Opalanie topless

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 lip 2007, 12:23

lollirot pisze:a np. w świnoujściu można za to mandat dostać


Ciekawe z jakiego paragrafu, bo nie sądzę, że za obrazę moralności. Chociaż w Kaczorlandzie (za sprawą "moralnego Romcia") wszystko jest możliwe.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 20 lip 2007, 12:29

Ja sie opalalam topless, ale nie na plazy a na lace przed domem :D
A na polskiej plazy - jak to c-f napisala - NEVER!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2007, 12:37

My z moim planujemy jeszcze do Dąbek wypad wlasnie na opalanie nago.
Bo tutaj gdzie bylismy [Melno] - jakos nieee....
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 lip 2007, 13:18

eee, jak ktoś się uprze, to zawsze może znaleźdź miejsce do opalania się nie tylko toples, ale całkiem nago bez narażania się na mandat albo dzikie spojrzenia przygodnych. Do tego wcale nie potrzebne jest morze. Ja ze swoją jesteśmy równo opaleni na całym ciele i jeszcze nigdy nie zapłaciliśmy mandatu i nie obraziliśmy niczyjej moralności. Co więcej wspólne opalanie często kończy się (już po zachodzie słońca) szybkim numerkiem, a potem jeszcze kąpiel w jeziorze i do domciu na wygody.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2007, 13:23 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2007, 13:21

Jarek pisze:Trza tylko chcieć.
I miec jezioro i gdzie sie opalac. W Wawie nie ma sznas :/
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 lip 2007, 13:25

moon pisze:I miec jezioro i gdzie sie opalac. W Wawie nie ma sznas


O ile się nie mylę, to z Wawy bliżej nad jeziora niż nad morze.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2007, 13:26

O ile się nie mylę, to z Wawy bliżej nad jeziora niż nad morze.
_________________
Owszem, ale jesli wybierac wakacje nad jeziorem badz morzem to jednak morze wygrywa. A mi chodzilo o to zeby sie gdzies w ciagu dnia czy w weekend poopalac - to nie ma gdzie :/
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 20 lip 2007, 13:31

moon pisze:A mi chodzilo o to zeby sie gdzies w ciagu dnia czy w weekend poopalac - to nie ma gdzie
Może przy mini jeziorku na Polach Mokotowskich? <hahaha>
Nie no masakra, nie wyobrażam sobie żeby w Polsce dało się tak opalać. Zaraz wszyscy się gapią a faceci jeszcze zdjęcia robią <zalamka> Polacy są zupełnie nie przyzwyczajeni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 lip 2007, 15:04

moon pisze: ale jesli wybierac wakacje nad jeziorem badz morzem to jednak morze wygrywa.

Ciekawe z czym. Nas tam wcale nad morze nie ciągnie.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2007, 15:09

Jarek pisze:Ciekawe z czym.
Z klimatem. Cenowo. Poza tym ja kocham morze, fale, cieply piasek, plaze. Kocham wieczory i poranki tam. Wszystko :D Wakacje uważam za spitolone jeśli choc raz nie będę nad morzem. Nad jeziorko jesli starczy czasu i pieniedzy tez mozna, ale ja bym sie zanudzila tydzien nad jeziorem.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 lip 2007, 15:13

Cenowo,to morze przegrywa.
moon pisze:ale ja bym sie zanudzila tydzien nad jeziorem.

Widać, że brakuje ci fantazji.
Ale nie chcę się sprzeczać, każdy lubi coś innego.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2007, 15:22

Jarek pisze:Cenowo,to morze przegrywa.
Zalezy dla kogo. Moj pochodzi znad morza. My tam kwatery mamy za darmo i posilki jesli chcemy :)
Jarek pisze:Widać, że brakuje ci fantazji.
Nie, po prostu nie lubię. Lubię leżeć plackiem na plaży po prostu i chłodzić się pośród fal w morzu. Jedyny minus to to opalanie topless. Ludzi jak mrówków na każdym kawałku plaży niestety :/ Ciezko znalezc w dobra pogode pusty kawałek plaży nawet na ten numerek o jakim pisałes :/
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 lip 2007, 15:44

