcyjny mają homoseksualiści? Czemu służy gwałt? To tylko nieliczne pytania, na które znajdziemy odpowiedź w tej książce.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 gru 2006, 21:20

Jądra wytwarzają plemniki nieprzerwanie w tempie ok. 2000 na sekundę, co daje kilkadziesiąt milionów dziennie. Skąd ta rozrzutność?

Po pierwsze - większość nie potrafi znieść trudów podróży i ginie w drodze. Po drugie - kobieta jest płodna tylko przez parę dni w miesiącu i w przeciwieństwie do innych ssaków nie ma wyraźnych objawów rui. Natura zadbała więc o to, by mężczyzna był zawsze w pogotowiu. Po trzecie - wielka konkurencja daje gwarancję, że celu dopnie naprawdę doborowa sztuka, wybraniec spośród wybrańców. A gdyby przyszło się zmierzyć z plemnikami innego mężczyzny? Wtedy najbardziej popłaca strategia "moje na wierzchu" (świeże plemniki mają przewagę nad tymi, które od kilku dni czekają w drogach rodnych). Ograniczone zaufanie natury do kobiecej wierności widać także w zróżnicowaniu plemników - niektóre są wyspecjalizowane do obrony przed intruzami i walki z nimi.
Awatar użytkownika
Beggar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 209
Rejestracja: 24 wrz 2005, 12:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Beggar » 04 gru 2006, 21:22

Yasmine pisze:
Jądra wytwarzają plemniki nieprzerwanie w tempie ok. 2000 na sekundę, co daje kilkadziesiąt milionów dziennie. Skąd ta rozrzutność?

Po pierwsze - większość nie potrafi znieść trudów podróży i ginie w drodze. Po drugie - kobieta jest płodna tylko przez parę dni w miesiącu i w przeciwieństwie do innych ssaków nie ma wyraźnych objawów rui. Natura zadbała więc o to, by mężczyzna był zawsze w pogotowiu. Po trzecie - wielka konkurencja daje gwarancję, że celu dopnie naprawdę doborowa sztuka, wybraniec spośród wybrańców. A gdyby przyszło się zmierzyć z plemnikami innego mężczyzny? Wtedy najbardziej popłaca strategia "moje na wierzchu" (świeże plemniki mają przewagę nad tymi, które od kilku dni czekają w drogach rodnych). Ograniczone zaufanie natury do kobiecej wierności widać także w zróżnicowaniu plemników - niektóre są wyspecjalizowane do obrony przed intruzami i walki z nimi.


dzieki za info <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha>
Na przestrzeni lat całkiem inny typ....
TakaOna
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 14 kwie 2005, 20:29
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: TakaOna » 04 gru 2006, 21:28

skad ten cytat wyrwałas Yasmine? z tej ksiazki "wojny plemników"???
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 gru 2006, 21:30

TakaOna pisze:skad ten cytat wyrwałas Yasmine?

http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,72075,2516441.html
z "Tajemnicy plemnikow" :D
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 05 gru 2006, 17:34

TedBundy pisze:dżizas, co za idiotyzm <diabel> jeden z aksu-74, drugi z Galilem i heja wroga <hahaha>


A jednak okazuje się to nie być takim idiotyzmem :>

Bo nie dość, że jak najbardziej są plemniki-zabójcy to do kompletu dołączają się jeszcze takie, których zadaniem jest uniemożliwienie dostępu do komórki (blokery).

Cytuję za Robinem Bakerem ("Wojny plemników"):
"Plemniki umiejscowione w śluzie szyjkowym nie należą do typu kształtnych. Przeciwnie, są ociężałymi zawalidrogami — plemnikami, których rola polega na powstrzymaniu kolejnej porcji plemników przed opanowaniem krypt szyjkowych i macicy. Plemniki z poskręcanymi ogonkami, z wygiętymi częściami środkowymi, z dużymi „plecakami", dużymi główkami lub z dwiema, trzema, czterema główkami mogą bardzo skutecznie zablokować każdy z wąskich kanalików w śluzie. Taki sam skutek mogą osiągnąć dwa plemniki jeden przy drugim.
Plemniki blokujące nie są jedyną obroną partnera w jej ciele. W macicy kręcą się jeszcze inne - plemniki-zabójcy, które kręcą się to tu, to tam w poszukiwaniu plemników innych mężczyzn, aby je zniszczyć. Za każdym razem kiedy plemnik-zabójca napotka inny plemnik, sprawdza związki chemiczne na powierzchni jego główki. Jeśli badane związki są identyczne jak jego własne, zabójca rozpoznaje sprzymierzeńca i przystępuje do dalszych poszukiwań.
Plemniki-zabójcy i plemniki-zdobywcy są bardzo do siebie podobne. Jedne i drugie mają szczupłą,atletyczną budowę, ale zabójców charakteryzuje przeciętny rozmiar główki, a główki zdobywców są nieco większe. (…) Cała armia liczy blisko pięćset milionów zabójców, milion zdobywców i okołostu milionów blokerów. Dla niektórych droga przez kanaliki okazuje się niemożliwa do pokonania,bo drogę zagradzają osobniki pochodzące od partnera kobiety. (…)
Jak tylko zabójca którejkolwiek ze stron napotka wrogi plemnik, rozpoczynają się działania wojenne. Przez mniej więcej godzinę zabójcy z obu stron pływają znacznie szybciej niż normalnie, poszukując możliwie największej liczby plemników rywala. Chodzi o zatrucie zdobywców i zabójców przy użyciu śmiertelnej mieszanki płynów z czapeczki, którą noszą na główkach. Plemniki potykają się właśnie główkami. Najpierw odbywa się test przeprowadzany koniuszkiem główki na każdym napotkanym plemniku i porównanie jego powierzchniowych związków chemicznych z własnymi. Jeśli zabójca trafi na plemnik z armii rywala, próbuje czubkiem swojej głowy ugodzić go śmiertelnie we wrażliwszą stronę główki, za każdym razem stosując odrobinę trującej substancji. Ukłuwszy kilka razy, przesuwa się dalej, pozostawiając uszkodzony plemnik na pastwę śmierci.
Pojedynczy zabójca ma dość trucizny, aby zniszczyć znaczną liczbę plemników wrogiej armii, lecz jej zasoby stopniowo się zużywają, a niestety brak zapasów energii do wyprodukowania większej ilości. W ostatniej, rozpaczliwej próbie zniszczenia jeszcze jednego plemnika, usiłuje wbić się główką w główkę rywala i użyć ostatniej drobiny śmiertelnej trucizny. W miarę postępu działań wojennych stopniowo wzrasta liczba par złożonych z martwych i umierających plemników złączonych głowkami."


Cytowanie za kimś na forum chyba nie jest zabronione? Są to powybierane przeze mnie fragmenty, więc może nie wszystko jest jasne, ale z grubsza tak to właśnie świat plemników wygląda.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 05 gru 2006, 18:02

czub jakiś, który kabonę zbija na propagowaniu relatywizmu i ma wszystkie zachowania ludzkie tłumaczy odruchami zwierzęcymi na poziomie pierwotnym <fuckoff> Ech, niech spie.rdala z takimi dziełami.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 gru 2006, 18:06

TedBundy pisze:czub jakiś
W liczbie mnogiej. To tylko autor ksiazki. Do tego ze to odkryli to miej pretensje do naukowcow.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 472 gości