moon pisze:My tam kwatery mamy za darmo i posilki jesli chcemy

My tu mamy wszystko za darmo.tzn tak jak przez cały rok, bo tu mieszkamy, ale nie w tym rzecz.
Mówiąc o jeziorach nie mam na myśli Giżycka czy Mikołajek. Jeśli ktoś lubi tłumy na plażach, to musi zrezygnować z nagości. Tu można co krok znaleźdź urocze jeziorko w lesie i opalać się nad nim w stroju dowolnym lub bez.
Powiem tak: jadąc samochodem z wawy w kierunku wielkich jezior mazurskich lub morza drogą E-7 takie miejsca zaczynają się już od Olsztynka-tu trza się zdecydować: jeziora czy morze.
A kwatera? wystarczy namiot. Jadłodajnie też co kawałek, albo własna twórczość. Luuz, bluus, oby w niebie dziur nie było.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2007, 15:57 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 20 lip 2007, 15:52

a swoją drogą to zastanawiam się, dlaczego ludzie u nas mają taki stosunek do opalania się topless <boje_sie> w sumie to należę do osób trochę pruderyjnych, ale opalanie topless uznaję po prostu za zwyczajną rzecz i nie wiem o co to wielkie halo-chcę po prostu normalnie się poopalać bez stanika i nie uważam tego za chory ekshibicjonizm, jak niestety chyba większość. no ale to pobożne życzenie chyba, bo w Polsce kobieta bez stanika na plaży to normalnie jak miś polarny na Saharze i wielka sensacja - gówniarze się śmieją i podniecają, starsi panowie rzucają niewybredne komentarze, a inne kobiety głośno mówią coś w stylu:"zobacz jakie ma obwisłe cycki, ja to bym z takimi się nie pokazała na plaży" i patrzą na Ciebie z chęcią wbicia Ci siekiery w plecy. i dlatego właśnie opalanie topless tutaj nie przejdzie. sorry za ten wywód, nie żeby to był jakiś problem wagi krajowej, ale musiałam to napisać :P.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 lip 2007, 16:22

c-f pisze:bo w Polsce kobieta bez stanika na plaży to normalnie jak miś polarny na Saharze i wielka sensacja - gówniarze się śmieją i podniecają, starsi panowie rzucają niewybredne komentarze, a inne kobiety głośno mówią coś w stylu:"zobacz jakie ma obwisłe cycki, ja to bym z takimi się nie pokazała na plaży" i patrzą na Ciebie z chęcią wbicia Ci siekiery w plecy.

Z przykrością muszę potwierdzić, że niestety na ogólniedostępnych plażach tak jest, ale gorąco wierzę, że to nie długo się zmieni.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 20 lip 2007, 16:29

Jarek pisze:Ciekawe z jakiego paragrafu, bo nie sądzę, że za obrazę moralności.


Za "nieobyczajny wybryk", art. 140 kodeksu wykroczeń.

Cytując komentarz: " (...) rozumie się czyn, który narusza zasady współżycia społecznego, w zakresie dobrych obyczajów i jest zdolny do wywołania zgorszenia (mającego wymowę negatywnej, potępiającej reakcji otoczenia) u przeciętnego obywatela. "

Jednym słowem - definicja bardzo nieostra i zależna od społecznego nastawienia do sprawy. Karze się nie za samo pokazywanie gołych cycków, ale za to, że może to urazić. Jakkolwiek - kiedyś była o tym dyskusja - dużo bardziej nieobyczajne wydaje mi się publiczne przeciągłe pocałunki francuskie, a chyba nikt nigdy za to mandatu nie dostał.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 20 lip 2007, 19:32

Jarek pisze:
c-f pisze:bo w Polsce kobieta bez stanika na plaży to normalnie jak miś polarny na Saharze i wielka sensacja - gówniarze się śmieją i podniecają, starsi panowie rzucają niewybredne komentarze, a inne kobiety głośno mówią coś w stylu:"zobacz jakie ma obwisłe cycki, ja to bym z takimi się nie pokazała na plaży" i patrzą na Ciebie z chęcią wbicia Ci siekiery w plecy.

Z przykrością muszę potwierdzić, że niestety na ogólniedostępnych plażach tak jest, ale gorąco wierzę, że to nie długo się zmieni.

Przesadzacie. Moze jest troche niezdrowej sensacji, ale nie az tak. Wieksza chyba wzbudzaja stringi na plazy. Przynajmniej dla mnie jest to lepszy powod zeby zerkac na kocyk obok niz nagie piersi
aniołek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2006, 13:21
Skąd: :)
Płeć:

Postautor: aniołek88 » 21 lip 2007, 13:17

tak czy siak opalanie toples budzi kontrowersje... nawet na wlasnym balkonie za bardzo nie ma sie jak poopalac toples bo sasiad obok... dziwacznosc... jedyne rozwiazanie to jakies bezludne miejsce lub zwyczajnie solarka choc i ona budzi wielkie halo............
Miłość jest najbardziej dzwieczna ze wszystkich harmonii:)
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 22 lip 2007, 18:42

Poopalałby się człowiek topless, ale nie mam ochoty oglądać śliniących się facetów i obruszone babcie u nas na plaży. Dlatego pozwalam sobie na to ewentualnie gdzieś na jakimś odludziu, albo na bardzo dobrze zabudowanym balkonie.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 22 lip 2007, 19:15

ja na plazach raczej nie bywam i tam sie nie opalam, opalam sie u mnie na dzialce i prawie zawsze topless bo mam dzialke polozona w takim miejscu, gdzie mam tylko jedengo sasiada ktory rzadko bywa a ludzie nawet jak im sie mape narysuje trafic nie moga
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Grace

Postautor: Grace » 22 lip 2007, 23:12

No właśnie, niby jesteśmy tacy postępowi, nowocześni, a ciągle nagość budzi kontrowersje. Zabawne, że wszelkie czasopisma, magazyny, portale z gołymi paniami są popularne, idę o zakład, również wśród tych, których tak bardzo dziwi opalająca się topless dziewczyna.
Ja się rok temu opalałam trochę topless, ale starałam się nie kłaść niedaleko rodzin z dziećmi, czy tabunów mężczyzn. Zrezygnowałam, bo mojemu włączyło się czuwanie, czy aby nikt się nie wgapia we mnie, więc dałam spokój :)
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 23 lip 2007, 00:19

w Hiszpanii tak, w Polsce? Nigdy w zyciu:D
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 lip 2007, 06:53

Gosia... pisze:Zrezygnowałam, bo mojemu włączyło się czuwanie, czy aby nikt się nie wgapia we mnie, więc dałam spokój :)

ja swojego na szczęście wyleczyłam, przynajmniej częściowo.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Misiak22
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:53
Skąd: z nad morza
Płeć:

Postautor: Misiak22 » 23 lip 2007, 09:53

Czym jest spowodowana chęć opalania sie toples??


Jak chcecie byś równo opalone to na solarium, a na plaży to po co, chyba tylko żeby na siebie zwrócić uwagę. "jaka to ja jesten doważna i mam fajne cycki"

to może całkiem nadgo sie opalajcie bo blada pupa też nie ładnie wygląda.


ja bym nie chciał zeby moja dziewczyna leżała na plazy bez stanika.
www.fotom.ovh.org Naprawde świetne fotki
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 lip 2007, 10:14

Misiak22 pisze:to może całkiem nadgo sie opalajcie bo blada pupa też nie ładnie wygląda.

na publicznych plażach nie opala się nago :-)

Misiak22 pisze:hyba tylko żeby na siebie zwrócić uwagę. "jaka to ja jesten doważna i mam fajne cycki"

tak może mówić tylko ktoś z bardzo niskim poczuciem własnej wartości. nie mówię tylko o potencjalnej kobiecie, o autorze posta też <diabel>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 23 lip 2007, 10:17

Misiak22 pisze:ak chcecie byś równo opalone to na solarium

niektórzy nie mogą chodzić na solarium :P
Poza tym masz rację- proponuję worki zgrzebne jako strój obowiązkowy dla kobiet, również na plaży :P
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 23 lip 2007, 11:28

Jawka pisze:Ja się tak nie opalam, ale nie dlatego, że wstydzę się, tylko dlatego, że piersi są troszkę za delikatne aby je na słońce wystawiać.
a gdyby nie były za delikatne to bys sie tak opalała?
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 23 lip 2007, 11:35

Augusto pisze:a gdyby nie były za delikatne to bys sie tak opalała?

Oczywiście, że tak.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Misiak22
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:53
Skąd: z nad morza
Płeć:

Postautor: Misiak22 » 23 lip 2007, 11:50

Mam poczucie własnej wartości i nie położyłbym sie na golasa na plaży z całym sprzętem na wierzchu.

Są to te częsi naszego ciała przeznaczone tylko dal wybranych osób a nie do publicznego pokazywania. Do sklepu też bez niczego najlepiej chodzić. ;>
www.fotom.ovh.org Naprawde świetne fotki
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 lip 2007, 11:53

Misiak22 pisze:Do sklepu też bez niczego najlepiej chodzić. ;>

skoro nie widzisz róznicy miedzy opalaniem sie nago ( opalajace sie nago i wypowiadajace sie tu dziewczyny staraja sie opalać nie na widoku publicznym, lub nie w Polsce czyli tam gdzie to nie gorszy) a chodzeniem nago po ulicy to ja współczuje.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 304 gości